Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201251 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #375 Dátum: 2013. Október 14. - 12:09:38
Az az igazság, hogy a végidők kérdése, az eleve elrendelés-tana, a Szombat-kérdése, vagy a vízkeresztség módja és mikéntje számomra nem olyan tétel, amelytől valaki jobb vagy rosszabb GYAKORLATI KERESZTYÉN lesz, éppen ezért tiszteletben tudom tartani a másik fél meggyőződését, mégha nem is értek vele egyet.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #376 Dátum: 2013. Október 14. - 13:02:43
Athanasius írta : "Mégis miféle dolog az, hogy Isten nem szövetségben gondolkodik, hanem ígéretben? Egyáltalán, hogyan is lehet a kettőt szétválasztani. A szövetségnek eleve része az ígéret. Ha megtartod a szövetséget, akkor Istennek az áldásos ígéretei lesznek rajtad. Ha nem tartod meg az ígéretet, akkor az átkot ígéri meg neked. Hol olvasod a Bibliában, hogy a szövetségszegésnek a következménye az áldás? Ki volt az, aki maradéktalanul megtartotta a szövetséget? Egyedül Jézus, ő volt az egyetlen hűséges maradék. Jézusban váltak valóra az Ábrahámnak tett ígéretek. Akik pedig Jézust befogadják, azok örököstársai az ígéreteknek".

 O0



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #377 Dátum: 2013. Október 14. - 14:08:38
Kedves Athanasius.

Nézd nem mondtam, hogy nincs szükség Hitvallásra, mert nekünk is van, s a zsinatoknak is volt  hasznuk, több vagy kevesebb. Ismerem is  ezeket, habár biztos nem annyira mint te vagy Csaba. De akkor sem a zsinaton hozott döntések, hitem alapjai.
Ha már zsinat és ős atyák.

Ha vissza nézzel, és utána jársz, a tanítványok tanítványai, mint Ireneus vagy Polikárpus szószerint értették az írásokat.
Origenésznek és Filo vezzeték be a Szent Írás allegórikus értelmezését, így mindent amit lehetett allegarikusan értelmezte. Innen ered az egyházban az Ige allegórikus értelmezése.



Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #378 Dátum: 2013. Október 14. - 14:09:52
Az az igazság, hogy a végidők kérdése, az eleve elrendelés-tana, a Szombat-kérdése, vagy a vízkeresztség módja és mikéntje számomra nem olyan tétel, amelytől valaki jobb vagy rosszabb GYAKORLATI KERESZTYÉN lesz, éppen ezért tiszteletben tudom tartani a másik fél meggyőződését, mégha nem is értek vele egyet.
:szelid:

Ezzel teljesen egyetértek és már régóta vallok egy hasonló hozzáállást.  O0 O0

Egy dolog amiben nincs számomra "tolerancia" ez pedig Jézus örök Istensége és bűneinkért bemutatott áldozata. Minden más igei értelmezés  számomra formálható.. vagy elfogadom ha valaki másként látja...

A vég időkről olvastam nemrég egy okfejtést amelyik azt vizsgálja hogy hány nyelvre fordították már le a bibliát és mennyi van még hátra. Abból az igéből indul ki amikor elhangzik hogy az egész világon hirdetni fogják az evangéliumot és akkor jön el a vég!

A jelek erősödnek, ha csak "kívülállóként" nézem akkor is azt látom hogy a Földünk pusztítása már olyan méreteket öltött hogy az visszafordíthatatlan, a kőolajra épített gazdaság pedig össze fog omlani hiszen a készletek végesek és az alternatív energiák kiépítése még mindig eltörpül a szénhidrogének felhasználása mellett.
Egyre több a daganatos megbetegedés és a terméketlenség is egyre gyakoribb az állatok szintjén is..

Van egy nagyon jó természetfilm ami a műanyagok térhódításáról beszél és ezek a környezetre és az élő szerevetekre gyakorolt hatásáról..
A címe: A Műanyag bolygó.

Elég megdöbbentő volt amikor láttam.

Nem tudom Krisztus mikor jön vissza de egyre inkább hajlok arra a meggyőződésre hogy még ebben a században..



Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #379 Dátum: 2013. Október 14. - 14:34:06
Kedves Athanasius!
Milyen hamis prófétákról beszélsz velem kapcsolatban?

„Kedves Margit!
Ne higgy a hamis prófétáknak. Akik a gyülekezet elragadtatásáról beszélnek már 100 éve mondják, hogy most lesz az elragadtatás. Edgar C. Whisenant népszerű könyve Izrael államának újjáalakulásának 40. évfordulójára: 88 ok, amiért az elragadtatás 1988-ban lesz. Miután kiderült, hogy mégsem lett elragadtatás mit csinált? Kiadott egy másik könyvet ezzel a címmel 89 ok amiért az elragadtatás 1989-ben lesz.”

„már 100 éve mondják az elragadtatást, aztán a 40 éves évfordulóra?????????”

Már az Újszövetség is közeledik a 2000 évhez. Isten létezésében a pillanatnál is kevesebb. De nem jelenti azt, hogy akkor most már elmarad.
 Egyetlen földi tanítótól sem idéztem neked semmit, mert ahány annyiféleképpen beszél.
Jézus mondta, hogy ha zöldül a fügefa, közeledik a tavasz. Ha veres az égalja, másnap szél lesz.
Évszámokat nem tudhatunk: mikor lesz! Azt értettem meg, hogy ez a mostani az utolsó korszak az Antikrisztus uralma előtt. Az elragadtatás pedig hamarabb lesz, azért várom, de mindig hozzáteszem: Uram legyen meg a te akaratod.
Persze, nem üdvösségbe vágó téma ez, csak szeretek vele foglalkozni, és Isten nem tiltotta meg

Azt tudom még neked mondani, hogy nekem abban, amit megértettem, békességem van!
Legyen neked is békességed a te meggyózódésedben



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #380 Dátum: 2013. Október 14. - 15:06:33
Margittal értek egyet, az utolsó időket éljük. Már annyira megsokasodtak a jelek, hogy lehetetlen nem észrevenni, az óra éjfélre jár. Amennyit én megértettem az Igéből az az, hogy fel fog épülni a Templom. És amennyire én tudok ehhez már Izraelben minden elő is van készítve, egy "aprócska" probléma van, az pedig a Szikla mecset, mivel az ott van útban, és a mohamedánok egyik legnagyobb szent helye. De amikor az idő betelik majd ez is megoldódik. De Izrael még nem az a nép amely egy napon megtér és felismeri az Úr Jézusban Megváltóját, még egyszer megaláztatik, amikor összegyülnek a népek ellen a Jósafát völgyében, és úgy irja az Ige a ló szűgyéig fog érni a vér. És az antikrisztus meg fog jelenni és beül  a templomba és istenként fogja magát imádtatni.

Ami egyik legfontosabb jele az utolsó időknek : a szeretet sokakban meghidegszik. Soha még ilyen sok kihült kapcsolatot nem láttunk, szinte tapintható, ahogy fogy el a szeretet.
A gyülekezetekben is szinte csak formális maradt. Nekem ez azt jelenti készüljek, mert az Úr visszajön hamar, és várlak téged Uram Jézus ! Jövel, hamar.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #381 Dátum: 2013. Október 14. - 15:24:11
Bizony rövid az idő, hiszen az apostolok is erről írtak az ő idejükben, akkor mennyivel inkább most?
Pál azt mondja a korinthoszbelieknek, hogy az idő rövidre van szabva.
János szerint:
1Ján 2:15  Ne szeressétek a világot, se azokat, amik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, abban nincs meg az Atya szeretete.
1Ján 2:16  Mert mindaz, ami a világban van – a test kívánsága és a szemek kívánsága és az élet kérkedése –, nem az Atyától van, hanem a világból.
1Ján 2:17  A világ elmúlik és annak kívánsága is, de aki Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.
1Ján 2:18  Gyermekeim, itt az utolsó óra, és amint hallottátok, az antikrisztus eljön, most pedig sok antikrisztus támadt, amiből tudjuk, hogy itt az utolsó óra.

Akkor most az utolsó percek telnek, úgy tűnik...  :szilv7:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #382 Dátum: 2013. Október 14. - 15:47:48
Én azonban nem allegóriáról, hanem tipológiáról beszélek. Ezt pedig nem az eh. atyák, hanem maga a biblia szavatolja. Vegyük például az 1Kor 10,1-6 Ha valaki olvassa a vörös tengeren való átkelést, sehol sem említi az írás Mózes könyveiben, hogy az egy keresztség. Pál viszont azt mondja, hogy az volt (τύπος - typus). A legklasszikusabb tipológiai eset pedig Jónás esete, aki Krisztus előképe, aki hátom napot töltött a hal gyomrában. Maga Jézus pedig azt mondja, hogy nem is adatik más jel, csak a Jónás jele, ami pedig Jézus halála és feltámadása (mint Jónás halála és feltámadása). Péter az özönvizet keresztségnek nevezte (1Pét 3,21). Hagyjuk, hogy az Ige magyarázza az Igét. Az Ige nem mindig literális (szószerinti) és be tudom itt és most bizonyítani, hogy te se veszed szó szerint a Jelenések könyvét. Ha pedig nem szó szerint veszed te sem, akkor mi jogon vádolsz meg azzal, hogy én - Anti szavait használva - "elszellemiesítem" a Bibliát?

Kedves Athanasius.

Nézd nem mondtam, hogy nincs szükség Hitvallásra, mert nekünk is van, s a zsinatoknak is volt  hasznuk, több vagy kevesebb. Ismerem is  ezeket, habár biztos nem annyira mint te vagy Csaba. De akkor sem a zsinaton hozott döntések, hitem alapjai.
Ha már zsinat és ős atyák.

Ha vissza nézzel, és utána jársz, a tanítványok tanítványai, mint Ireneus vagy Polikárpus szószerint értették az írásokat.
Origenésznek és Filo vezzeték be a Szent Írás allegórikus értelmezését, így mindent amit lehetett allegarikusan értelmezte. Innen ered az egyházban az Ige allegórikus értelmezése.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #383 Dátum: 2013. Október 14. - 16:02:10
Értem én mit mondasz.

A gond az hopy, ahogy te is úgy véled, hogy az igét igével magyarázod, én is pont így vélem

Hagyjuk, hogy az ige magyáráza az igét. Nekem így magyarázta .

 vint

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #384 Dátum: 2013. Október 14. - 16:03:09
Csaba,

Ha nem tudod hogy merre megy a világ, akkor nem tudsze tervezni. Az eszkatológia igenis egy elemi fontosságú és nagyon gyakorlati kérdés. A főpapi éfód ékköveinek szimbolizmusa nem az és senki sem lesz rossz keresztyén, ha nem érti meg az ékkövek és az általuk jelzett törzsek közötti kapcsolatot.

Itt mosta világ általános értelemben vett sorsáról van szó.
Vesztébe rohan a világ vagy az evangélium győzelmes megvalósulása folyik? Kb egy 20-50 éves periódusra tervezzünk, mert bármyelik pillanatban megtörténhet az elragadtatás, vagy akár több ezer év lehet előttünk? Voltak, akik a hittek Whisenant próféciáinak, eladták az üzletrészüket, felmondtak az állásaiknál, mert azt gondolták, hogy tényleg meglesz az elragadtatás. Nekik magyarázd, hogy az eszkatológia az nem gyakorlati kérdés. Keresztyénként, lelkipásztorként, üzletemberként, családfőként hogyan tudsz tervezni a jövővel, ha nem tudod merre megy a világ. Mit várhatunk? Győz az evangélium, vagy Isten Sátánnak adja oda az egészet.

A diszpenzácionalizmus kimondhatatlan gyakorlati károkat okozott azzal a téves tanításával, ami szerint Isten Jézus Földjét odaadja a Sátánnak, hogy kétezer év keresztyénség után, ugyan pusztítsa már el a földet és kínozza már meg rendesen az Egyházat. Nem helyileg, hanem globálisan. Mindegy, hogy mit csinálsz, hogyan dolgozol, mit építesz, milyen terveket hozol, Isten úgyis a Sátánnak fog adni mindent, hogy pusztítsa el. Miféle eszkatológia ez? Melyik apa az közöttünk, aki azt mondaná a gyermekének "figyelj fiam, építs apának valami szépet a játékaiddal, de aztán úgyis áthívom a szomszéd rossz kisfiút, hogy rúgja szét." Ha mi gonosz létünkre tudjuk, hogy az ilyen apuka helytelenül cselekszik, és hogy mi lenne a helyes, akkor miért gondolkodsz az Atyáról, hogy Ő pontosan ugyanezt teszi?

Az az igazság, hogy a végidők kérdése, az eleve elrendelés-tana, a Szombat-kérdése, vagy a vízkeresztség módja és mikéntje számomra nem olyan tétel, amelytől valaki jobb vagy rosszabb GYAKORLATI KERESZTYÉN lesz, éppen ezért tiszteletben tudom tartani a másik fél meggyőződését, mégha nem is értek vele egyet.
:szelid:

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #385 Dátum: 2013. Október 14. - 16:07:00
Ez a műanyag bolygós érv tipikus antikapitalista-marxista-zöld propaganda. E világnézetnek az alapja a marxizmus és a panteizmus. Ha rajtuk állna az lenne a legjobb, ha nem is élne ember a földön. Ez viszont teljesen ellentmond a Bibliának, ami azt tanítja, hogy a Földet meg kell tölteni istenfélő utódokkal és át kell a földet formálni dicsőségről dicsőségre.

A jelek erősödnek, ha csak "kívülállóként" nézem akkor is azt látom hogy a Földünk pusztítása már olyan méreteket öltött hogy az visszafordíthatatlan, a kőolajra épített gazdaság pedig össze fog omlani hiszen a készletek végesek és az alternatív energiák kiépítése még mindig eltörpül a szénhidrogének felhasználása mellett.
Egyre több a daganatos megbetegedés és a terméketlenség is egyre gyakoribb az állatok szintjén is..

Van egy nagyon jó természetfilm ami a műanyagok térhódításáról beszél és ezek a környezetre és az élő szerevetekre gyakorolt hatásáról..
A címe: A Műanyag bolygó.

Elég megdöbbentő volt amikor láttam.

Nem tudom Krisztus mikor jön vissza de egyre inkább hajlok arra a meggyőződésre hogy még ebben a században..

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #386 Dátum: 2013. Október 14. - 16:14:11
Érdekes meglátásod van erről.

Én egyáltalán nem így látom a diszpenzácionalizmust, se a végidőket, ahogy te az imént lefestetted.
Attól mert vannak hamis próféták, nem vetem el az igazit.
Egy normális keresztény sem ad pontos időt, sem a végre sem az elragadtatásra.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #387 Dátum: 2013. Október 14. - 16:17:30
Mivel a legtöbb magyarországi evangéliumi keresztyén teológiailag alultáplált ezért nem is tudják, hogy az a végidőkkel kapcsolatos tanítás, amit hisznek az valójában csak egy nézet a sok közül és ráadásul annak sem jó, mert illogikus és kifejezetten káros. Már csak hab a tortán, hogy mindezt csak viszonylag rövid ideje hiszik (kb. a 19. sz első harmada óta). Tudtad te azt, hogy amit hiszel, az egy új jelenség és Istennek népe 18 évszázadon keresztül nem hitte amit vallasz? Vagy ők mind tévednek és csak a mai kor keresztyénei látnak helyesen? Dabney, Scofield, Lindsey, Jenkins akiktől idéztél csak nem tudtad mert szájhagyomány útján terjed ez a nézet és a legtöbb hívő már nem is tudja honnan hallotta először.

A fügefa pedig nem Izrael jelképe. Az az olívafa. Lukács meg is említi, hogy a fügefa és minden más fa.

Kedves Athanasius!
Milyen hamis prófétákról beszélsz velem kapcsolatban?

„Kedves Margit!
Ne higgy a hamis prófétáknak. Akik a gyülekezet elragadtatásáról beszélnek már 100 éve mondják, hogy most lesz az elragadtatás. Edgar C. Whisenant népszerű könyve Izrael államának újjáalakulásának 40. évfordulójára: 88 ok, amiért az elragadtatás 1988-ban lesz. Miután kiderült, hogy mégsem lett elragadtatás mit csinált? Kiadott egy másik könyvet ezzel a címmel 89 ok amiért az elragadtatás 1989-ben lesz.”

„már 100 éve mondják az elragadtatást, aztán a 40 éves évfordulóra?????????”

Már az Újszövetség is közeledik a 2000 évhez. Isten létezésében a pillanatnál is kevesebb. De nem jelenti azt, hogy akkor most már elmarad.
 Egyetlen földi tanítótól sem idéztem neked semmit, mert ahány annyiféleképpen beszél.
Jézus mondta, hogy ha zöldül a fügefa, közeledik a tavasz. Ha veres az égalja, másnap szél lesz.
Évszámokat nem tudhatunk: mikor lesz! Azt értettem meg, hogy ez a mostani az utolsó korszak az Antikrisztus uralma előtt. Az elragadtatás pedig hamarabb lesz, azért várom, de mindig hozzáteszem: Uram legyen meg a te akaratod.
Persze, nem üdvösségbe vágó téma ez, csak szeretek vele foglalkozni, és Isten nem tiltotta meg

Azt tudom még neked mondani, hogy nekem abban, amit megértettem, békességem van!
Legyen neked is békességed a te meggyózódésedben

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #388 Dátum: 2013. Október 14. - 16:23:17
Csakhogy azt mondod, hogy én elszellemiesítem a jelenések könyvét, mert alapvetően nem szó szerinti exegézist használok, hanem prófétai műfajként kezelem, ami pedig elsősorban szimbolikus. Te nem hagyod, hogy az Ige magyarázza az Igét, mert ezt - ezek szerint Te voltán az Alfán - lesöpörtétek Antival mint "ködösítés".

Értem én mit mondasz.

A gond az hopy, ahogy te is úgy véled, hogy az igét igével magyarázod, én is pont így vélem

Hagyjuk, hogy az ige magyáráza az igét. Nekem így magyarázta .

 vint

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #389 Dátum: 2013. Október 14. - 16:34:50
Őszinte leszek Athanasius!
Éngem egyáltalán nem érdekel, hogy 50éven belül, vagy ezer év múlva jön vissza az Úr. Nekem egyetlen földi életem van, amit nem azért akarok úgy élni, ahogy mert az Ellen Whitehoz hasonló próféták dátumokkal riogatnak.
Gondolom Pál sem volt fenemód csalódott, amikor a hóhér fölé állt.
A ''futását elvégezte, a hit harcát megharcolta'', csak úgy szimplán Krisztus iránti szeretetből.
Ha a keresztyéneket a végidőkkel kell tűzbehozni, bocsánat a kifejezésért, de úgy szar az egész, ahogy van...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13