Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201229 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #285 Dátum: 2013. Június 25. - 11:20:52
Megnyítjuk, vagy Te is megtehetnéd, ha akarod! :)
Éppen nem rég olvastam, hogy Krisztus baloldali volt, még a végén kiderül, hogy neki köszönhetjük a magyarországi ellenzéket! hehe

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #286 Dátum: 2013. Június 25. - 11:23:10
Szia Athanasius!

Én is nagyon örülnék egy ilyen topicnak.

Elnézésedet kérem, mert tartozom egy válasszal végidők témában. Nem udvariatlanságból nem írok, sokszor nekifutottam, de nagynak bizonyult a téma.  brush1
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 25. - 11:34:09 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #287 Dátum: 2013. Június 25. - 11:27:12
Amúgy az álláspontod alapján eltudom fogadni a végidős értelmezésed, logikusnak hangzik.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #288 Dátum: 2013. Június 25. - 12:05:04
Szia Athanasius!

Én is nagyon örülnék egy ilyen topicnak.

Elnézésedet kérem, mert tartozom egy válasszal végidők témában. Nem udvariatlanságból nem írok, sokszor nekifutottam, de nagynak bizonyult a téma.  brush1

Igen, nem feledkeztem meg róla. Egyébként valóban nagy a téma és nehéz erről fórumban írni. Én legalább is nehezen tudok. Egyik tervem, hogy jó lenne egyszer egy teológiai konferenciát tartani pl. a végidőkkel kapcsolatban, ahol több álláspontot képviselők adhatnának elő és lehetne tőlük kérdezni. Egyfajta teológiai-műhely.

A

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #289 Dátum: 2013. Június 25. - 14:37:51
Jó lenne egy ilyen konferencia!  :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #290 Dátum: 2013. Július 31. - 08:54:11
"Annak pedig, aki elküldött engem, az az akarata, hogy abból, amit nekem adott, semmit se veszítsek el, hanem feltámasszam az utolsó napon." Jn 6:39

Ez az ige és a szakasz alapvetően nem a végidőkkel foglalkozik, mégis van odavonatkozása is.

Időről időre előtérbe kerül számomra az elragadtatás témája. Ez az ige ismét arra mutat, hogy nem lehetséges az elragadtatás nagy nyomorúság előtti ideje.
Az elragadtatás a már eltávozott testvérek számára egyben a feltámadásuk is. Az Úr Jézus pedig ebben az igében arról is említést tesz, hogy az utolsó napon fogja az övéit feltámasztani.


Az igeszakaszban még háromszor ismétlődik meg e formula.

"Mert az én Atyámnak az az akarata, hogy annak, aki látja a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen; én pedig feltámasztom őt az utolsó napon."  Jn 6:40

"Senki sem jöhet énhozzám, ha nem vonzza őt az Atya, aki elküldött engem. Én pedig feltámasztom az utolsó napon."  Jn 6:44

"Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon."  Jn 6:54



Mit gondoltok?  :int2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #291 Dátum: 2013. Július 31. - 09:28:59
Szia Virág

Érdekes téma.

Megnéztem a "napon" szót: 
 ἡμέρα  (hémera)
1) nap
2) a nap, vagyis az ítélet napja
3) nappal
3) idő, időszak

Nos, nem tudom, mi van az eredetiben, de ha pl. a 3. verziót nézzük, akkor:

 Ján 6:40 Az pedig az én Atyámnak akarata, hogy aki látja a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen, és feltámasszam az utolsó napon = "utolsó időszakban"

Tehát az utolsó korszakban, időkben...  nerd

Az "utolsó napon", mint "ítéletnapkor" ( 2.) ) nem lehetséges, mert ütközik a többi Igével, ami az igazakról meg van írva, ha jól értem.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #292 Dátum: 2013. Július 31. - 10:07:49
Én is úgy látom, hogy szó szerinti utolsó napról nem beszélhetünk, az ítélet napjáról színtén nem, mert az a 2. feltámadást követi.
Úgy gondolom, hogy az utolsó nap, itt egy üdvtörténeti korszak végét jelenti, szerintem a látható keresztyén egyház földi munkájának végét.
Tudom sokan tíltakoznak az ellen, hogy Izraelnek külön szerepe lenne az üdvtörténetben, s nekik végig kell menniük a nagy nyomorúságon.
Én a Bibliában azt látom, hogy Izrael az Ószövben is sajátos helyzetben volt, s a földi üdvtörténet következő szakaszában is abban lesz. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #293 Dátum: 2013. Július 31. - 11:50:14
"Annak pedig, aki elküldött engem, az az akarata, hogy abból, amit nekem adott, semmit se veszítsek el, hanem feltámasszam az utolsó napon." Jn 6:39

Ez az ige és a szakasz alapvetően nem a végidőkkel foglalkozik, mégis van odavonatkozása is.

Időről időre előtérbe kerül számomra az elragadtatás témája. Ez az ige ismét arra mutat, hogy nem lehetséges az elragadtatás nagy nyomorúság előtti ideje.
Az elragadtatás a már eltávozott testvérek számára egyben a feltámadásuk is. Az Úr Jézus pedig ebben az igében arról is említést tesz, hogy az utolsó napon fogja az övéit feltámasztani.


Az igeszakaszban még háromszor ismétlődik meg e formula.

"Mert az én Atyámnak az az akarata, hogy annak, aki látja a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen; én pedig feltámasztom őt az utolsó napon."  Jn 6:40

"Senki sem jöhet énhozzám, ha nem vonzza őt az Atya, aki elküldött engem. Én pedig feltámasztom az utolsó napon."  Jn 6:44

"Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon."  Jn 6:54



Mit gondoltok?  :int2:

Igen, ez szerintem helyes észrevétel. Az elragadtatás azonban egy másik téma. Korábban azt gondolom írtam már ezzel kapcsolatban, hogy az elragadtatás valóban nem a földről a mennybe való felemeltetés, hanem Jézus 2. visszajövetelekor a Jézussal való földi találkozás és maradás. Vagyis olyan értelemben vett elragadtatásra, mint a Left Behind sorozatokban egészen biztos nem kell számítani.


Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #294 Dátum: 2013. Július 31. - 11:55:38
Én is úgy látom, hogy szó szerinti utolsó napról nem beszélhetünk, az ítélet napjáról színtén nem, mert az a 2. feltámadást követi.
Úgy gondolom, hogy az utolsó nap, itt egy üdvtörténeti korszak végét jelenti, szerintem a látható keresztyén egyház földi munkájának végét.
Tudom sokan tíltakoznak az ellen, hogy Izraelnek külön szerepe lenne az üdvtörténetben, s nekik végig kell menniük a nagy nyomorúságon.
Én a Bibliában azt látom, hogy Izrael az Ószövben is sajátos helyzetben volt, s a földi üdvtörténet következő szakaszában is abban lesz. :szelid:

Kedves Csaba!
Sajnos ez az Izrael felfogás (ti. hogy a zsidóknak valami különleges állása van Istennél) kimondhatatlan károkat okozott és okoz mind a mai napig mind politikailag mind pedig lelki dolgokban. A kérdésben a kulcs Jézus, mint az egyetlen megmaradt hűséges zsidó, akiben beteljesedtek az Ábrahámi Ígéretek, mert egyedül Ő marad hűséges. Jézus zsidó voltát a mai napig el kell fogadnia a pogányoknak ezzel elismerve, hogy az üdvösség a zsidókhoz közelített először. Ez azonban abszolút nem jelenti, hogy a szövetségszegő, hitetlen zsidóknak manapság bármilyen más ígérete lenne, mint akár melyik népnek. Isten szemében a mai zsidók ugyanolyan státuszban vannak, mint a Muszlimok. Semmilyen további Ígéretük nincs azon kívül, mint ami pl. a magyaroknak meg van ígérve.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #295 Dátum: 2013. Július 31. - 12:37:27
Kedves Athanasius! :2smitten:
Először is örülök, hogy ismét olvashatlak! O0
Másodszor én sem hiszem, hogy a Zsidóknak, mint nemzetnek kíváltsága lenne a jelen üdvtörténeti korszakban.
Amire én gondoltam az Jel.7:1-8 és 14:1-5 :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #296 Dátum: 2013. Július 31. - 13:56:43
Kedves Athanasius! :2smitten:
Először is örülök, hogy ismét olvashatlak! O0
Másodszor én sem hiszem, hogy a Zsidóknak, mint nemzetnek kíváltsága lenne a jelen üdvtörténeti korszakban.
Amire én gondoltam az Jel.7:1-8 és 14:1-5 :szelid:

De mégis hiszed, hogy a jövőben igen. Ha pedig a jövőben igen, akkor mégis már most is fontosak, hogy majd egykor be tudják tölteni ezt a szerepüket. Ez persze mindaddig probléma, amíg a Jel.7:1-8 és 14:1-5 futurista értelmezését fentartjuk. Persze fenntarthatatlan  :)

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #297 Dátum: 2013. Július 31. - 14:24:17
Szia Virág

Érdekes téma.

Megnéztem a "napon" szót: 
 ἡμέρα  (hémera)
1) nap
2) a nap, vagyis az ítélet napja
3) nappal
3) idő, időszak

Nos, nem tudom, mi van az eredetiben, de ha pl. a 3. verziót nézzük, akkor:

 Ján 6:40 Az pedig az én Atyámnak akarata, hogy aki látja a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen, és feltámasszam az utolsó napon = "utolsó időszakban"

Tehát az utolsó korszakban, időkben...  nerd

Az "utolsó napon", mint "ítéletnapkor" ( 2.) ) nem lehetséges, mert ütközik a többi Igével, ami az igazakról meg van írva, ha jól értem.

Köszi Kamilla az információkat!  :hi
Igen, nem lehet az ítéletnap, ez biztos. Esetleg a világvégére gondolok, a nagy nyomorúság végén, amikor Jézus megjelenik. Akkor azzal lezárul egy korszak, szerintem akkor lenne az elragadtatás is. De tudom, hogy ma ez nem az elfogadott meglátás, csak valahogy nekem azt nem sikerült elfogadni, hogy a 7 év elején ragadtatik el az Egyház. És jött ez az igerész, és rácsodálkoztam, hogy az utolsó napról (időszakról) is szó van benne. Most viszont úgy látom, hogy ebből az igéből nem bizonyítható a feltevésem, hogy az elragadtatás az Úr eljövetelekor lesz.  :szelid:




« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 31. - 14:25:59 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #298 Dátum: 2013. Július 31. - 14:35:10
Igen, ez szerintem helyes észrevétel. Az elragadtatás azonban egy másik téma. Korábban azt gondolom írtam már ezzel kapcsolatban, hogy az elragadtatás valóban nem a földről a mennybe való felemeltetés, hanem Jézus 2. visszajövetelekor a Jézussal való földi találkozás és maradás. Vagyis olyan értelemben vett elragadtatásra, mint a Left Behind sorozatokban egészen biztos nem kell számítani.

Szia Athanasius!

Erre nem emlékszem, amikor írtad, de én is így látom, pont ahogy írtad, nem felemeltetés, hanem találkozás és maradás. Ez az ige miatt vélem így:

"Azt pedig az Úr igéjével mondjuk nektek, hogy mi, akik élünk, és megmaradunk az Úr eljöveteléig, nem fogjuk megelőzni az elhunytakat. Mert amint felhangzik a riadó hangja, a főangyal szava és az Isten harsonája, maga az Úr fog alászállni a mennyből, és először feltámadnak a Krisztusban elhunytak, azután mi, akik élünk, és megmaradunk, velük együtt elragadtatunk felhőkön az Úr fogadására a levegőbe, és így mindenkor az Úrral leszünk." 1 Thessz 3:15-17

 :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #299 Dátum: 2013. Július 31. - 14:49:02

Köszi Kamilla az információkat!  :hi
Igen, nem lehet az ítéletnap, ez biztos. Esetleg a világvégére gondolok, a nagy nyomorúság végén, amikor Jézus megjelenik. Akkor azzal lezárul egy korszak, szerintem akkor lenne az elragadtatás is. De tudom, hogy ma ez nem az elfogadott meglátás, csak valahogy nekem azt nem sikerült elfogadni, hogy a 7 év elején ragadtatik el az Egyház. És jött ez az igerész, és rácsodálkoztam, hogy az utolsó napról (időszakról) is szó van benne. Most viszont úgy látom, hogy ebből az igéből nem bizonyítható a feltevésem, hogy az elragadtatás az Úr eljövetelekor lesz.  :szelid:

Szivesen  :szelid:

Én is úgy gondolom, hogy a nagy nyomorúság próba lesz a keresztényeknek is, de nem felettébb, hanem a fenevadbélyegének felvétele lesz a "vízválasztó" és utána lesz az elragadtatás, véleményem szerint.
A 7 év végén azért sem lehet, mert ott van az Ige, ami szerint megrövidíttetnek a napok, mert másképpen senki nem maradna meg.
Az Úr eljöveteléről az van megírva, hogy vele jönnek a szentek, akik az elragadtatott Egyház, vagy nem?  nemertem


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.