Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201224 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2011. Május 31. - 18:58:11
Nekem is nagy várakozásom Izrael megtérése  szivetadja

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2011. Május 31. - 21:19:32
"Lesznek Juhok /Isten ítéletét elkerülők/ a nagy nyomorúságban, annak végére, a pogányok között?"

Lesznek, pontosabban Jézus ítéletét elkerülők!

"Hol vannak erre utalások?" pl. Ésa. 60:4,14; 61:9

És az ezeréves birodalomban akiken uralkodnak majd, azok pogányok lesznek ugye?" Pogányok és Izraeliták!
"Az Ésa. 65 fejezete nem Izraelről szól?" Főként, és a birodalomban úralkodó állapotokról.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 31. - 21:33:00 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2011. Június 02. - 17:50:04
Nem egészen áll ez össze nekem. Az igék, amiket hoztál hogyan utalnak arra, hogy lesznek a végidők során, a nagy nyomorúság hitehagyása között olyan pogányok, akiket az Úr nem ítél el? Csak egy kicsit jobban ki tudnád fejteni ezt?  :hi

Idézet
És az ezeréves birodalomban akiken uralkodnak majd, azok pogányok lesznek ugye?" Pogányok és Izraeliták!
Izraeliták??? És ők kik, hol állnak a hitben? Mi lesz a végső sorsuk? Ha lehet tudni. Bocs, próbálom megérteni ezt az egészet, és keresem azt a pontot, ahol megnyílik majd számomra.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2011. Június 02. - 18:33:55
Máté evangéliuma 25. fejezetében olvashatod a Juhok és a Kecskék példázatát.
Így szól Jézus az Őt faggató juhokhoz:
"És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, AMENNYIBEN MEGCSELEKEDTÉTEK EGGYEL EZ ÉN LEGKISEBB ATYÁMFIAI KÖZÜL, ÉN VELEM CSELEKEDTÉTEK MEG." (Mt.25:40)
Ahogy arra Bill Randolph is következtet a Nálad lévő könyvében :hi a nagy nyomorúságot túlélő pogányokat, Jézus aszerint fogja megítélni, hogy miként cselekedtek az ez időszak alatt élő Izrealita személyekkel.
Tehát a JUHOK, bemennek az ezer éves birodalomba...
Az egyház miért fog úralkodni pogányokon és zsidókon is?
Mert azok még hús-vér testben lesznek, kívéve a feltámadt Izrealita hűségeseket, akik szintén a gyülekezet részét alkotják. Papi és királyi ígérete pedig csak az egyháznak van!
Vö. Jel. 20:6
Ettől függetlenűl a nagy nyomorúságot túlélő Izrealíta hűségesek a pogány túlélőkkel szemben kíváltságos helyzetben lesznek.
Vö. Pl. Ésa.60:1-18

Hogy tisztán lássuk ezt a kérdést, a VÁLASZTOTTAKAT három etnikai csoportra kell felosztanunk:
-Zsidók
-Keresztyének
-Pogányok
Ezen etnikumok üdvtörténeti sajátosságait az Úr Jézus Krisztushoz fűződő személyes viszonyuk határozza meg.
A legbensőségesebb viszonyban Krisztussal az egyház van, hiszen az az Ő mennyasszonya.
Ezt követik az Izraelita választottak, akik a nagy nyomorúság alatt fogadják el Jézust Megváltójuknak.
Majd következnek a pogányok, akik csupán a kiválasztottságuk okán jutnak üdvösségre, s Jézust hittel csak az örökké valóságban ragadhatják meg.
Vö.Jel. 21:24, 22:2
Az arminiánusi theológia a szűk és torz keretei miatt ezzel a kérdéssel sem képes boldogúlni!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 02. - 19:14:22 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2011. Június 02. - 18:41:38
Alakulgat, köszönöm  :cool

A Bill Randolph könyvet újra ki szeretném olvasni, épp ma gondoltam erre. Kihasználom, hogy még nálam van.  vmosoly13 nerd :0120-doh:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2011. Június 02. - 18:46:52
Na ja, azt én is szeretném újra elolvasni! Hehe
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 02. - 19:13:58 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2011. Június 06. - 18:24:35
Sziasztok! Sokáig azt gondoltam, hogy az elragadtatás a nagy nyomorúság után történik meg, az Egyház tehát végigéli a Földön az utolsó időket is. Aztán hallottam arról a ma már széles körben elterjedt nézetről, hogy a nagy nyomorúság kezdete előtt az Úr magához ragadja a hívőket. Próbáltam barátkozni ezzel a nézettel, ami egyébként igen tetszetős; hiszen szörnyű idők lesznek azok, jobb lenne akkor már az Úrnál lenni. Nézegetem az igéket, mérlegelek, de nem tudom elfogadni ezt a nézetet, hogy a nagy nyomorúság előtt lesz az elragadtatás. Azt szeretném kérni, hogy próbáljatok az ige alapján és igei érvekkel meggyőzni. Azért lenne ez jó, mert egy szeretetteljes vita során rengeteg lehet tanulni, és ilyenkor az ember rá van kényszerülve, hogy előássa a legjobb érveit. Így nyomára bukkan olyan dolgoknak is, amire magában, egyedül nem biztos, hogy eljutott volna. Köszönöm.

:konyv1:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 06. - 18:26:30 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2011. Június 06. - 18:36:05
Szerintem kezdjük azzal, hogy hozzad egyesével az igéket, amelyek véleményed alapján a nagy nyomorúság utánni elragadtatást támogatják.
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 06. - 18:48:36 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2011. Június 06. - 18:47:48
Pl. ez az ige véleményem szerint arra utal:

"Közvetlenül ama napok nyomorúsága után pedig a nap elsötétedik, a hold nem fénylik, a csillagok lehullanak az égről, és az egek tartóerői megrendülnek. És akkor feltűnik az Emberfiának jele az égen, akkor jajgat a föld minden népe, és meglátják az Emberfiát eljönni az ég felhőin nagy hatalommal és dicsőséggel. És elküldi angyalait nagy harsonaszóval, és összegyűjtik az ő választottait a négy égtáj felől, az ég egyik sarkától a másik sarkáig." Mt 24:29-31

Amikor látható módon megjelenik az Úr, akkor lesznek összegyűjtve a választottak. Tehát nincs kétszeres visszajövetel, egy láthatatlan és egy látható.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2011. Június 06. - 19:12:31
Próbáltad már ezt az igeszakaszt úgy is olvasni, hogy pl. a 20. versnél kezded?
Ha ez az igeszakasz az egyházra vonatkozik, miért van olyan nagy jelentősége a "se szombatnapon"-kifejezésnek?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 06. - 19:37:41 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #25 Dátum: 2011. Június 08. - 11:49:36
Azt tapasztaltam, hogy akik a nagy nyomorúság utánni elragadtatást támogatják, egyben azt is vallják, hogy az ige Krisztusnak csak egyetlen megjelenéséről beszél.
Amennyiben igazuk van, akkor a nagy nyomorúság előtti elragadtatás valóban értelmét veszíti, ezért érdemes a kérdést megvizsgálni!

A biblia azonban Jézusnak kétféle megjelenéséről beszél, amelyet különböző események fognak követni.

A legtöbb testvér által ismeretes, hogy az egyik fajta megjelenésnek sem a "napját, sem az óráját nem ismeri senki sem, csak az Atya".
Vö. Mt.24:36

Ez miatt sokan úgy gondolták és gondolják, hogy Jézus nem fog eljönni. Azonban a Biblia beszámol arról, hogy Jézus "késlekedésének" az oka a megtérő pogányok számának beteljesedése, amelynek ismerete az Atya hatalmában van.
Eddig a pontig tart Izrael megkeményedése is.
Vö. Róma 11:25

Amikor a pogányok száma beteljesedik, a világ számára fura dolgok fognak történni:
"Amiképpen pedig a Noé napjaiban vala, aképpen lesz az ember Fiának eljövetele is.
Mert amiképpen az özönvíz előtt való napokban ESZNEK ÉS ISZNAK vala, HÁZASODNAK és FÉRJHEZMENNEK  vala, mind ama napig, amelyen Noé a bárkába méne,
És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.
AKKOR KETTEN LESZNEK A MEZŐN; AZ EGYIK FELVÉTETIK, A MÁSIK OTT HAGYATIK.
KÉT ASSZONY ŐRÖL A MALOMBAN; AZ EGYIK FELVÉTETIK, A MÁSIK OTT HAGYATIK."
VIGYÁZZATOK AZÉRT, MERT NEM TUDJÁTOK, MELY ÓRÁBAN JŐ EL A TI URATOK!!!
Mt. 24:37-42

Láthatjuk, hogy Jézusnak azt a megjelenését, amelynek ideje ismeretlen, nem fogják természeti csapások megelőzni, hiszen "esznek, isznak, házasodnak és férjhezmennek", a döbbenet tárgyát az fogja képezni, hogy a gyülekezetet elragadja az Úr, erről beszél a 40-41 vers, s erre figyelmeztet a 42. vers bennünket, kiknek Krisztus az URUK!
Folyt.köv.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 08. - 12:32:49 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2011. Június 08. - 12:15:06
Jézus 2. Adventjéről Dániel könyve beszél először, talán most furán fog hangzani, amit írok, de azt a zsidó hűségesek napra pontosan ki fogják tudni számolni, hiszen biztos támpontot ad számukra az Úr:
"És az időtől fogva, hogy elvétetik a mindennapi áldozat, és feltétetik a pusztító útálatosság, ezerkétszáz és kilencven nap lesz.
BOLDOG AKI VÁRJA ÉS MEGÉRI AZ EZERHÁROMSZÁZ ÉS HARMINCÖT NAPOT"
Dán.12:11-12

Ez lesz az Úr 2. Adventje, amikor már a megdicsőült egyházzal tér vissza, hogy megőlje az antikrisztust (vö. 2Thess.2:8 ), elpúsztítsa sátánnak és az istenteleneknek birodalmait ( Jel.16:16, 19:19-21) Valamint, hogy ítélkezzék a nagy nyomorúság túlélőin. (Mt.25:31-46)

Krisztus ezen megjelenéséről beszél Mt. 24:29-30

"Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után a nap elsötétedik, és a hold nem fénylik, és a csillagok az égről lehullanak, és az egek erősségei megrendülnek.
És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel."
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 08. - 12:32:24 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2011. Június 08. - 19:00:17

Idézet
Pl. ez az ige véleményem szerint arra utal:

"Közvetlenül ama napok nyomorúsága után pedig a nap elsötétedik, a hold nem fénylik, a csillagok lehullanak az égről, és az egek tartóerői megrendülnek. És akkor feltűnik az Emberfiának jele az égen, akkor jajgat a föld minden népe, és meglátják az Emberfiát eljönni az ég felhőin nagy hatalommal és dicsőséggel. És elküldi angyalait nagy harsonaszóval, és összegyűjtik az ő választottait a négy égtáj felől, az ég egyik sarkától a másik sarkáig." Mt 24:29-31

Amikor látható módon megjelenik az Úr, akkor lesznek összegyűjtve a választottak. Tehát nincs kétszeres visszajövetel, egy láthatatlan és egy látható.

Próbáltad már ezt az igeszakaszt úgy is olvasni, hogy pl. a 20. versnél kezded?
Ha ez az igeszakasz az egyházra vonatkozik, miért van olyan nagy jelentősége a "se szombatnapon"-kifejezésnek?


Szia Csaba!  :2smitten:

Most csak ezzel a hozzászólással kapcsolatban szeretnék válaszolni egyelőre.

A 20-as vers, és a szövegkörnyezete, számomra is úgy tűnik, hogy az izraelitáknak szól, de nem annyira a szombat említése miatt, hanem Júdea megemlítése miatt. A majdan Júdea területén élő izraelitáknak szól ez a Mt 24:4-22-ig terjedő szakasz. A nagy nyomorúság eseményei kerülnek itt felemlítésre. A 20. vers a 15-20. versekig terjedő szűkebb szakaszhoz tartozik, véleményem szerint. A 15-ös vers így szól:
"Amikor pedig meglátjátok a pusztító utálatosságot, ahogy Dániel próféta megmondta, ott állni a szent helyen - aki olvassa, értse meg! ..."
Tudjuk, hogy az utálatos bálványt a hétéves korszaknak pontosan a közepén fogják felállítani az újjáépült Jeruzsálemi Templomba/ra.
Viszont, az az ige, amit idéztem, a Mt 24:29-31, nem a félidőhöz kapcsolódik, hanem feltehetően a 7 éves korszak végéhez.

Azt gondolom, hogy azért, mert Jézusnak van üzenete kimondottan az izraelitákhoz is, a nagy nyomorúsággal kapcsolatban, ez még nem jelenti, hogy az egész fejezetet így kell olvasni, rájuk kell vonatkoztatni.

Az a kérdés akkor, hogy a 31. versben, kik azok, akiket az Úr angyalai, a nyomorúság letelte után összegyűjtenek:
"És elküldi angyalait nagy harsonaszóval, és összegyűjtik az ő választottait a négy égtáj felől, az ég egyik sarkától a másik sarkáig."
A megtért izraeliták lennének? Tehát akkor van egy elragadtatás az Egyház (választottak) számára, a nyomorúság előtt, és van egy elragadtatása/összegyűjtése az izraelbeli választottaknak?

Hogy kell érteni a választottak kifejezést, az egyházra, Izraelre, vagy együtt a kettőre?

 :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2011. Június 08. - 20:07:25
Szia Virágom! :2smitten:
No én olyat nem is állítóttam, hogy az egész igeszakaszt Izraelre kell vonatkoztatni, de Te magad is találtál megfelelő bizonyítékokat! :hi
Az általad említett választottak összegyűjtése "etnikai" szempontból véleményem szerint az Izrealita és pogány választottakra vonatkozik. Azonban a Biblia szerint nem csak a választottakat, hanem az elvetetteket is egybegyűjtik az Úr Jézus Krisztus elé: "És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja a juhokat a kecskéktől."
Mt. 25:32
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 08. - 20:40:53 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Logosz74

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2011. Június 09. - 21:49:40
Sziasztok!

Akaratom (és idôm) ellenére kicsit leragadtam a fórum pár témájánál (ami persze nem baj, csak nem így terveztem), de akkor csatolnék egy témához illô írást, kérlek olvassátok el.
(Egy másik fórumban kritika nélkül kimoderálták, mikor belinkeltem, úgyhogy ott senki sem olvashatta el.)
Az írás címe: A TITKOS ELRAGADTATAS FIKCIÓJA.
Amikor az interneten ráleltem, és elkezdtem olvasni, azt hittem, hogy katolikus pap v. teológus írta. Aztán rákerestem a névre, és kiderült, hogy a veszprémi Evangéliumi Keresztény Gyülekezet lelkipásztora az illetô. Az írást olvasva engem meggyôzött, megerôsített abban, amit az Úrtól jövônek éreztem ezzel kapcsolatban, kíváncsi leszek a véleményetekre.

Röviden annyit, hogy nekem ez az elragadtatás-dolog mindíg is nagyon gyanús volt. Pláne miután konkrét forgatókönyveket olvastam, hogy mi is fog történni, sôt filmeket is készítettek már (Ittmaradottak stb. címû filmek), kezdett nagyon nem tetszeni. Ha jól emlékszem, annak idején Isten választott népe is elképzelte, hogy milyen lesz a Messiás, és miként fogja majd Izraelt megszabadítani. S amikor Isten elküldte Ôt, nagy részük nem ismerte fel, mert nem ilyenre számítottak, ôk nem erre gondoltak... Nehogy beleessünk ebbe a csapdába! Inkább legyünk nyitottak az Úr vezetésére.

Visszatérve az elragadtatás-témától való ellenszenvre, annak elôzménye a következô: pár éve, megtérésem után nagyon beleestem a katolikus egyház bizonyos hívô-köreiben nagyon felkapott magán-kinyilatkoztatások olvasgatásába, tanulmányozásába, zarándoklatokba különbözô jelenések helyeire stb. (állítólagos Mária jelenések, állítólagos Jézus jelenések). Ott is mindeféle végidôbeli próféciák, tanítások, forgatókönyvek hangzanak el folyamatosan a "látnokoktól", de elôbb utóbb megmutatta az Úr, hogy honnan erednek mindezek (részletekbe most nem mennék bele):
"Vigyázzatok, nehogy félrevezessenek benneteket! Sokan jönnek az én nevemben, s mondják: Én vagyok. És: Elérkezett az idő! - Ne kövessétek őket." (Lk 21.8.)
"Vigyázzatok, nehogy valaki félrevezessen benneteket. Sokan jönnek majd a nevemben, s azt mondják magukról, én vagyok a Krisztus, és sokakat megtévesztenek. Háborúkról fogtok majd hallani, s háborús hírek fognak keringeni. Vigyázzatok, ne kerítsen hatalmába benneteket a félelem, ezeknek be kell következniük, de ez még nem a vég. Nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad. Éhínség, ragály üti fel a fejét, és a föld megrendül itt is, ott is. De ez még csak a kezdete a gyötrelmeknek. Szorongattatásban lesz részetek, megölnek benneteket, s a nevemért minden nemzet gyűlölni fog titeket. Sokan eltántorodnak hitüktől, elárulják és gyűlölik majd egymást. Számos hamis próféta fellép, és sokakat tévedésbe ejtenek. A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet, de aki mindvégig kitart, az üdvözül. Az országnak ezt az evangéliumát hirdetni fogják az egész világon, bizonyságul minden népnek, és akkor jön el a vég." (Mt 24.4-14.)

Okkultizmusból megtérve elôször azt hittem, ezek a részek az ezoterikus/new age-es hamis prófétákra/tévtanítókra vonatkoznak, de rá kellett döbbennem saját tapasztalatom által, hogy a felekezeteken (Egyházon) belül támadnak a hamis próféták. És ami a legszomorúbb, hogy szerintem a kat. egyház tanításrendszere hemzseg a történelem folyamán fellépett tévtanítók tévtanításaitól. Ami igaz viszont, hogy leginkább a kat. egyháznak köszönhetjük, hogy az igaz tanítás (KINYILATKOZTATÁS) is fönnmaradt. Ebbôl a szempontból sokkal jobbak a protestáns felekezetek, sokkal letisztultabb a tanításrendszerük, de ott meg néha az az érzésem, hogy a "fürdôvízzel együtt a gyereket is kiöntötték". De ez más lapra tartozik, s nem is biztos, hogy jól itélem meg, mert nem volt túl sok lehetôségem protestáns testvérek alkalmaira, Istentiszteletekre elmenni.

Próbáltam rövid lenni, nem annyira sikerült.
Kérjétek az Úr világosságát!
A csatolmányt alul találjátok. Köszönettel várom választotokat!
Logosz

« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 09. - 21:52:51 írta Logosz74 »