Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201254 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #360 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 10:58:28
Szerintem sincs külön személyes megiosmerés. Az Egyházon kívül nincs ordináris módja az üdvösségnek. Isten azonban tehet extraordináris csodákat (pl. muszlim országban, valaki álmodik) de ez kirívó és nem általános. Izrael igenis folytatott evangelizációs munkát és feladata volt a népek világosságának lennie. Éppen abban mutatkozik meg a Jel 20, hogy a Sátán nem tudja olyan kollektív módon megvezetni komplett népeket, ahogy korábban tehette. A Róm 2 csak annyit ír, hogy senkinek nincs mentsége arra, hogy miért nem követte Istent. Ha ismerte a tv-t ha nem. Igen, akiket Isten arra predestinált, azok mind üdvözültek, de Isten a predestinációban az eszközt is megválasztja. Pl. ha valaki egy szerető keresztyén családba születik, hívő lesz, ha valaki egy muszlim családba születik az nem lesz hívő. A születéssel Isten determinálta az adott egyén sorsát. persze van példa mindkét esetben a kivételre (muszlim hívő lesz és keresztyén családban élő elhagyja a hitet) de ez pontosan csak az, kivétel.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #361 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 21:32:56
Idézet:"Nos Testvérem, ez nem így van!
Figyeld csak kérlek:
Thessalonikabeliekhez írt II. levél 2.
rész
  1. Kérünk pedig titeket, atyámfiai, a
mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére és
a mi ő hozzá leendő egybegyűlésünkre
nézve,
  2. Hogy ne tántoríttassatok el
egyhamar a ti értelmetektől, se ne
háboríttassatok meg, se lélek által, se
beszéd által, se nékünk tulajdonított
levél által, mintha itt volna már a
Krisztusnak ama napja.
  3. Ne csaljon meg titeket senki
semmiképen. Mert nem jön az el addig,
mígnem bekövetkezik elébb a
szakadás, és megjelenik a bűn embere,
a veszedelemnek fia,
  4. A ki ellene veti és fölébe emeli
magát mindannak, a mi Istennek vagy
istentiszteletre méltónak mondatik,
annyira, hogy maga ül be mint Isten az
Isten templomába, Isten gyanánt
mutogatván magát.
Ez a szakadás, a Zsidó Apostoli
tanítások és a Keresztyénség közötti
szakadást jelzi. Az Apostolok idejében
még a Tiszta- hamisítatlan Ige
hirdettetett a Keresztyénség számára.
Az Utolsó Apostol kiirtásátó pedig
lehetővé vált a hamis tanítások-
hazugságok-tévelygések
felemelkedése. Ez az Antikrisztusi kor!
Erről szólt Jézus Mt 24-ben; erről szólt
Pál: II Tim.3-ban. "

:2knuppel:

Már bocsánat, de ez a szakadás még nem jött el!
Az viszont igaz, hogy akik állítják, hogy megtudják tartani a törvényt, és sosem követnek el szándékos bűnt, csupán ''vétkeznek'', azok hazuggá teszik a krisztust!
A SZAKADÁS NEM A ''ZSIDÓ APOSTOLI TANÍTÁS'' ÉS A KERESZTYÉNSÉG KÖZÖTT JÖTT LÉTRE AZ APOSTOLOK HALÁLA UTÁN, HANEM A KERESZTYÉNSÉG ÉS A ''ZSIDÓKODÓ'' IZRAELITÁK KÖZÖTT.
VALÓBAN HAMAROSAN MEGJELENT AZ EGYHÁZBAN A BIBLIAI MINTÁTÓL VALÓ ELSZAKADÁS, DE CSAK A LEGSZEKTÁSABB KERESZTYÉNEK ENGEDIK MEG MAGUKNAK AZT A NAGYKÉPÜSÉGET, HOGY A TÖRVÉNY MEGTARTHATÓ VOLTÁRÓL PRÉDIKÁLNAK!
EZ KRISZTUSON KÍVŰL MÉG SENKINEK NEM JÖTT ÖSSZE!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #362 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 21:52:43
 :int2: üdvözletem.. elnézést hogy így fórum zöldfülűként belekotyogok a "nagyok" dolgába. De ezt  a mondatot szeretném kiemelni.

Idézet
Az viszont igaz, hogy akik állítják, hogy megtudják tartani a törvényt, és sosem követnek el szándékos bűnt, csupán ''vétkeznek'', azok hazuggá teszik a krisztust!

Mivel 100%-ig egyetértek. Furcsa mód ez a "szellemiség" erősen kísért a hívő fórumokon. Megmérgezi a beszélgetéseket és merev "igei önigazolást kelt" amit ember nem tör át. Lehetetlen emberileg szavakkal vagy akár igékkel meggyőzni azokat akik ezt így gondolják..



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #363 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 22:03:23
Szia Clio!
Van bemutatkozó topicunk, a ''Tagoknak szóló témák'' alatt, ezt csak azért írom, mert a másik topicban kérdezted!
Páran viszont ''láthatatlanban'' is ismerünk a közös alfás múltunk miatt!
Itt nincsennek ''nagyok'' és senkit sem tartunk zöldfülűnek, akkor sem, ha esetleg másként látunk dolgokat. :)
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #364 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 00:18:21
Köszönöm már pótoltam is a hiányosságot..  O0



Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #365 Dátum: 2013. Október 10. - 11:27:04
Idézet:"Nos Testvérem, ez nem így van!
Figyeld csak kérlek:
Thessalonikabeliekhez írt II. levél 2.
rész
  1. Kérünk pedig titeket, atyámfiai, a
mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére és
a mi ő hozzá leendő egybegyűlésünkre
nézve,
  2. Hogy ne tántoríttassatok el
egyhamar a ti értelmetektől, se ne
háboríttassatok meg, se lélek által, se
beszéd által, se nékünk tulajdonított
levél által, mintha itt volna már a
Krisztusnak ama napja.
  3. Ne csaljon meg titeket senki
semmiképen. Mert nem jön az el addig,
mígnem bekövetkezik elébb a
szakadás, és megjelenik a bűn embere,
a veszedelemnek fia,
  4. A ki ellene veti és fölébe emeli
magát mindannak, a mi Istennek vagy
istentiszteletre méltónak mondatik,
annyira, hogy maga ül be mint Isten az
Isten templomába, Isten gyanánt
mutogatván magát.
Ez a szakadás, a Zsidó Apostoli
tanítások és a Keresztyénség közötti
szakadást jelzi. Az Apostolok idejében
még a Tiszta- hamisítatlan Ige
hirdettetett a Keresztyénség számára.
Az Utolsó Apostol kiirtásátó pedig
lehetővé vált a hamis tanítások-
hazugságok-tévelygések
felemelkedése. Ez az Antikrisztusi kor!
Erről szólt Jézus Mt 24-ben; erről szólt
Pál: II Tim.3-ban. "

:2knuppel:

Már bocsánat, de ez a szakadás még nem jött el!
Az viszont igaz, hogy akik állítják, hogy megtudják tartani a törvényt, és sosem követnek el szándékos bűnt, csupán ''vétkeznek'', azok hazuggá teszik a krisztust!
A SZAKADÁS NEM A ''ZSIDÓ APOSTOLI TANÍTÁS'' ÉS A KERESZTYÉNSÉG KÖZÖTT JÖTT LÉTRE AZ APOSTOLOK HALÁLA UTÁN, HANEM A KERESZTYÉNSÉG ÉS A ''ZSIDÓKODÓ'' IZRAELITÁK KÖZÖTT.
VALÓBAN HAMAROSAN MEGJELENT AZ EGYHÁZBAN A BIBLIAI MINTÁTÓL VALÓ ELSZAKADÁS, DE CSAK A LEGSZEKTÁSABB KERESZTYÉNEK ENGEDIK MEG MAGUKNAK AZT A NAGYKÉPÜSÉGET, HOGY A TÖRVÉNY MEGTARTHATÓ VOLTÁRÓL PRÉDIKÁLNAK!
EZ KRISZTUSON KÍVŰL MÉG SENKINEK NEM JÖTT ÖSSZE!

Először is már az apostolok idejében megjelenennek a szektás tanítások pl. Hümenaiosz és Filétosz 2 Tim 2,18, akik azt tanították, hogy már megtörtént a feltámadás. A fenti szakasz egyébként könnyen és egyértelműen értelmezhető a preterista szemszögből. A bűn embere a főpap volt. Erre maga Jézus is utal, amikor azt mondja, hogy a farizeusok és az írástudók beültek a Mózes székébe. Csakhogy vezetőjük elutasított Krisztust és már nem a Törvény embere, hanem a törvénytiprásé. Vagyis az Úr eljövetele a 2Thessz 2,1 bőven múlt idő és nem másra, mint a Jeruzsálemi templom lerombolására utal.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #366 Dátum: 2013. Október 10. - 11:53:45
Idézet:"Nos Testvérem, ez nem így van!
Figyeld csak kérlek:
Thessalonikabeliekhez írt II. levél 2.
rész
  1. Kérünk pedig titeket, atyámfiai, a
mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére és
a mi ő hozzá leendő egybegyűlésünkre
nézve,
  2. Hogy ne tántoríttassatok el
egyhamar a ti értelmetektől, se ne
háboríttassatok meg, se lélek által, se
beszéd által, se nékünk tulajdonított
levél által, mintha itt volna már a
Krisztusnak ama napja.
  3. Ne csaljon meg titeket senki
semmiképen. Mert nem jön az el addig,
mígnem bekövetkezik elébb a
szakadás, és megjelenik a bűn embere,
a veszedelemnek fia,
  4. A ki ellene veti és fölébe emeli
magát mindannak, a mi Istennek vagy
istentiszteletre méltónak mondatik,
annyira, hogy maga ül be mint Isten az
Isten templomába, Isten gyanánt
mutogatván magát.
Ez a szakadás, a Zsidó Apostoli
tanítások és a Keresztyénség közötti
szakadást jelzi. Az Apostolok idejében
még a Tiszta- hamisítatlan Ige
hirdettetett a Keresztyénség számára.
Az Utolsó Apostol kiirtásátó pedig
lehetővé vált a hamis tanítások-
hazugságok-tévelygések
felemelkedése. Ez az Antikrisztusi kor!
Erről szólt Jézus Mt 24-ben; erről szólt
Pál: II Tim.3-ban. "

:2knuppel:

Már bocsánat, de ez a szakadás még nem jött el!
Az viszont igaz, hogy akik állítják, hogy megtudják tartani a törvényt, és sosem követnek el szándékos bűnt, csupán ''vétkeznek'', azok hazuggá teszik a krisztust!
A SZAKADÁS NEM A ''ZSIDÓ APOSTOLI TANÍTÁS'' ÉS A KERESZTYÉNSÉG KÖZÖTT JÖTT LÉTRE AZ APOSTOLOK HALÁLA UTÁN, HANEM A KERESZTYÉNSÉG ÉS A ''ZSIDÓKODÓ'' IZRAELITÁK KÖZÖTT.
VALÓBAN HAMAROSAN MEGJELENT AZ EGYHÁZBAN A BIBLIAI MINTÁTÓL VALÓ ELSZAKADÁS, DE CSAK A LEGSZEKTÁSABB KERESZTYÉNEK ENGEDIK MEG MAGUKNAK AZT A NAGYKÉPÜSÉGET, HOGY A TÖRVÉNY MEGTARTHATÓ VOLTÁRÓL PRÉDIKÁLNAK!
EZ KRISZTUSON KÍVŰL MÉG SENKINEK NEM JÖTT ÖSSZE!

Először is már az apostolok idejében megjelenennek a szektás tanítások pl. Hümenaiosz és Filétosz 2 Tim 2,18, akik azt tanították, hogy már megtörtént a feltámadás. A fenti szakasz egyébként könnyen és egyértelműen értelmezhető a preterista szemszögből. A bűn embere a főpap volt. Erre maga Jézus is utal, amikor azt mondja, hogy a farizeusok és az írástudók beültek a Mózes székébe. Csakhogy vezetőjük elutasított Krisztust és már nem a Törvény embere, hanem a törvénytiprásé. Vagyis az Úr eljövetele a 2Thessz 2,1 bőven múlt idő és nem másra, mint a Jeruzsálemi templom lerombolására utal.


  3. Ne csaljon meg titeket senki
semmiképen. Mert nem jön az el addig,
mígnem bekövetkezik elébb a
szakadás, és megjelenik a bűn embere,
a veszedelemnek fia,

Jövőidőbe tekint ...

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #367 Dátum: 2013. Október 10. - 15:33:53
Igen, Pálnak jövő idő, de nekünk már múlt. Pál a levelet Kr. u. 70 előtt írta, vagyis minden, amit leír neki még jövő. Mivel azonban Kr. u. 70-ben beteljesedik, nekünk már múlt.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #368 Dátum: 2013. Október 10. - 21:51:23
Lehet, én nem értetelek téged, vagy te engem. Az biztos, hogy nem mondtál nekem semmi újjat azzal, hogy Pál a levelet 70 előt írta.

Idézet tőled:
Idézet
A bűn embere a főpap volt. Erre maga Jézus is utal, amikor azt mondja, hogy a farizeusok és az írástudók beültek a Mózes székébe. Csakhogy vezetőjük elutasított Krisztust és már nem a Törvény embere, hanem a törvénytiprásé.

Tehát én erre értettem, törvénytipróra, hogy a jövőben van. Én úgy értettem, hogy Jézus idejében levő főparól szólsz.
De mindegy ...
Számomra az a világos – hogy a mi Urunk Jézus Krisztus uralma (testben), még - e földön -  nem kezdődött el.

Talán ha a zsidók nem kapták volna vissza országukat, lenne valami esélye gondolatmenetednek, de Isten még nem végezte be a zsidónéppel a munkát. Országuk és létezésük a bizonyíték. Nem lehet Izraelt összekeverni a gyülekezettel, sem azokat a próféciákat amik izraelre vonatkoznak, a gyülekezetre alkalmazni. A gyülekezet nem Izrael és Izreal nem a gyülekezet.
Ez nyílvánvaló a Róm9-11-részeiből.

Egynap, mikor a nemzetek száma betel (hisz az eleve elrendelés szerint , a pogányok száma is meg van, azoknak kik üdvözűlnek) – s a gyülekezet az Úrhoz ragadtatik, újra csak az Izrael marad Isten népe.

Kik azokban a napokban ráébrednek (s csak ott is a választás szerinti mag, a 144000) – hogy Jézus Krisztus a Messiás, ezek is a két tanubizonyság, (szerintem -  Énók és Illés - ),  próféciáira és igehírdetéséeire, akik az igazi Messiást fogják hírdetni és az igazi Messiásról fognak tanubizányságot tenni, az Antikrisztussal szemben. A 144 000 szerepe újra az lesz: - tanítványokká tenni azokat a nemzeteket akik még nem hallottak Krisztusról a nyomorúság ideje alatt. Ezek, s azok kik elfogadják Krisztust (nagyrészük) életükkel fizetnek, a törvénytipró által.
Az Antikrisztus még nem ült a Jeruzsálemi Templomban, s még nem is épűlt meg az. Mert meg kell épüljön az Ezékiel-i templom, a törvény rendje, s az áldozatok, s a szertartás, s a papi rend, helyre lesz állítva. Ennek így kell lennie, s ezért a zsidó nép, mindent meg fog tenni (s már meg is tett), hogy mikor eljön a lehetőség, ezt mind helyreálítsák.

(Megvan írva, hogy elrendelt dolog, hogy mindenki meg kell haljon. Így Énók és Illés is egy nap szembe kell nézenek a halálal. Énók és Illés okkal lettek elragadva, két világ korszak nagy prófétája, ezen felűl beszél Zakariás könyve 4.11-14 (2,3)a két tanubizonyságról, kik a menyben az Úr mellet állnak, s ugyan ezek lesznek azok kik a Jel 11.4 –ben Jeruzsálem utcáin prófétálnak és akiket az Antikrisztus ől meg, de testük harmadnapon feltámad és a mennybe ragadtatnak.)



Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #369 Dátum: 2013. Október 11. - 16:05:17
Kedves Zoltán,

Értelek, csak nem értek veled egyet.  :)
 A törvénytipró Pálnak jövő, de nekünk már nem az. Ismerem azt az exegézist, amit alkalmazol, csak nem állja meg a helyét. Azt mondani, hogy Jézus Uralma testben nem kezdődött el azt jelentené, hogy más értelemben elkezdődött, de majd egyszert testileg is elkezdődik teljesen ellene megy a kalcedóni zsinatnak véleményem szerint. Az 1 Kor 15, 24-ben olvassuk, hogy addig kell uralkodnia, amíg valamennyi ellenségét legyőzi amiután jön a vég. Vagyis Krisztus most sem lógatja a lábát, hanem ellenségeit győzi le. Helytelen azt gondolni, hogy Isten a Földet odaadta volna a Sátánnak.

Az, hogy mi történt 1948-ban teljesen irreleváns próféciai szempontból. A Róma 9-11 a Kr.u. 30-40 közötti periódusra vonatkozik. Korábbi hozzászólásomban bővebben kifejtettem, hogy miért. A mai "zsidók" valójában egy keveréknép, inkább európai dnssel. Azonban még ha valóban a Krisztus korabeli zsidóság fizikai leszármazottjai lennének is, semmi jelentősége nincsen, mert az ábrahámi szövetség soha sem genetikai volt, hanem szövetségi (gondolj csak azokra a harcosokra, akik Ábrahám házanépét alkották, de nem Ábrahám rokonai voltak, vagyis nem Héber leszármazottai - ők voltak a zsidóság kezdetei, akik körülmetélkedéssel lettek zsidók).

Mivel a jelenésekbeli Fenevad és Antikrisztus már rég eljött (Kr. u. 70-ben), így semmiféle szükség nincs arra, hogy bármilyen templom is megépüljön. Tudom, itt Dániel 70 hetére gondolsz, de nem jön ki a számítás az utolsó héttel kapcsolatban, hacsak nem iktatsz be egy "kihagyást" a 69. és 70. hét közé. Ezt viszont nem lehet a Bibliából igazolni.


Lehet, én nem értetelek téged, vagy te engem. Az biztos, hogy nem mondtál nekem semmi újjat azzal, hogy Pál a levelet 70 előt írta.

Idézet tőled:
Idézet
A bűn embere a főpap volt. Erre maga Jézus is utal, amikor azt mondja, hogy a farizeusok és az írástudók beültek a Mózes székébe. Csakhogy vezetőjük elutasított Krisztust és már nem a Törvény embere, hanem a törvénytiprásé.

Tehát én erre értettem, törvénytipróra, hogy a jövőben van. Én úgy értettem, hogy Jézus idejében levő főparól szólsz.
De mindegy ...
Számomra az a világos – hogy a mi Urunk Jézus Krisztus uralma (testben), még - e földön -  nem kezdődött el.

Talán ha a zsidók nem kapták volna vissza országukat, lenne valami esélye gondolatmenetednek, de Isten még nem végezte be a zsidónéppel a munkát. Országuk és létezésük a bizonyíték. Nem lehet Izraelt összekeverni a gyülekezettel, sem azokat a próféciákat amik izraelre vonatkoznak, a gyülekezetre alkalmazni. A gyülekezet nem Izrael és Izreal nem a gyülekezet.
Ez nyílvánvaló a Róm9-11-részeiből.

Egynap, mikor a nemzetek száma betel (hisz az eleve elrendelés szerint , a pogányok száma is meg van, azoknak kik üdvözűlnek) – s a gyülekezet az Úrhoz ragadtatik, újra csak az Izrael marad Isten népe.

Kik azokban a napokban ráébrednek (s csak ott is a választás szerinti mag, a 144000) – hogy Jézus Krisztus a Messiás, ezek is a két tanubizonyság, (szerintem -  Énók és Illés - ),  próféciáira és igehírdetéséeire, akik az igazi Messiást fogják hírdetni és az igazi Messiásról fognak tanubizányságot tenni, az Antikrisztussal szemben. A 144 000 szerepe újra az lesz: - tanítványokká tenni azokat a nemzeteket akik még nem hallottak Krisztusról a nyomorúság ideje alatt. Ezek, s azok kik elfogadják Krisztust (nagyrészük) életükkel fizetnek, a törvénytipró által.
Az Antikrisztus még nem ült a Jeruzsálemi Templomban, s még nem is épűlt meg az. Mert meg kell épüljön az Ezékiel-i templom, a törvény rendje, s az áldozatok, s a szertartás, s a papi rend, helyre lesz állítva. Ennek így kell lennie, s ezért a zsidó nép, mindent meg fog tenni (s már meg is tett), hogy mikor eljön a lehetőség, ezt mind helyreálítsák.

(Megvan írva, hogy elrendelt dolog, hogy mindenki meg kell haljon. Így Énók és Illés is egy nap szembe kell nézenek a halálal. Énók és Illés okkal lettek elragadva, két világ korszak nagy prófétája, ezen felűl beszél Zakariás könyve 4.11-14 (2,3)a két tanubizonyságról, kik a menyben az Úr mellet állnak, s ugyan ezek lesznek azok kik a Jel 11.4 –ben Jeruzsálem utcáin prófétálnak és akiket az Antikrisztus ől meg, de testük harmadnapon feltámad és a mennybe ragadtatnak.)

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #370 Dátum: 2013. Október 11. - 19:14:59
Kedves Athanasius!  Bocsánat, hogy én is hozzászólok a témához, de nagyon meg fogsz majd lepődni. Lehet, hogy még a te életedben bekövetkezik az elragadtatás. Nem kívánom neked, hogy az „ott hagyottak” közé tartozzál, mert nagyon nehéz idők következnek, miután Jézus a Gyülekezetét elviszi a földről. Istennél nincsenek véletlenek. Az 1948.as évnek korszak alkotó jelentősége van. Még azzal is nyomatékot adott ennek Isten, hogy Ádámtól számítva, 1948 évre született Ábrahám. (Igék igazolják) Ez a mostani korszak, az AK előtti utolsó. A következő az AK uralma lesz. Sok mindennek kell beleférni ebbe a korszakba, mert az elragadtatás után elkezdődnek az ítéletek. Nem véletlenül vannak két részre osztva az ítéletek a Jelenések könyvében. 8-9.rész az AK előtt megy végbe, 16.rész az AK uralma alatt.
A Fórumon többen is vagyunk, akik mindenben egyet értünk azzal, amiket Zoltán neked válaszolt tegnap.
Ezek az én meggyőződéseim, amiket Igékre támaszkodva hiszek és vallok
Üdvözlettel: Margit



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #371 Dátum: 2013. Október 11. - 21:54:32
A végidőkről nem fogok újjabb szélmalom harcba kezdeni, ezeket a köröket, lefutottuk hajdanán az Alfán, végig csináltad Antival, s ahogy nézem Csabával is. Kár lenne újra kezdeni.
Elfogadom azt a tényt, hogy te így látod, mert nem te vagy az egyedüli, ez egy teológiai irányzat, ki elszelemesíti a jövőre s Izreelre vonatkozó próféciákat.

Az, hogy a Róm9-11 mely periódusra vonatkozik az a te elméleted, de nem az Igéjé
Miért írna Pál 56-58 ban olyasmiről, ami már majd húsz éve lejárt, elavúlt. (Ajaj - hajaj gyenge  nekem bármilyen magyarázat ami azt mondja hogy azok az igék elavultak.)

(S mit mondanak a Zsinatok, az nem igazán befolyásolja Bibliai értelmezésemet. - Pl. nagyon érdekes, nem tudtam nagyon sokáig, hogy Kálvin a predesztinációt tanította, sem Spurgeonról nem hallottam, sem a Westmindteri vagy a Londoni Baptista hitvallásról, egyszerüen a Szent Szellem vezetett el erre az igazságra olvasva a Bibliát, aztán örűltem, hogy nem csak én látom így, és így volt ez mással igazságokkal is)

Nem én az igének hiszek.

Rom.11.1 Mondom tehát: Avagy elvetette-é Isten az ő népét? Távol legyen; mert én is izráelita vagyok, az Ábrahám magvából, Benjámin nemzetségéből való.
2 Nem vetette el Isten az ő népét, melyet eleve ismert. Avagy nem tudjátok-é mit mond az írás Illésről? a mint könyörög Istenhez Izráel ellen, mondván:


25 Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.
26 És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
27 És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.
28 Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.
29 Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása.


Az Úr igéretei:
Ézsaiás 54
9 Mert úgy lesz ez nékem, mint a Noé özönvize; miként megesküvém, hogy nem megy át többé Noé özönvize e földön, úgy esküszöm meg, hogy rád többé nem haragszom, és téged meg nem feddelek.
10 Mert a hegyek eltávoznak, és a halmok megrendülnek; de az én irgalmasságom tőled el nem távozik, és békességem szövetsége meg nem rendül, így szól könyörülő Urad.
11 Oh te szegény, szélvésztől hányt, vígasztalás nélkül való! Ímé, ólomporba rakom köveidet, és zafirokra alapítalak.
12 Rubinból csinálom falad párkányzatát, és kapuidat gránátkövekből, és egész határodat drágakövekből;
13 És minden fiaid az Úr tanítványai lesznek, és nagy lesz fiaid békessége.
14 Igazság által leszel erős, ne gondolj a nyomorral, mert nincsen mit félned, és a rettegéssel, mert nem közelg hozzád.
15 És ha összegyűlvén összegyűlnek, ez nem én tőlem lesz! A ki ellened összegyűl, elesik általad.
16 Ímé, én teremtettem a kovácsot, a ki a parazsat éleszti és fegyvert készít mestersége szerint: és én teremtém a pusztítót is a vesztésre!
17 Egy ellened készült fegyver sem lesz jó szerencsés, és minden nyelvet, mely ellened perbe száll, kárhoztatsz: ez az Úr szolgáinak öröksége, és az ő igazságuk, mely tőlem van, így szól az Úr.

Jeremiás 33:20-26 
20 Ezt mondja az Úr: Ha érvénytelenné tudjátok tenni a nappalra és éjszakára vonatkozó szövetségemet úgy, hogy ne legyen nappal és éjszaka a maga idejében,
21 akkor válik érvénytelenné szolgámmal, Dáviddal kötött szövetségem is úgy, hogy nem lesz fia, aki a trónján uralkodjék; meg szolgáimmal, a lévita papokkal kötött szövetségem is.
22 Amilyen megszámlálhatatlan az ég serege, és megmérhetetlen a tenger fövenye, úgy megszaporítom szolgámnak, Dávidnak az utódait és a lévitákat, akik nekem szolgálnak.
23 Azután így szólt az Úr igéje Jeremiáshoz:
24 Nem veszed észre, mit beszél ez a nép? Azt, hogy elvetette az Úr azt a két nemzetséget, amelyet kiválasztott. Népemet pedig azzal csúfolják, hogy az már nem is számít nemzetnek előttük.
25 Ezt mondja az Úr: Ha már nem lesz érvényben a nappalra és éjszakára vonatkozó szövetségem, ha már nem én szabom meg az ég és a föld rendjét,
26 akkor vetem el Jákóbnak és szolgámnak, Dávidnak az utódait is úgy, hogy nem választok ki utódai közül senkit, aki uralkodnék Ábrahám, Izsák és Jákób utódain. Mert én jóra fordítom sorsukat, és megkönyörülök rajtuk.


Ez.37.21 Szólj nékik: Ezt mondja az Úr Isten: Ímé, én fölveszem Izráel fiait a pogányok közül, a kik közé mentek, és egybegyűjtöm őket mindenfelől, és beviszem őket az ő földjökre.
22 És egy néppé teszem őket azon a földön, Izráelnek hegyein, és egyetlenegy király lesz mindnyájok királya, és nem lesznek többé két néppé, és ezután nem oszolnak többé két királyságra.
23 És többé meg nem fertéztetik magokat bálványaikkal és útálatosságaikkal és minden bűneikkel; és megtartom őket minden oly lakóhelyöktől, a melyekben vétkeztek, és megtisztítom őket, és lesznek nékem népem és én leszek nékik istenök.
24 És az én szolgám, Dávid lesz a király ő rajtok, s egy pásztora lesz mindnyájoknak; és az én törvényeim szerint járnak, s parancsolataimat megőrzik és cselekszik.
25 És laknak a földön, melyet adtam vala az én szolgámnak, Jákóbnak, a melyen laktak a ti atyáitok; és laknak azon ők és fiaik és fiaiknak fiai mindörökké, és az én szolgám, Dávid az ő fejedelmök örökké.
26 És szerzek velök békességnek frigyét, örökkévaló frigy lesz ez velök; és elültetem őket és megsokasítom, és helyheztetem az én szenthelyemet közéjök örökké.
27 És lesz az én lakhelyem felettök, és leszek nékik Istenök és ők nékem népem.
28 És megtudják a pogányok, hogy én vagyok az Úr, ki megszentelem Izráelt, mikor szenthelyem közöttök lesz mindörökké.


És ez csak három ígéret , s van még belőle …, Ajánlom az Ézsaiás és Ezékel könyvét tanulmányozásra … ó míly nagy az Úr kegyelme. S ha velünk nem cselekedeteink szerint cselekszik, és megtartja a választás szerinti ígéretett, miért ne tartaná meg Izraelel a maga idejében.

Miért teszi az Úr:

4Móz.23.19  Nem ember az Isten, hogy hazudjék és nem embernek fia, hogy megváltozzék. Mond-é ő valamit, hogy meg ne tenné? Igér-é valamit, hogy azt ne teljesítené?

Ezs.43.25 Én, én vagyok, a ki eltörlöm álnokságaidat enmagamért, és bűneidről nem emlékezem meg!

Az Úr saját magáért, saját dicsőségéért, és a saját igazságáárt teszi.
Nem Izraelért, hanem az Ő szaváért.
Mert az ég és föld elmúlik, de az Úr szava elnem múlik, mind minden be nem teljesedik, az utólsó ígéretig...

Mégis hagy szóljak Ábrahámról.

Az igazság az, hogy akit az Úr megáld az áldott, skinek ígéretett tesz, azt betartja.
S nem Ábrahám házanépe, hanem fia Izsák, majd Jákób (Izrael), vitte tovább az ígéretett, s ez ígéretek, s a szövetség, mind a három leszármazottban meg let erősítve. Jákób 12 fia vitte tovább az áldást s alapozta meg a zsidó nép alapját. S a hórebnél újabb szövetség köttetett. (Külömben az izrael népe nem a szövetségen, hanem az ígéreten áll. Ha a szövetségen múlott volna rég nem lennének, úgy ők mint mi az ígéret népei vagyunk, hisz Izsákban let téve az ígéret, a Mórián)

S hogy lásd, míj komolyan veszi az Úr ez ígéreteket, ahogy Izrael nem szünt meg létezni, (az ígéret szerint), ki Ábrahám magva. Úgy nem szüntek meg létezni, Izmael leszármazottai, kik ígéret szerint nagy nép lesz, s megmaradnak. S ahogy nézzem a világott casak nő a hatalmuk és számuk, s ki fog gátat szabni nekik, csak az Úr tudja. (2010-ben 2,2 milliárd Keresztyén - aminek csak 31 % protestáns- , 1,6 milliárd muzulmán) Még néhány év, s nemtudom. A baj az, hogy amíg a muzulmánok komolyan veszik a vallásuk és készek meghalni érte, adig a keresztyének nagytöbbsége, csak nevezi magát.

Laodicea, Laodicea!!!- vajon talále hitet az embernek Fia mikor eljő?

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #372 Dátum: 2013. Október 13. - 21:23:34
Hol tart az emberiség a „végidők”-ben?  (látásmódom szerint)
Ezékiel 21,30-32
0Neked pedig, te gyalázatos bűnös, Izráel fejedelme, akinek eljön a napja az utolsó bűntett idején, 31ezt mondja az én Uram, az ÚR: Félre a süveggel, le a koronával! Nem marad úgy, ahogyan most van! Legyen a magas alacsony, és legyen az alacsony magas!  32Rommá, rommá, rommá teszem, amilyen még nem volt ez; míg majd eljön, akié az ítélet, mert neki adom! 

Ez az Ige értelmezésem szerint az AK-ra illik rá.

Az utolsó bűntett idején ő lesz Izrael fejedelme. Isten megmondja neki, hogy nem marad úgy, le a koronával! A fejedelem Jeruzsálemben székel. Isten azt fogja „rommá, rommá, rommá” tenni, olyanná, amilyen még nem volt, míg eljön (Jézus), akié az ítélet és Isten Neki adja.

Ebből kiindulva, az AK zsidó lesz, különben nem lehetne Izrael fejedelme.

A következő Ige: Jelenések 17, 9-11.
„9Itt a helye az értelemnek, amelyben bölcsesség van! A hét fej hét hegy, amelyen az asszony ül, és ez hét királyt jelent: 10öt elesett, az egyik már uralkodik, a másik még nem jött el, és miután eljön, kevés ideig maradhat. 11A fenevad pedig, amely volt és nincs: ő a nyolcadik, a hét király családjából származik, és elmegy a kárhozatba”

Ha a fenevad zsidó, akkor ez az egész rész a zsidókról szól.

Értelmezve: Jelenések 17,9-11: „öt elesett, az egyik már uralkodik”, azt jelenti, hogy a kijelentéskor a hatodik volt folyamatban. Meddig? Izrael állam megszűnéséig. „ a másik (vagyis a hetedik) még nem jött el.” Azóta már eljött: 1948-ban, amikor ismét megalakult Izrael állama. „és miután eljön (a hetedik) kevés ideig maradhat.” „a fenevad pedig, ő a nyolcadik, a hét király családjából származik.”

Nem tudjuk, Istennél mennyi a kevés idő, de az kiderül  számomra,  hogy most az AK előtti utolsó korszakban élünk. Nem találtam olyan eseményt, aminek az első feltámadást és elragadtatást még meg kellene előznie. Ezeknek bekövetkezését várom. Utána felgyorsulnak az események.



Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #373 Dátum: 2013. Október 14. - 10:22:54
Kedves Athanasius!  Bocsánat, hogy én is hozzászólok a témához, de nagyon meg fogsz majd lepődni. Lehet, hogy még a te életedben bekövetkezik az elragadtatás. Nem kívánom neked, hogy az „ott hagyottak” közé tartozzál, mert nagyon nehéz idők következnek, miután Jézus a Gyülekezetét elviszi a földről. Istennél nincsenek véletlenek. Az 1948.as évnek korszak alkotó jelentősége van. Még azzal is nyomatékot adott ennek Isten, hogy Ádámtól számítva, 1948 évre született Ábrahám. (Igék igazolják) Ez a mostani korszak, az AK előtti utolsó. A következő az AK uralma lesz. Sok mindennek kell beleférni ebbe a korszakba, mert az elragadtatás után elkezdődnek az ítéletek. Nem véletlenül vannak két részre osztva az ítéletek a Jelenések könyvében. 8-9.rész az AK előtt megy végbe, 16.rész az AK uralma alatt.
A Fórumon többen is vagyunk, akik mindenben egyet értünk azzal, amiket Zoltán neked válaszolt tegnap.
Ezek az én meggyőződéseim, amiket Igékre támaszkodva hiszek és vallok
Üdvözlettel: Margit

Kedves Margit!
Ne higgy a hamis prófétáknak. Akik a gyülekezet elragadtatásáról beszélnek már 100 éve mondják, hogy most lesz az elragadtatás. Edgar C. Whisenant népszerű könyve Izrael államának újjáalakulásának 40. évfordulójára: 88 ok, amiért az elragadtatás 1988-ban lesz. Miután kiderült, hogy mégsem lett elragadtatás mit csinált? Kiadott egy másik könyvet ezzel a címmel 89 ok amiért az elragadtatás 1989-ben lesz.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #374 Dátum: 2013. Október 14. - 11:37:45
Az Alfán "lefutott körök" kb azt jelentette, hogy amikor szilárd biblikus érvekkel támasztottam alá a preterista álláspontot, akkor mint minden diszpenzácionistának, Antinak is kezdett kellemetlenné válni, hogy nem jön be az "újságírói exegézis". Nem lehet a próféciákat a műfajuktól függetlenül értelmezni és amikor kifogyott a diszpenzácionista érvek - egyébként meglehetősen szegényes  - tárházából, akkor kvázi kizárt a fórumból. Így nem lehet értelmes teológiai vitatémát folytatni. Semmit sem "futottunk le", vagy "csináltunk végig" a másik fórumon. Ledaráltátok a klasszikus Scofield-Lindsey-LaHaye féle mantrát és amikor valaki ezzel nem értett egyet, akkor ti "belefáradtatok", hogy hiába magyarázzátok nekem és csaknem értem meg. Nagyjából olyan ez, mint ha valaki szeretné ha elhinnék neki egy sztorit, amit az újságban olvasott, majd pedig ha megkérdezem, hogy vajon más forrást is fel tud-e mutatni, ad 10 példányt ugyanabból az egy újságból.

A "credo helyett Krisztus" neo-evangéliumi mantra pedig többek között az, ami nagyjából a szakadék szélére sodorta mára az evangéliumi keresztyénséget. "Nem kell a hitvallás, csak a Biblia"! Hát a reformátorok nem így gondolkodtak, hanem a hitvallásokra alapozva mutatták meg a katolikusoknak, hogy a keresztyének valójában mindig is miben hittek. A Jehova Tanúi is így indultak, nem kell nekik az egyház és a zsinatok, hitvallások, ők csak a Bibliát olvassák. Meg is lett az eredménye. Csabával szívesen fórumozok, mert bár szerintem tévesen látja az eszkátont, legalább értelmesen próbál elgondolkodni más érveken is.

Mégis miféle dolog az, hogy Isten nem szövetségben gondolkodik, hanem ígéretben? Egyáltalán, hogyan is lehet a kettőt szétvélasztani. A szövetségnek eleve része az ígéret. Ha megtartod a szövetséget, akkor Istennek az áldásos ígéretei lesznek rajtad. Ha nem tartod meg az ígéretet, akkor az átkot ígéri meg neked. Hol olvasod a Bibliában, hogy a szövetségszegésnek a következménye az áldás? Ki volt az, aki maradéktalanul megtartotta a szövetséget? Egyedül Jézus, ő volt az egyetlen hűséges maradék. Jézusban váltak valóra az Ábrahámnak tett ígéretek. Akik pedig Jézust befogadják, azok örököstársai az ígéreteknek.


A végidőkről nem fogok újjabb szélmalom harcba kezdeni, ezeket a köröket, lefutottuk hajdanán az Alfán, végig csináltad Antival, s ahogy nézem Csabával is. Kár lenne újra kezdeni.
Elfogadom azt a tényt, hogy te így látod, mert nem te vagy az egyedüli, ez egy teológiai irányzat, ki elszelemesíti a jövőre s Izreelre vonatkozó próféciákat.

Az, hogy a Róm9-11 mely periódusra vonatkozik az a te elméleted, de nem az Igéjé
Miért írna Pál 56-58 ban olyasmiről, ami már majd húsz éve lejárt, elavúlt. (Ajaj - hajaj gyenge  nekem bármilyen magyarázat ami azt mondja hogy azok az igék elavultak.)

(S mit mondanak a Zsinatok, az nem igazán befolyásolja Bibliai értelmezésemet. - Pl. nagyon érdekes, nem tudtam nagyon sokáig, hogy Kálvin a predesztinációt tanította, sem Spurgeonról nem hallottam, sem a Westmindteri vagy a Londoni Baptista hitvallásról, egyszerüen a Szent Szellem vezetett el erre az igazságra olvasva a Bibliát, aztán örűltem, hogy nem csak én látom így, és így volt ez mással igazságokkal is)

Nem én az igének hiszek.

Rom.11.1 Mondom tehát: Avagy elvetette-é Isten az ő népét? Távol legyen; mert én is izráelita vagyok, az Ábrahám magvából, Benjámin nemzetségéből való.
2 Nem vetette el Isten az ő népét, melyet eleve ismert. Avagy nem tudjátok-é mit mond az írás Illésről? a mint könyörög Istenhez Izráel ellen, mondván:


25 Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.
26 És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
27 És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.
28 Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.
29 Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása.


Az Úr igéretei:
Ézsaiás 54
9 Mert úgy lesz ez nékem, mint a Noé özönvize; miként megesküvém, hogy nem megy át többé Noé özönvize e földön, úgy esküszöm meg, hogy rád többé nem haragszom, és téged meg nem feddelek.
10 Mert a hegyek eltávoznak, és a halmok megrendülnek; de az én irgalmasságom tőled el nem távozik, és békességem szövetsége meg nem rendül, így szól könyörülő Urad.
11 Oh te szegény, szélvésztől hányt, vígasztalás nélkül való! Ímé, ólomporba rakom köveidet, és zafirokra alapítalak.
12 Rubinból csinálom falad párkányzatát, és kapuidat gránátkövekből, és egész határodat drágakövekből;
13 És minden fiaid az Úr tanítványai lesznek, és nagy lesz fiaid békessége.
14 Igazság által leszel erős, ne gondolj a nyomorral, mert nincsen mit félned, és a rettegéssel, mert nem közelg hozzád.
15 És ha összegyűlvén összegyűlnek, ez nem én tőlem lesz! A ki ellened összegyűl, elesik általad.
16 Ímé, én teremtettem a kovácsot, a ki a parazsat éleszti és fegyvert készít mestersége szerint: és én teremtém a pusztítót is a vesztésre!
17 Egy ellened készült fegyver sem lesz jó szerencsés, és minden nyelvet, mely ellened perbe száll, kárhoztatsz: ez az Úr szolgáinak öröksége, és az ő igazságuk, mely tőlem van, így szól az Úr.

Jeremiás 33:20-26 
20 Ezt mondja az Úr: Ha érvénytelenné tudjátok tenni a nappalra és éjszakára vonatkozó szövetségemet úgy, hogy ne legyen nappal és éjszaka a maga idejében,
21 akkor válik érvénytelenné szolgámmal, Dáviddal kötött szövetségem is úgy, hogy nem lesz fia, aki a trónján uralkodjék; meg szolgáimmal, a lévita papokkal kötött szövetségem is.
22 Amilyen megszámlálhatatlan az ég serege, és megmérhetetlen a tenger fövenye, úgy megszaporítom szolgámnak, Dávidnak az utódait és a lévitákat, akik nekem szolgálnak.
23 Azután így szólt az Úr igéje Jeremiáshoz:
24 Nem veszed észre, mit beszél ez a nép? Azt, hogy elvetette az Úr azt a két nemzetséget, amelyet kiválasztott. Népemet pedig azzal csúfolják, hogy az már nem is számít nemzetnek előttük.
25 Ezt mondja az Úr: Ha már nem lesz érvényben a nappalra és éjszakára vonatkozó szövetségem, ha már nem én szabom meg az ég és a föld rendjét,
26 akkor vetem el Jákóbnak és szolgámnak, Dávidnak az utódait is úgy, hogy nem választok ki utódai közül senkit, aki uralkodnék Ábrahám, Izsák és Jákób utódain. Mert én jóra fordítom sorsukat, és megkönyörülök rajtuk.


Ez.37.21 Szólj nékik: Ezt mondja az Úr Isten: Ímé, én fölveszem Izráel fiait a pogányok közül, a kik közé mentek, és egybegyűjtöm őket mindenfelől, és beviszem őket az ő földjökre.
22 És egy néppé teszem őket azon a földön, Izráelnek hegyein, és egyetlenegy király lesz mindnyájok királya, és nem lesznek többé két néppé, és ezután nem oszolnak többé két királyságra.
23 És többé meg nem fertéztetik magokat bálványaikkal és útálatosságaikkal és minden bűneikkel; és megtartom őket minden oly lakóhelyöktől, a melyekben vétkeztek, és megtisztítom őket, és lesznek nékem népem és én leszek nékik istenök.
24 És az én szolgám, Dávid lesz a király ő rajtok, s egy pásztora lesz mindnyájoknak; és az én törvényeim szerint járnak, s parancsolataimat megőrzik és cselekszik.
25 És laknak a földön, melyet adtam vala az én szolgámnak, Jákóbnak, a melyen laktak a ti atyáitok; és laknak azon ők és fiaik és fiaiknak fiai mindörökké, és az én szolgám, Dávid az ő fejedelmök örökké.
26 És szerzek velök békességnek frigyét, örökkévaló frigy lesz ez velök; és elültetem őket és megsokasítom, és helyheztetem az én szenthelyemet közéjök örökké.
27 És lesz az én lakhelyem felettök, és leszek nékik Istenök és ők nékem népem.
28 És megtudják a pogányok, hogy én vagyok az Úr, ki megszentelem Izráelt, mikor szenthelyem közöttök lesz mindörökké.


És ez csak három ígéret , s van még belőle …, Ajánlom az Ézsaiás és Ezékel könyvét tanulmányozásra … ó míly nagy az Úr kegyelme. S ha velünk nem cselekedeteink szerint cselekszik, és megtartja a választás szerinti ígéretett, miért ne tartaná meg Izraelel a maga idejében.

Miért teszi az Úr:

4Móz.23.19  Nem ember az Isten, hogy hazudjék és nem embernek fia, hogy megváltozzék. Mond-é ő valamit, hogy meg ne tenné? Igér-é valamit, hogy azt ne teljesítené?

Ezs.43.25 Én, én vagyok, a ki eltörlöm álnokságaidat enmagamért, és bűneidről nem emlékezem meg!

Az Úr saját magáért, saját dicsőségéért, és a saját igazságáárt teszi.
Nem Izraelért, hanem az Ő szaváért.
Mert az ég és föld elmúlik, de az Úr szava elnem múlik, mind minden be nem teljesedik, az utólsó ígéretig...

Mégis hagy szóljak Ábrahámról.

Az igazság az, hogy akit az Úr megáld az áldott, skinek ígéretett tesz, azt betartja.
S nem Ábrahám házanépe, hanem fia Izsák, majd Jákób (Izrael), vitte tovább az ígéretett, s ez ígéretek, s a szövetség, mind a három leszármazottban meg let erősítve. Jákób 12 fia vitte tovább az áldást s alapozta meg a zsidó nép alapját. S a hórebnél újabb szövetség köttetett. (Külömben az izrael népe nem a szövetségen, hanem az ígéreten áll. Ha a szövetségen múlott volna rég nem lennének, úgy ők mint mi az ígéret népei vagyunk, hisz Izsákban let téve az ígéret, a Mórián)

S hogy lásd, míj komolyan veszi az Úr ez ígéreteket, ahogy Izrael nem szünt meg létezni, (az ígéret szerint), ki Ábrahám magva. Úgy nem szüntek meg létezni, Izmael leszármazottai, kik ígéret szerint nagy nép lesz, s megmaradnak. S ahogy nézzem a világott casak nő a hatalmuk és számuk, s ki fog gátat szabni nekik, csak az Úr tudja. (2010-ben 2,2 milliárd Keresztyén - aminek csak 31 % protestáns- , 1,6 milliárd muzulmán) Még néhány év, s nemtudom. A baj az, hogy amíg a muzulmánok komolyan veszik a vallásuk és készek meghalni érte, adig a keresztyének nagytöbbsége, csak nevezi magát.

Laodicea, Laodicea!!!- vajon talále hitet az embernek Fia mikor eljő?

 :2smitten:

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!