Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201224 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #405 Dátum: 2013. Október 15. - 09:48:09
Kedves Kamilla,

Jelenleg az "ezeréves királyságban" élünk. Ez azonban nem végig olyan amilyennek a JT irodalom bemutatja Ézsaiásból idézve. Ezt a korszakot az evangélium folyamatos terjedése jelenti és nem 1000 évig tart hanem nagyon sokáig. Az "ezer" a bibliában sokszor a nagyon sokat jelenti (pl. Zsolt 84,10) Fokozatosan terjed az Ige, amíg az egész földet teljesen el nem árasztja az istenismeret és az emberiség meg nem tér Istenhez. Persze nem fog minden egyes egyén kivétel nélkül megtérni, de a Nagy Küldetés be fog teljesedni. Jézus tehát már Mennybemenetele óta a Menny és Föld Ura, aki uralkodik és győzi le ellenségeit napról napra. Van még nyomorúság, de ahogy az evangélium még jobban terjed egyre kevesebb lesz. Gondolj csak bele, hol vagyunk most, mint kétezer éve.

Kedves Kamilla,

A teremtéskor Isten mindet jónak mondott 7-szer. Tudod mit mondott igen jónak nyolcadjára? Vigyázz, most "káromkodni'" fogok az 1Móz 2,9. "Annak a földnek az aranya pedig igen jó". Az arany jó. A pénz jó. A jakab 4-et teljesen félreértelmezed. Ott nem arról van szó, hogy rossz a haszonszerzés. A pénz jó. Keresd Isten országát és az Ő igazságát (élj Isten kegyelméből a Törvénye szerint) és a többi (anyagi) áldások is mind megadatnak neked.
A tűz, ami megemészti a földet nem a plazmaállapotú energiaára vonatkozik, ami eléget, hanem a láng, ami leszállat a tanítványok fejére. A Lélek betölti a földet, amíg Isten lesz minden mindenekben, amikor az egész Föld vallja, hogy Krisztus az Úr.
A gyermekeknek ne azt tanítsd, hogy a szellemi az az anyagi előtt való. Ha ezt teszed, akkor a monofiziták vagy a nesztoriánusok eretnekségébe esel, akik képtelenek voltak elfogadni a hiposztatikus uniót, vagyis azt, hogy Krisztus egyszerre 100% Isten és 100% ember. Krisztus a legfontosabb példa arra, hogy a szellemi nem előrébbvaló a lelkinél. Mivel Krisztus az Isten ember (értsd a kalkhedóni zsinat Kr.u. 451-es értelmezését), aki a Mennybemenetelével az anyagot (ember) szövetségi szinten (tehát nem ontológiai értelemben) a Szentháromságba bevitte hatalmas arcon csapás volt a manicheistáknak és a gnosztikusoknak, akik számára felfoghatatlan volt a testetöltés. Ellenük írta János apostol az evangéliumát.

Isten törvénye szerint az anyagi világ jó (lásd inkarnáció) és az új ég és föld újjáteremtésének befejeztével a kettő egyesülni fog. Isten a Menny ÉS a Föld Ura!
(....)

Szép napot Athanasius!  vmosoly9

Bevallom, nem nagyon értem, amiket írsz, ez biztosan az én hibám   brush1 nem vagyok ilyen jártas ezekben a dolgokban, nekem kínai...  vmosoly11

Most akkor miben is élünk?
Az Ezeréves Királyságban, vagy a Nagy nyomorúságban?
Azért kérdezem, mert egyiknek sem látom a Bibliában megírt dolgait.
Királyságnak nyomorúságos, nyomorúságnak királyi  :kacsint

A szellemi-anyagi vonatkozásában az Ige volt előttem, miszerint "keressétek először Isten országát és igazságát, azután mindez megadatik nektek"
és ez:
Gal 6:7  Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg, mert amit vet az ember, azt aratja is.
Gal 6:8  Mert aki a testének vet, az a testből arat pusztulást, aki pedig a Szellemnek vet, a Szellemből arat örök életet.


A Jakabi Igével pedig, hogy mindent Isten vezetése szerint kell tenni....

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #406 Dátum: 2013. Október 15. - 09:55:31
Csaba,

A motivációnk az, hogy Isten megparancsolta, hogy hódítsuk meg neki a Földet. Ehhez eszközt adott és Jézusban győzelmet. Mindnyájunknak azon kell féradoznunk, hogy e világot egyre inkább Isten országára formáljuk. A végidőkről való helyes vélekedés arra tanít, hogy ezt hogyan valósítsuk meg. Isten Törvényét tanítva az embereknek és Isten kegyelméből törekedni az egyéni megszentelődésre.   Ha az a teológiád, hogy ez "úgysem fog sikerülni, hiszen hiába építesz, az Úr úgysem épít veled, mert a Sátánnak fog mindent hamarosan úgyis átadni, meg különben is a Földet szétégeti" előbb utóbb az lesz a következménye , hogy Isten nem is kívánja tőled azt, hogy hódítsd meg neki ezt a földet, hanem tarts csak ki, amíg eljön és próbálj meg minél több embert figyelmeztetni arra, hogy jön az ítélet. Ez nem országépítés, nekünk pedig ez a feladatunk.

Kedves Athanasius!
Magamra nézve foglalkoztatott egy darabig a kivülről táplálkozó motiváció!
Így okoskodtam magamban:
''Ha nem lenne semmim, mint Pálnak mennyivel jobban tudnám szolgálni az evangéliumot, nem lennék ''röghöz kötve''.

Isten kegyelméből nincs semmim, amihez ragaszkodnom kellene, de semmivel sem tudom jobban szolgálni Krisztust, mintha lenne...

Aztán új gondolat merűlt fel bennem:
'' Ha tudnám azt, hogy egy éven belül meghalok, mennyivel odaszántabban tudnám követni Krisztust, nem érdekelne itt már semmi!''

Isten megengedte, hogy valóban azt gondoljam, hogy néhány hónapon belül meghalok, de nem hogy többet, hanem semmit sem tudtam tenni az evangélium ügyéért. Apám felé is csak ennyi ''bizonyságra'' futotta: ''Én ezt nem fogom túlélni!''

Isten bebizonyitotta számomra,HOGY NEM A KÜLSŐ KÖRÜLMÉNYEK MOTÍVÁLJÁK AZ EMBERT AZ ODASZÁNTABB SZOLGÁLATRA, HANEM EZ BELÜLRŐL FAKAD, S NEM TEHETEK EGY HAJSZÁLLAL SEM TÖBBET, MINT AMIRE Ő ELHÍV.
SZÓVAL A VÉGIDŐS KRISZTUS ''KIRÁLYSÁGÁBAN ÉLEK MÁR MOST, VAGY NEM ÉLEK MÉG OTT''- ÁLLÁSPONTOKTÓL FÜGGŐEN NEM TUDOK JOBB, VAGY ROSSZABB ESZKÖZ LENNI ISTEN KEZÉBEN, MINT AMIRE HASZNÁLNI KÍVÁN.
PÁL SEM AZÉRT VOLT AZ AKI, MERT CSÓRÓ VOLT, VAGY MERT A SAJÁT ÉLETÉBEN VÁRTA VISSZA AZ URAT, HANEM MERT KRISZTUS TETTE AZZÁ AKI VOLT...

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #407 Dátum: 2013. Október 15. - 10:02:23
Kedves Kamilla,

Jelenleg az "ezeréves királyságban" élünk. Ez azonban nem végig olyan amilyennek a JT irodalom bemutatja Ézsaiásból idézve. Ezt a korszakot az evangélium folyamatos terjedése jelenti és nem 1000 évig tart hanem nagyon sokáig. Az "ezer" a bibliában sokszor a nagyon sokat jelenti (pl. Zsolt 84,10) Fokozatosan terjed az Ige, amíg az egész földet teljesen el nem árasztja az istenismeret és az emberiség meg nem tér Istenhez. Persze nem fog minden egyes egyén kivétel nélkül megtérni, de a Nagy Küldetés be fog teljesedni. Jézus tehát már Mennybemenetele óta a Menny és Föld Ura, aki uralkodik és győzi le ellenségeit napról napra. Van még nyomorúság, de ahogy az evangélium még jobban terjed egyre kevesebb lesz. Gondolj csak bele, hol vagyunk most, mint kétezer éve.

 (...)

 Gondolom, a JT irodalom a Jehova Tanui irodalmat jelenti kedves Athanasius  vmosoly11
Hát, abban én nem vagyok jártas, csak kicsit olvastam belőle, de azt sem értettem és nem is érdekel, hogy őszinte legyek.
Én a Bibliában leírtakból igyekszem tájékozódni a mostani időkre nézve.
Értem, amit írsz, hogy terjed az evangélium és ezzel terjed Krisztus Királysága, igaz!
De ez még szellemi szinten realizálódik, ha szabad így mondani.
Egyénekben és így az egyénekből épül fel a Test, Krisztus Egyháza, ahol Ő a Fej és a Király, ez egyértelmű, de még nem lett nyilvánvalóvá, hogy mivé is lesz ez.
Még rejtett, ahogyan Jézus földi szolgálatának is volt rejtett időszaka.

Az Ezeréves Királyság, vagyis Krisztus, a Felkent Messiás Király Királysága akkor lesz nyilt, mindenki számára megtapasztalható, amikor a mennyei Jeruzsálem lejön a Földre, összekövte így a mennyet és a Földet, látható módon, és ott lesz a Nagy Király városában a Nagy Király Trónja, és ténylegesen uralkodni fog Ő a szentjeivel, és Trónja elé fognak jönni a nemzetek képviselői, mert ha nem tennék, akkor nem kapnak esőt, áldást...
Én így olvasom a Bibliámban   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #408 Dátum: 2013. Október 15. - 10:17:34
Igen a tanúkra gondoltam. Az őrtorony írásaikban vannak ilyen giccses képek műszálas pullóveres mosolygó fehérfogú jólfésült férfiakkal, meg bárány-oroszlános legelőkkel.

Nem, Isten országa nem csak "szellemi" szinten terjed. Jézus sem csak szellemileg jött el a földre és nem szellemileg halt meg. Ha Jézus testben jött el, testben Krisztus, azaz Felkent Király, akkor a királysága is Mennyei és Földi!
Az evangéliumok gyakorlatilag Ótestamentumi könyvek, Krisztus halála előtt még nem volt nyilvánavaló, hogy mi lesz a végkifejlet (ezért sem értik meg a tanítványok, amikor Krisztus a keresztrefeszítéséről ír). A Róm 16,25-26 az írja, hogy már ninccs titokban: "Annak pedig, aki titeket megerősíthet az én evangéliumom és a Jézus Krisztus hirdetése által, annak a titoknak kijelentése folytán, amely örök időktől fogva el volt hallgatva, most pedig a prófétai írások által nyilvánvaló lett, és az örök Isten parancsolata szerint a hitben való engedelmesség végett minden népnek tudomására jutott, ".

Még inkább érdekes Mt 5,14: "Ti vagytok a világ világossága. A hegyen épült várost nem lehet elrejteni. "

Az ezeréves uralomnak a teljességre jutása lesz a Menny és a Föld egyesülése. AMikor bekövetkezik az 1 Kor 15,25, hogy Jézus alávetette minden ellenségét és az egész Földet - amelyet immár az evangélium teljesen megkelesztett - átadja az Atyának, hogy "kész".


 Gondolom, a JT irodalom a Jehova Tanui irodalmat jelenti kedves Athanasius  vmosoly11
Hát, abban én nem vagyok jártas, csak kicsit olvastam belőle, de azt sem értettem és nem is érdekel, hogy őszinte legyek.
Én a Bibliában leírtakból igyekszem tájékozódni a mostani időkre nézve.
Értem, amit írsz, hogy terjed az evangélium és ezzel terjed Krisztus Királysága, igaz!
De ez még szellemi szinten realizálódik, ha szabad így mondani.
Egyénekben és így az egyénekből épül fel a Test, Krisztus Egyháza, ahol Ő a Fej és a Király, ez egyértelmű, de még nem lett nyilvánvalóvá, hogy mivé is lesz ez.
Még rejtett, ahogyan Jézus földi szolgálatának is volt rejtett időszaka.

Az Ezeréves Királyság, vagyis Krisztus, a Felkent Messiás Király Királysága akkor lesz nyilt, mindenki számára megtapasztalható, amikor a mennyei Jeruzsálem lejön a Földre, összekövte így a mennyet és a Földet, látható módon, és ott lesz a Nagy Király városában a Nagy Király Trónja, és ténylegesen uralkodni fog Ő a szentjeivel, és Trónja elé fognak jönni a nemzetek képviselői, mert ha nem tennék, akkor nem kapnak esőt, áldást...
Én így olvasom a Bibliámban   :szelid:

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #409 Dátum: 2013. Október 15. - 12:57:46
Athanasius az ige azt mondja, hogy a szelidek ÖRÖKLIK A FÖLDET, nem meghódítják, a hódítás ''evangéliumát'' a római egyház gyakorolta...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #410 Dátum: 2013. Október 15. - 13:26:40


23,45,29, okt.14  Athanasiustól  idézet:
Mt 24,35 rögtön a fügefa után következik. A nemzedék pedig nemzedék és nem nemzetség (lásd korábbi posztom) vagyis Jézus mondanivalója a hallgatóságának szólt. Most vagy még mindig élnek, vagy pedig valóban bekövetkezett életükben. Ha bekövetkezett, akkor pedig a jelek is oda vonatkoztak pl. a nagy háborúságok (Josephus Flavius: A zsidó háború c. kötete is erről ír). Mindez a jeruzsálemi templom lerombolásában tetőzött Kr. u. 70.ben. A fügefa is arra utalt. 

Fejből idéztem, két Igét vettem egybe, valójában azt akartam mondani, hogy az idők jeleire jobban figyeljünk oda: Máté 16,2-3:
Ő azonban így válaszolt nekik: „(Amikor esteledik, ezt mondjátok: Szép idő lesz, mert vöröslik az ég! 3Reggel pedig: Ma zivatar lesz, mert vörös és borús az ég. Képmutatók! Az ég arcát meg tudjátok ítélni, az idők jeleit pedig nem tudjátok?)  
(most nincs több időm, talán majd este)



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #411 Dátum: 2013. Október 15. - 13:58:56
A Szent Szellem nem kézelt csinált templomokban lakik, sem ember alkotta szervezetekben, vagy egyházakban. A Szent Szellem teljessége Az Egyházban lakik, Krisztus testében, melyet minden hívő alkot, felekezettől, nemtől, nemzeti hovatartozástól függetlenűl.
Krisztus testét AZ EGYHÁZAT, mely Isten Háza, egyének alkotják, ki bele lettek merítve és be léettek töltve Szent Szellemmel.

A szent szellem bennünk is lakozást vet, hisz isten igéje mondja, isten temploma vagytok, isten lakik bennetek.
Maga Jézus így tesz erről bizonyságot:

 Jn.14
21  A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, és én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

Kijelenti magát , az övéinek és

23 Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Az övéiben lakik, az égész szentháromság ... nem érdekes. Mert Istent nem lehet szét osztani.
Ezen felűl:

26  Ama vígasztaló pedig, a Szentszellem, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.

16r.
13  De mikor eljő amaz, az igazságnak Szelleme, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.
14  Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek.

1Jn.2.27 És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.
ÍGÉRETEK.

Ennyi a Szent Szellem vezetéséről és ez nekem elég, van még Ef. Kol. Kor. Rom. Gal. ... Ez az „egyház mondja meg nekünk mi az igazság”, nagyon katolikus dogmának tünik.

Apostolok cselekedetei 17:10-12 
11 Ezek nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok.
12 Sokan hittek tehát közülük, sőt még a tekintélyes görög asszonyok és férfiak közül sem kevesen.


A titok amiről beszélsz, az nem a vég, hanem a, Krisztus teste, hogy a pogányok örökös társak Krisztussal. A jövő nem volt elrejtve, ha homály is fedte. Az Úr mindent eltervezet még a világ teremtése előt, és ki is jelentette.
Ő uralkodott és uralkodik és mind örökké uralkodni fog. Nem volt a történelemben nap, hogy Ő ne uralkodott volna, nem volt másodperc, miről ne tudott volna, és nem történt semmi mit ő nem hagyot volna jóvá, s semmi, őt váratlanúl nem érte.
S ha engedéjt adot is a gonosznak mindig is megszabta határát.
Az ige nevezi a gonoszt a világ istenének, felyedlmének és levegő beli hatalmaságnak, gonoszság lelkei akik még munkálkodnak, még nincsenek megkötözve, ha az ítélet ki is lett mondva rájuk, ha le is győzettek, még itt vannak, és szerte járnak, mint aki tudja, hogy kevés ideje van.

Az utólsó időkben, a gonoszság megnövekszik,a szeretett meghidegűl, s lesznek az emberek ... ezt is az Ige mondja 2Tim3. (sőt úgy néz ki, hogy a nem is a világról beszél, inkább a vallásos emberekről)
Soha még nem nőt úgy a gonoszság mint az elmúlt 50 évben. Most emelik törvényszintre a homoszekszualítást, (sodoma és gomora),s keresztyén gyülekezetek hajtanak fejet ezek mellet.
A jelenések fenevadja, mely a dánieli fanevadak összeségét foglalja magába, jelképezi, az antikrisztusi birodalom gonoszságát, Jel13. - a gonoszág tetőzését - mi nem más mint a Római birodalom, mely most van újjászületőben. Egy állam, egy törvény, egy pénz, egy vallás. Erre feled halad az EU. Akinek van szeme lássa.  Ők mondják már most meg, mit adhatsz, mit vehetsz, mit ehetsz, szabványokat gyártanak mit be kell tartan, mondván az emberek érdekében.

S vak aki nem látja, hogyan emelkedik fel a fenevad, s amit katonailag meg nem szerzet, azt most a gazdaság és a vallás által éri el. Szép lassan vesz meg magának minden államot. Kölcsön ad, s egy nap benyújtja a számlát.
Jobb lett a világ? Semmivel sem. Civilizált és tehnikailag fejlettebb, de civilizáció nevében kiiírtjuk a földet. Erkölcsileg? Erkölcsileg sem lett jobb. Gazdagabb? A szegénység megmaradt, s önön magunk rabszolgái lettünk, rabszolgái egy rendszernek.  A világ nagy része most is nyomorban van és szenved, most is háboruk dúlnak ... ó nem szeretünk ilyenekről beszélni ... mert jobb a pozitív gondolkodás. Néz már szét a világban és keres rá az arányokra, mennyien élnek jól s mennyi a nyomorúlt.

Ami le döbbentett, hogy csak úgy símán kiuataltak  százezer eu. -t kutya menhejre. S árvaházakat, meg le se ... ez a szép új világ, mi készülődik. Többet ér egy kutya mint egy ember.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


ircsi

  • Vendég
Válasz #412 Dátum: 2013. Október 15. - 14:26:30
Ámen !  O0

Köszönöm Zoltán építő gondolataid!



Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #413 Dátum: 2013. Október 15. - 14:39:33
Jelenések 19, 1-6 vagy Ézs 34,5. Isten kardja megrészegül a sok vértől, amit bosszúból tesz. Vagy Jézus, akinek fehér ruhája véres áldozataitól. Hmmm nekem ez azért egy hódító hadvezérnek a képét sugallja. Mi pedig Isten katonái vagyunk és Krisztusban van vagyunk. Tehát, ha Krisztus egy hódító, mipedig az Ő katonái vagyunk és Benne vagyunk, akkor mi is Vele együtt hódítunk és bevégezzük azt, ami Ádámra lett bízva. Csak, mi nem földi fegyverekkel harcolunk, hanem a kétélű karddal, Isten Igéjével, a Törvénnyel.

Athanasius az ige azt mondja, hogy a szelidek ÖRÖKLIK A FÖLDET, nem meghódítják, a hódítás ''evangéliumát'' a római egyház gyakorolta...

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #414 Dátum: 2013. Október 15. - 14:42:02
Ez rendben van, de a rá következő igevers éppen az, hogy nem múlik el az a nemzedék, aki Jézust hallotta. Vagyis az idők jelei számukra voltak fontosak, hogy majd felismerjék még életükben, hogy bekövetkezik és készüljenek fel rá. Számunkra csak általános értelemben vonatkozik ez az Ige pl. hogy Isten ítéletének vannak jelei, mert előre figyelmeztet minket stb.



23,45,29, okt.14  Athanasiustól  idézet:
Mt 24,35 rögtön a fügefa után következik. A nemzedék pedig nemzedék és nem nemzetség (lásd korábbi posztom) vagyis Jézus mondanivalója a hallgatóságának szólt. Most vagy még mindig élnek, vagy pedig valóban bekövetkezett életükben. Ha bekövetkezett, akkor pedig a jelek is oda vonatkoztak pl. a nagy háborúságok (Josephus Flavius: A zsidó háború c. kötete is erről ír). Mindez a jeruzsálemi templom lerombolásában tetőzött Kr. u. 70.ben. A fügefa is arra utalt.

Fejből idéztem, két Igét vettem egybe, valójában azt akartam mondani, hogy az idők jeleire jobban figyeljünk oda: Máté 16,2-3:
Ő azonban így válaszolt nekik: „(Amikor esteledik, ezt mondjátok: Szép idő lesz, mert vöröslik az ég! 3Reggel pedig: Ma zivatar lesz, mert vörös és borús az ég. Képmutatók! Az ég arcát meg tudjátok ítélni, az idők jeleit pedig nem tudjátok?)   
(most nincs több időm, talán majd este)

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #415 Dátum: 2013. Október 15. - 14:45:14
Jelenések 19, 1-6 vagy Ézs 34,5. Isten kardja megrészegül a sok vértől, amit bosszúból tesz. Vagy Jézus, akinek fehér ruhája véres áldozataitól. Hmmm nekem ez azért egy hódító hadvezérnek a képét sugallja. Mi pedig Isten katonái vagyunk és Krisztusban van vagyunk. Tehát, ha Krisztus egy hódító, mipedig az Ő katonái vagyunk és Benne vagyunk, akkor mi is Vele együtt hódítunk és bevégezzük azt, ami Ádámra lett bízva. Csak, mi nem földi fegyverekkel harcolunk, hanem a kétélű karddal, Isten Igéjével, a Törvénnyel.
 

Igen!
De nem most!
Még nem ez az idő van, még csak ott tartunk, hogy "... Isten jókedvének esztendejét..."

A bosszúállás napja a kegyelmi idő lejártával következik, kedves Athanasius.
A kegyelmi idő még tart, még nem teljes a nemzetek száma, amit Isten eltrevezett, de már nics sok idő és aztán jön el a vég, és minden, ami azzal jár.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #416 Dátum: 2013. Október 15. - 15:03:27
Kedves Zoltán,

Ezek szerint szerinted a Nagy Küldetés csődöt vallott. Az egyház Krisztusban sem lesz képes diadalt venni. Tévedett Jézus, amikor azt mondta, hogy az Egyházon még a pokol kapui sem vesznek diadalt. Hiszen a pokol kapui diadalmaskodtak az Egyház ostroma ellen és képtelenek voltunk az ellenséget legyőzni. Kétezer évvel ezelőtt jobb volt a világ, vagy legalább is nem volt gonoszabb mint ma? Ezt most tényleg komolyan gondolod?

50 évvel ezelőtt. Nézzük mi is történt akkor 1963-ban. Itthon Kádár elvtárs még javában aggasztgatta ellenfeleit és dúlt a kommunizmus. Pol Pot elvtárs éppen megszerzi a hatalmat majd pedig a vörös Khmerek élén milliókat kivégeztet. stb. És hol vannak ezek a gonosztevők? A pokolban rohadnak! Hova tűntek Isten nagy ellenségei, Hitler, Sztálin, Ceauceascu? Hová tűntek nagy birodalmuk? A süllyesztőbe! Ha el is tartott 70 évet, de a nagy Szovjetúnió összeomlott. miért olyan kicsi a hited, hogy Isten a többi ellenségünket is a lábunk alá veti Krisztusban? Érdekes, hogy most éppen a volt szovjet tagállamokban milyen erősen terjed a hit, meg kínában és Afrikában. Csak azért, mert körülöttünk nem úgy megy, még nem azt jelenti, hogy 1./ ez így is lesz és 2./ hogy máshol is ugyanez a tendencia. A nyugatnak több évszázados keresztyénség van a hátterében és ezért prosperál a többi néphez képest. Amikor náluk is meggyökerezik a hit, akkor idővel ott is kifejődik a technika és a jólét és lehet, hogy majd ők küldenek misszináriusokat Európába. Költözz Észak Koreába  vagy valamelyik Afrikai diktatúrába a gyerekekkel és unokákkal együtt, ha tényleg nem hiszed, hogy a keresztyénség jobbá tette a világot és hogy jobb a világ most, mint akár 100 éve. Számomra ez mindig röhej volt, hogy nézzük a lapostévén interneten keresztül a különféle műholdas Tv adásokat szörnyűséges híradásokról a nappali kanapéról és közben azt mondjuk, hogy hát "tényleg, itt a világvége".


Az utólsó időkben, a gonoszság megnövekszik,a szeretett meghidegűl, s lesznek az emberek ... ezt is az Ige mondja 2Tim3. (sőt úgy néz ki, hogy a nem is a világról beszél, inkább a vallásos emberekről)
Soha még nem nőt úgy a gonoszság mint az elmúlt 50 évben. Most emelik törvényszintre a homoszekszualítást, (sodoma és gomora),s keresztyén gyülekezetek hajtanak fejet ezek mellet.
A jelenések fenevadja, mely a dánieli fanevadak összeségét foglalja magába, jelképezi, az antikrisztusi birodalom gonoszságát, Jel13. - a gonoszág tetőzését - mi nem más mint a Római birodalom, mely most van újjászületőben. Egy állam, egy törvény, egy pénz, egy vallás. Erre feled halad az EU. Akinek van szeme lássa.  Ők mondják már most meg, mit adhatsz, mit vehetsz, mit ehetsz, szabványokat gyártanak mit be kell tartan, mondván az emberek érdekében.

S vak aki nem látja, hogyan emelkedik fel a fenevad, s amit katonailag meg nem szerzet, azt most a gazdaság és a vallás által éri el. Szép lassan vesz meg magának minden államot. Kölcsön ad, s egy nap benyújtja a számlát.
Jobb lett a világ? Semmivel sem. Civilizált és tehnikailag fejlettebb, de civilizáció nevében kiiírtjuk a földet. Erkölcsileg? Erkölcsileg sem lett jobb. Gazdagabb? A szegénység megmaradt, s önön magunk rabszolgái lettünk, rabszolgái egy rendszernek.  A világ nagy része most is nyomorban van és szenved, most is háboruk dúlnak ... ó nem szeretünk ilyenekről beszélni ... mert jobb a pozitív gondolkodás. Néz már szét a világban és keres rá az arányokra, mennyien élnek jól s mennyi a nyomorúlt.

Ami le döbbentett, hogy csak úgy símán kiuataltak  százezer eu. -t kutya menhejre. S árvaházakat, meg le se ... ez a szép új világ, mi készülődik. Többet ér egy kutya mint egy ember.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #417 Dátum: 2013. Október 15. - 15:05:56
Mármint még nem vagyunk Krisztus katonái vagy nem vagyunk még Krisztusban? Krisztus Urunk megkötözte az erős embert, kifoztotta a házát, megkötözte a Sátánt, mire vársz még? Én a magam részéről harcolok vele.

Jelenések 19, 1-6 vagy Ézs 34,5. Isten kardja megrészegül a sok vértől, amit bosszúból tesz. Vagy Jézus, akinek fehér ruhája véres áldozataitól. Hmmm nekem ez azért egy hódító hadvezérnek a képét sugallja. Mi pedig Isten katonái vagyunk és Krisztusban van vagyunk. Tehát, ha Krisztus egy hódító, mipedig az Ő katonái vagyunk és Benne vagyunk, akkor mi is Vele együtt hódítunk és bevégezzük azt, ami Ádámra lett bízva. Csak, mi nem földi fegyverekkel harcolunk, hanem a kétélű karddal, Isten Igéjével, a Törvénnyel.
 

Igen!
De nem most!
Még nem ez az idő van, még csak ott tartunk, hogy "... Isten jókedvének esztendejét..."

A bosszúállás napja a kegyelmi idő lejártával következik, kedves Athanasius.
A kegyelmi idő még tart, még nem teljes a nemzetek száma, amit Isten eltrevezett, de már nics sok idő és aztán jön el a vég, és minden, ami azzal jár.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #418 Dátum: 2013. Október 15. - 15:11:30
Mármint még nem vagyunk Krisztus katonái vagy nem vagyunk még Krisztusban? Krisztus Urunk megkötözte az erős embert, kifoztotta a házát, megkötözte a Sátánt, mire vársz még? Én a magam részéről harcolok vele.

Hát, harcolhatsz, a saját szinteden, ha Isten Szelleme úgy vezet, de az igazi harc ezután jön.
Most még a felkészítés tart, és később a csatába küldés, amikor előttünk megy a Seregek Ura, mi pedig a nyomában, az oldalán...

Ja és még valami!
Isten ott akar látni mindenkit, akit eltervezett megmenteni, érted, ahogyan ránk is vártak a hithősei  vmosoly11
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 15. - 15:22:37 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #419 Dátum: 2013. Október 15. - 15:27:10
Kedves Athanasius.

Nem kell bemutassad, a komunizmust, mert abban nőttem fel, én megéltem. Nem a komunizmus volt az ellenségünk, hanem a Sátán, s nagyobb ellenség a Demokratizmus (a nép akarata-vagy más néven Laodícsea). Mert mig a keresztyéneket űldözték, erősek voltak, s hittek és hitvallásuk volt, aztán ... vallásos hit let.

De a kereszténység a komunizmusban, erősebb volt, hithűebb, akkor még tudták miben hisznek, és miért szenvednek.

Az egyházon sosem fog a pokol diadalt aratni, sem a halál, sem a Sátán, mert az Krisztus mennyaszonya, hogyan juthatna a pokolra.
S mint látom, te nem érted Krisztus diadalát. Sem az egyház diadalát.

Kétezer éve jobb volt e a világ? Nem tudom milyen volt akkor, de most gonosz. Még Ukrajnában, és Moszkvában megkergették a homoszekszuálisok felvonulását. Mig nyugaton tapsolják.

Nem dicsérném a nyugat kizsákmányoló prosperitását ... aztán meg ott is kik azok akik prosperálnak ... Mert én mondom, ki a komunizmus alat fogattam be Krisztust ... bár ne tették volna lábukat Román földre ... S mi küldhetnénk misszionáriusokat az USA -ba, hogy térjenek meg.

Mi nem test és vér ellen tusakodunk, nem államok és hatalmak, rendszerek ellen. S nem földi prosperitásért harcolunk, hanem szellemiekért.
S az olyan gondolkodás mit te hírdetsz, volt gyökere a keresztes hadjáratnak, s annak, hogy fegyverrel kell hatalmat szerezni Krisztusnak.

Le kéne szokjál a lapos tévéről ... ne törj pálcát azok felet akiket nem ismersz.
Idézet
Számomra ez mindig röhej volt, hogy nézzük a lapostévén interneten keresztül a különféle műholdas Tv adásokat szörnyűséges híradásokról a nappali kanapéról és közben azt mondjuk, hogy hát "tényleg, itt a világvége".


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.