Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201244 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #555 Dátum: 2013. Október 27. - 08:09:54
Idézet
diszpenzácionista premillennializmus (a topicban lévévők 100%-a eddigi olvasatom szerint,

Én történelmi premillenista vagyok.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #556 Dátum: 2013. Október 27. - 08:11:37
Idézet
diszpenzácionista premillennializmus (a topicban lévévők 100%-a eddigi olvasatom szerint,

Én történelmi premillenista vagyok.

   vmosoly12 Én meg nem értem, ki micsoda ....   :2funny:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #557 Dátum: 2013. Október 27. - 09:04:01
Shalom!

Én is premillenista vagyok. Hiszek Izrael szellemi és testi restaurációjában és az ószövetségi ígéretek beteljesedésében.
Mégha ezért tévtanítónak vagy fanatikusnak gondolnak is némelyek.

Pacific



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #558 Dátum: 2013. Október 27. - 09:18:56
Én meg úgy vélem, hogy nem Isten mondja el, hogy mi lesz a jővőre nézve, hanem mi mondjuk el Istennek, hogy mi lesz.
Szerintem Istent nem nagyon hozza tűzbe, hogy mit gondolunk a végidőkről, valószínűleg fontosabbnak tartja, hogy miként állunk Krisztusban MA!
Én a Jelenések könyvét egy olyan íratnak látom a Bibliában, amelyről idáig aki azt állította, hogy prófétai magabiztosággal értelmezi minden részletében, az ebben is és más kérdésekben is gyengélkedik.
Picit olyanok számomra ők, mint a zsidók, akik a próféciák alapján várták és elképzelték a Krisztust, aztán amikor az Úr maga mondta, hogy ''azok pedig rólam tesznek bizonyságot'' magyarul: ''ÉN VAGYOK!''
NEM HITTEK NEKI, MERT NEM FELELT MEG AZ ELKÉPZELÉSEIKNEK.
A VÉGIDŐKRŐL IS ENNYIRE TRAGIKUSAN MAGABIZTOS KÉPET ALAKÍTANAK KI SOKAN MAGUKBAN, NEM TUDOM MI FOG TÖRTÉNNI, HA ESETLEG MÉGIS MÁS LESZ A FORGATÓKÖNYV...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #559 Dátum: 2013. Október 27. - 10:28:24
Valahogy úgy vagyok, mint Csaba. Nemigen tudom konkrétan hogyan és miként vaósulnak meg a dolgok, de Jézus visszajön és én várom nagyon. Csodálatos mikor baptista tesók mondják egymásnak az Igét : Az Úr közel! - Jövel Uram Jézus! Ebben benne van a sóvárgó várakozás. Sok mindenről tudunk, hogy be fog következni, de oly sok minden van ami el van takarva, és igaz az Ige : a titkok az Úréi, a kijelentett dolgok a mieink!



ircsi

  • Vendég
Válasz #560 Dátum: 2013. Október 27. - 11:22:27
Békesség!

Athanasius,  és Sefatias !

Előre elnézést kérek esetleges bántó szavaimért, de háborog a lélek bennem.
Nemigazából szeretek értelmetlen vitákba bonyolódni, de van amikor nem hallgathat az ember.
Az ige azt írja, hogy tükör álltal homályosan látunk, tehát vannak dolgok amiket még nem értünk, v. nem tudjuk kellőképpen felfogni.
Nekem nem a személyetekkel van bajom, csak azzal a szellemiséggel nem tudok eggyetérteni amely belőletek árad.
Összemosott veszélyes távtanításokat, részigazságokat, hírdettek az írott igével nagyon sokszor ellentétben. Szavaitokból nekem az jönn le,hogy mindenki rosszul gondolja, összevissza tanítanak a "felekezetek" és csak az a tuti amit ti gondoltok, hát....
A tudatlanság idejét elnézi az Úr ez igaz, de ti már nem vagytok ebben az állapotban.
Amig tart a ma , tart a kegyelem órája van megtérni lehetőség bűneikből, tévútainkból.






ircsi

  • Vendég
Válasz #561 Dátum: 2013. Október 27. - 11:33:50
Idézet
Jó hírem, hogy nem a Menny a hazánk, ott csak átutazók vagyunk. A valódi és végső célunk a Föld miután a Menny és a Föld egyesül a feltámadás után. Szerintem lesz töltött káposzta is, de én személy szerint a brassóira szavazok egy jó korsó sörrel.
   :(

Ez nemhogy jó, de rettentő rosszhír, ha ez igy lenne.  vsir2
Erről írtam elöbbi hozzászólásomban, nagy tévedés és öszemosás ez az elmélkedés, mert az ige nem ezt írja. Nem győzködni akarlak, gyözzön meg téged az ige igazsága.  :int2:





Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #562 Dátum: 2013. Október 27. - 11:47:00
Hát ami azt illeti a Menny az én hazám, mármost állampolgár vagyok ott, mivel ezt a jogot Jézus kifolyt Vére szerezte meg nekem.



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #563 Dátum: 2013. Október 27. - 13:02:21
Szerintem a leginkább írás szerinti végidő magyarázat a diszpenzacionalista premillenizmus. Én magából az Igéből vettem ezt a látást, az Úr kijelentése alapján, azóta se tudom és nem is akarom megtagadni! Pedig még meg is próbáltam. Általában ebből a látásból erednek a gondjaim a legtöbb felekezetben, pontosan ezért lógok ki onnan.

De nem baj mert ezt magától a Feltámadott Urunktól vettem el. Lehet okoskodni csűrni csavarni az Igéket de akkor is ez a leghitelesebb látásmód! És az ellenkezőjét még nem bizonyították be nekem! :)



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #564 Dátum: 2013. Október 27. - 13:13:40
Hát ami azt illeti a Menny az én hazám, mármost állampolgár vagyok ott, mivel ezt a jogot Jézus kifolyt Vére szerezte meg nekem.

O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #565 Dátum: 2013. Október 27. - 13:17:01
Shalom!

Idézet
Szerintem a leginkább írás szerinti végidő magyarázat a diszpenzacionalista premillenizmus. Én magából az Igéből vettem ezt a látást, az Úr kijelentése alapján, azóta se tudom és nem is akarom megtagadni! Pedig még meg is próbáltam. Általában ebből a látásból erednek a gondjaim a legtöbb felekezetben, pontosan ezért lógok ki onnan.

Én is efelé hajlok mivel kb. Hét-nyolc éve foglalkozom a végidőkkel és erről győződtem meg mégha vannak is nehezen érthető dolgok. A Logos Főiskolán tanítom a Dániel- Jelenék kurzust ahol nagyon jó beszélgetések vannak a hallgatókkal a különböző elméleteket illetően. A meggyőződésem jelenleg a diszp. prem. de azzal a megközelítéssel ha a Szent Szellem korrigál akkor arra nyitott leszek. Mivel ez elsősorban nem üdvösség kérdése - mármint valamely elméletben való hit - ezért nem baj ha valakinek ez ad reménységet. A mi teljesen igeellenes az a preterista és az amillenista álláspont jelenlegi látásom szerint, mert nem csak nem lehet alátámasztani az igével hanem a próféciákat is a múltba száműzi és az ószövetségi próféciákat a behelyettesítési irányba sorolja.

A lényeg azonban az ahogy korábban is írtam és írták mások is, hogy KÉSZEN LEGYÜNK!!!

Pacific



Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #566 Dátum: 2013. Október 27. - 13:20:57
Shalom Ircsi!

Idézet
Idézet

    Jó hírem, hogy nem a Menny a hazánk, ott csak átutazók vagyunk. A valódi és végső célunk a Föld miután a Menny és a Föld egyesül a feltámadás után. Szerintem lesz töltött káposzta is, de én személy szerint a brassóira szavazok egy jó korsó sörrel.

Ez nemhogy jó, de rettentő rosszhír, ha ez igy lenne.
Erről írtam elöbbi hozzászólásomban, nagy tévedés és öszemosás ez az elmélkedés, mert az ige nem ezt írja. Nem győzködni akarlak, gyözzön meg téged az ige igazsága.

Teljes mértékben egyetértek veled. Ha Krisztusért a mennyeiek világába ültettünk, ha átvitt minket az Ő királyságába, ha polgárjogom a mennyben van akkor hamis tanító lennék ha földi élet reménységéről tanítanék a gyülekezetben. Isten kegyelméből baptista közösségben csak erről hallhattam eddig prédikációkat. Az ezeréves Királyságban való áldás és részvétel egy ideiglenes állomás lesz a megdicsőülésünk után. Arról nem is beszélve, hogy az Isten Királysága nem evés és ivás központú.

Pacific



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #567 Dátum: 2013. Október 27. - 13:22:51
 O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #568 Dátum: 2013. Október 27. - 13:28:18
 O0



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #569 Dátum: 2013. Október 27. - 14:20:59
Békesség!

Athanasius,  és Sefatias !

Előre elnézést kérek esetleges bántó szavaimért, de háborog a lélek bennem.
Nemigazából szeretek értelmetlen vitákba bonyolódni, de van amikor nem hallgathat az ember.
Az ige azt írja, hogy tükör álltal homályosan látunk, tehát vannak dolgok amiket még nem értünk, v. nem tudjuk kellőképpen felfogni.
Nekem nem a személyetekkel van bajom, csak azzal a szellemiséggel nem tudok eggyetérteni amely belőletek árad.
Összemosott veszélyes távtanításokat, részigazságokat, hírdettek az írott igével nagyon sokszor ellentétben. Szavaitokból nekem az jönn le,hogy mindenki rosszul gondolja, összevissza tanítanak a "felekezetek" és csak az a tuti amit ti gondoltok, hát....
A tudatlanság idejét elnézi az Úr ez igaz, de ti már nem vagytok ebben az állapotban.
Amig tart a ma , tart a kegyelem órája van megtérni lehetőség bűneikből, tévútainkból.

Azért kiváncsi lennék, hogy az írásaim közül melyiket tartod összemosott veszélyes tévtanításnak, részigazságnak. Beidéznéd? Mert én úgy emlékszem, hogy azt írtam, hogy nem tudom mit hoz a jövő. Ebből adódóan én nem vagyok semilyen ...ista. De lehet, hogy valamit félreértettem. Szóval mely tévtanítások mellett kardoskodtam?