Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201230 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #90 Dátum: 2011. November 10. - 14:06:51
Akkor most picit emésztem a vàlaszokat,köszi!

Hát igen, nekem sem volt egy könnyű étel, amikor először találkoztam vele, de meg kell mondjam most így utólag hogy a diszpenzációs nézet az igazán hajmeresztő, csak hát, mint majdnem mindenki, csak ezzel találkozik.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #91 Dátum: 2012. Január 11. - 22:39:14
No alaposan megemésztettem Athanasius álláspontját és arra jutottam, hogy mindegy melyikünknek van igaza a végidők fejleményeivel kapcsolatban, nekünk hívőknek úgy kell Krisztus királyságához viszonyúlnunk, hogy világméretekben terjedjen.
Ha Athanasius téved, s nem sikerül Jézus Királyságát kiterjesztenünk az egész földön, nem lesz miért szégyenkeznie, Ő úgy próbált élni, hogy ezt a feladatot tartotta szemelőtt.
Nekem ekkor sem lesz okom az örömre, ha eleve nem törekedtem arra, hogy Krisztus Királysága láthatóvá váljék a szűkebb és tágabb környezetembe...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #92 Dátum: 2012. Január 12. - 12:29:03
No alaposan megemésztettem Athanasius álláspontját és arra jutottam, hogy mindegy melyikünknek van igaza a végidők fejleményeivel kapcsolatban, nekünk hívőknek úgy kell Krisztus királyságához viszonyúlnunk, hogy világméretekben terjedjen.

Csakhogy nem tudunk. Képzeld el, hogy hogyan végeznél egy feladatot, amiről már az elején elmondanák, hogy kudarcba fullad. Tegyük fel, hogy egy nagyon tehetséges festő vagy és azt mondja neked a megbízód, hogy készítsd el éleded mestermunkáját egy gyönyörű freskót, de tudd, hogy miután megfestetted, odahív egy graffitis bandát, aki tönkreteszi majd és végül még a vakolatot is leverik. Ezek után, még ha nagyon is akarod, őszintén...te a legjobbat fogod nyújtani? Csak akkor, ha abban reménykedsz, hogy hátha mégsem rombolják le.

Így van ez teológiailag. Sok premillenniarista úgy éli az életet, mintha nem is lenne premil (hála Istennek) azaz nem következetes azzal, amit hisz.  A fő különbség közted és köztem, hogy az én teológiai látásom következetes azzal, ahogy élek.  ;)

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #93 Dátum: 2012. Január 12. - 13:43:14
Az az igazság, hogy "nem hivatalos kálvinistaként" én a hitéletem több területét is teljesen "következetlenül" élem! hehe
"Hanem amiként szent az, aki elhívott titeket, ti is szentek legyetek TELJES ÉLETETEKBEN;
Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok."
1Pét.1:15-16

Szóval az értelmemmel megvagyok győződve róla, hogy képtelen vagyok a teljes életemet szentségben élni, de ez nem tart vissza attól, hogy minden erőmmel törekedjem reá...
Következetlen vagyok?!
Minden bizonnyal, de ez a következetlen akarás is a hitem és az Istentől reám szabott kegyelem része, hálás vagyok érte! :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 12. - 15:43:35 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #94 Dátum: 2012. Január 12. - 14:27:10
Az az igazság, hogy "nem hivatalos kálvinistaként" én a hitéletem több területét is teljesen "következetlenül" élem! hehe
"Hanem amiként szent az, aki elhívott titeket, ti is szentek legyetek TELJES ÉLETETEKBEN;
Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok."
1Pét.1:15-16

Szóval az értelmemmel megvagyok győződve róla, hogy képtelen vagyok a teljes életemet szentségben élni, de ez nem tart vissza attól, hogy minden erőmmel törekedjem reá...
Következetlen vagyok?!
Minden bizonnyal, de ez a következetlen akarás is a hitem és az Istentől reám szabott kegyelem része, hálás vagyok érte! :szelid:

De ez más. Ugyanis tudod, hogy szentnek kell lenned és törekszel ennek megfelelően élni. Nem mindig sikerül, de ez nem azt jelenti, hogy következetlen vagy. Akkor lennél az, ha azt vallanád, hogy nem kell szentnek lenni és közben mégis arra törekednél, hogy legyél az. nagyobb esélye van annak, ha azt gondolod, hogy nem kell szentnek lenni, hogy tényleg nem leszel az, mint ha tudod, hogy annak kell lenni és erre is törekszel, legfeljebb néha nem sikerül. nem?

Ugyanígy van ez az eszkatológiánkkal is.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 12. - 15:43:03 írta Virág »

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #95 Dátum: 2012. Január 12. - 18:37:09
Én nem gondolom, hogy Krisztus királyságát nem kell építeni, csak úgy gondolom, hogy globális méretekben Ő maga fogja megvalósîtani. Ez viszont nem mentesít a saját kötelességeinktől.
A példádra visszatérve, akkor is a legjobb tudásom szerint festenék, ha tudnám azt, hogy valaki leveri majd a vakolatot...
Hogy miért?!
Mert az Úr parancsának teljesítése nem a következmények függvénye, hanem a Néki való engedelmesség kérdése. Elismerem, hogy következetlennek tűnik a dolog, pedig ebben is meg van a hitnek a maga következetessége.
;)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #96 Dátum: 2012. Január 16. - 16:00:23
akkor is a legjobb tudásom szerint festenék, ha tudnám azt, hogy valaki leveri majd a vakolatot...
Hogy miért?!
Mert az Úr parancsának teljesítése nem a következmények függvénye, hanem a Néki való engedelmesség kérdése. Elismerem, hogy következetlennek tűnik a dolog, pedig ebben is meg van a hitnek a maga következetessége.
;)

Csakhogy Isten úgy teremtett minket, hogy ha tudjuk, hogy ha valamit csinálunk az hiábavaló, akkor nem csináljuk lelkesen. Isten éppen ezért nem kér tőlünk olyat, hogy feleslegesen csináljunk dolgokat. Jézus azért jött, hogy az ördög munkáját lerontsa és nem az ördög fogja Isten munkáját lerontani.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #97 Dátum: 2012. Január 16. - 21:45:53
Hát Jézus az ördög munkáját már lerontotta: :)
"Titeket is megelevenített, akik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt...
Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal...
És vele együtt FELTÁMASZTOTT ÉS EGYÜTT ÜLTETETT A MENNYEKBEN, KRISZTUS JÉZUSBAN."
Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.
Ef. 2:1-7

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #98 Dátum: 2012. Január 17. - 10:24:42
Hát Jézus az ördög munkáját már lerontotta: :)

Nagyszerű. Akkor ezek szerint te sem hiszed, hogy a földön egyre inkább növekszik a gonoszság egészen addig, amig fel nem lép az antikrisztus és mindent tönkre tesz, amíg Jézus újból el nem jön legyőzni?

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #99 Dátum: 2012. Január 17. - 13:59:29
Kénytelen vagyok ezt hinni, mert erről beszél a Biblia.
Krisztus Váltságáldozata csak a Választottakra terjed ki, nem a világra.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #100 Dátum: 2012. Január 18. - 11:18:52
Jézusnak adatott minden hatalom mennyen és földön. Hatalma nem csak a választottakra korlátozódik, hanem az egész világra. Az egész Biblia története, hogy hogy akarja a kígyó magva bitorolni és elvenni a földet az asszony magvától, de sosem sikerül neki. Az föld a mi örökségünk és a Sátán már nem "e világ fejedelme", pontosan azért mert legyőzetett.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #101 Dátum: 2012. Január 18. - 17:17:52
Bocsi, picit kezd összekeveredni bennem a két fórum beszélgetése.
"És lôn az égben viaskodás: Mihály és az ő angyalai viaskodnak a sárkánnyal; és a sárkány is viaskodik vala és az ő angyalai;
De nem vehetének diadalmat, és az ő helyök sem találtaték többé a mennyben.
És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, aki neveztetik ördögnek és Sátánnak, ki mind az egész földkerekséget elhiteti, vetteték a földre, és az angyalai is ő vele levettetének.
És hallék nagy szózatot az égben, amely ezt mondja vala:MOST LETT MEG AZ IDVESSÉG ÉS AZ ERŐ,ÉS A MI ISTENÜNK ORSZÁGA, ÉS AZ Ő KRISZTUSÁNAK HATALMA; mert a mi atyánkfiainak vádolója levettetett, aki vádolja vala őket éjjel nappal a mi Istenünk előtt.
...
Annakokáért örüljetek egek és akik lakoztok azokban.
JAJ A FÖLD ÉS A TENGER LAKOSAINAK; MERT LESZÁLOTT AZ ÖRDÖG TI HOZZÁTOK, NAGY HARAGGAL TELJES, ÚGYMINT AKI TUDJA, HOGY KEVÉS IDEJE VAN."
Jel. 12:7-12
Ne tegyünk úgy, mintha a Sátán már meglenne kötözve és semmi hatalma és befolyása nem lenne a földön...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #102 Dátum: 2012. Január 19. - 08:11:51
Sziasztok! Esetleg meg lehetne közelíteni ezt a témát az Isten országának/királyságának megvizsgálásán keresztül. Hány és milyen aspektusa van Isten országának, és az Egyházra mi bizatott ezekkel kapcsolatban?  :szelid:


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #103 Dátum: 2012. Január 19. - 10:14:38
Jó ötlet! :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #104 Dátum: 2012. Január 19. - 15:42:47
Annakokáért örüljetek egek és akik lakoztok azokban.
JAJ A FÖLD ÉS A TENGER LAKOSAINAK; MERT LESZÁLOTT AZ ÖRDÖG TI HOZZÁTOK, NAGY HARAGGAL TELJES, ÚGYMINT AKI TUDJA, HOGY KEVÉS IDEJE VAN."
Jel. 12:7-12
Ne tegyünk úgy, mintha a Sátán már meglenne kötözve és semmi hatalma és befolyása nem lenne a földön...

Meg van kötözve, de még van hatalma:
(Jel 20:2) Megragadta a sárkányt, az ősi kígyót, aki az ördög és a Sátán, megkötözte ezer esztendőre, (20:3) levetette a mélységbe, bezárta, és pecsétet tett rá, hogy meg ne tévessze többé a népeket, amíg el nem telik az ezer esztendő: azután el kell oldoztatnia majd egy kis időre.

Tudom, hogy erre azt mondod, hogy ez még jövő (futurista nézet), én azonban úgy látom a Biblia alapján, hogy ez már megtörtént Kr. u. 70-ben(preterista nézet). Ez az, amit meg kell vitatni.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!