Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201266 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #600 Dátum: 2013. Október 30. - 16:36:33
Shalom!

Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, amikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.
Még ezt sem vettem észre, meg azt sem, hogy a fenevad bélyegét gazdasági kontrollal felvették volna...stb, és a nap hold elmúlását sem látom. Az  a baj a preterista értelmezéssel, hogy ami alátámasztja az elméletét az elfogadja ami meg nem azt allegorizálja. Nem tudom addig elfogadni amíg egy egyszerű prófécia pl. az ég és föld eltűnése be nem következik. Erről az első században nem tudok. De tudom ere is van allegórikus amillenista válasz.

Pacific



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #601 Dátum: 2013. Október 30. - 20:09:54
Ez a rengeteg magyarázat teszi hiteltelenné az egész jövőbeni beteljesedést. ezer ember ezerötszáz féleképpen magyarázza. Ebben igazodjon ki az egyszeri ember



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #602 Dátum: 2013. Október 30. - 20:17:21
Az a baj, hogy nem veszitek észre Isten tervében a fokozatosságot. Az új ég és föld nem olyan, hogy az egyik nap a régi, majd utána az új föld. Az új ég és új föld fokozatosan jön el ahogy terjed az Ige a világban. A Jel 21 az új ég és új föld végső státusát mutatja be. Az új ég és új föld már most van, hiszen Jézus uralkodik Menny és Föld felett, jóllehet az uralma még nem érte el tetőfokát. Gondoljatok bele a föld teremtésébe. megtehette volna Isten, hogy ha akarj azonnal megteremtődjön a föld? Persze és mégis fokozatosan tette. Miért? Mert így tanít minket arra, hogy Ő hogyan dolgozik, hogyan munkálkodik. Az új ég és föld is egy újjáteremtés, amely fokozatos.

De bizony úgy lesz, ahogy az Igében irva, a föld recsegve ropogva elmúlik és új eget és és földet fog adni az Úr. Kár ezt túl dimenzionálni. Az Ige egyszerűen leirja mi fog történni. Új ég és új föld. Hogy hogyan lesz meg ez Isten olyan titka, amit mi földi elménkkel nem tudunk kitalálni, de az Igéből még egy pontocska sem fog elveszni.



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #603 Dátum: 2013. Október 30. - 20:21:06
"János apostol Jelenések könyvével kapcsolatban.... Nos, több hiányosságot is látok ebben a könyvben, ami kétségessé teszi előttem ennek a könyvnek az apostoli vagy profetikus mivoltát.... Egyszerűen nem látom benne azt, hogy a Szent Szellem [sugallata] produkálta volna..... Ráadásul úgy néz ki, hogy [a Jelenések írója] eltúlzottan nagy fontosságot tulajdonít saját írásának – valójában nagyobbat, mint bármely más a Szentírások közül, holott azok sokkal fontosabbak ennél –, és még fenyeget is, hogy ha bárki elvesz belőle, Isten elveszejti az ilyet, stb. ....

-Luther Márton-



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #604 Dátum: 2013. Október 30. - 20:24:10
Ez még Luthertól is túlzás, és az én látásom szerint nem helytálló a véleménye ebben az állásfoglalásban.



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #605 Dátum: 2013. Október 30. - 20:27:55
Eddig csak szemlélője voltam ennek a topiknak.

Az ember hitének " tárgya" nem változtatható, mindenki azt hisz, amit hinni TUD!

Magam is bizonyos vagyok egy változatban. Majd meglátom! Mert ezt meglátom!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #606 Dátum: 2013. Október 30. - 20:28:50
Ez még Luthertól is túlzás, és az én látásom szerint nem helytálló a véleménye ebben az állásfoglalásban.

Luthernek volt még pár megdöbbentő véleménye a bibliával kapcsolatban. A jelenések könyvéről, és a Jézusi próféciákról meg itt az enyém:

A Jelenések könyve - Sefatias

"Mikor lesznek meg ezek?" - Sefatias



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #607 Dátum: 2013. Október 30. - 20:30:21
--Az ember hitének " tárgya" nem változtatható, mindenki azt hisz, amit hinni TUD!--

Na ez tetszik. Én is ezt vallom. Ha olyanban hiszel, amiben nem tudsz hinni, akkor embereket követsz, és nem a lelkiismeretedet



Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #608 Dátum: 2013. Október 30. - 20:38:44
Sziasztok!
A 2.Péter 3,10-hez tartozik egy lábjegyzet, - a Károlyiban és az új fordításban is azonosan – azt mondja, hogy ez a fordítás későbbi hagyományon alapul, a legrégebbi szöveg értelme: a föld és a rajta levő alkotások is megtaláltatnak, vagy sorra kerülnek abban az értelemben, hogy a tűz célja nem az elpusztítás, hanem a megtisztítás.

Az Ige összefüggések is inkább ezt támasztják alá. Ugyanis, mikor Jézus visszajön ítélni az élőket, akkor megy minden tönkre. A sok földrengéstől megváltozik a föld felszíne. Nemcsak a föld reng, hanem az ég is. Felcsavarodik az ég, mint egy tekercs.  A fenevad és serege Jeruzsálemet is felgyújtja. Ezzel mégsem szűnik meg a föld, hiszen az ítélet után a rejtekhelyekről Jézus összegyűjti a zsidókat, pogányok is csatlakozhatnak hozzájuk. Jézus ezt az összetört földet újítja meg, Ézs.51,16: „kezem árnyékával takarlak be, amikor újra kifeszítem az eget, és alapot vetek a földnek.” Jeruzsálemet is újjáépítik és ezen a felújított régi földön lesz az ezer éves királyság. Amikor ez a korszak letelik, azt írja a Biblia, Jel.20,11, hogy a trónuson ülő színe elől eltűnt a föld és az ég és nem maradt számukra hely.

Itt már nincs szó arról, hogy tűz által pusztul el a föld.
Akik ismeritek az eredeti nyelven írt szöveget, erről mit tudtok?



Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #609 Dátum: 2013. Október 30. - 21:09:49
Szia Atha!   :int2:

Meg tudnád mutatni az Igéből, próféciákból, hogy akkor most hol tart nagyjából az ezeréves királyság?
Melyik prófécia, igeszakasz vonatkozik a mostani időkre?

köszi   :int2:
1 Kor 15,25 Addig kell uralkodnia, amíg valamennyi ellenségét legyőzi. Sokat legyőzött már de még vannak bőven ellenségei, akiket le kell győznie.
Mt 28, 18 -20 A nemzeteket Krisztushoz kell vezetni. Több hívő van mint 2000 éve, de még van mit tenni. Vagyis bőven van még tennivaló.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #610 Dátum: 2013. Október 30. - 21:13:24
"János apostol Jelenések könyvével kapcsolatban.... Nos, több hiányosságot is látok ebben a könyvben, ami kétségessé teszi előttem ennek a könyvnek az apostoli vagy profetikus mivoltát.... Egyszerűen nem látom benne azt, hogy a Szent Szellem [sugallata] produkálta volna..... Ráadásul úgy néz ki, hogy [a Jelenések írója] eltúlzottan nagy fontosságot tulajdonít saját írásának – valójában nagyobbat, mint bármely más a Szentírások közül, holott azok sokkal fontosabbak ennél –, és még fenyeget is, hogy ha bárki elvesz belőle, Isten elveszejti az ilyet, stb. ....

-Luther Márton-
Kétségtelen, hogy a Jelenések könyve sokáig vitatott volt, de itt Luther tévedett.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #611 Dátum: 2013. Október 30. - 21:16:46
Shalom!

Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, amikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.
Még ezt sem vettem észre, meg azt sem, hogy a fenevad bélyegét gazdasági kontrollal felvették volna...stb, és a nap hold elmúlását sem látom. Az  a baj a preterista értelmezéssel, hogy ami alátámasztja az elméletét az elfogadja ami meg nem azt allegorizálja. Nem tudom addig elfogadni amíg egy egyszerű prófécia pl. az ég és föld eltűnése be nem következik. Erről az első században nem tudok. De tudom ere is van allegórikus amillenista válasz.

Pacific
Nem allegórikus, hanem szimbolikus. Te is így értelmezed a Jelenések könyvét: szimbolikusan. Bebizonyítsam?

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #612 Dátum: 2013. Október 30. - 21:22:41
"János apostol Jelenések könyvével kapcsolatban.... Nos, több hiányosságot is látok ebben a könyvben, ami kétségessé teszi előttem ennek a könyvnek az apostoli vagy profetikus mivoltát.... Egyszerűen nem látom benne azt, hogy a Szent Szellem [sugallata] produkálta volna..... Ráadásul úgy néz ki, hogy [a Jelenések írója] eltúlzottan nagy fontosságot tulajdonít saját írásának – valójában nagyobbat, mint bármely más a Szentírások közül, holott azok sokkal fontosabbak ennél –, és még fenyeget is, hogy ha bárki elvesz belőle, Isten elveszejti az ilyet, stb. ....

-Luther Márton-
Kétségtelen, hogy a Jelenések könyve sokáig vitatott volt, de itt Luther tévedett.

Lehet. Nem tartom tisztemnek ezt megítélni. Én is elég semlegesen állok, hozzá ehhez a könyvhöz. Nem tulajdonítok akkora jelentőséget neki, mint mások. Nem látok rá okot. Én Newton kutatásait olvasva, és a szöveg alapján az első századi beteljesedésben hiszek. Max az utolsó három fejezetnél nem vagyok ennyire biztos a dolgomban, de akkor sem látom túl nagy jelentőségét ennek a könyvnek. Inkább tízszer az evangéliumok, mint egyszer a jelenések



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #613 Dátum: 2013. Október 30. - 21:47:32
Szia Atha!   :int2:

Meg tudnád mutatni az Igéből, próféciákból, hogy akkor most hol tart nagyjából az ezeréves királyság?
Melyik prófécia, igeszakasz vonatkozik a mostani időkre?

köszi   :int2:
1 Kor 15,25 Addig kell uralkodnia, amíg valamennyi ellenségét legyőzi. Sokat legyőzött már de még vannak bőven ellenségei, akiket le kell győznie.
Mt 28, 18 -20 A nemzeteket Krisztushoz kell vezetni. Több hívő van mint 2000 éve, de még van mit tenni. Vagyis bőven van még tennivaló.

Mikor lesz a mennyei Jeruzsálem a földivel egybeszerkesztve?
Mikor tette Jézus a lábait az Olajfák hegyére, hogy az ketté vált volna?
Mikor volt/lesz magasabb a Sion hegye minden más hegynél?
Hol van a királyok Királya, uraknak Ura?
Hol van a Trónja, ahová feljárnak a nemzetek képviselői?
Ez már volt, vagy ezután lesz?
Hol vannak a szentek, akiknek feltámadt illetve átalakult testük van, olyan, mint Krisztus Jézusé és ezek hol uralkodnak a Messiás Király Nevében?
Vagy mikor fognak?
Az elragadtatás egyáltalán megtörént már, ne várjuk?
Mikor lesz az Antikrisztus ideje?
Mikor épül fel a 3. templom?


mennyi kérdés Atha...  :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 30. - 21:49:58 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #614 Dátum: 2013. Október 30. - 22:49:52
Nagyon végletekbe tudjuk nézni az igét, s ezt magamnak is mondom!
Tényleg úgy viselkedünk, mint akik meggazdagodtak és semmire sincs szűkségük. irulpirul
Fontosnak tartjuk Jézus látható királyságát, akár ahogy a zsidók várták. Pedig Jézus azt mondja ''ISTEN ORSZÁGA OTT VAN BENNETEK.''
MONDOGATJUK, HOGY ''AHOL KETTEN, HÁRMAN...'' VAJON EL IS HISSZÜK, MEGIS TAPINTJUK?
TÉNYLEG ITT VAN KÖZÖTTÜNK?
AZTÁN ÍGY VAGYUNK AZ ANTIKRISZTUSSAL IS. ''BE FOG ŰLNI A JERUZSÁLEMI TEMPLOMBA...''
JÁNOSNAK MEG VOLT KÉPE, SAJÁT SZÁMÁRA JELENIDŐBEN ÍRNI:
''ÉS VALAMELY LÉLEK NEM VALLJA JÉZUST TESTBEN MEGJELENT KRISZTUSNAK, NINCSEN AZ ISTENTŐL: ÉS AZ AZ ANTIKRISZTUS LELKE, AMELYRŐL HALLOTTÁTOK, HOGY ELJŐ; ÉS MOST E VILÁGBAN VAN MÁR.''
1JN.4:3

TOVÁBBRA SEM ÁLLÍTOM, HOGY ATHANASIUS NÉZETEIT VALLOM, DE MINDKÉT FÉL RÉSZÉRŐL TÖBB ALÁZATRA LENNE SZŰKSÉG A TÉMÁBAN, MERT ELŐFORDÚLHAT, HOGY MINDANNYIUNKNAK SZŰKSÉGE LESZ ARRA A SZEMGYÓGYÍTÓ ÍRRA, AHOGY A MINAP NEKEM IS SEFATIASSAL SZEMBEN!
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13