Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201224 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #570 Dátum: 2013. Október 27. - 14:30:42
Ha Isten országában nem lesz halál, akkor a disznóvágást sem igazán tudom elképzelni.
Egyetlen tuti dolgot tanultam az adventistáktól, hogy hús és vérontás nélkül is eszméletlen finom ételeket lehet készíteni.
Hogy Isten a földre teszi a székhelyét,s az új földön leszünk vele közösségben, az mondjuk egy elég konkrét ige a Bibliában.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #571 Dátum: 2013. Október 27. - 14:56:19
Én történelmi premillenista vagyok.

   vmosoly12 Én meg nem értem, ki micsoda ....   :2funny:


Szia Kamilla!  :piroska:

Athanasius egyszer összefoglalta röviden, hogy mi micsoda, kikerestem:


A végidőkkel kapcsolatban 3 (4) féle nézet van. Ezek:

1. premilennializmus
Ennek több verziója van:
1/a: történelmi premilennializmus. Ezen álláspont szerint a világ egyre rosszabb míg végül eljön a bűn embere a Sátán és átveszi az uralmat a világ felett. Ezt a rémuralmat (tribuláció) pedig Krisztus 2. visszajövetele, az egyház elragadtatása veti véget, melyet a szó szerint értendő 1000 éves királyság (milennium) követ. Ez a nézet legtöbbször poszttribulácionista, azaz a Nagy Nyomorúság után jön el Jézus az övéiért.

1/b: diszpenzációs premilennializmus: Azon a feltevésen nyugszik, hogy IStennek kétfajta szövetsége van: a zsidókkal és az egyházzal. Jézus itt a Nagy Nyomorúság előtt jön vissza (pretribulácionista) vagy pedig ennek a 7 évesnek titulált korszaknak a közepén (intertribulácionalista).
Ez a nézet a Jelenések könyvét és a kis apokalipszist (Mt 24) jellemzően futurista módon szemléli, azaz a jövőben még bekövetkezendő eseménynek.

2. amilennializmus vagy pesszimista amilennializmus
E nézet szerint az 1000 éves (nem szó szerint 1000, hanem nagyon hosszú) királyság már most van, de ez nem fizikai értelemben csupán az egyház szempontjából lelki értelemben van itt. A jók is és a gonoszak is együtt növekednek (búza és konkoly) de az Egyház nem lesz győzedelmes a világban, hanem próbál ellenállni a gonosz erőinek és kitartani a végítéletig azaz Krisztus 2. eljöveteléig. Itt nincs különbség a 2. eljövetel és a végítélet között.

Ez a nézet a Jelenések könyvét és a kis apokalipszist (Mt 24) jellemzően idealista módon szemléli, azaz csak szimbolikusan és allegórikusan értendő.

3. posztmilennializmus avagy optimista amilennializmus
E nézet szerint az 1000 éves uralom már most van. Szintén nem szó szerint 1000 év, hanem egy nagyon hosszú idő. Az amilennializmussal szemben azonban ez nem csak lelki értelemben, hanem lelki és fizikai értelemben is veendő. Ahogy az evangélium terjed, úgy változik meg az emberek hozzáállása a dolgokhoz, idővel a karból ekét csinálnak és mielőtt a világnak vége lenne a föld, ha nem is olyan lesz mint az Éden, de majdnem. Ezt követi Jézus 2. eljövetele és a végítélet.

Ez a nézet a Jelenések könyvét és a kis apokalipszist (Mt 24) elsősorban preterista módon szemléli, azaz nagyrészt már megtörténtnek, de egyes elemeit futurista, idealista és történelmi szemszögből vizsgálja.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #572 Dátum: 2013. Október 27. - 15:05:56
Köszönöm Virág!   virag4

Nekem az 1.b szimpi, annak is a második variánsa...  vmosoly12

 + a 2, ból a búza és a konkoly együttnövekedése
 + a 3. ból a kard ekévé, valóban így lesz....

   szóval...  egy a lényeg, mint már írtam tegnap  :ima7:  mindennap úgy élni, mintha az lenne az utolsó.... legkésőbb minden este rendezni dolgainkat Urunkkal, hogy tisztán állhassunk Előtte....  :2smitten:

     :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 27. - 15:10:19 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #573 Dátum: 2013. Október 27. - 16:17:07
Azt gondolom, feladatunk elsősorban a készenlét :)
Aztán azt mondja az Ige:
Ámós 3:7 
Az én Istenem, az ÚR, semmit sem cselekszik addig, míg meg nem jelenti titkát szolgáinak, a prófétáknak.

Ad az Úr majd prófétákat, akik közvetítik Isten Szavát, figyelmeztetését... Izraelnek is lesz küldve 2 nagy próféta, mint tudjuk...  vmosoly9

Azt gondolom, hogy nem leszünk bizonytalanságban, ha eljön a rendelt idő, mert Isten fog gondoskodni arról, hogy ne érjen váratlanul az a nap.
A farizeusoknak, sadduceusoknak, akik a Szentírás tudorainak tartották magukat, azt vetette Jézus a szemére, hogy az időjárás jeleit tudják értelmezni, az időkjeleit meg nem értik, pedig volt jel adva.

Nekünk is lesz, és azt kellesz értelmezni jól, ezért kell ismerni Urunkat, Szavát, hogy amikor odakerül a sor, akkor értsük és tudjunk cselekedni.
Isten Szelleme fog szólni, csak legyen a fülünk nyitott rá   :szelid:
Nem kell felettébb bölcselkedni, mert csak összezavar   sad mondom mindig magamnak  brush1
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 27. - 16:19:33 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #574 Dátum: 2013. Október 27. - 17:00:26
Békesség!

Athanasius,  és Sefatias !

Előre elnézést kérek esetleges bántó szavaimért, de háborog a lélek bennem.
Nemigazából szeretek értelmetlen vitákba bonyolódni, de van amikor nem hallgathat az ember.
Az ige azt írja, hogy tükör álltal homályosan látunk, tehát vannak dolgok amiket még nem értünk, v. nem tudjuk kellőképpen felfogni.
Nekem nem a személyetekkel van bajom, csak azzal a szellemiséggel nem tudok eggyetérteni amely belőletek árad.
Összemosott veszélyes távtanításokat, részigazságokat, hírdettek az írott igével nagyon sokszor ellentétben. Szavaitokból nekem az jönn le,hogy mindenki rosszul gondolja, összevissza tanítanak a "felekezetek" és csak az a tuti amit ti gondoltok, hát....
A tudatlanság idejét elnézi az Úr ez igaz, de ti már nem vagytok ebben az állapotban.
Amig tart a ma , tart a kegyelem órája van megtérni lehetőség bűneikből, tévútainkból.

Az ilyen fórumoknak az a legnagyobb hibája, hogy kialakul egy viszonlag egyformán gondolkodó közösség, ami többek között annak köszönhető, hogy a másképp gondolkodókat hamar megvádolják azzal amit én is kaptam, most. És utána nincs kedvük tovább a hamis próféta szerepében tetszelegni. Sajnos többek között emiatt van az, hogy egyre több keresztény nem találja a helyét, mert nem egedik, hogy önállóan gondolkodjon. Mindig el kell fogadni egy nagyobb nevű ember önálló gondolatát, mert azon van kenet, és ő már szinte Isten szavát szólja. Bár semmi újdonság nincs számomra ebben. Pont erről szólt az a poszt, ami miatt idejöttem. Az engem ért vád azért furcsa nekem, mert semmilyen izmus mellett nem törtem pálcát, és semmilyen tanítást nem soroltam a többi elé. Mégis ott tartunk, hogy térjek meg bűneimből tévutaimból. Na ez a kereszténység legnagyobb hibája. Abban a posztban ezt írtam:

"Na, ezt látom én a kereszténység nagy hibájának. Az egyik leszektázza a másikat, és közben pont emiatt válik szektává. Az egyházak a „mindenki hülye, csak én nem” alapelvre építik fel a teológiájukat, és kihasználják, hogy senki sem akarja, hogy hülyének nézzék. Mindenki meg van győződve a saját igazáról, és ezzel kizárja a többieket az igazságból.  Ha valaki rávilágít a nézeteinek helytelen voltára, akkor az ellenséggé válik, mert a kritikát nem fogadhatom el, ugyanis engem az Isten nevezett ki ide, és aki engem kritizál, az az Istent kritizálja. Ó mennyi egyház hiszi ezt! Ó mennyi önjelölt, magát Istentől kinevezettnek tartott próféta, lelkipásztor vélekedik így! És ez már így megy évezredek óta (Jeremiás 14: 14-16; 28. fej.)"





Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #575 Dátum: 2013. Október 27. - 18:24:38
Már bocsánat, de ha neked Sefatias úgy érzed, hogy jogod van elmondani a nézeteidet, akkor Ircsinek meg ahhoz van joga, hogy ne értsen vele egyet, és ha te úgy gondolod, hogy ez nagy hiba, akkor kezd el te a másik elhordozását. Én sem értek veled egyet, és sokszor a stilusodat még bántónak is érzem, de elhordozom szeretetben. Ircsi úgy gondolta, hogy neki szólni kell. Mondd mi baj van ezzel?



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #576 Dátum: 2013. Október 27. - 19:29:47
Sziasztok!
:int

Vannak olyan alaptanítások, amelyek tagadása esetén jogosan nevezünk tévtanításnak egyes álláspontokat.
Ilyen például, amikor a ''Kegyelemből, hit által''-elvét kérdőjelezik meg.
A végidők-tana, viszont egy olyan téma, amelyre egyikünknek sincs tökéletes rálátása, s ezt az őszintén kereső testvérek be is látják.
Éppen ezért, ha nem is értünk egyet, nem kellene tévtanítással megbélyegeznünk egymást.
Ebben egyet értek Sefával!
Abban viszont nem, hogy bárkit is elhallgatassunk amíg igével érvel.
Viszont simán lezárom a témát, ha az ige helyett az indúlatok kerűlnek elő!
Ahogy Clionak is írtam, neked is mondom kedves Sefa, hogy itt nincsennek ''nagyok'', bárki legyen is közöttünk, amíg igei ellenérveid vannak vele szemben nincs okod elhallgatni, ha meg személyeskedésbe megy át a téma, az én dolgom, hogy pontot rakjak a beszélgetés végére.
Vitatkozni lehet, veszekedni nem!
Köszönöm mindenkinek a megértését!
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #577 Dátum: 2013. Október 27. - 19:39:58
 O0



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #578 Dátum: 2013. Október 27. - 19:42:41
Ha Isten országában nem lesz halál, akkor a disznóvágást sem igazán tudom elképzelni.
Egyetlen tuti dolgot tanultam az adventistáktól, hogy hús és vérontás nélkül is eszméletlen finom ételeket lehet készíteni.
Hogy Isten a földre teszi a székhelyét,s az új földön leszünk vele közösségben, az mondjuk egy elég konkrét ige a Bibliában.
:szelid:

Egy Új föld, ami egy új teremtésből származik, tehát nem tudjuk milyen lesz, szerintem egyáltalán nem ilyen mint most ... valami sokkal jobb ...

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #579 Dátum: 2013. Október 27. - 19:53:29

Egy Új föld, ami egy új teremtésből származik, tehát nem tudjuk milyen lesz, szerintem egyáltalán nem ilyen mint most ... valami sokkal jobb ...

Na, én elárulom, kedves Zoltán, hogy milyen lesz:

1Kor 2:9 
Hanem amint meg van írva: Amiket szem nem látott, fül nem hallott, és emberi szív meg sem gondolt, azt készítette Isten az őt szeretőknek.

Hát, ilyen... nagyjából...   vmosoly12    :2smitten:     :angel:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #580 Dátum: 2013. Október 27. - 19:57:06
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #581 Dátum: 2013. Október 27. - 20:11:13
 O0



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #582 Dátum: 2013. Október 27. - 20:18:34
 O0



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #583 Dátum: 2013. Október 27. - 20:20:35

Egy Új föld, ami egy új teremtésből származik, tehát nem tudjuk milyen lesz, szerintem egyáltalán nem ilyen mint most ... valami sokkal jobb ...

Na, én elárulom, kedves Zoltán, hogy milyen lesz:

1Kor 2:9 
Hanem amint meg van írva: Amiket szem nem látott, fül nem hallott, és emberi szív meg sem gondolt, azt készítette Isten az őt szeretőknek.

Hát, ilyen... nagyjából...   vmosoly12    :2smitten:     :angel:
O0

Kb. ezt mondtam én is csak rövidebben ...   hehe

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #584 Dátum: 2013. Október 27. - 20:24:13
  :2funny:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.