Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201251 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #150 Dátum: 2012. Február 04. - 13:43:34
Dán.11:29-31
Új Ref.-ford.

Nem érzel ellentmondást az ige és az álláspontod között?
:szelid:

Őszintén szólva nem, mert a Dán 8 (a kis szarv) és Dán 11 IV. Antiókhosz Szeleukida királyról szól. Ő meggyalázta a szentélyt és megtiltotta azáldozatokat is. Történelmi források szerint egy igen tehetséges katontiszt volt, magát Theos epifánésznak hívatta érméin és nem emberi erő győzte le, azaz nem megölték, hanem minden bizonnyal pestisben halt meg. Ez a szentély meggyalázás nem azonos a Dán 9:27 próféciával.

A pusztító útálatosság pedig nem önmagában a véresáldozatok folytatását jelentette, hanem Jézus elvetését és a főpapi gonoszságokat is. Például a jelenésekben olvassuk, hogy megvolt részegedve a mártírok vérétől. Josephus Flavius pedig arról ír, hogy a főpap beöltözött bohócruhába és úgy végezték az áldozatokat. A hitetlen zsidóság minden erejével és a római katonaság segítségével azon volt, hogy elpusztítsa a keresztyéneket.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #151 Dátum: 2012. Február 04. - 14:38:15
Akkor ezek szerint, mégis csak létezik a "részleteiben többszörösen beteljesűlő próféciák"-fogalma?
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #152 Dátum: 2012. Február 04. - 23:44:36
Akkor ezek szerint, mégis csak létezik a "részleteiben többszörösen beteljesűlő próféciák"-fogalma?
:szelid:

Ne haragudj, de nem értem miért mondod ezt? A Dán 8 és Dán 11 ugyanaz a prófécia, csak a Dán 11 sokkal részletesebben fejti ki. Olyannyira egyértelmű a kinövő kis szarv=IV Anitókhosz Epifánész, hogy a liberális teológusok azt mondják, hogy ez a prófécia biztos, hogy az esemény bekövetkezte után kellett hogy íródjon. A makkabeusok könyve éppen ennek a harcnak a lényegét írják le.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #153 Dátum: 2012. Február 04. - 23:57:31
Nem azt fírtatom, hogy a Dániel 8 és 11 rész nem Antiochusról beszél, hanem, mint részleteiben előképeként teljesedik be a Dán. 9:26-27-ben leirtaknak.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #154 Dátum: 2012. Február 05. - 09:25:16
Nem azt fírtatom, hogy a Dániel 8 és 11 rész nem Antiochusról beszél, hanem, mint részleteiben előképeként teljesedik be a Dán. 9:26-27-ben leirtaknak.

Ezt hogyan támasztja alá a textus?

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #155 Dátum: 2012. Február 05. - 11:21:22
És sokat szól a Felséges ellen és a magasságos egek szenteit megrontja, és véli, hogy megváltoztatja az időket és törvényt, és az ő kezébe adatnak ideig, időkig és fél időig. (3,5 év) Dán.7:25

"És hallám a gyolcsba öltözött férfiút,aki a folyóvíz felett vala, hogy felemelé az ő jobb kezét és a bal kezét az ég felé, és megesküvék az örökké élőre, hogy ideig,időkig és fél időig, és mikor elvégezik a szent nép erejének rontását,mindezek elvégeztetnek."
Dán.12:7

"De adaték az asszonynak két nagy sasszárny, hogy a kígyó elől elrepüljön a pusztába az ő helyére,hogy tápláltassék ott ideig, időkig és az időnek feléig."
Jel.12:14

"De a tornácot,mely a templomon kívül van, kihagyd, és azt  meg ne mérd; mert a pogányoknak adatott, és a szent várost tapodják 42 hónapig.(3,5év)
Jel.11:2
"És adaték néki nagy dolgoknak és káromlásoknak szoló szája; és adaték néki hatalom, hogy cselekedjék 42 hónapig"
Jel.13:5
Folyt.köv. 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #156 Dátum: 2012. Február 05. - 11:40:30
"Az asszony pedig elfuta a pusztába, hol Istentől készített helye van, hogy ott táplálják őt 1260 napig."(3,5év)
Jel.12:6

"És adom az én két tanúbizonyságomnak, hogy prófétáljanak, gyászruhákba öltözve, 1260 napig."
Jel.11:3

"És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén (3,5 év) véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, amíg az enyészet és ami elhatároztatot, a pusztítóra szakad."
Dán.9:27

Nekem az tűnt fel, hogy ezek az igehelyek mind egy 3,5 éves időszakról beszélnek, s abban Istentelenségről, az egyház üldözéséről.
Dán. 9:27 a Te értelmezésed szerint teljesen kílóg a sorból, hiszen ott a te olvasatodban Jézus köt szövetséget, s vet véget a véres áldozatnak.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 05. - 11:43:33 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #157 Dátum: 2012. Február 07. - 12:35:12
"Az asszony pedig elfuta a pusztába, hol Istentől készített helye van, hogy ott táplálják őt 1260 napig."(3,5év)
Jel.12:6

"És adom az én két tanúbizonyságomnak, hogy prófétáljanak, gyászruhákba öltözve, 1260 napig."
Jel.11:3

"És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén (3,5 év) véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, amíg az enyészet és ami elhatároztatot, a pusztítóra szakad."
Dán.9:27


Nekem az tűnt fel, hogy ezek az igehelyek mind egy 3,5 éves időszakról beszélnek, s abban Istentelenségről, az egyház üldözéséről.
Dán. 9:27 a Te értelmezésed szerint teljesen kílóg a sorból, hiszen ott a te olvasatodban Jézus köt szövetséget, s vet véget a véres áldozatnak.

A 3,5 év az egy megpróbáltatás jele, éppen a 7-nek a fele. A 7-es szám az isteni teljességnek a száma (teremtés 7 napja, Isten 7 lelke). A 3,5 szimbolikusan utal egy megpróbáltatásra, egy megszakadásra egy teljességre nem jutott dologra. Ezért is mondja, hogy a Messiást levágják (héber: karat). Mint az Isten báránya ezzel a "levágatásával" egyszer és mindenkorra megszüntette a véresáldozatokat ez pedig szolgálatba állása után 3,5 évvel történik meg, a keresztrefeszítésekor.És igazad van, Jézus megölésekor a tanítványok szétszélednek, a zsidók pedig üldözik őket. István az első mártír, akit a hitetlen zsidók meggyilkolnak. Nincs ellentét, aközött, amit mondtam és a Dán 9,27 között.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #158 Dátum: 2012. Február 09. - 10:55:18
"Az asszony pedig elfuta a pusztába, hol Istentől készített helye van, hogy ott táplálják őt 1260 napig."(3,5év)
Jel.12:6

"És adom az én két tanúbizonyságomnak, hogy prófétáljanak, gyászruhákba öltözve, 1260 napig."
Jel.11:3

"És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén (3,5 év) véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, amíg az enyészet és ami elhatároztatot, a pusztítóra szakad."
Dán.9:27

Nekem az tűnt fel, hogy ezek az igehelyek mind egy 3,5 éves időszakról beszélnek, s abban Istentelenségről, az egyház üldözéséről.
Dán. 9:27 a Te értelmezésed szerint teljesen kílóg a sorból, hiszen ott a te olvasatodban Jézus köt szövetséget, s vet véget a véres áldozatnak.

Más: csak azért mert egy 3,5 éves időszakról beszélnek még nem bizonyítja, hogy mind ugyanaz az időszak. Nem is bizonyítja az ellenkezőjét sem nyilván, de önmagában ez mint érv amelett, hogy ebből következi, hogy ugyanaz lenne ez a 3,5 év, az nem következik.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #159 Dátum: 2012. Február 09. - 12:31:13
Kedves Athanasius!
Teljesen egyet értek Veled, egyértelmű, hogy nem ugyanarról a 3,5 évről beszél Dán. 8 és 11 fejezete, mint a 9.
Nem lehet egyszerre mindhárom fejezet szereplője Antiochus.
Károli Gáspár bácsi kacérkodik is a gondolattal,hogy Antiochust az antikrisztus "előképének" nevezze a kis "lábjegyzetében".
Ezzel megint visszatértünk a kérdéshez: Létezik-e a Bibliában, a részleteiben többszörösen beteljesülő próféciák fogalma?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #160 Dátum: 2012. Február 09. - 14:27:22
Kedves Athanasius!
Teljesen egyet értek Veled, egyértelmű, hogy nem ugyanarról a 3,5 évről beszél Dán. 8 és 11 fejezete, mint a 9.
Nem lehet egyszerre mindhárom fejezet szereplője Antiochus.
Károli Gáspár bácsi kacérkodik is a gondolattal,hogy Antiochust az antikrisztus "előképének" nevezze a kis "lábjegyzetében".
Ezzel megint visszatértünk a kérdéshez: Létezik-e a Bibliában, a részleteiben többszörösen beteljesülő próféciák fogalma?

Első kérdésem az lenne, hogy tisztázzuk, hogy mit jelent a részleteiben többszörösen beteljesülő prófécia? Mi ennek a sztenderdje, azaz mi alapján mondjuk, hogy egy adott prófécia többszörösen teljesül részleteiben? Az én véleményem az, hogy egy előkép az nem prófécia. Jézusnak sok előképe van a Bibliában (pl. Melkisédek, József, Mózes, Dávid, Sámson stb. ) de ezek egyike sem töltötte be JK-ra vonatkozó próféciákat se részben, sem egészben. Ha arra gondolsz, hogy egy adott prófécia többszörösen is beteljesülhet, azzal pedig végképp nem lehet egyetérteni.

Mondok egy példát: Ha lehetne részleteiben többszörösen beteljesülő prófécia, akkor hogy értelmezed az Ézs 9,6-ot? Akkor lehet, hogy az a rész, hogy a "Uralma növekedésének és a békének nem lesz vége" kifejezés (azaz a prófécia részlete) még esetleg többbszörösen is beteljesedhet? Ezek szerint Krisztus lehet, hogy nem is jött el?

Ez a nagy baj a részleteiben többszörösen betelejsülő próféciáknak. Hol a határ? Milyen biblikus bizonyaték van a próféciák eme értelmezésére? Mi alapján mondod meg, hogy melyik prófécia ilyen és melyik nem?

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #161 Dátum: 2012. Február 09. - 17:51:02
"Ezt mondja az Úr: Szó hallatszott Rámában, sírás és keserves jajgatás; Rákhel siratta az ő fiait, nem akart megvígasztaltatni az ő fiai felől, mert nincsenek.
Ezt mondja az Úr: Tartsd vissza szódat a sírástól és szemeidet a könyhullatástól, mert meglesz a te cselekedetednek jutalma,azt mondja az Úr, hiszen az ellenség földéből térnek vissza.
Jövendődnek is jó reménysége lészen, azt mondja az Úr, mert fiaid visszajőnek az ő határaikra."
Jer.31:15-17
"Ekkor Heródes látván, hogy a bölcsek megcsufolták őt, szerfölött felháborodék, és kiküldvén, megölete Bethlehemben és annak egész környékén minden gyermeket, két esztendőstől és azon alól, az idő szerint, amelyet szorgalmasan tudakolt a bölcsektől.
Ekkor teljesedék be, amit Jeremiás próféta mondott, amidőn így szólt:
Szó hallatszott Rámában:Sírás-rívás és sok keserves jajgatás.
Rákhel siratta az ő fiait és nem akart megvígasztaltatni, mert nincsenek."
Mt.2:16-18
Folyt.köv. 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #162 Dátum: 2012. Február 09. - 18:14:25
No ha tagadjuk a részleteiben többszörösen beteljesülő próféciák fogalmát, akkor odaállhatunk a zsidó rabbik mellé, akik Máté evangélistát egy tanúlatlan ostoba vámszedőnek  és csalónak tartják, hiszen Jeremiás próféciája egyetlen szóval sem említi a Messiást, az nyílvánvalóan Izrael fiainak szétszóratásáról, ill. egybegyűjtéséről beszél, amely Krisztus előtt a babilóniai rabságban, majd az azt követő hazatérésben már egyszer beteljesedett.
"És esztek bőven és megelégesztek, és magasztaljátok az Úrnak, a ti Isteneteknek nevét,aki csodálatosan cselekedett veletek, és soha többé nem pironkodik az én népem.
És megtudjátok, hogy Izráel között vagyok én, és hogy én vagyok az Úr, a ti Istenetek és nincs más! És soha többé nem pironkodik az én népem.
És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak.
Sőt még a szolgákra és szolgálóleányokra is kiöntöm azokban a napokban az én lelkemet.
Folyt.köv.   

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #163 Dátum: 2012. Február 09. - 18:40:27
"És csodajeleket mutatok az égen és a földön;vért, tüzet és füstoszlopokat.
A nap sötétséggé válik, a hold pedig vérré, minekelőtte eljő az Úrnak nagy és rettenetes napja.
De mindaz,aki az Úrnak nevét hívja segítségül megmenekül; mert SION HEGYÉN JERUZSÁLEMBEN LÉSZEN A SZABADULÁS, AMINT MEGIGÉRTE AZ ÚR, és a megszabadultak közt lesznek azok, akiket elhi az Úr!
Jóel2:26-32
"Péter azonban előállván a tizeneggyel, felemelé szavát,és szóla nékik:Zsidó férfiak és mindnyájan, kik lakoztok Jeruzsálemben, legyen ez néktek tudtotokra, és vegyétek füleitekbe az én beszédeimet!
Mert nem részegek ezek,amint állítjátok; hiszen a napnak harmadik órája van;
Hanem ez az, ami megmondatott Jóel prófétától:
És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre:és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak.

Folyt.köv.
 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #164 Dátum: 2012. Február 09. - 18:56:11
"És éppen az én szolgáimra és az én szolgálóleányaimra is kitöltök azokban a napokban az én Lelkemből, és prófétálnak.
És tészek csudákat az égben odafenn,és jeleket a földön idelenn,vért, tüzet és füstnek gőzölgését.
A nap  sötétséggé változik,és a hold vérré, minekelőtte eljő az Úrnak ama nagy és fényes napja.
És lészen,hogy mindaz,aki az Úrnak nevét segítségül hívja,megtartatik."
Acs.2:14-21

Ismét csak joggal hördűlnek fel a részleteibben többszörösen beteljesülő próféciák tagadói, hiszen amikor Péter Jóel szavaira hívatkozik Izrael nem hogy "nem pironkodik", de Róma adófizetője és gyarmata. A többi be nem teljesült "apróságról" már nem is beszélve.
Röviden: Jóel próféciájának beteljesedése messze túlmutat Péter korán.
Folyt. köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13