Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201227 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #75 Dátum: 2011. November 02. - 20:48:32
Szia Athanasius!

Sajnos a MEK-es anyagot semmilyen mòdon nem tudtam letölteni.

Az àltalad felvàzolt történetben picit az az ellentmondàs szàmomra,hogy Ésa.65:17-20 alapjàn még Jézus földi kiràlysàga alatt is lesz halàl,Jel.20:7-9 szerint az Istentelenek hatalmas seregènek pusztulàsàval fejezödik be Jézus földi uralma.
Szòval,hogy Jézus egy super keresztyén többség idején térne vissza,ennek nem nagyon talàlom a bibliai bizonyìtékàt.
:szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 02. - 21:09:49 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Logosz74

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Nem: Férfi
Válasz #76 Dátum: 2011. November 02. - 21:27:26
Számomra is érdekes, amit Athanasius írt.
Pont tegnap néztem az albaref.hu oldalon a videó gyûjteményben egy, a Pogány Invázió-sorozatból való dokumentumfilmet, amelyben azt bizonygatták, hogy a new age, okkultizmus, keleti filozófiák stb. terjedése elôkészítése a bûn emberének (nevezzük antikrisztusnak) uralmára, aki majd a nagy megmentôként fog eljönni, amikor minden bedôl (bankok, gazdaság, államok stb.)...

Azt mondom: meglátjuk mi lesz. Reménykedek benne, hogy meglátjuk! Vagy itt, vagy már a Mennyek Országában.

Mara na tha! Jöjj el Uram, Jézus!



Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #77 Dátum: 2011. November 03. - 09:49:34
Írd be ezt a linket az URL-be: mek.oszk.hu/03300/03333/03333.doc
Jézus földi uralmának soha nem lesz vége. Mennybemenetele óta tart és örökké lesz. Lesz közte a feltámadás, amikor ugyanis kiteljesedik az örökbefogadtatásunk a feltámadással és eltűnik a lepel a menny és a föld között és egyesül a kettő. Nem igazán értem az ellentmondást, hiszen most vagyunk Jézus földi királyságában, már majdnem 2000 éve, persze hogy van halál. Még nincs itt a vég (t.i. a küzdelemnek és a halálnak és fájdalomnak) ez majd akkor lesz, amikor Jézus minden hatalmasságot legyőzött és minden ellenségét végül a halált. Ezt a feltámadással győzi le. Ekkor jön el a vég és egyben ez a folytatásnak a kezdete (örök élet a feltámadott testben). Ennek a földi uralomnak azonban az a jellemzője, hogy Jézus fokozatosan, napról napra legyőzi ellenségeit, akik az evangélium útjába állnának. Vagyis tegnap több ellensége volt Jézusnak mint ma. Napról napra kevesebb van belőlük.

Szia Athanasius!

Sajnos a MEK-es anyagot semmilyen mòdon nem tudtam letölteni.

Az àltalad felvàzolt történetben picit az az ellentmondàs szàmomra,hogy Ésa.65:17-20 alapjàn még Jézus földi kiràlysàga alatt is lesz halàl,Jel.20:7-9 szerint az Istentelenek hatalmas seregènek pusztulàsàval fejezödik be Jézus földi uralma.
Szòval,hogy Jézus egy super keresztyén többség idején térne vissza,ennek nem nagyon talàlom a bibliai bizonyìtékàt.
:szelid:

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #78 Dátum: 2011. November 03. - 10:12:31
Számomra is érdekes, amit Athanasius írt.
Pont tegnap néztem az albaref.hu oldalon a videó gyûjteményben egy, a Pogány Invázió-sorozatból való dokumentumfilmet, amelyben azt bizonygatták, hogy a new age, okkultizmus, keleti filozófiák stb. terjedése elôkészítése a bûn emberének (nevezzük antikrisztusnak) uralmára, aki majd a nagy megmentôként fog eljönni, amikor minden bedôl (bankok, gazdaság, államok stb.)...

Azt mondom: meglátjuk mi lesz. Reménykedek benne, hogy meglátjuk! Vagy itt, vagy már a Mennyek Országában.

Mara na tha! Jöjj el Uram, Jézus!

Megnézegettem a honlapot. Több filmet már láttam közülük, amikor még ebben a tévedésben voltam. A New Age, meg az okkultizmus főleg azért terjed, mert az egyház passzív. mellesleg ez főleg a Nyugati világban van, mert Afrikában meg Ázsiában a keresztyénség terjed pl. Dél Korea lakosságának mindössze töredéke volt keresztyén, ma már több mint 30%. Ez is azt mutatja, hogy mennyire Eurocentrikusak vagyunk, ha nekünk nem megy, akkor a világban biztos nem megy. Az egyház pedig többek között azért passzív, mert megbénítja ez a rossz teológia, hogy ti. az antikrisztus egyre erősebb és Isten mindjárt átadja neki a földet. Hát nem. Isten nem adja neki át a földet, mert a Sátánt már legyőzte, megkötözte az erős embert és a házát kirabolta és most a föld népei folyamatosan szabadulnak meg a gonosz rabigájától és eszküsznek hűséget az Igaz Királynak, aki most uralkodik.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #79 Dátum: 2011. November 03. - 11:54:06
Bocsi,lehet hogy félreértettelek,de ùgy emlékszem azt mondtad,hogy Jézus eljövetelekor a keresztyének lesznek nagyobb létszàmban,mivel kiterjesztjük addigra Jézus kiràlysàgàt.
Én az armageddoni hàborùban, Jézus visszajövetelekor màs szàmarànyokat làtok.
Hogy Jézus a kiràlya a földnek,ebben egyet értünk,de ez nem jelenti azt,hogy ùralkodna is itt .
A biblia azt mondja Sàtànròl,hogy o ennek a vilàgnak a fejedelme,de nem ìrja,hogy Isten neki adta volna a földet.
Folyt.köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #80 Dátum: 2011. November 03. - 12:03:56
Én azt sem làtom a Bibliàban és a vilàgban,hogy jelenleg Sàtàn meg lenne kötözve,hiszen még az egyhàzat is folyton igyekszik megrontani.
Hogy melyik földrészen ,mikor milyen ütemben terjed az evangélium,ez szerintem Isten szuverèn hatalmàtòl és nem tölünk függ elsosorban.
Pàlt pl. megakadàlyozta a Szentlélek,hogy keletre vigye az evangéliumot az o koràban.Ma Kìnàban még üldözik a keresztyéneket,mégis terjed a hit,Japànba szabad a bejàràsunk,mégsem engedi a Szentlélek àttörni a Shinto-Buddhizmus falait.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #81 Dátum: 2011. November 04. - 11:00:54
Bocsi,lehet hogy félreértettelek,de ùgy emlékszem azt mondtad,hogy Jézus eljövetelekor a keresztyének lesznek nagyobb létszàmban,mivel kiterjesztjük addigra Jézus kiràlysàgàt.
Én az armageddoni hàborùban, Jézus visszajövetelekor màs szàmarànyokat làtok.
Hogy Jézus a kiràlya a földnek,ebben egyet értünk,de ez nem jelenti azt,hogy ùralkodna is itt .
A biblia azt mondja Sàtànròl,hogy o ennek a vilàgnak a fejedelme,de nem ìrja,hogy Isten neki adta volna a földet.
Folyt.köv.

1./ Valójában Góg és Magóg története itt nem arra utal, hogy a hitetlenek többen vannak-e mint a keresztyének, hanme sokkal inkább az a mondanivalója, hogy Sátán kezdettől fogva egy nagy háborúra készült Isten ellen. Mindig is szeretett volna egy nagy leszámolást és valamennyi terve eddig mindig visszasült. Jézus korában is azért látunk annyi démoni aktivitást, mert minden erejét bevetette, hogy harcoljon Jézus ellen és rávegye a zsidóságot meg a rómaiakat, hogy öljék meg Jézust és üldözzék a halálba a követőit. Terve azonban meghiusúlt, mert pont Jézus keresztrefeszítése, halála lett a Sátán nagy veszte. A Jel 16 és 19-ban újabb csatát veszített el mikor Jézus a Fenevad követőit megöli az Igével (megtérnek). Az 1000 éves uralom (Jézus 1. és 2. eljövetele közötti periódus) végén Sátán egy utolsó nagy dobásra készül. Azt gondolja, hogy na most aztán biztos a győzelme és összegyűjti a megérett konkolyt és minden maradék erejét beveti, hogy elpusztítsa Isten szentjeit. Ezzel azonban nem is tudja, hogy pont a vesztét okozza. Ahelyett, hogy a világ 4 sarkán szétszóródott hitetleneket egyenként kelljen felkutatni és leszámolni velük, Sátán elvégzi ezt a munkát: egy helyre gyűjti őket, de mielőtt még a csata elkezdődhetne, Isten megsemmisíti őket. Egy kardcsapás nélkül véget ér a történelem. Az Egyház győz, Sátán pedig mindent elveszített és a föld nem egy háború utáni romhalmaz, hanem az Atya végső ajándéka a Fiúnak és így az Egyháznak.

2./ Miféle király az, akinek nincs hatalma országa felett? Maga Jézus mondja: (Lk22:69) De mostantól fogva ott ül majd az Emberfia Isten hatalma jobbján."

(Zsid 10:12) Ő ellenben, miután egyetlen áldozatot mutatott be a bűnökért, örökre az Isten jobbjára ült, (10:13) és ott várja, hogy ellenségei zsámolyul vettessenek lába alá.

(1 Kor 15:25) Mert addig kell uralkodnia, míg lába alá nem veti valamennyi ellenségét.

Mindezekből is nyilvánvaló, hogy Jézus, aki az Atya jobbján ül, uralkodik és lába alá veti valamennyi ellenségét.

3./ Sátán már nem fejedelme ennek a földnek. (Jn 12:31) Most megy végbe az ítélet e világ felett, most vettetik ki e világ fejedelme.
Jézus pont legyőzte a kereszthalálával és visszaszerezte a földet. Emiatt mondja, hogy neki adatott minden hatalom mennyen és Földön. Sátán elvesztette ezt a trónbitorló státuszát.
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 04. - 17:17:28 írta athanasius »

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #82 Dátum: 2011. November 04. - 11:05:43
Én azt sem làtom a Bibliàban és a vilàgban,hogy jelenleg Sàtàn meg lenne kötözve,hiszen még az egyhàzat is folyton igyekszik megrontani.
Hogy melyik földrészen ,mikor milyen ütemben terjed az evangélium,ez szerintem Isten szuverèn hatalmàtòl és nem tölünk függ elsosorban.
Pàlt pl. megakadàlyozta a Szentlélek,hogy keletre vigye az evangéliumot az o koràban.Ma Kìnàban még üldözik a keresztyéneket,mégis terjed a hit,Japànba szabad a bejàràsunk,mégsem engedi a Szentlélek àttörni a Shinto-Buddhizmus falait.

A Sátán megkötözése nem jelenti, hogy nincs a gonosznak aktivitása. A démonok nincsenek megkötözve, bár korlátozva vannak. Az egyházon pedig a pokol kapui nem tudnak diadalt verni.

Japán érdekes, mert egy ottani lelkész kollégámmal beszéltem, aki azt mondta, hogy Japánban a keresztyének nem álltak ellen a császáráldozatoknak a 2. vh előtt és alatt és így súlyosan kompromittálódtak. Sőt még a vezetőik sem követték meg magukat a vh után. Így erőtlen volt bizonyságtételük. A koreai keresztyének azonban a Japán megszállás alatt inkább vállalták a halált mintsem, hogy áldozzanak a Japán császárnak. Így a vh. után a keresztyánség hihetetlen mértékben kezdett növekedni (Conversion boom).

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #83 Dátum: 2011. November 04. - 14:12:12
Ha jòl értem,azt mondod,hogy Sàtàn meg van kötözve,és az o démonai harcolnak ellenünk.

"És làték egy angyalt leszàllani a mennybol,akinél vala a mélységnek kulcsa,és egy nagy làncz a kezèben.
És megfogà a sàrkànyt,azt a régi kìgyòt,aki az ördög és Sàtàn,és megkötözé azt ezer esztendore.
És vetè ot a mélységbe,és bezàrà azt és bepecsètelé o felette,hogy többé el ne hitesse a népeket,mìg betelik az ezer esztendo..."
Jel.20:1-3
Ezek szerint ez màr megtörtént?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #84 Dátum: 2011. November 04. - 14:16:36
Egy kérdés még,hogy nehogy félreértselek:
Szerinted Gòg és Màgog hàborùja azonos az armageddoni csatàval?
:szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 04. - 14:36:47 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #85 Dátum: 2011. November 04. - 14:25:57
Ha jòl értem,azt mondod,hogy Sàtàn meg van kötözve,és az o démonai harcolnak ellenünk.

"És làték egy angyalt leszàllani a mennybol,akinél vala a mélységnek kulcsa,és egy nagy làncz a kezèben.
És megfogà a sàrkànyt,azt a régi kìgyòt,aki az ördög és Sàtàn,és megkötözé azt ezer esztendore.
És vetè ot a mélységbe,és bezàrà azt és bepecsètelé o felette,hogy többé el ne hitesse a népeket,mìg betelik az ezer esztendo..."
Jel.20:1-3
Ezek szerint ez màr megtörtént?

Igen, megtörtént.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #86 Dátum: 2011. November 04. - 14:27:13
Egy kérdés még,hogy nehogy félreértselek:
Szerinted Gòg és Màgog hàborùja azonos az armageddoni csatàval?
:szelid

Nem, nem azonos. Az armageddoni csata, már a múlté, az ezeréves királyságban említett 'csata' pedig még a jövőben van.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #87 Dátum: 2011. November 04. - 16:31:25
Akkor megint kérdeznék :hi
Jel.16:16 beszél az armageddoni csatàròl,ha ez màr a mùlt,akkor a 16.fejezetben lévo csapàsok is megtörténtek?
Aztàn szerinted a Jel.19:11-21 nem az armageddoni ütközetrol beszél?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #88 Dátum: 2011. November 04. - 17:22:42
Akkor megint kérdeznék :hi
Jel.16:16 beszél az armageddoni csatàròl,ha ez màr a mùlt,akkor a 16.fejezetben lévo csapàsok is megtörténtek?
Aztàn szerinted a Jel.19:11-21 nem az armageddoni ütközetrol beszél?
Igen a 16-ban írt csapások megtörténtek,  De ne felejtsd hogy a Jelenések könyve erőteljesen szimbolikus és megértéséhez ismerni kell a korábbi próféciai írásokat.

A Jel 19-es csata a jer -i ítéletet követő, mind a mai napig tartó csata, amikor Jézus legyőzi ellenségeit.


Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #89 Dátum: 2011. November 04. - 17:52:11
Akkor most picit emésztem a vàlaszokat,köszi!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13