Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201284 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #270 Dátum: 2012. November 11. - 14:31:44
"az elragadtatás az egész Egyházat érinti-e, vagy csak egy részét?"--az én gyarló gondolatom:

Jézus Krisztus egész egyháza el lesz ragadtatva.
Azok, akik később térnek meg, a nagy nyomorúság mártírjai átmennek az első halálon és a mennyben megdicsőíttetnek, akik fehér ruhát kaptak az oltár alatt.--Ők uralkodnak Krisztussal ezer esztendeig. vint

Ez a meglátásom nekem is, hogy az egész Egyház lesz elragadtatva. Az Egyházba beletartoznak a végidők mártírjai is, szerintem. Nekik is ott kellene lenniük az elragadtatáskor. De ez csak akkor lehet, ha az a nyomorúság után van. 
Egyelőre itt tartok.
Közben foglalkozom a filadelfiai gyülekezettel is, de még nem érett meg teljesen a gondolat.  :szelid:

 :2smitten:



Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #271 Dátum: 2012. November 12. - 12:41:35
Szia Flóra!  :int2:

Áthozom a Fogalmak és meghatározások című topicból a hozzászólásodat, mert ekörül forognak az én gondolataim is, a végidőkre "kihegyezve".

Flóra:
Idézet
Nekem erről a témáról is eszembe jut: Krisztus láthatatlan egyháza nem esik egybe földi látható egyházzal, de nem erről beszélnék.

A hét levél földi, látható egyháznak szól. A filadelfiai gyülekezet kap csak igéretet a nyomorúságból való kimentésre..
Ha most én beazonosítani vélek egy földi egyházat a  hitvalló, testvéri  szeretet egyházával és feltételezzük, hogy ez az egyház el lesz ragadtatva, akkor mindenki el lesz ragadtatva?--Ugyanis földi egyház lévén oda is jut báránynak álcázott farkas.
Elfogadtam azt a tanítást, hogy az egész egyház elragadtatik, ajándékokat kapnak és az ajándék mértékében lesz különbség.--
És! itt kerül szembe egymással, az, amit hittel elfogadtam azzal, amit tapasztaltam...

Belekalkulálva, hogy az én meglátásom gyarló,--el lesz ragadtatva a testvérnek álcázott
farkas?--tegyük fel, hogy farkas, mert az, hogy én annak látom, az semmi.-- Tényként azonban leírom, amit már említettem, hogy igazi pogányként viselkedett.
/Tudom, hogy minden hívő bukdácsol./ ???   

Írtam, hogy a filadelfiai gyülekezetnek szóló levélről még szeretnék elgondolkozni. Arra jutottam, hogy nemcsak hogy az egész levelet kell egyben megvizsgálnom, de a többi levelet is. Nem olyan sokat vizsgálódtam még, inkább hagytam, hogy forogjon, érlelődjön bennem, felhozzon az Úr dolgokat.

Amire jutottam:
- Az egyházat összességében nem fedi le egy levél/gyülekezet, hanem a 7 együtt. Tehát, ha egy gyülekezetnek írja Jézus, hogy megőrzi őket a nyomorúságtól, az a többi gyülekezetre még nem áll.

- Az, amit említettél, hogy a látható gyülekezetekben/egyházban mind az igazak mind a hamis testvérek benne vannak, a levelekből nekem abból tűnik ki, hogy a levelek végén mindenhol szerepel az "Aki győz, ...." formula. A filadelfiai gyülekezetnél is.

- Figyelmet érdemel, hogy a thiatirai gyülekezetnek ezt írja az Úr: "Nektek pedig, a többi thiatirainak, akik nem fogadjátok el azt a tanítást, akik nem ismertétek meg a Sátán mélységeit - amint ezt nevezik -, ezt mondom: nem vetek rátok más terhet, de amitek van, azt tartsátok meg, amíg eljövök."
Amíg eljövök ... - ezt az Úr Jézus második eljövetelére értem. Tehát van itt egy gyülekezet/ egy egyházrész, - sőt azon belül is olyan hívők, akik nem hittek a tévtanításoknak - amely ezek szerint maradni fog végig, az Úr visszajöveteléig?

- A szmirnai gyülekezet a másik a filadelfiain kívül, amelyik nem kap feddést, viszont ő nem kap olyan ígéretet, mint a filadelfiaiak. Pedig üldözések, börtönfogságok, és feltehetően kivégzések is sújtották ezt a gyülekezetet. (Illetve a mindenkori ilyen típusú gyülekezeteket.) A végén azt mondja nekik Jézus: "Aki győz, annak nem árt a második halál." Különös egy kijelentés, mert a második halál az a kárhozat. Ezt végül is bármelyik másik gyülekezetnek is mondhatta volna (az ott lévő igazaknak), mert egy megváltott embert sem ér el a második halál. Talán arról lehet itt szó, hogy a szmirnaiak közül sokak fognak mártírhalált halni, és az Úr ezzel erősíti őket, hogy ne féljenek, a második halál már nem fog ártani nekik. (V. ö: Mt 10:28)

- Próbálom a filadelfiai gyülekezetnek tett ígéretet értelmezni. Amit meg szeretnék vizsgálni: hogy mit jelent a kapott ígéret?
"Mivel megtartottad állhatatosságra intő beszédemet, én is megtartalak téged a kísértés órájában (órájától), amely el fog jönni az egész világra."
Egy dolgot szeretnék igazából átgondolni, hogy a megtartalak (vagy más fordításokban: megőrizlek) egyértelműen az elragadtatást jelenti-e? Arra gondolok inkább, hogy ez pusztán annyit jelent, hogy ezek a hívek valóban nem fogják átélni a nagy nyomorúságot, nem kell végigmenniük rajta, akkor már nem lesznek a földön. Ennek nem csak az elragadtatás lehet a módja. Hanem egyszerűen már nem lesznek akkor az élők sorában. Erre mondok egy bibliai példát. Bár nem teljesen paralel:

- Jósiás király idején a templom felújításakor a főpap megtalálta a törvénykönyvet. Amikor a királynak felolvastak belőle, megértette, hogy mennyire eltértek Isten parancsolataitól már az elődeik is. Bűnbánatot gyakorolt és az Urat kereste (prófétai kijelentést). Ezt a választ kapta az Úrtól:
"Hulda így szólt hozzájuk: Ezt mondja az Úr, Izráel Istene: Mondjátok meg annak az embernek, aki hozzám küldött benneteket: Ezt mondja az Úr: Én veszedelmet hozok erre a helyre és lakóira, annak a könyvnek minden igéje szerint, amelyet Júda királya elolvasott. Mert elhagytak engem, és más isteneknek tömjéneztek, hogy bosszantsanak engem kezük mindenféle csinálmányával. Ezért gyulladt fel lángoló haragom ez ellen a hely ellen, és nem alszik ki! De mondjátok meg Júda királyának, aki azért küldött benneteket, hogy megkérdezzétek az Urat: Ezt mondja az Úr azokról az igékről, amelyeket hallottál: Mivel meglágyult a szíved, és megaláztad magad az Úr előtt, amikor meghallottad, hogy mit jelentettem ki erről a helyről és lakóiról, hogy milyen pusztulás és átok vár rájuk, megszaggattad ruhádat, és sírtál előttem, ezért én is meghallgatlak! - így szól az Úr. Ezért őseid mellé foglak tétetni, békességgel kerülsz sírodba, és nem látod meg azt a nagy veszedelmet, amelyet erre a helyre hozok! És megvitték a választ a királynak." (2 Kir 22:15-20)


Egyelőre ennyi lenne.

 :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 12. - 12:46:13 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #272 Dátum: 2012. November 12. - 17:17:11
Szerintetek ezek az igék, hova tartoznak?

   Mt 24,40    
Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

Mt 24,41    
Két asszony őröl a malomban; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

Lk 17,34    
Mondom néktek, azon az éjszakán ketten lesznek egy ágyban; az egyik felvétetik, és a másik elhagyatik.

Lk 17,35    
Két asszony őröl együtt; az egyik felvétetik, és a másik elhagyatik.

Lk 17,36    
Ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, és a másik elhagyatik.


Talán ez a legkülönösebb:

Mondom néktek, azon az éjszakán ketten lesznek egy ágyban; az egyik felvétetik, és a másik elhagyatik.

 :szelid:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #273 Dátum: 2012. November 12. - 18:28:05
Nekem úgy tűnik, hogy az elragadtatásról van szó. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #274 Dátum: 2012. November 12. - 18:45:56
Nekem is, azért kérdeztem.
Most még egy ige jutott eszembe, te ezt hogy érted?

Jel 2,5    
Emlékezzél meg azért honnét estél ki, és térj meg, és az előbbi cselekedeteket cselekedd; ha pedig nem, hamar eljövök ellened, és a te gyertyatartódat kimozdítom helyéből, ha meg nem térsz.


Eddig mindég magának a gyülekezetnek a megszűnéséről hallottam, olvastam  tanítást.

gyertyatartódat kimozdítom helyéből

Ez nem azt jelenti, hogy megszűnik  a világító szerepe, illetve nincs a fénye amit visszatükrözzön?
 :szelid:

A görögben a kimozdítom helyett:

 κινέω  (kineó)
- felkavar (tárgyas igeként), szó szerint vagy átvitt értelemben
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 12. - 18:48:07 írta Magduska »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #275 Dátum: 2012. November 12. - 18:52:41
''Ez nem azt jelenti, hogy megszűnik  a
világító szerepe, illetve nincs a fénye
amit visszatükrözzön?''

Szimpatikus értelmezés számomra is. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #276 Dátum: 2012. November 12. - 19:13:55
Érdekes, hogy egyes szám második személy "TE" a megszólítás, amíg a "Miatyánk" többes szám első "MI".

Arra rímmel amit írtál, hogy mindenhol vannak belopódzott hamis atyafiak, ill. farkasok bárány bőrben.

 vint



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #277 Dátum: 2012. November 13. - 19:55:53
Itt van még egy olyan ige, amit nem igazán vesznek elő

Fil 3,11    
Ha valami módon eljuthatnék a halottak feltámadására.



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #278 Dátum: 2013. Január 18. - 16:29:33
Oksi, lehet hogy én értelmezem rosszúl!
Valóban már Pál is írta, hogy az ő idejében is működött a törvényszegés titkos bűne!
Na, de mi a törvényszegés?
Erre csak akkor kaphatunk helyes választ, ha tudjuk mi a törvény!
Ezt mondja erről az Úr Jézus Krisztus:
"Szeresd az Urat, a te Istenedet TELJES SZÍVEDBŐL, TELJES LELKEDBŐL ÉS TELJES ELMÉDBŐL.
Ez az első nagy parancsolat.
A második pedig HASONLATOS ehhez: SZERESD FELEBARÁTODAT, MINT MAGAD.
E két parancsolattól FÜGG az EGÉSZ TÖRVÉNY és a PRÓFÉTÁK."
Mt.22:37-40
Szóval láttuk mi a törvény!
A "törvényszegés titkos bűne" arra utal, hogy az emberek nem lázadnak ezek ellen nyíltan, hanem képmutatóan teszik mindezt!
Már Ésaiás is megjövendőlte és az ÚR is szemükre vetette:
" Képmutatók, igazán prófétált Ésaiás, mondván:
Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; SZÍVE PEDIG TÁVOL VAN TŐLEM."
Mt. 15:7-8
S Pál is írja máshelyűtt:
"Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert aki szereti a felebarátját, a TÖRVÉNYT  betöltötte.
Mert ez: Ne paráználkodjál, ne ölj, ne orozz, hamis tanúbizonyságot ne szólj, ne kívánj, és ha VALAMELY MÁS PARANCSOLAT VAN, EBBEN AZ IGÉBEN FOGLALTATIK EGYBE: SZERESSED FELEBARÁTODAT MINT TENMAGAD."
Róma 13:8-9
Majd így ír Timótheusnak:
"Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be.
Mert lesznek az emberek MAGUKAT SZERETŐK... SZERETET NÉLKŰL VALÓK... KIKNÉL MEGVAN A KEGYESSÉGNEK LÁTSZATA, DE MEGTAGADJÁK ANNAK  EREJÉT"
2Tim 3. rész
Virágom ez van most!
A törvényszegés bűne már nem titkos, hanem nyílvánvaló!
Az antikrisztus megjelenését a Mindenható a gyülekezet miatt, a reávaló tekintettel tartja vissza.
Hiszen amikor ő megjelenik, Isten fölébe fogja helyezni magát, s nyíltan megteszi azt, amit még soha senki:
"Aki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, ami Istennek vagy Istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga űl be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát."
2Thess.2:4
Ne feledjük el, hogy minden hatalom felűről adatik...

Igen én is így látom, hogy ez a törvény "tiprás".

Mivel ezt a törvényt jelentette ki nekünk az Úr jézus Krisztus!

Épp ezért tartom nagyon megszívlelendőnek:

   1Tim 5,21    
Kérve kérlek az Istenre és Krisztus Jézusra és a kiválasztott angyalokra, hogy ezeket tartsd meg előítélet nélkül, semmit sem cselekedvén részrehajlásból.


 :szelid:




Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #279 Dátum: 2013. Június 13. - 11:52:31
A következő versszak ezt nevezi első feltámadásnak.
Szóval az a kérdésem, hogy azok az emberek, akik nem vették magukra a sátán bélyegét, s ezért vértanú halált haltak, hogyan uralkodtak Krisztussal az ezer éves királyságban, ha az első feltámadás megelőzte az ő korszakukat? :szelid:

Pontosan. A szakasz futurista értelmezése teljességgel képtelenség. Az ezeréves királyság nem egy földi politikai uralom, hanem egy korszak, amelyben Jézus Krisztus uralkodik mennyen és földön az ő szentjeivel.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #280 Dátum: 2013. Június 13. - 21:03:56
Szia Athanasius!
A fenti válaszodat, most nem igazán értem, hacsak úgy nem, hogy az első feltámadás alatt az újjászületést érted továbbra is.
Akkor meg aztán ennek az ezer évnek semmi értelme, hiszen jó ideje van már újjászületés, de keresztyén uralmat nem látok a világ felett, na meg a menny felett sem.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #281 Dátum: 2013. Június 15. - 11:40:29
Csaba  írja:
>>" Akkor meg aztán ennek az ezer évnek semmi értelme, hiszen jó ideje van már újjászületés,
de keresztyén uralmat nem látok a világ felett, na meg a menny felett sem.
"<<


A    keresztény  Európában  egyre  inkább  egy  visszaszoruló 
szubkultúra  a  kereszténység,amelynek  a  jobboldali kormánypártokhoz lojális  részét,
a  "történelmi  egyházakat"   politikai-anyagi  lélegeztetőgéppel  támogatják.
Az  ilyen  intézményeikben  megmerevedett  egyháznak  látszó  felekezeteknek
ez  ugyan  elég  a  szellemi  vegetálásra,és a megélhetési  pap-ipari  szakmunkások jólétének  biztosítására,
de nagyon  kevés  ahhoz az  Erőhöz,és    Élethez  képest,amellyel az  egyszerű,és  állami  támogatásokat  nélkülöző,
de üldöztetésekben, szellemi  ajándékokban, Szentírás-ismeretben, élet-szentségben   bővelködő  régi  apostoli,
és  mai  fejlődő, növekedő    Krisztusi  tanítvány-közösségek  bírnak.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #282 Dátum: 2013. Június 15. - 12:08:13
Zsotza írta:
''A    keresztény  Európában  egyre
inkább  egy  visszaszoruló
szubkultúra  a
kereszténység,amelynek  a  jobboldali
kormánypártokhoz lojális  részét,
a  "történelmi  egyházakat"   politikai-
anyagi  lélegeztetőgéppel
támogatják.''
Én nem szeretnék politikai vitába keveredni, de ugye pl. a Hit Gyülekezete nem kimondottan tekinthető jobboldalinak, sem ehhez hűségesnek.
A Krisna meg egyéb közösségekre az egyház- kifejezést használni meg eleve Istenkáromlás.
Én amúgy jobboldali nézeteket vallok, de kritikus szemmel nézem az itt felhalmozott hibákat is, mert a mérvadó továbbra is a Szentírás számomra.
Egy-egy felekezet emberekből áll, azoknak romlását is a tagság okozza. Egy felekezet működését pénzből fent lehet tartani, de a hitéletét nem.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #283 Dátum: 2013. Június 25. - 10:58:48
Szia Athanasius!
A fenti válaszodat, most nem igazán értem, hacsak úgy nem, hogy az első feltámadás alatt az újjászületést érted továbbra is.
Akkor meg aztán ennek az ezer évnek semmi értelme, hiszen jó ideje van már újjászületés, de keresztyén uralmat nem látok a világ felett, na meg a menny felett sem.

Igen, az első feltámadást értem továbbra is, ahogy ezt korábban alaposan kifejtettem. Az ezer év pedig nem 1000 x 365,25 napot jelent lásd
Megemlékezik szövetségéről mindörökké, rendelkezéséről, amelyet ezer nemzedékig megszabott,  (Zsolt 105,8) - nyílván nem azt jelenti, hogy Isten nem emlékezik szövetségéről az 1001. generációnál
"mert enyém az erdő minden vadja, az ezernyi hegy minden állata. " (Zsolt 50,10) - az ezer egyedik hegy állatai már nem Istenéi? stb

Az ezer esztendő azt jelenbti, hogy nagyon hosszú korszak. Ez akár néhány tízezer évet is jelenthet. Tegyük fel, hogy Jézus 20,000 év múlva jön vissza. Ennyi év távlatából az elmúlt 2000 év eredménye elenyésző. Jézus uralma ma sokkal evidensebb a világban mint, 2000 évvel ezelőtt, mondjuk amikor a tanítványokra épphogy csak kitöltetett a Szentlélek a felső szobában. Akkor hányan hallottak Jézusról? Ahhoz képest (és nem azt mondom, hogy kész van a munka) ma azért sokkal láthatóbb a Földön Jézus és az Egyház hatása.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #284 Dátum: 2013. Június 25. - 11:04:46
Én nem szeretnék politikai vitába keveredni

Kár. Nekünk mint keresztyén embereknek hírdetnünk kell Jézus uralmát az élet valamennyi területén: vallás, kultúra, művészet, tudomány, gazdaság, politika. Ha mi nem tesszük, a hitetlenek fogják felállítani ezeken a területeken a mércét. Hány keresztyénnel tudunk értelmes politikai vitát folytatni? Mi a véleményünk egyes aktuálpolitikai kérdésekről az Ige mérlegén. Mit tanít a biblia pl. a trafiktörvény, útdíj, környezetvédelmi illeték, túlzott deficit eljárás kérdéséről. Érdemes lenne ennek egy topicot nyitni, de szerintem nem lenne túl aktív.  vsir2

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!