Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201250 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #435 Dátum: 2013. Október 15. - 20:04:01
Athanasius írta:00:14:51 »
Idézet
Margit,
Még egy dolog. Isten a Szentlelkét, aki elvezet az Igazságra az Egyháznak adta nem pedig egyéneknek. Óvakodj attól, hogy te majd az Egyháztól és annak tanítóitól függetlenül rá fogsz jönni, Isten kijelenetéseire. A Jehova tanúi is úgy hitték, hogy nekik nem kell az egyház. Látod mi lett belőlük. Aktív tagja vagy valamilyen szentháromság hívő gyülekezetnek?

Jól is néznénk ki, ha az egyének nem kapnának Szentlelket! Te beszélsz nekem tévtanításról ?
1 Kor.6,19-"testetek a bennetek lakozó Szentlélek temploma"
Számtalan igehely van ahol egyének kapják, veszik a Szentlelket.

Vallásunkat gyakorló, református család a mienk. A nekem is adatott Szentlélek elég arra mindenkor, hogy jó irányba vezessen.



Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #436 Dátum: 2013. Október 15. - 20:17:04
Athanasius írta:09:48:09 »
Idézet
Kedves Kamilla,

Jelenleg az "ezeréves királyságban" élünk.

A Biblia szerint a Gyülekezet tagjai együtt uralkodnak a Krisztussal.
Az én értelmezésemben meg van ennek a helye, de a tiedben hol van?



Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #437 Dátum: 2013. Október 15. - 20:31:48
Csakhogy Jézus ideje nem békeidő. Jézus offenzívát indított a Sátán hada ellen. Nem erről szólnak az evangéliumok? Ördögűzések. Az Erős ember megkötözése. Sátán levettetése, amit Jézus mond?
Az ószövetségben Józsué vezette Isten népét és offenzívát indított az istentelen városok ellen (pl. Jerikó) úgy, hogy azok legerősebb kapuikkal és erődítményeikkel sem tudtak ellenállni. A Mt 16,18-at ennek fényében kell értelmezni. Ráadásul mindezt Jézus azután mondja, hogy Péter megvallja, hogy Ő a Király, aki megszabadítja népét a fogságból. Ráadásul az Igében sehol sem látunk ilyenfajta kapuértelmezési offenzívát, mint amit írtál. Az mindenesetre számomra figyelemre méltó, hogy igyekeztél egy ilyen ószövetségi képekre épülő exegézist összerakni. Ez segíthet pl. a Jelenések értelmezésében, ha az ottani kifejezéseket az ószövetség vagyis az egész Biblia fényében értelmezni.

Athanasius írta:
Idézet
Akkor megint megkérdezem 1./ a kapuk mióta a támadásnak jelképei? Mikor használtak valaha is kapukat támadásra. A diadalmaskodni (görög: katiszuo) = valamivel szemben felülkerekedni. Hol vannak csaták kapukkal? Váraknál. Ki támad a vár vagy az ostromló? Kié a kapu a váré vagy az ostromlóké? Az egyház ostromol a Pokol pedig védekezik de sikertelenül.


Kedves Athanaisus

Nem tudom, mi a hozzáállásod ahhoz, ha egy nő értelmez Igét,
Ezzel a kapu témával kapcsolatban volt pár gondolatom, amit le is írtam, ebből idéznék:

Máté 16:18
De én is mondom neked, hogy te Péter vagy, és én ezen a kősziklán építem fel az egyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.

„..hogy te Péter vagy  „ Petrosz” = ’ kő (darab) vagy” és én ezen a kősziklán = kijelentésen: „Te vagy a Felkent, az élő Isten Fia.”, melyet nem test és vér, azaz nem földi, emberi lény, elme, száj jelentett ki neked, hanem az élő Isten  = Petra = „szirt, kőszikla, kőtömb” építem fel az egyházamat = Eklézsiámat, a kihívottak közösségét  , és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.”

a pokol kapui” = „hadész” = ’ alvilág istene, alvilág’ „kapui” = ’ kapu, bejárat, városkapu’
A pokol tehát személy és hely is, aminek van kapuja, vagyis bejárata.

     A Biblia ír a kapukról: az ókori keleti világban a város kapujának 2 szempontból volt kiemelkedő jelentősége:
   1.   Ostrom idején ez volt a városfal gyenge pontja, ezért erőteljesebben védték, több bástya vette körül.

   2.   Békeidőben a kapuban ültek mindennap a város vénei, és itt tartották tanácskozásaikat, itt ítéltek peres ügyekben, innen irányították a város életét – itt volt az „önkormányzat”, a „városi bíróság”

Amint látjuk, a kapuknak nagy jelentőségük volt, itt hozták meg a nagy jelentőségű döntéseket a város vénei, bölcsei, tanácsosai, stratégái, mind a város belső életére vonatkozólag, mind külsőkben, kereskedelmi, vagy hadi ügyekben.

A kapukban szolgáltattak igazságot a város vénei:
Péld 22:22 
Ne rabold ki a szegényt, mert szegény ő, és ne tedd tönkre a nyomorultat a kapuban.”

5Móz 16:18-20 
„Állíts törzsenként bírákat és felügyelőket minden lakóhelyeden, amelyet az ÚR, a te Istened ad neked, hogy igaz ítélettel ítélkezzenek a nép közt.
Ne fordítsd el az ítéletet, ne légy személyválogató, ne fogadj el ajándékot, mert az ajándék megvakítja a bölcsek szemét, és elfordítja az igazak beszédét.
Igazságot és csakis igazságot kövess, hogy élhess, és örökségül bírhasd azt a földet, amelyet az ÚR, a te Istened ad neked.”

5Mózes 17:1-13;

A nyilvánosságnak szóló tudnivalókat a kapuban hirdették ki:
Jer 7:2 
„Állj az ÚR házának kapujába, és hirdesd ott e beszédet, és mondjad: Halljátok az ÚR beszédét mind, ti júdabeliek, akik bementek ezeken az kapukon, hogy imádjátok az URat!”

Az élő Isten is az ítéletet egészen a Fiúnak adta:
Ján 5:22-23 
És az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet is teljesen a Fiúnak adta át, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, ahogyan az Atyát tisztelik. Aki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát sem, aki elküldte őt.”

A Felkent Messiás, Jézus azt mondja, hogy Ő az élő Isten kijelentésére építi Egyházát, és a pokol kapui, vagyis annak döntései, támadási tervei, fondorlatai, elvesztésére kidolgozott tervei, bölcsessége és tanácsai sem vehetnek rajta diadalmat!
De csak akkor, ha ezen a kősziklán áll az egyház és annak kapuja is!

Vagyis az Egyház kapujában hozott döntések, és az ezekből fakadó irányítás, építkezés, életmód szintén a kősziklára = az élő Istentől való mennyei kijelentésre épülnek!
Ha nem test és vér kijelentései, tanácsai, ötletei az alapok!

Tehát az első lépés: elhiszi, hogy „Te vagy a Felkent, az élő Isten Fia”, majd az élő Isten kijelentéseire, vagyis a menny kapuiban hozott döntésekre építi életét, engedelmeskedik parancsolatainak és megtermi a Szellem gyümölcseit.
Ekkor a pokol kapuiban hozott döntések, tervek nem győzhetik le."

 Én így értem ezt   vmosoly11

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #438 Dátum: 2013. Október 15. - 20:47:34
Jelenések 20,4: És láttam trónokat: azok ültek rajtuk, akiknek hatalom adatott az ítélethozatalra, és láttam azoknak a lelkét, akiknek fejét vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és akik nem imádták a fenevadat, sem annak képmását, és nem vették fel annak bélyegét a homlokukra és kezükre. Ezek éltek és uralkodtak Krisztussal ezer esztendeig.

és ez: Zsid 12,22:

Ti azonban a Sion hegyéhez járultatok és az élő Isten városához, a mennyei Jeruzsálemhez és az angyalok ezreihez,

Athanasius írta:09:48:09 »
Idézet
Kedves Kamilla,

Jelenleg az "ezeréves királyságban" élünk.

A Biblia szerint a Gyülekezet tagjai együtt uralkodnak a Krisztussal.
Az én értelmezésemben meg van ennek a helye, de a tiedben hol van?

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #439 Dátum: 2013. Október 15. - 20:52:30
Persze az egyén is kap, de ez nem "sue generis" kapja, vagyis nem az Egyháztól függetlenül alanyi jogon. Nem olyanok vagyunk mint egy akkumilátor, hanem "hálózatba" vagyunk kötve. Amíg az Egyházban vagyunk, bennünk is munkálkodik a Szentlélek egyénileg. Amíg Krisztusban vagyunk miénk a Lélek, ha elhegyjuk őt, akkor nem lakozikbennünk a Lélek többé.

Athanasius írta:00:14:51 »
Idézet
Margit,
Még egy dolog. Isten a Szentlelkét, aki elvezet az Igazságra az Egyháznak adta nem pedig egyéneknek. Óvakodj attól, hogy te majd az Egyháztól és annak tanítóitól függetlenül rá fogsz jönni, Isten kijelenetéseire. A Jehova tanúi is úgy hitték, hogy nekik nem kell az egyház. Látod mi lett belőlük. Aktív tagja vagy valamilyen szentháromság hívő gyülekezetnek?

Jól is néznénk ki, ha az egyének nem kapnának Szentlelket! Te beszélsz nekem tévtanításról ?
1 Kor.6,19-"testetek a bennetek lakozó Szentlélek temploma"
Számtalan igehely van ahol egyének kapják, veszik a Szentlelket.

Vallásunkat gyakorló, református család a mienk. A nekem is adatott Szentlélek elég arra mindenkor, hogy jó irányba vezessen.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #440 Dátum: 2013. Október 15. - 20:58:13
Gőzöm sincs honnan veszed, hogy számomra Kádár János  "szeretett " lett volna. Én abban annak a kornak a szülöttje vagyok amit úgy hivnak : Ratkó gyerekek. Tehát majd az egész éltem, de fiatalságom biztosan abban a korban telt el. Én történelem könyvekből, meg kampány beszédekből ismerem azt a kort, hanem a bőrömön tapasztaltam. Meg a csodás új világot is ami azóta teremtődött ebben az országban.

Ami az abortuszokat illeti 1960-1973 között valóban voltak olyan évek, amikor az abortuszok száma meghaladta az élve születések számát. De ez nem jelenti azt, hogy az akkori kereszténység ezzel egyetértett volna, és elfogadhatónak tartotta volna. Ma már - sajnos - a keresztények sem csinálnak ebből túl nagy gondot.

Ami az elmúlt rendszerben valóban jobb volt : az a keresztények hozzáállása. Jobban ragaszkodtak hitükhöz, egymáshoz. Nagyobb áldozatokra voltak képesek, jobban törődtek egymással. És jobban örültek minden alkalomnak amikor a testvérek találkozhattak. Mára majd minden megváltozott.

Sajnos elveszett a korábbi válaszom és nincs kedvem újragépelni. Röviden: elismerem hogy a szocializmusban áldozat volt hívőnek lenni és akik felvállalták le a kalappal előttük. Azóta eltelt 24 év és teológiai szempontból még mindig az erőtlen felszabadulás teológiáját, barthianus tanokat és a múlt században divattá vált elragadtatásos teológiát vallják sokan az evangéliumi illetve népegyházi körökben. Az egyik legveszélyesebb módja a "szellemi" fizikai világ szétválasztása, ami nem más mint a régi gnosztikus eretnekség újracsomagolt kiadása. Ha érdekel bővebben kifejtem.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #441 Dátum: 2013. Október 15. - 21:05:51

Nem értetted amit írtam.
Nem védtem a Komunizmust. Szerintem nem bírod felfogni mit írtam. Olvasd még el, talán rémleni fog valami.
Ukrajnáról pont azt írtam, hogy ott még jó a keresztyénség és terjed, és még a nem keresztyének is elitélnek egyes bűnöket.
S talán koreában is még azért jó a keresztyénség, mert nem az internettel foglalkoznak, hanem a Bibliával.

Kritikán aluli, ahogy beszélsz az akkori keresztényekről,  ...  jó letenne megismerjél egy pár akkori keresztyént, szerintem gőzöd sincs milyenek voltak akkor ...

Agymosás? ....

Egyrészt ismerek ilyen keresztyéneket. Másrészt nem kritikán aluli felfedni komoly hiányosságokat miközben elismerni, hogy akkor sok nehézséggel szemben továbbra is képviselni akarták több-kevesebb sikerrel a Krisztust. Azóta eltelt 24 év és nem történt meg az akkori helytelen teológiai nézetek rehabilitálása (barthiánus tanok, egzisztencializmus és diszpenzácionizmus). Előbbi kettő elsősorban történelmi eh-nál, utóbbi az evangéliumiaknál.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #442 Dátum: 2013. Október 15. - 21:08:23
Athanasius írta : "Amíg Krisztusban vagyunk miénk a Lélek, ha elhagyjuk őt, akkor nem lakozik bennünk a Lélek többé".

Ez alatt mit értesz pontosan? Megfogalmaznád egy kicsit világosabban, hogy én is értsem.  :2smitten:



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #443 Dátum: 2013. Október 15. - 21:12:44
A hejtelen teológia?
 A Jehova Tanui is helytelen teológiáról beszélnek.
Ha arra a teológiára nézek amit te képviselsz én is arról beszélek.




Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #444 Dátum: 2013. Október 15. - 21:14:52
Csakhogy Jézus ideje nem békeidő. Jézus offenzívát indított a Sátán hada ellen. Nem erről szólnak az evangéliumok? Ördögűzések. Az Erős ember megkötözése. Sátán levettetése, amit Jézus mond?
Az ószövetségben Józsué vezette Isten népét és offenzívát indított az istentelen városok ellen (pl. Jerikó) úgy, hogy azok legerősebb kapuikkal és erődítményeikkel sem tudtak ellenállni. A Mt 16,18-at ennek fényében kell értelmezni. Ráadásul mindezt Jézus azután mondja, hogy Péter megvallja, hogy Ő a Király, aki megszabadítja népét a fogságból. Ráadásul az Igében sehol sem látunk ilyenfajta kapuértelmezési offenzívát, mint amit írtál. Az mindenesetre számomra figyelemre méltó, hogy igyekeztél egy ilyen ószövetségi képekre épülő exegézist összerakni. Ez segíthet pl. a Jelenések értelmezésében, ha az ottani kifejezéseket az ószövetség vagyis az egész Biblia fényében értelmezni.

Hát, éppen "rossz" példát hoztál Jerikóval kapcsolatban, mert ott teljesen nyilvánvalóan, Isten harcolt, nememberi kéz döntötte le a falat és nem is a kapun mentek be.
Ez arra jó példa, hogy nem emberi erővel, nem hatalommal, hanem Isten Szellemével, Szavával történik a győzelem, Ő harcol és győz!

Jézus nem indított offenzívát, hanem engedelmességével szerezte meg a győzelmet, mégpedig úgy, hogy nem magának, hanem az Atya Isten számára!
Mivel véghezvitte teljes engedelmességben, alázatban Isten akaratát, magára vette az emberek össze bűnét, tűrte a megaláztatást, köpdösést, verést, és a végén a keresztet (Ésa 53) és önmagáért nem állt bosszút, hanem hagyta az igazságosan ítélőre, ezzel helyreállította Ádám bukásának következményeit, kiengesztelte az Atyát, a Teremtő, Örökkévaló Istent.
Tehát, mivel végig engedelmes volt, győzött = az Atya Isten uralma állt helyre, Aki viszont - ideiglenesen - átadta azt Fiának.
Tehát valóban, minden készen áll, de még vár Isten, még a kegyelem ideje tart.

Jézus a födi szolgálata során betöltötte a próféciát, mint eljövendő Király, de nem mint harcos, hanem:
Máté 21:1  Amikor közeledtek Jeruzsálemhez, és Betfagéba, az Olajfák hegyéhez érkeztek, Jézus elküldött két tanítványt,
Máté 21:2  és azt mondta nekik: Menjetek az előttetek levő faluba, és ott mindjárt találtok egy megkötött szamarat a csikójával együtt. Oldjátok el, és vezessétek ide hozzám.
Máté 21:3  Ha valaki bármit is szólna, mondjátok, hogy az Úrnak van szüksége rájuk, és azonnal elengedi azokat.

Máté 21:4  Mindez pedig azért történt, hogy beteljesedjék a próféta mondása, aki így szólt:
Máté 21:5  Mondjátok meg Sion leányának: Íme, a te királyod jön hozzád, szelíden és szamáron ülve, teherhordó állat csikóján. (Zak 9:9)
Máté 21:6  A tanítványok elmentek, és úgy cselekedtek, amint Jézus parancsolta.
Máté 21:7  Elhozták a szamarat és annak csikóját, majd felsőruhájukat rájuk terítették, és ő ráült azokra.
Máté 21:8  A sokaság legnagyobb része pedig felsőruháit az útra terítette, mások meg a fákról gallyakat vagdaltak, és az útra szórták.
Máté 21:9  Az előtte és utána menő sokaság pedig ezt kiáltotta: Hozsánna a Dávid fiának! Áldott, aki jön az Úr nevében! Hozsánna a magasságban!


Nem engedte másképpen, hogy úgymond királyságra emeljék.

Péter megvallása:
Máté 16:16  Simon Péter pedig így válaszolt: Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.
Szó nincs benne királyról, hiszen nem is az a lényeg!  :szelid:

Idézet
Jézus offenzívát indított a Sátán hada ellen. Nem erről szólnak az evangéliumok? Ördögűzések. Az Erős ember megkötözése. Sátán levettetése, amit Jézus mond?

Jézus bemutatta Isten Országát, ami elközelített, közel jött, de nem száll még a Földre akkor se és most se.
Megmutatta, miben áll Isten Országa, erőben, hatalomban, nem üres beszédekben, mivel az akkori vallásos élet Izraelben emberi beszédre, szabályokra, hagyományokra épült, amire azt mondták, hogy isteni és ezt állította szembe az igazival.  vmosoly11
 

Szeretném megkérdezni, hogy miből áll a harc nálad, a gyakorlatban?
beszélnél róla?
Hogy megy ez a gyakorlatban


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #445 Dátum: 2013. Október 15. - 21:49:56
Ha már a kommunista keresztényekről írunk...Sajnos athanasiusnak igaza van. 1975-ben az adventista egyház is azért szakadt két részre, Kerakra és HN Adventistára mert az akkori Uniós vezetőség tagjaiban kommunista beépített emberek voltak. Szakács Józsefre gondolok itt aki egyházunk szégyene azóta is. Ez ellen emelték fel Egerváriék és Vankó Zsuzsa a szavukat, mert nem bírták elfogadni azt hogy az Igével szemben a Sátán államát támogassák. Lehet itt kommunistázni de voltak abban az időben is őszinte hívők akik inkább vállalták a szakadást illetve az üldöztetést mint hogy megalkudjanak.

Nemrégiben pl. az Ó utcai Keresztény Testvér gyüliben volt szakadás, mert az Igéhez hű testvérek nem voltak hajlandóak megalkudni a Kormány egyházakra erőltetett politikájával. A testvérgyülekezet lényegét kellett volna feladniuk, mármint azt hogy központi szavazásos vezetőség legyen, megválasztott tisztségviselőkkel. Nos mivel az a pár Igéhez hű testvér ragaszkodott az álláspontjához, ezért elkülönültek és ezt vállaják a mai napig is. Ami a kisegyházakba beépült kommunista agymosásokat illeti amit fentebb olvastam, pont az evangélikus a katolikus és a református egyház  vezetősége járt élen abba hogy a vörösök uralmát kiszolgálják.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 15. - 21:58:35 írta Adventista »



Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #446 Dátum: 2013. Október 15. - 21:55:38
Kedves Athanasius! Összegyűjtöttem még néhány hsz.-t, - nap közben nem voltam itthon -

Athanasius írta ma 10,17,34 
Az ezeréves uralomnak a teljességre jutása lesz a Menny és a Föld egyesülése. AMikor bekövetkezik az 1 Kor 15,25, hogy Jézus alávetette minden ellenségét és az egész Földet - amelyet immár az evangélium teljesen megkelesztett - átadja az Atyának, hogy "kész".

A Bibliában nem így van. Jel.20,11:1És láttam egy nagy fehér trónust és a rajta ülőt: színe elől eltűnt a föld és az ég, és nem maradt számukra hely.   


Ma,14,42,02:
 nem múlik el az a nemzedék, aki Jézust hallotta. Vagyis az idők jelei számukra voltak fontosak, hogy majd felismerjék még életükben, hogy bekövetkezik és készüljenek fel rá. Számunkra csak általános értelemben vonatkozik 

Vagyis, úgy olvassuk a Bibliát, mint egy történelem könyvet, ránk nem vonatkozik.

Nekem A Biblia kijelentés, a jövendőt is tartalmazza, még az utánam következők számára is.
Minden be fog következni – az utolsó pontig, vesszőcskéig – a maga fizikai valóságában. Senki Istent nem hibáztathatja, hogy nem szólt időben.

Ma.20,47,34

Jelenések 20,4: És láttam trónokat: azok ültek rajtuk, akiknek hatalom adatott az ítélethozatalra, és láttam azoknak a lelkét, akiknek fejét vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és akik nem imádták a fenevadat, sem annak képmását, és nem vették fel annak bélyegét a homlokukra és kezükre. Ezek éltek és uralkodtak Krisztussal ezer esztendeig.

Ez az Ige az ezer éves földi királyságban fog beteljesedni, hiszen az ezután következő NNY-ban végzik majd ki ezeket a vértanúkat. (ma még vagy meg sem születtek, vagy álmukban sem gondolnak arra, hogy ők vértanúk lesznek)


Ma.15,05,56
Krisztus Urunk megkötözte az erős embert, kifoztotta a házát, megkötözte a Sátánt, mire vársz még? Én a magam részéről harcolok vele

A Sátánt nem Krisztus kötözi meg, hanem egy angyalra bízzák Jel.20,1-3
Ez akkor fog megtörténni, mikor Jézus visszajön ítélni az élőket



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #447 Dátum: 2013. Október 15. - 22:11:25
Én azért nem önteném ki a fűrdővízzel
együtt a gyereket is.
:szelid:
Tény, hogy az egyház az evangélium
hírdetésével, s az az mellett
munkálkodó Szentlélek Isten által
hatalmat kapott arra, hogy a pokol
kapúit is betörje!
Urunk és királyunk ebben is előttünk
járt Péter apostol írása szerint.
(1Pét.3:18-20)
Tény, hogy sátán legalább olyan
elszántan támadja az egyházat, ahogy
az egyház a pokol kapúit.
Nem véletlen szólít fel az ige a
szellemi harcban nem csak a támadó,
de a védekező eszközök felvételére is.
(Ef.6:11-18)
Tény, hogy ahol az evangélium
győzedelmeskedik, ott fizikai síkon is
változásoknak kell történnie, hiszen
halott a hit cselekedetek nélkül.
Viszont az is tény, hogy hitünk célja a
lélek üdvössége, s nem a földbolygó
leigázása.
Tény, hogy a keresztyénség harcos hit,
s Krisztus csak a győzedelmes
keresztyéneket mondja magáénak.
(Jel.2-3 fejezet)
Tény, hogy ez a föld tűzben fog
megégni. 2Pét.3:10
S tény, hogy a győztes keresztyének
kapnak uralmat a pogányok felett.
Jel.2:26-27
S a legnagyobb tény,hogy sokszor
vakok vagyunk ezekre! Jel.3:18

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #448 Dátum: 2013. Október 16. - 09:41:11
Athanasius írta : "Amíg Krisztusban vagyunk miénk a Lélek, ha elhagyjuk őt, akkor nem lakozik bennünk a Lélek többé".

Ez alatt mit értesz pontosan? Megfogalmaznád egy kicsit világosabban, hogy én is értsem.  :2smitten:

Először is részemről markánsan képviselem a kálvinista református teológiát és vallom a predestinációt. Akit Isten az örök életre kiválasztott, az semmiképpen sem hagyja el. AKit Isten a Lelke által elpecsételt az örök életre, attól nem vonja meg Szentlelkét. Mégis a Zsid 6,4-8 úgy beszél elbukott gonoszokról, mint akik részesedtek a Szentlélekből és még is elbuktak. Ezt én úgy értem, hogy lehetséges a Lélekből részesülni egy ideig, de ha megszomorítjuk, akkor eltávozik tőlünk. Isten szemszögéből nézve az örökkévalóságban eleve elrendelte, hogy kik azok, akik üdvözülnek és kié a Lélek. A mi merspektívánkból azonban ez nem látható. Nekünk naponta megvan a felelősségünk, hogy ne szomorítsuk meg a Lelket és hogy naponta legyünk Istennek engedelmesek, hozzá hűségesek. Ha ezt tesszük, akkor Isten kegyelméből miénk a Lélek. Erről biztosít maga a Lélek belső bizonyságtétele, de még kézzelfoghatóbban akkor, amikor pl. Isten szolgája kihirdeti a bűnök bocsánatát a bűnvallás után.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #449 Dátum: 2013. Október 16. - 10:22:10
A Krisztus szó, felkentet jelent. Krisztus hármas tisztségre lett felkenve megkeresztelésekor a pap, király és próféta. Tulajdonképpen a Jézus Krisztus nevezhető Jézus Királynak. Még pilátus is felismerte ezt, lásd INRI felirat.

Harc a gyakorlatban:

1./ Megismerni Isten Törvényét.

Ez azt jelenti, hogy a magam részéről elmélkedem Isten törvényén és igyekszem aszerint élni az életemet Isten kegyelméből. Gondolkodom azon, hogy hogyan tudom az élet valamennyi területét Isten törvényének alávetni. Személyes-családi-állami-egyházi. Pl. Mit tanít Isten Igéje arról, hogy a gyermekeimet, hogyan tanítsam? Mit tanít arról, hogy mi a férf-feleség szerepe? Mit tanít a gyermeknevelésről? Mit tanít a pénzről, gazdaságról, befektetésről, kamatról, hitelekről? Mit tanít politikáról, választásokról, a törvényhozásról és az egyes törvényekről (pl. szabálysértési törvény, gyorshajtásról) stb. vagyis az élet valamennyi területéről.

2./ Alkalmazni Isten Törvényét.
naponként felvenni a keresztet és hűségesnek, engedelmesnek lenni IStennek. Keresni az országát és igazságát. Rendszeresen részesülni az Ige és a Sákramentumok szolgálatában, azaz minimum hetente egyszer Istentisztelet.

példák:
Keményen dolgozni, kockázatot vállani az üzleti életben. Kitartani abban a helyzetben, amibe Isten belehelyezett egy jobb dolog reményében (pl. rossz munkahelyen hűségesen kitartani és Istent dicsőíteni a munkákkal -- később jobb lehetőség).

Mindenképpen megszentelni az Úr Napját. Mindent úgy rendezni, hogy arra legyen mindig idő és ne legyen fontosabb vendégségben elmenni, meg plusz órákat bevállalni vasárnap. Ez a nap a gyülekezetre van szánva, Isten családjára - időtöltés a gyülekezeti tagokkal, vasárnapi iskola, bibliaóra stb.

3./ Isten törvényét megtanítani azoknak, akiket Istent ránk bízott (feleség, gyermekek, diákok, gyülekezet stb.). Tulajdonképpen ez a misszió.

Gyermekeinknek elmagyarázzuk, hogy mi a bálványimádás és mik a bálványok manapság (szocializmus, Atyáskodó állam, pénzimádat, hedonizmus) és hogy mi keresztyének miért nem szabad ezeknek hinnünk. stb.

   



Péter megvallása:
Máté 16:16  Simon Péter pedig így válaszolt: Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.
Szó nincs benne királyról, hiszen nem is az a lényeg!  :szelid:

Idézet
Jézus offenzívát indított a Sátán hada ellen. Nem erről szólnak az evangéliumok? Ördögűzések. Az Erős ember megkötözése. Sátán levettetése, amit Jézus mond?

Jézus bemutatta Isten Országát, ami elközelített, közel jött, de nem száll még a Földre akkor se és most se.
Megmutatta, miben áll Isten Országa, erőben, hatalomban, nem üres beszédekben, mivel az akkori vallásos élet Izraelben emberi beszédre, szabályokra, hagyományokra épült, amire azt mondták, hogy isteni és ezt állította szembe az igazival.  vmosoly11
 

Szeretném megkérdezni, hogy miből áll a harc nálad, a gyakorlatban?
beszélnél róla?
Hogy megy ez a gyakorlatban


Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!