Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201245 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #300 Dátum: 2013. Július 31. - 14:54:28
A zsidókkal kapcsolatban én úgy látom, hogy bizony van terve az Úrnak velük, mégpedig a maradék-elvéből kiindulva, ami végig követhető a Bibliában.
A Máté 24-ben például róluk van szó, ha jól értelmezem.

Azt gondolom, hogy nem éppen úgy lesz, ahogy most magyarázzák Izrael országával kapcsolatban, mert még az is kétséges, hogy az ottani lakosok sémita zsidók-e, vagy csak felvett a zsidóságuk.
Szerintem van maradék, szétszórva, akik valódi Sém-Ábrahám-leszármazottak, az ígéretek örökösei, akik kegyelmet fognak kapni, le fogja róluk szedni Isten a leplet, amit rájuk tett és új felismerésre fognak jutni Krisztussal kapcsolatban, vagyis, hogy Ő a Megígért Messiás Király, Jesua HaMassiah, akiről írtak a próféták.
Ők lesznek a maradék.
Persze egyénileg kell mindenkinek hitre jutnia Krisztussal kapcsolatban, de Istennek nem lehetetlen az, hogy összegyűjtse őket és egyszerre nyílik meg a szívük  vmosoly9 vagy valami ilyesmi... hasonlóan ahhoz, amikor volt az Illés vs Baál papok "verseny" és amikor leszállt Isten tüze az áldozatra, akkor a nép egy emberként borult le és kiáltotta, hogy: "Az Úr az Isten! az Úr az Isten!"

Zak 12:10 
Dávid házára és Jeruzsálem lakóira pedig kiöntöm a kegyelem és a könyörületesség lelkét.
És rám tekintenek, akit átszögeztek, és akit úgy siratnak, ahogyan az egyetlen fiút gyászolják, és úgy keseregnek miatta, ahogyan az elsőszülött miatt keseregnek
.


« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 31. - 16:57:56 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #301 Dátum: 2013. Július 31. - 15:55:00
Athanasius írta:''De mégis hiszed, hogy a jövőben igen.
Ha pedig a jövőben igen, akkor mégis
már most is fontosak, hogy majd
egykor be tudják tölteni ezt a
szerepüket. Ez persze mindaddig
probléma, amíg a Jel.7:1-8 és 14:1-5
futurista értelmezését fentartjuk.
Persze fenntarthatatlan  :)''
hehe
Számomra, hogy Izrael 12 törzse, az Izrael 12 törzse nem futurista, hanem realista értelmezése az igének. ;)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #302 Dátum: 2013. Július 31. - 19:34:00
Én is úgy gondolom, hogy a nagy nyomorúság próba lesz a keresztényeknek is, de nem felettébb, hanem a fenevadbélyegének felvétele lesz a "vízválasztó" és utána lesz az elragadtatás, véleményem szerint.
A 7 év végén azért sem lehet, mert ott van az Ige, ami szerint megrövidíttetnek a napok, mert másképpen senki nem maradna meg.
Az Úr eljöveteléről az van megírva, hogy vele jönnek a szentek, akik az elragadtatott Egyház, vagy nem?  nemertem

De jó! Örülök, hogy így látod!  :int2:

Igen, ez is egy lehetőség, a félidő idején történő elragadtatás. Igazából nekem mindhárom lehetőséggel kapcsolatban van olyan ige, ami nem illik a képbe.   :konyv1: Talán ebben az esetben jó is ez így.

A megrövidített napokkal kapcsolatos igét megnézve, végül is nem zárja ki egyértelműen, hogy az Egyház végigmegy az egész nyomorúságon.
"Ha nem rövidülnének meg azok a napok, nem menekülne meg egyetlen halandó sem, de a választottakért megrövidülnek azok a napok." Mt 24:22

Nem biztos, de úgy tűnik, hogy a szenvedés napjaiból a hívők is részesülnek, ott vannak, és rájuk nézve vet véget neki Isten. Mindenki számára meg lesz rövidítve az az időszak. Ha a nyomorúság idejének lecsökkenése csak a választottakat érinti, és ezáltal elragadtatnak, akkor a földön maradt emberek sem tudnának életben maradni, hisz a hívőket is azért ragadja el az Úr, mert elviselhetetlen a helyzet.

Idézet
Az Úr eljöveteléről az van megírva, hogy vele jönnek a szentek, akik az elragadtatott Egyház, vagy nem?
Az 1 Thessz 3:15-17 alapján úgy vélem, hogy az Úr fogadására elragadtatunk az égbe, és így Vele együtt jövünk is vissza. 

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #303 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 08:56:29
Athanasius írta:''De mégis hiszed, hogy a jövőben igen.
Ha pedig a jövőben igen, akkor mégis
már most is fontosak, hogy majd
egykor be tudják tölteni ezt a
szerepüket. Ez persze mindaddig
probléma, amíg a Jel.7:1-8 és 14:1-5
futurista értelmezését fentartjuk.
Persze fenntarthatatlan  :)''
hehe
Számomra, hogy Izrael 12 törzse, az Izrael 12 törzse nem futurista, hanem realista értelmezése az igének. ;)

Persze, hogy a 12 törzs az 12 törzs. Annyiban futurista a te értelmezésed, hogy szerinted az Jel.7:1-8 és 14:1-5 még a jövőben lesz, szerintem meg már megtörtént. Ennélfogva szerinted a mai zsidóknak még mindig van prófétikus szerepe a jövőben. Ezért szükségszerű, hogy valami olyan különlegességet tulajdoníts a zsidóknak faji alapon, amit a preterista értelmezés szerint már nincs nekik. Minden Ígéret már mind megtestesület a zsidó Jézus Krisztusban, mint az egyetlen megmaradt hűséges maradék.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 01. - 10:02:09 írta Virág »

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #304 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 09:04:05
A zsidókkal kapcsolatban én úgy látom, hogy bizony van terve az Úrnak velük, mégpedig a maradék-elvéből kiindulva, ami végig követhető a Bibliában.
A Máté 24-ben például róluk van szó, ha jól értelmezem.

Azt gondolom, hogy nem éppen úgy lesz, ahogy most magyarázzák Izrael országával kapcsolatban, mert még az is kétséges, hogy az ottani lakosok sémita zsidók-e, vagy csak felvett a zsidóságuk.
Szerintem van maradék, szétszórva, akik valódi Sém-Ábrahám-leszármazottak, az ígéretek örökösei, akik kegyelmet fognak kapni, le fogja róluk szedni Isten a leplet, amit rájuk tett és új felismerésre fognak jutni Krisztussal kapcsolatban, vagyis, hogy Ő a Megígért Messiás Király, Jesua HaMassiah, akiről írtak a próféták.
Ők lesznek a maradék.
Persze egyénileg kell mindenkinek hitre jutnia Krisztussal kapcsolatban, de Istennek nem lehetetlen az, hogy összegyűjtse őket és egyszerre nyílik meg a szívük  vmosoly9 vagy valami ilyesmi... hasonlóan ahhoz, amikor volt az Illés vs Baál papok "verseny" és amikor leszállt Isten tüze az áldozatra, akkor a nép egy emberként borult le és kiáltotta, hogy: "Az Úr az Isten! az Úr az Isten!"

Zak 12:10 
Dávid házára és Jeruzsálem lakóira pedig kiöntöm a kegyelem és a könyörületesség lelkét.
És rám tekintenek, akit átszögeztek, és akit úgy siratnak, ahogyan az egyetlen fiút gyászolják, és úgy keseregnek miatta, ahogyan az elsőszülött miatt keseregnek
.

Nem, a Mt 24,34 nem a zsidó nemzetre vonatkozik, hanem a hallgatóságra ha erre gondoltál a Mt 24 alatt. Ez az egyik kiváló igevers, ami alátámasztja a történelmi preterista álláspontot. A szó: genea (nemzedék) egyetlen alkalommal sem jelenti a zsidóságot, mint etnikai csoportot az evangéliumokban. Itt van egy referencia, ahol ez a szó előfordul. Soha nem jelenti a zsidóságot kollektíve, hanem zsidó hallgatóságát, vagyis a korában élő, őt hallgató görög, vagy zsidó vagy egyéb nemzetiségű embereket:
Máté 1:17; 11:16; 12:39, 41, 42, 45; 16:4; 17:17; 23:36; 24:34; Márk 8:12, 38; 9:19; 13:30; Lukács 1:48, 50; 7:31; 9:41; 11:29, 30, 31, 32, 50, 51; 18:8; 17:25; 21:32.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #305 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 09:40:33
Szia Athanásius!

Az alábbiakat részben értem, részben nem:
''Persze, hogy a 12 törzs az 12 törzs.
Annyiban futurista a te értelmezésed,
hogy szerinted az Jel.7:1-8 és 14:1-5
még a jövőben lesz, szerintem meg
már megtörtént.''

IDÁIG ÉRTEM AMIT ÍRTÁL!

'' Ennélfogva szerinted
a mai zsidóknak még mindig van
prófétikus szerepe a jövőben.''

NEM, ÉN A MAI ZSIDÓKRA, MINT NEMZETRE ÚGY TEKINTEK, HOGY A MEGKEMÉNYEDÉSÜK IDEJÉT TÖLTIK, AMÍG A POGÁNYOK TELJESSÉGE (ÜDVÖZÜLŐI) BEMENNEK KRISZTUS  EGYHÁZÁBA. (Róma 11:25)

''Ezért
szükségszerű, hogy valami olyan
különlegességet tulajdoníts a
zsidóknak faji alapon, amit a preterista
értelmezés szerint már nincs nekik.''
??? MIRE GONDOLSZ ITT?

''Minden Ígéret már mind megtestesület
a zsidó Jézus Krisztusban, mint az
egyetlen megmaradt hűséges
maradék.''

AZ ÍGÉRETEK VALÓBAN MEGTESTESÜLTEK JÉZUSBAN, DE TÉNYLEG AZT GONDOLOD, HOGY Ő A HŰSÉGES MARADÉK, S MINDEN POGÁNY NEMZETBŐL MEGTÉRÉSRE JUTOTTAK MÁR A VÁLASZTOTTAK?
HA ÍGY VAN, AKKOR MIRE VÁR KRISZTUS, MERT AZ IGE SZERINT:
''...HANEM HOSSZAN TŰR ÉRETTÜNK, NEM AKARVÁN, HOGY NÉMELYEK ELVESZENEK, HANEM HOGY MINDENKI MEGTÉRÉSRE JUSSON.''
2Pét.3:9

TEHÁT, HA A JELENÉSEK 7-14 RÉSZEKET ÚGY ÉRTELMEZED, HOGY AZOK MÁR MEGTÖRTÉNTEK, AKKOR EBBŐL AZ KÖVETKEZIK LOGIKAILAG, THEOLÓGIALAG ÉS DOGMATIKAILAG, HOGY MÁR A POGÁNYOK ''TELJESSÉGE'' IS BEMENT, JÉZUS VISSZAJÖTT ÉS MÁR AZ Ő BIRODALMÁBAN ÉLÜNK.
ÍGY ÉRTED?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 01. - 09:42:59 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #306 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 10:14:49
Szia Athanásius!

Az alábbiakat részben értem, részben nem:
''Persze, hogy a 12 törzs az 12 törzs.
Annyiban futurista a te értelmezésed,
hogy szerinted az Jel.7:1-8 és 14:1-5
még a jövőben lesz, szerintem meg
már megtörtént.''

IDÁIG ÉRTEM AMIT ÍRTÁL!

'' Ennélfogva szerinted
a mai zsidóknak még mindig van
prófétikus szerepe a jövőben.''

NEM, ÉN A MAI ZSIDÓKRA, MINT NEMZETRE ÚGY TEKINTEK, HOGY A MEGKEMÉNYEDÉSÜK IDEJÉT TÖLTIK, AMÍG A POGÁNYOK TELJESSÉGE (ÜDVÖZÜLŐI) BEMENNEK KRISZTUS  EGYHÁZÁBA. (Róma 11:25)

''Ezért
szükségszerű, hogy valami olyan
különlegességet tulajdoníts a
zsidóknak faji alapon, amit a preterista
értelmezés szerint már nincs nekik.''
??? MIRE GONDOLSZ ITT?

''Minden Ígéret már mind megtestesület
a zsidó Jézus Krisztusban, mint az
egyetlen megmaradt hűséges
maradék.''

AZ ÍGÉRETEK VALÓBAN MEGTESTESÜLTEK JÉZUSBAN, DE TÉNYLEG AZT GONDOLOD, HOGY Ő A HŰSÉGES MARADÉK, S MINDEN POGÁNY NEMZETBŐL MEGTÉRÉSRE JUTOTTAK MÁR A VÁLASZTOTTAK?
HA ÍGY VAN, AKKOR MIRE VÁR KRISZTUS, MERT AZ IGE SZERINT:
''...HANEM HOSSZAN TŰR ÉRETTÜNK, NEM AKARVÁN, HOGY NÉMELYEK ELVESZENEK, HANEM HOGY MINDENKI MEGTÉRÉSRE JUSSON.''
2Pét.3:9

TEHÁT, HA A JELENÉSEK 7-14 RÉSZEKET ÚGY ÉRTELMEZED, HOGY AZOK MÁR MEGTÖRTÉNTEK, AKKOR EBBŐL AZ KÖVETKEZIK LOGIKAILAG, THEOLÓGIALAG ÉS DOGMATIKAILAG, HOGY MÁR A POGÁNYOK ''TELJESSÉGE'' IS BEMENT, JÉZUS VISSZAJÖTT ÉS MÁR AZ Ő BIRODALMÁBAN ÉLÜNK.
ÍGY ÉRTED?

Kedves CSaba,
 A róma 11 értelmezésében van a kulcs. Sokan úgy értelmezik, hogy ott a pogányok, vagyis a ma is élő hitetleneknek kell megtérniük és azután térnek mega zsidók, mikor ezek teljes számban megtérnek. Ez azonban téves írásmagyarázatnak a következménye és nem veszi figyelembe aKr. u. 70 jeruzsálem elpusztítását. Hogy értsd, hogy én hogyan látom:

Pál elkezdi mondani a Róm 9-ben hogy kétféle kiválasztás van. Van egy általános (Izrael) és azon belül egy másik csoport a maradék, hithű Izrael. A Róm 9,8 világossá teszi, hogy nem a test szerintiek Isten gyermekei, hanem az ígéret szerintiek. Amikor Jézus eljött, a zsidók kollektíve elvetették, nem maradt mellette senki sem kivéve az anyja, de aki Jézusról bizonyságot tett az egy pogány római katona volt. Ezután eljön pünkösd és megkezdődik az addig hitetlen zsidóság megtérítése, ezek a maradékoz tartozó zsidók, akiknek a szemén eddig lepel volt. Isten irgalmasan ad nekik 40 évet erre a megtérésre. Pál is egy ilyen maradékhoz tartozó apostol. Isten az ő szolgálatát használva pogányokat is hoz a gyülekezetbe, hogy ezzel mintegy a maradék-zsidóságot féltékennyé tegye és megtérésre indítsa. Ez addig folytatódik, amíg az összes olyan pogány megtér, akiket Isten arra rendelt, hogy a maradék-zsidóságot keltse féltékenységre. És valóban, amikor Jézus eljön és kimondja a végső Ítéletet a hitetlen zsidóságról Kr. u. 70-ben megszűnik az utolsó akadály is az evangélium robbanásszerű terjedésében. Addig ugyanis kik gátolták azt? A zsidók (hitetlen és még meg nem tért maradék). Miután ezek a maradék zsidók megtérnek (pl. Pál) micsoda mértékben kez el terjedni ISten Igéje. A Róma 9-11 erről a periódusról szól, ami Kr. u. 70-ben véget ér. Ennélfogva a Jel 7 és 14, ami Jánosnak akkor még jövő idő (mivel a könyv Kr. u. 70 előtt íródott), de számunkra már múlt idő.

Jézus ottani visszajövetele NEM a 2. visszajövetel, hanem EGY visszajövetel, megítélni és levágni a gonosz és hitetlen zsidóságot az igaz Egyházból, amely immár pogányokból és zsidókból áll. Jézus birodalma NEM a 2. eljövetellek kezdődik, hanem Mennybemenetelével (Nékem adatott minden hatalom Mennyen és Földön).


Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #307 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 11:22:28
Kedves Athanasius!
Ezen most alaposan elgondolkodnék, mielőtt válaszolok. szivetadja

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #308 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 23:42:10
Csaba:
KEDVES ATHANASIUS!
OSZTOTTAM, SZOROZTAM, ÖSSZEADTAD, KIVONTAM ÉS A KÖVETKEZŐKRE JUTOTTAM:
:szelid:

Athanasius írta:
''Amikor Jézus
eljött, a zsidók kollektíve elvetették,
nem maradt mellette senki sem kivéve
az anyja, de aki Jézusról bizonyságot
tett az egy pogány római katona volt.''


Ne haragúdj, de ez így ebben a formában nem igaz!
1, Jézusnak volt 12 apostola és legalább 70 tanítványa akikről számszerűen tudunk!
2, Jézusról legelébb egy zsidó férfi, konkrétan alámeritő János tett bizonyságot:
''ÍME AZ ISTENNEK AMA BÁRÁNYA, AKI ELVESZI A VILÁG BŰNEIT!''
Jn.1:29

Másodszor maga az Atya tesz bizonyságot róla:
''ÉS ÍMÉ EGY ÉGI HANG EZT MONDJA VALA: EZ AMAZ ÉN SZERELMES FIAM, AKIBEN ÉN GYÖNYÖRKÖDÖM.''
Mt.3:17

Harmadszor megint csak egy zsidó ember, Péter tesz bizonyságot mellette:
''ÉS Ő MONDA NÉKIK: TI PEDIG KINEK MONDOTOK ENGEM? FELELVÉN PEDIG PÉTER, MONDA NÉKI: TE VAGY A
KRISZTUS!''
Márk 8:29

Negyedszer valóban egy pogány római katona:
''A SZÁZADOS PEDIG ÉS AKIK Ő VELE ŐRÍZTÉK VALA JÉZUST, LÁTVÁN A FÖLDINDULÁST ÉS AMIK TÖRTÉNTEK
VALA, IGEN MEGRÉMÜLÉNEK MONDVÁN: BIZONY, ISTENNEK FIA VALA EZ!''
Mt.27:54
Talán mondhatjuk, hogy ez nem hitből, hanem rémületből fakadó bizonyságtétel volt.

Tovább olvasva az igét láthatjuk a pontos képet:
''SOK ASSZONY VALA PEDIG OTT, AKIK TÁVOLRÓL SZEMLÉLŐDNEK VALA, AKIK GALILEÁBÓL KÖVETTÉK JÉZUST,
SZOLGÁLVÁN NÉKI.''
Mt.27:28

Aztán mégegy nem mellékes kép egy másik evangéliumból:
''JÉZUS KERESZTJE ALATT PEDIG OTT ÁLLOTTAK VALA AZ Ő ANYJA, ÉS AZ Ő ANYJÁNAK NŐTESTVÉRE; MÁRIA, A
KLEOPÁS FELESÉGE, ÉS MÁRIA MAGDALÉNA. JÉZUS AZÉRT MIKOR LÁTJA VALA, HOGY OTT ÁLL AZ Ő ANYJA ÉS AZ A TANÍTVÁNY, AKIT SZERET VALA, (JÁNOS) MONDA AZ Ő ANYJÁNAK: ASSZONY, ÍMHOL A TE FIAD!
AZUTÁN MONDA A TANÍTVÁNYNAK: ÍMHOL A TE ANYÁD! ÉS ETTŐL AZ ÓRÁTÓL MAGÁHOZ FOGADÁ AZT A
TANÍTVÁNY. EZUTÁN TUDVÁN JÉZUS, HOGY IMMÁR MINDEN ELVÉGEZTETETT, HOGY BETELJESEDJÉK AZ ÍRÁS, MONDA: SZOMJÚHOZOM. VALA PEDIG OTT EGY ECETTEL TELI EDÉNY. AZOK AZÉRT SZIVACSOT TÖLTVÉN MEG ECETTEL, ÉS IZSÓPRA TÉVÉN AZT, ODA VIVÉK AZ Ő SZÁJÁHOZ. MIKOR AZÉRT ELVETTE JÉZUS AZ ECETET, MONDA: ELVÉGEZTETETT! ÉS LEHAJTVÁN FEJÉT, KIBOCSÁTÁ LELKÉT."
Jn.19:25-30

S MÉG EGY KÉP A TÖRTÉNET EZEN SZAKASZÁBÓL ISMÉT MÁS EVANGÉLIUMBÓL A TELJESSÉG KEDVÉÉRT:
''ÉS AZ EGÉSZ SOKASÁG, MELY E DOLOGNAK LÁTÁSÁRA MENT ODA, LÁTVÁN AZOKAT, AMIK TÖRTÉNTEK,
MELLÉT VERVE MEGTÉRE.''
LUK.23:48

Ötödik alkalommal megint csak Péter tesz bizonyságot Jézusról:
vö. ACS.2:14-36.

ÖSSZEFOGLALVA ELMONDHATJUK:
NEM IGAZ, HOGY A ZSIDÓSÁG KOLLEKTÍVEN ELVETETTE KRISZTUST. NEM IGAZ, HOGY SENKI SEM MARADT
MELLETTE A ZSIDÓSÁGBÓL. IGAZ, HOGY EGY RÓMAI SZÁZADOS IS BIZONYSÁGOT TETT RÓLA FÉLELMÉBEN.
NEM VÉLETLEN, HOGY NEM ŐREÁ TÖLTETETT KI A SZENTLÉLEK PÜNKÖSDKOR!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 04. - 07:55:40 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #309 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 23:45:16
ATHANASIUS ÍRTA:
''Ezután eljön pünkösd és megkezdődik
az addig hitetlen zsidóság megtérítése,
ezek a maradékoz tartozó zsidók,
akiknek a szemén eddig lepel volt.
Isten irgalmasan ad nekik 40 évet erre
a megtérésre. Pál is egy ilyen
maradékhoz tartozó apostol. Isten az ő
szolgálatát használva pogányokat is
hoz a gyülekezetbe, hogy ezzel
mintegy a maradék-zsidóságot
féltékennyé tegye és megtérésre
indítsa. Ez addig folytatódik, amíg az
összes olyan pogány megtér, akiket
Isten arra rendelt, hogy a maradék-
zsidóságot keltse féltékenységre. És
valóban, amikor Jézus eljön és
kimondja a végső Ítéletet a hitetlen
zsidóságról Kr. u. 70-ben megszűnik az
utolsó akadály is az evangélium
robbanásszerű terjedésében. Addig
ugyanis kik gátolták azt? A zsidók
(hitetlen és még meg nem tért
maradék). Miután ezek a maradék
zsidók megtérnek (pl. Pál) micsoda
mértékben kez el terjedni ISten Igéje.''


KEDVES ATHANÁSIUS!
LÁTOD A SORAID KÖZÖTTI  LOGIKAI ELLENTMONDÁST?!
1, AZ EVANGÉLIUM TERJEDÉSÉNEK GÁTJA A HITETLEN ÉS A MÉG MEG NEM TÉRT ZSIDÓSÁG.
2, ISTEN IRGALMASAN AD 40 ÉVET A HŰSÉGES ZSIDÓ MARADÉK MEGTÉRÉSÉRE.
3, EZ AZ AKADÁLY KRU.70-BEN MEGSZŰNIK ÉS AZ EVANGÉLIUM ROBBANÁSSZERŰEN TERJED.
4,MIUTÁN EZEN MARADÉK ZSIDÓK MEGTÉRNEK (PL.PÁL) MICSODA MÉRTÉKBEN KEZD EL TERJEDNI
KRISZTUS IGÉJE.
PÁL JÓVAL KRU.70 ELŐTT TÉRT MEG ÉS VALÓBAN ROBBANÁSSZERŰEN KEZDETT EL TERJEDNI AZ EVANGÉLIUM
A POGÁNYOK KÖZÖTT!
TALÁN AZÉRT, MERT PÁLT ÉPPEN ERRE HÍVTA EL AZ ISTEN, S SEM A HITETLEN ZSIDÓK, SEM A MÉG MEG NEM TÉRTEK NEM TUDTÁK ÚTJÁT ÁLLNI.
VISZONT ISTEN IGEN, PL. AMIKOR A SZENTLÉLEK NEM ENGEDTE PÁLT ÁZSIÁBA! VÖ.ACS.16:6
A ZSIDÓK KÖZÖTT PEDIG AZ EVANGÉLIUM ÉPPEN ISZ. 70 ELŐTT TERJEDT ROBBANÁSSZERŰEN.
PL. JERUZSÁLEMBEN EGYETLEN NAP ALATT 3000-EN MONDTAK IGENT KRISZTUS EVANGÉLIUMÁRA!
BÁR MA TERJEDNE ÍGY KÖZÖTTÜK, DE NEM TERJEDHET MERT VALÓBAN A MEGKEMÉNYÍTÉS IDŐSZAKÁT ÉLIK!
EZT HÍRDETTE KI SZÁMUKRA A ISZ 70-ES DÁTUM!
EZZEL SZEMBEN TE A VÉGLEGES ELVETÉSÜKRŐL BESZÉLSZ, HISZEN AZT MONDOD, HOGY ISTEN KEGYELMESEN
ADOTT 40 ÉVET A HŰSÉGES MARADÉK MEGTÉRÉSÉRE...
ISZ. 70 UTÁN PEDIG A POGÁNY RÓMA PRÓBÁLTA HÁTRÁLTATNI AZ EVANGÉLIUM TERJEDÉSÉT. NEKIK SEM JÖTT ÖSSZE!

Athanasius írta:
''A Róma 9-11 erről a periódusról szól,
ami Kr. u. 70-ben véget ér. Ennélfogva
a Jel 7 és 14, ami Jánosnak akkor még
jövő idő (mivel a könyv Kr. u. 70 előtt
íródott), de számunkra már múlt idő.''


A fentebb leírtak miatt nekem efelöl komoly logikai kétségeim vannak, ez nem is olyan nagy baj, de theológiai
problémák is felmerülnek:
Pl. Ha a zsidó hűségesek isz.70-ig megtértek, akkor logikus, hogy ők már nincsennek életben.
Akkor miként teljesedik be rajtuk Ésa.60.rész?!

Athanasius írta:
"Jézus ottani visszajövetele NEM a 2.
visszajövetel, hanem EGY
visszajövetel, megítélni és levágni a
gonosz és hitetlen zsidóságot az igaz
Egyházból, amely immár pogányokból
és zsidókból áll.''

JAJ TESTVÉREM 1844, 1914, látható-nem látható, ezért jött, azért jött, nem jött hanem bement a Szentek
Szentjébe. Jött és megítélte az elbukott keresztyénséget, de valójában a mennyekben vette át a hatalmát...''
Nem akarlak megbántani, de isz.70-ben való EGYIK láthatatlan eljövetele számomra ugyanolyan érv, mint 1844, vagy 1914.
SEHOL NEM OLVASTAM A BIBLIÁBAN, HOGY JÉZUS ILYEN APROPÓKBÓL LÁTHATATLANUL BEUGRIK HOZZÁNK,
DE HA KETTEN VAGY HÁRMAN ÖSSZEGYÜLNEK AZ Ő NEVÉBEN...

Athanasius írta:
''Jézus birodalma NEM a
2. eljövetellek kezdődik, hanem
Mennybemenetelével (Nékem adatott
minden hatalom Mennyen és Földön)."

EZZEL A KIRÁLYI TISZTJE KEZDŐDÖTT!
:szelid:

Csakhogy értsed:
Dávid előbb lett király Izraelen, minthogy a lábát Jeruzsálembe rakhatta volna. Vö.2Sám.5:1-10
NEM MONDHADTA DÁVID JERUZSÁLEMRE: EZ MÁR AZ ÉN BIRODALMAM, AMÍG BE NEM VETTE!
EZ A FÖLD SEM KRISZTUS BIRODALMA, AMÍG BE NEM VESZI!
KERESZTYÉNKÉNT A VÁLASZTOTTAK KÖZÜL GYŰJTHETÜNK KRISZTUSNAK TANÍTVÁNYOKAT, DE AZ
ISTENTELENEKTŐL ERŐSZAKKAL VESZI MAJD EL KRISZTUS A RÉSZÜKET. ŐK SOSEM FOGNAK ENGEDNI AZ
EVANGÉLIUMNAK.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 04. - 08:02:51 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #310 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 10:11:53
Persze, Jézusnak voltak tanítványai, de a legvégén, az elfogatásakor senkije sem maradt. Márk ezt világosan kifejti Mk 14,50. Jézus volt az egyetlen, hűséges zsidó. Halálakor Isten kitölti rá haragját és még az Atya is elhagyja. Jézus, az Isten Báránya, levágattatott. Ugyanakkor feltámadása egyben a megmaradt maradék feltámadása is volt. Ezért eleinte lassan, majd pedig rohamos tempóban elkezd növekedni a megtérő zsidók száma. Erről olvasunk az ApCselben. Voltak zsidók, akik Krisztus feltámadása után megtértek tömegesen (pl. 3000 jeruzsálemi férfi), de azt is olvassuk, hogy a Szanhedrin és a zsidók vezetői a faqrizeusok, az írástudók meg a többiek elutasították Jézust. A maradék - kissebbség - megtért, de a többség elfordult Istentől, amiért ISten megbüntette őket. Kr. u. 70-ben az utolsó szimbóluma is megszünt annak, hogy Isten a hitetlen néppel van. Nem érten milyen logikai bukfenc van az érvelésemben?


Csaba:
KEDVES ATHANASIUS!
OSZTOTTAM, SZOROZTAM, ÖSSZEADTAD, KIVONTAM ÉS A KÖVETKEZŐKRE JUTOTTAM:
:szelid:

Athanasius írta:
''Amikor Jézus
eljött, a zsidók kollektíve elvetették,
nem maradt mellette senki sem kivéve
az anyja, de aki Jézusról bizonyságot
tett az egy pogány római katona volt.''


Ne haragúdj, de ez így ebben a formában nem igaz!
1, Jézusnak volt 12 apostola és legalább 70 tanítványa akikről számszerűen tudunk!
2, Jézusról legelébb egy zsidó férfi, konkrétan alámeritő János tett bizonyságot:
''ÍME AZ ISTENNEK AMA BÁRÁNYA, AKI ELVESZI A VILÁG BŰNEIT!''
Jn.1:29

Másodszor maga az Atya tesz bizonyságot róla:
''ÉS ÍMÉ EGY ÉGI HANG EZT MONDJA VALA: EZ AMAZ ÉN SZERELMES FIAM, AKIBEN ÉN GYÖNYÖRKÖDÖM.''
Mt.3:17

Harmadszor megint csak egy zsidó ember, Péter tesz bizonyságot mellette:
''ÉS Ő MONDA NÉKIK: TI PEDIG KINEK MONDOTOK ENGEM? FELELVÉN PEDIG PÉTER, MONDA NÉKI: TE VAGY A
KRISZTUS!''
Márk 8:29

Negyedszer valóban egy pogány római katona:
''A SZÁZADOS PEDIG ÉS AKIK Ő VELE ŐRÍZTÉK VALA JÉZUST, LÁTVÁN A FÖLDINDULÁST ÉS AMIK TÖRTÉNTEK
VALA, IGEN MEGRÉMÜLÉNEK MONDVÁN: BIZONY, ISTENNEK FIA VALA EZ!''
Mt.27:54
Talán mondhatjuk, hogy ez nem hitből, hanem rémületből fakadó bizonyságtétel volt.

Tovább olvasva az igét láthatjuk a pontos képet:
''SOK ASSZONY VALA PEDIG OTT, AKIK TÁVOLRÓL SZEMLÉLŐDNEK VALA, AKIK GALILEÁBÓL KÖVETTÉK JÉZUST,
SZOLGÁLVÁN NÉKI.''
Mt.27:28

Aztán mégegy nem mellékes kép egy másik evangéliumból:
''JÉZUS KERESZTJE ALATT PEDIG OTT ÁLLOTTAK VALA AZ Ő ANYJA, ÉS AZ Ő ANYJÁNAK NŐTESTVÉRE; MÁRIA, A
KLEOPÁS FELESÉGE, ÉS MÁRIA MAGDALÉNA. JÉZUS AZÉRT MIKOR LÁTJA VALA, HOGY OTT ÁLL AZ Ő ANYJA ÉS AZ A TANÍTVÁNY, AKIT SZERET VALA, (JÁNOS) MONDA AZ Ő ANYJÁNAK: ASSZONY, ÍMHOL A TE FIAD!
AZUTÁN MONDA A TANÍTVÁNYNAK: ÍMHOL A TE ANYÁD! ÉS ETTŐL AZ ÓRÁTÓL MAGÁHOZ FOGADÁ AZT A
TANÍTVÁNY. EZUTÁN TUDVÁN JÉZUS, HOGY IMMÁR MINDEN ELVÉGEZTETETT, HOGY BETELJESEDJÉK AZ ÍRÁS, MONDA: SZOMJÚHOZOM. VALA PEDIG OTT EGY ECETTEL TELI EDÉNY. AZOK AZÉRT SZIVACSOT TÖLTVÉN MEG ECETTEL, ÉS IZSÓPRA TÉVÉN AZT, ODA VIVÉK AZ Ő SZÁJÁHOZ. MIKOR AZÉRT ELVETTE JÉZUS AZ ECETET, MONDA: ELVÉGEZTETETT! ÉS LEHAJTVÁN FEJÉT, KIBOCSÁTÁ LELKÉT."
Jn.19:25-30

S MÉG EGY KÉP A TÖRTÉNET EZEN SZAKASZÁBÓL ISMÉT MÁS EVANGÉLIUMBÓL A TELJESSÉG KEDVÉÉRT:
''ÉS AZ EGÉSZ SOKASÁG, MELY E DOLOGNAK LÁTÁSÁRA MENT ODA, LÁTVÁN AZOKAT, AMIK TÖRTÉNTEK,
MELLÉT VERVE MEGTÉRE.''
LUK.23:48

Ötödik alkalommal megint csak Péter tesz bizonyságot Jézusról:
vö. ACS.2:14-36.

ÖSSZEFOGLALVA ELMONDHATJUK:
NEM IGAZ, HOGY A ZSIDÓSÁG KOLLEKTÍVEN ELVETETTE KRISZTUST. NEM IGAZ, HOGY SENKI SEM MARADT
MELLETTE A ZSIDÓSÁGBÓL. IGAZ, HOGY EGY RÓMAI SZÁZADOS IS BIZONYSÁGOT TETT RÓLA FÉLELMÉBEN.
NEM VÉLETLEN, HOGY NEM ŐREÁ TÖLTETETT KI A SZENTLÉLEK PÜNKÖSDKOR!

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #311 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 10:21:34
KEDVES ATHANÁSIUS!
LÁTOD A SORAID KÖZÖTTI  LOGIKAI ELLENTMONDÁST?!
1, AZ EVANGÉLIUM TERJEDÉSÉNEK GÁTJA A HITETLEN ÉS A MÉG MEG NEM TÉRT ZSIDÓSÁG.
2, ISTEN IRGALMASAN AD 40 ÉVET A HŰSÉGES ZSIDÓ MARADÉK MEGTÉRÉSÉRE.
3, EZ AZ AKADÁLY KRU.70-BEN MEGSZŰNIK ÉS AZ EVANGÉLIUM ROBBANÁSSZERŰEN TERJED.
4,MIUTÁN EZEN MARADÉK ZSIDÓK MEGTÉRNEK (PL.PÁL) MICSODA MÉRTÉKBEN KEZD EL TERJEDNI
KRISZTUS IGÉJE.
PÁL JÓVAL KRU.70 ELŐTT TÉRT MEG ÉS VALÓBAN ROBBANÁSSZERŰEN KEZDETT EL TERJEDNI AZ EVANGÉLIUM
A POGÁNYOK KÖZÖTT!
TALÁN AZÉRT, MERT PÁLT ÉPPEN ERRE HÍVTA EL AZ ISTEN, S SEM A HITETLEN ZSIDÓK, SEM A MÉG MEG NEM TÉRTEK NEM TUDTÁK ÚTJÁT ÁLLNI.
VISZONT ISTEN IGEN, PL. AMIKOR A SZENTLÉLEK NEM ENGEDTE PÁLT ÁZSIÁBA! VÖ.ACS.16:6
A ZSIDÓK KÖZÖTT PEDIG AZ EVANGÉLIUM ÉPPEN ISZ. 70 ELŐTT TERJEDT ROBBANÁSSZERŰEN.
PL. JERUZSÁLEMBEN EGYETLEN NAP ALATT 3000-EN MONDTAK IGENT KRISZTUS EVANGÉLIUMÁRA!
BÁR MA TERJEDNE ÍGY KÖZÖTTÜK, DE NEM TERJEDHET MERT VALÓBAN A MEGKEMÉNYÍTÉS IDŐSZAKÁT ÉLIK!
EZT HÍRDETTE KI SZÁMUKRA A ISZ 70-ES DÁTUM!
EZZEL SZEMBEN TE A VÉGLEGES ELVETÉSÜKRŐL BESZÉLSZ, HISZEN AZT MONDOD, HOGY ISTEN KEGYELMESEN
ADOTT 40 ÉVET A HŰSÉGES MARADÉK MEGTÉRÉSÉRE...
ISZ. 70 UTÁN PEDIG A POGÁNY RÓMA PRÓBÁLTA HÁTRÁLTATNI AZ EVANGÉLIUM TERJEDÉSÉT. NEKIK SEM JÖTT ÖSSZE!

A zsidók között valóban Kr. e. 70-ben terjedt az evangélium. A pogányok addigi megtérése is látványos, de ennek fő célj a maradék zsidóság fétékenységre való indítása. Kr.u. 70-ben az evangéliumot leginkább akadályozó zsidóság viszont nem képes többé a keresztyéneket politikai értelemben akadályozni a pogány misszió második hullámában, ami már nem a zsidók féltékenysége miatt történik, hanem az egész világ evangelizációjának érdekében. Vagyis Kr. e. 70-ben a pogánymisszió a zsidó maradék megtérését segítette, utána pedig a világevangelizáció. A mai zsidók nem azért térnek meg, mert valami különleges lepel van a szemükön. A muszlimok miért nem térnek meg? Miben másabb a zsidók ellenállása mint a muszlimoké? Ha valami ami akadályozza a mai zsidóság megtérését az az, hogy keresztyének tömegei továbbra is arról bíztatja őket, hogy ők különleges kegyben részesülnek - faji alapon - Isten szemében. Hogy Isten őket majd különb elbánásban részesíti mint pl. az arabokat, perzsákat stb. Ez az, ami őket visszatartja többek között. Pedig a mai zsidók semmivel sem különbek mint bármely más nép. Nincsen se több se kevesebb ígéretük. Egy a sok közül, akiknek az egyetlen reménysége Jézus előtt fejet hajtani.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #312 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 10:27:11
Athanasius írta:
''A Róma 9-11 erről a periódusról szól,
ami Kr. u. 70-ben véget ér. Ennélfogva
a Jel 7 és 14, ami Jánosnak akkor még
jövő idő (mivel a könyv Kr. u. 70 előtt
íródott), de számunkra már múlt idő.''


A fentebb leírtak miatt nekem efelöl komoly logikai kétségeim vannak, ez nem is olyan nagy baj, de theológiai
problémák is felmerülnek:
Pl. Ha a zsidó hűségesek isz.70-ig megtértek, akkor logikus, hogy ők már nincsennek életben.
Akkor miként teljesedik be rajtuk Ésa.60.rész?!

A zsidóság, aki megtért Kr. u. 70-ben az részesévé vált azoknak az Ígéreteknek, amit Isten az Ő népének, az Egyháznak adott. Megtérésük révén szövetségi értelemben ők is részesei lettek annak az áldásnak, aminke minden keresztyén részese. Így rájuk is vonatkozik az Ézs 60 épp annyira mint mondjuk vonatkozott az bármely pogány megtértre. Ne felejtsd el, hogy az én értelmezésem szerint (ami szerintem a biblikus értelmezés) az Isten országa már itt van, de annak teljessége még előttünk áll (kovász megkeleszti a kenyeret). Az Ézs 60 erről ír.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #313 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 11:14:16
[Athanasius írta:
"Jézus ottani visszajövetele NEM a 2.
visszajövetel, hanem EGY
visszajövetel, megítélni és levágni a
gonosz és hitetlen zsidóságot az igaz
Egyházból, amely immár pogányokból
és zsidókból áll.''
JAJ TESTVÉREM 1844, 1914, látható-nem látható, ezért jött, azért jött, nem jött hanem bement a Szentek
Szentjébe. Jött és megítélte az elbukott keresztyénséget, de valójában a mennyekben vette át a hatalmát...''
Nem akarlak megbántani, de isz.70-ben való EGYIK láthatatlan eljövetele számomra ugyanolyan érv, mint 1844, vagy 1914.
SEHOL NEM OLVASTAM A BIBLIÁBAN, HOGY JÉZUS ILYEN APROPÓKBÓL LÁTHATATLANUL BEUGRIK HOZZÁNK,
DE HA KETTEN VAGY HÁRMAN ÖSSZEGYÜLNEK AZ Ő NEVÉBEN...


Jó, hogy ezt írtad. A Mt 18 kontextusa ugyan miről szól? Az egyházfegyelemről. A ketten hárman összegyülnek éppen Jézus jelenlét jelenti hol? Akkor, amikor egyházfegyelmi ítéletet hoz a gyülekezet. (vö. 2-3 tanú Mózes törvényében). Vagyis Jézus igen is "eljön" ítéletre, amikor a presbitérium ítéletet hoz. Ha biblikus az ítélet az ugyanis a kulcsok hatalma miatt olyan mintha maga Jézus hozta volna.

Más: én nem mondtam, hogy Isten eljövetele láthatatlan. Ezt te mondtad, hogy én mondom. Isten ítéletre való eljövetele igenis látványos. Ézs 13 Isten eljöveteléről szól, amikor eljön elpusztítani Babilónt. Lehetett látni ekkor Istent fizikailag? Nem. Látványos volt Babilón pusztulása? Igen. ISten eljött ítéletre? Igen. Ez volt A második eljövetel? Nem. Különbség van aközött, hogy Isten eljön egy-egy Ítéletre és aközött, amikor eljön és itt is marad a történelem végén. Az Úré a föld és nyilván van joga beleavatkozni annak történéseibe. A Jehova tanúi butaságot beszélnek mert hamis próféták. AZt gondolom azért nyilvánvaló a különbség aközött amit ők mondanak, meg amit én.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #314 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 11:22:25
Athanasius írta:
''Jézus birodalma NEM a
2. eljövetellek kezdődik, hanem
Mennybemenetelével (Nékem adatott
minden hatalom Mennyen és Földön)."

EZZEL A KIRÁLYI TISZTJE KEZDŐDÖTT!
:szelid:

Csakhogy értsed:
Dávid előbb lett király Izraelen, minthogy a lábát Jeruzsálembe rakhatta volna. Vö.2Sám.5:1-10
NEM MONDHADTA DÁVID JERUZSÁLEMRE: EZ MÁR AZ ÉN BIRODALMAM, AMÍG BE NEM VETTE!
EZ A FÖLD SEM KRISZTUS BIRODALMA, AMÍG BE NEM VESZI!
KERESZTYÉNKÉNT A VÁLASZTOTTAK KÖZÜL GYŰJTHETÜNK KRISZTUSNAK TANÍTVÁNYOKAT, DE AZ
ISTENTELENEKTŐL ERŐSZAKKAL VESZI MAJD EL KRISZTUS A RÉSZÜKET. ŐK SOSEM FOGNAK ENGEDNI AZ
EVANGÉLIUMNAK.
[/quote]

Jézus az Igaz Király és a Föld az övé (tulajdonjog). Teljesen meghódította már? Nem. Ez folyik ma is. Jézus birtokába is veszi azt ami az övé. Ez folyik már 2000 éve. Ma több a birtokba vett föld, mint 2000 éve. Hogyan történik a birtokbavétel? Az evangélium hirdetésével és az emberek megtérésével. Mindenki meg fog térni? Nem. Győzni fog az evangélium? Persze, amikor a Nagy Küldetés beteljesül.

Egyébként ezt az erőszakos hatalomátvátelt nem tudom, hogy honnan veszed. Remélem nem abból, hogy Jézus szájából kétélű kard jön ki és megsemmisíti ellenfeleit szájának leheletével, mert az egyértelműen arra utal, hogy Jézus evangéliuma által győzi le ellenségeit úgy, hogy azok megtérnek.


Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!