Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201251 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #210 Dátum: 2012. Február 18. - 14:49:50
Köszi a választ!
Őszintén szólva hajlok reá, hogy átértékeljem a nézeteimet az első feltámadással kapcsolatban (is).

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #211 Dátum: 2012. Február 19. - 20:53:54

Ha nem is a 90-es években íródott a könyv, akkor mikor lehetett a legkorábban?
- Amennyiben igaz az, hogy János száműzetésben volt a Patmosz szigeten, ez mikor lehetett legkorábban? A keresztyén egyház születésekor és még egy ideig védettségben voltak a keresztyének a római hatóságok előtt, mert zsidó szektaként tartották számon őket.
- János a Jelenések elején ír a gyülekezetekről. Ha most a legismertebbet vesszük, Efézust, akkor annak alapítása az 50-es évek elejére esik. Ha nem is a kilencvenes években, de akkor is elég későn kellett íródnia a Jelenések könyvének ahhoz, hogy itt valami ellentét legyen. Ha 32/33-tól kezdve történt a hat pecsét felnyitása, akkor így is ütközés van.

A keresztyén egyház születésekor egy ideig még igen, de aztán a hitetlen zsidóság (=Nagy Parázna) a Római Biroddalommal (fenevad) összeszövetkezik a keresztyének írtására. Az első legjelentősebb hivatalos ker. üldözés Néró korában volt, de az első keresztyén mártírok már Gaius Caligulánál is megjelentek. Mivel János a római császért éppen azonosítani készül a fenevaddal (666=Neron Kaiseron) így nem csoda, hogy a Lélek a leleplezés előtt biztonságos helyre viszi. Úgy tudom, hogy a Jelenések írása kb. 66-68 körül íródott, vagyis elég időt hagyva annak körbevitelére.

A pecsétek felnyitásának időpontja az evangéliumok ismertté válásával kellett egybeesni, hogy értelmezhetőek legyenek az ugyanerre vonatkozó kis apokalipszisek Mt 24.


Azt hittem, hogy a korai keletkezéssel kapcsolatban egészen koránra gondolsz. A Néró-féle üldözés utánra is szokták helyezni a Jelenések könyve keletkezési idejét, ez így elfogadható. (Bár én azért hajlok a későbbi keletkezés felé, mert a próféciák legtöbbször hosszabb időre előre szólnak, nem néhány évre. Apróbb, helyi érintettségű próféciáknál előfordul, de itt mégiscsak a világ végéről van szó, nemcsak Izrael, hanem a többi nemzetek számára is, és az Úr mindig ad időt a megtérésre.)

* * *

Volt szó a dánieli 70 évhéttel kapcsolatban arról, hogy hogyan lehetne időrés a 69. és a 70. évhét között. Van erre más példa a Bibliában, akkor ezt bemásolnám.


Lukács 4:16-20                       
Amikor Názáretbe ment, ahol felnevelkedett, szokása szerint bement szombat napján a zsinagógába, és felállt felolvasni. Odanyújtották neki Ézsaiás próféta könyvét, ő pedig kinyitotta a könyvet, és megkereste azt a helyet, ahol ez van megírva:
"Az Úr Lelke van énrajtam, mivel felkent engem, hogy evangéliumot hirdessek a szegényeknek; azért küldött el, hogy a szabadulást hirdessem a foglyoknak, és a vakoknak szemük megnyílását; hogy szabadon bocsássam a megkínzottakat, és hirdessem az Úr kedves esztendejét."
Ekkor összegöngyölítve a könyvtekercset, átadta a szolgának, és leült.

Ez a prófécia az Ézsaiás könyvében így hangzik:

"Uramnak, az Úrnak lelke nyugszik rajtam, mert felkent engem az Úr. Elküldött, hogy örömhírt vigyek az alázatosaknak, bekötözzem a megtört szíveket, szabadulást hirdessek a foglyoknak, és szabadon bocsátást a megkötözötteknek. Hirdetem az Úr kegyelmének esztendejét, Istenünk bosszúállása napját, vigasztalok minden gyászolót."

Az aláhúzott részt Jézus nem olvasta fel. Az Istenünk bosszúállása napját szeretném elsősorban kiemelni.

Úgy tűnik, hogy az Úr Jézus csak azt olvasta fel a prófécia egészéből, ami az első eljövetelére vonatkozott. És a beteljesülés is igazolja ezt, hiszen akkor nem történt meg Isten bosszúállása.

Elnézést a késői válaszért.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 19. - 21:20:21 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #212 Dátum: 2012. Február 20. - 11:15:11

Azt hittem, hogy a korai keletkezéssel kapcsolatban egészen koránra gondolsz. A Néró-féle üldözés utánra is szokták helyezni a Jelenések könyve keletkezési idejét, ez így elfogadható. (Bár én azért hajlok a későbbi keletkezés felé, mert a próféciák legtöbbször hosszabb időre előre szólnak, nem néhány évre. Apróbb, helyi érintettségű próféciáknál előfordul, de itt mégiscsak a világ végéről van szó, nemcsak Izrael, hanem a többi nemzetek számára is, és az Úr mindig ad időt a megtérésre.)


Ez azért van, mert te a Jelenések könyvében a világ végét olvasod ki és nem a hitetlen zsidóság elleni isteni bosszúállást, harcot. Isten a Kr. u. 70-ben végérvényesen lezárta a régi világrendet, az Óteremtést. Ennek a lezárásáról és a gonosz zsidóság elleni szövetség-átok beteljesüléséről szól a Jelenések könyvének nagy része, majd pedig az azt követő új világrendről, amiben immár az Úr Uralkodik (ez azóta is tart) és az Egyház növekszik. A jelenések könyve az akkor i emberek számára egy aktuális figyelmeztetés volt egy hamarosan (kb. 2 éven belül) bekövetkező kataklizmára amit az Úr Jézus ugyan 40 évvel korábban megjósolt (Mt 24 - kis apokalipszise), és János figyelmeztet, hogy az most fog bekövetkezni. Ezért fordul elő olyan sokszor a "most", "hamar" "itt az idő" kifejezés a Jelenések könyvében. Ezzel jelzi, hogy ezek a dolgok aktuálisak. Éppen ezért sem szólhat a többezer éves jövőről.

Volt szó a dánieli 70 évhéttel kapcsolatban arról, hogy hogyan lehetne időrés a 69. és a 70. évhét között. Van erre más példa a Bibliában, akkor ezt bemásolnám.


Lukács 4:16-20                       
Amikor Názáretbe ment, ahol felnevelkedett, szokása szerint bement szombat napján a zsinagógába, és felállt felolvasni. Odanyújtották neki Ézsaiás próféta könyvét, ő pedig kinyitotta a könyvet, és megkereste azt a helyet, ahol ez van megírva:
"Az Úr Lelke van énrajtam, mivel felkent engem, hogy evangéliumot hirdessek a szegényeknek; azért küldött el, hogy a szabadulást hirdessem a foglyoknak, és a vakoknak szemük megnyílását; hogy szabadon bocsássam a megkínzottakat, és hirdessem az Úr kedves esztendejét."
Ekkor összegöngyölítve a könyvtekercset, átadta a szolgának, és leült.

Ez a prófécia az Ézsaiás könyvében így hangzik:

"Uramnak, az Úrnak lelke nyugszik rajtam, mert felkent engem az Úr. Elküldött, hogy örömhírt vigyek az alázatosaknak, bekötözzem a megtört szíveket, szabadulást hirdessek a foglyoknak, és szabadon bocsátást a megkötözötteknek. Hirdetem az Úr kegyelmének esztendejét, Istenünk bosszúállása napját, vigasztalok minden gyászolót."

Az aláhúzott részt Jézus nem olvasta fel. Az Istenünk bosszúállása napját szeretném elsősorban kiemelni.

Úgy tűnik, hogy az Úr Jézus csak azt olvasta fel a prófécia egészéből, ami az első eljövetelére vonatkozott. És a beteljesülés is igazolja ezt, hiszen akkor nem történt meg Isten bosszúállása.

Elnézést a késői válaszért.

Nem mondom, hogy máshol nem fordulhat elő időrés. De mi a bizonyítékod arra, hogy itt a 69-70 hét között van egy több ezer éves rés? Figyelembe véve, hogy a 70 hét Jézusról szól és hogy korábban írja, hogy a 70 hét végén lezárul a kijelentés?

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #213 Dátum: 2012. Február 23. - 11:41:06
Idézet
Nem mondom, hogy máshol nem fordulhat elő időrés. De mi a bizonyítékod arra, hogy itt a 69-70 hét között van egy több ezer éves rés? Figyelembe véve, hogy a 70 hét Jézusról szól és hogy korábban írja, hogy a 70 hét végén lezárul a kijelentés?

Dániel könyvével kapcsolatban a következőre jutottam.
A 24. versben említett látomás és próféták nem a Kánon végleges lezárására utal véleményem szerint.
A látomás az adott üzenetet jelenti, amit Gábriel épp elmondott, a próféták pedig inkább az eddigi, a korábbi próféták szavaira utalhat, elsősorban azokra a részekre, amelyek a vég idejével foglalkoznak. Ezek beteljesülésére utalt inkább Gábriel. Ezt támaszthatja alá a 9. fejezet eleje is:
"A médek közül származó Ahasvérus fiának, Dáriusnak az első évében, miután ő a káldeusok országának a királya lett, az ő uralkodásának első évében én, Dániel, megértettem az írásokból, hogy mit jelent azoknak az éveknek a száma, amelyekről az Úr igéje szólt Jeremiás prófétának, hogy hetven évnek kell eltelnie a rombadőlt Jeruzsálem fölött." Dn 9:1-2 (Protestáns fordítás)

A 70 évhét szerintem nem Jézusról szól, hanem Izrael eljövendő sorsáról. Jézus is szerepel benne, mintegy hozzá van igazítva az idő, de nem róla szól.

Bizonyítékot nem könnyű mondanom a 69. és 70. évhét közöttre. A 26. versben azt olvassuk, hogy a 69. (7+62) évhét eltelte után megölik a Messiást. A következő (Károli) / eljövendő (Protestáns fordítás) fejedelem bármikor lehet, a szöveg nem határozza meg egyértelműen, hogy egymás után következnek, de azt sem mutatja ránézésre, hogy itt időbeli távolság van. Inkább más igehelyekből derül ki. Pl. Mt 24. fejezetéből, ahol a nagy nyomorúságról is szól az Úr Jézus:

"Közvetlenül ama napok nyomorúsága után pedig a nap elsötétedik, a hold nem fénylik, a csillagok lehullanak az égről, és az egek tartóerői megrendülnek. És akkor feltűnik az Emberfiának jele az égen, akkor jajgat a föld minden népe, és meglátják az Emberfiát eljönni az ég felhőin nagy hatalommal és dicsőséggel. És elküldi angyalait nagy harsonaszóval, és összegyűjtik az ő választottait a négy égtáj felől, az ég egyik sarkától a másik sarkáig." Mt 24:29-31 (Protestáns)

Ezek még nem történtek meg, így inkább visszakövetkeztetni lehet arra, hogy a Dn 69. és 70. évhete között egy meghatározatlan időszakasz van beiktatva Isten által.

Idézet
Ez azért van, mert te a Jelenések könyvében a világ végét olvasod ki és nem a hitetlen zsidóság elleni isteni bosszúállást, harcot. Isten a Kr. u. 70-ben végérvényesen lezárta a régi világrendet, az Óteremtést. Ennek a lezárásáról és a gonosz zsidóság elleni szövetség-átok beteljesüléséről szól a Jelenések könyvének nagy része, majd pedig az azt követő új világrendről, amiben immár az Úr Uralkodik (ez azóta is tart) és az Egyház növekszik. A jelenések könyve az akkor i emberek számára egy aktuális figyelmeztetés volt egy hamarosan (kb. 2 éven belül) bekövetkező kataklizmára amit az Úr Jézus ugyan 40 évvel korábban megjósolt (Mt 24 - kis apokalipszise), és János figyelmeztet, hogy az most fog bekövetkezni. Ezért fordul elő olyan sokszor a "most", "hamar" "itt az idő" kifejezés a Jelenések könyvében. Ezzel jelzi, hogy ezek a dolgok aktuálisak. Éppen ezért sem szólhat a többezer éves jövőről.
A Jelenések könyvének próféciái véleményem szerint az emberiség hitetlen része ellen szólnak, legyenek azok pogány nemzetekből valók, vagy izraeliták.

A most, hamar, itt az idő kifejezések azt is kifejezhetik, hogy minden nemzedék legyen készenlétben és készen. Ezt a jelentést támogatja az Úrnak az a kijelentése, hogy nem tudhatjuk azt az időt, amikor ezek a dolgok megtörténnek. (Mt 24:36  ApCsel 1:6-7)

Az I. zsidó háború a zsidó nemzet számára kataklizma volt, de a többi nemzet számára úgy gondolom, nem volt az. És ez is része a végidőknek, hogy minden nemzetet érint.

« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 23. - 11:55:39 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #214 Dátum: 2012. Február 23. - 13:54:15
Idézet
Dániel könyvével kapcsolatban a következőre jutottam.
A 24. versben említett látomás és próféták nem a Kánon végleges lezárására utal véleményem szerint.
A látomás az adott üzenetet jelenti, amit Gábriel épp elmondott, a próféták pedig inkább az eddigi, a korábbi próféták szavaira utalhat, elsősorban azokra a részekre, amelyek a vég idejével foglalkoznak. Ezek beteljesülésére utalt inkább Gábriel.

Csakhogy az eredeti héber "chatham" lepecsetélést, lezárást jelent. Az UFÓ véleményem szerint önkényesen és erősen interpretálva fordítja "Beteljesül"-re. Maga Károli  is "bepecséltessék"-nek fordítja. Ráadásul, akkor még nem nyert engesztelést a bűn és nem jött el az örökké való igazság.

Idézet
A 70 évhét szerintem nem Jézusról szól, hanem Izrael eljövendő sorsáról. Jézus is szerepel benne, mintegy hozzá van igazítva az idő, de nem róla szól.

Én hagytam le a .-ot. Bocs. A 70 év nem csak Jézusról szól, hanem Izraelről is. A 70. évhét szövetségkötője maga Jézus.

Idézet
Bizonyítékot nem könnyű mondanom a 69. és 70. évhét közöttre. A 26. versben azt olvassuk, hogy a 69. (7+62) évhét eltelte után megölik a Messiást. A következő (Károli) / eljövendő (Protestáns fordítás) fejedelem bármikor lehet, a szöveg nem határozza meg egyértelműen, hogy egymás után következnek, de azt sem mutatja ránézésre, hogy itt időbeli távolság van. Inkább más igehelyekből derül ki. Pl. Mt 24. fejezetéből, ahol a nagy nyomorúságról is szól az Úr Jézus:

"Közvetlenül ama napok nyomorúsága után pedig a nap elsötétedik, a hold nem fénylik, a csillagok lehullanak az égről, és az egek tartóerői megrendülnek. És akkor feltűnik az Emberfiának jele az égen, akkor jajgat a föld minden népe, és meglátják az Emberfiát eljönni az ég felhőin nagy hatalommal és dicsőséggel. És elküldi angyalait nagy harsonaszóval, és összegyűjtik az ő választottait a négy égtáj felől, az ég egyik sarkától a másik sarkáig." Mt 24:29-31 (Protestáns)

Ezek még nem történtek meg, így inkább visszakövetkeztetni lehet arra, hogy a Dn 69. és 70. évhete között egy meghatározatlan időszakasz van beiktatva Isten által.

Azt gondolom, hogy a Mt 24-et nem műfajának megfelelően olvasod. A Mt 24 prófétai apokaliptikus nyelvhasználatot alkalmaz, ami nem szó szerint értendő (lásd a csillagok lehullása: a csillagok hova hullanak le? A földre? Egy csillag hányszor is nagyobb a földnél? Mi lenne a földbolygóval, ha ráesne a Nap? stb.). Ez a nyelvezet előfordul pl. Ezékielnél, Ézsaiásnál, Dánielnél amikor pl. egy-egy nemzet ellen prófétálnak. Ha helyesen olvassuk a Mt 24-et, akkor nagyon könnyen látható, hogy hogyan is valósultak meg mindezek a dolgok Kr. u. 70 előtt és közvetlenül akkor. Ha akarod bővebben kifejtem.

Idézet
A Jelenések könyvének próféciái véleményem szerint az emberiség hitetlen része ellen szólnak, legyenek azok pogány nemzetekből valók, vagy izraeliták.

A most, hamar, itt az idő kifejezések azt is kifejezhetik, hogy minden nemzedék legyen készenlétben és készen. Ezt a jelentést támogatja az Úrnak az a kijelentése, hogy nem tudhatjuk azt az időt, amikor ezek a dolgok megtörténnek. (Mt 24:36  ApCsel 1:6-7)

Az I. zsidó háború a zsidó nemzet számára kataklizma volt, de a többi nemzet számára úgy gondolom, nem volt az. És ez is része a végidőknek, hogy minden nemzetet érint.

Milyen bizonyítékod van erre? Mivel a "föld" a Mt 24-ben elsősorban a "szentföldet" jelentette ezért a próféciák minden bizonnyal annak lakóin vagyis a zsidóságra vonatkoztak.

A Mt24,36 a tanítványok 3. kérdésére vonatkozik (Mikor lesz? És mi lesz a jele a te eljövetelednek? És a világ végének?) A tanítványok azt hitték egy kérdést tettek fel, pedig valójában hármat. Jézus ezekre válaszol. A 36. ige vers kezdi a választ a 3. kérdésre. Vagyis a világ végét nem tudhatjuk, de a templom lerombolását (mikor lesz ez?) és az emberfia eljövetelének a jelét Jézus pontosan megmondja.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #215 Dátum: 2012. Február 23. - 14:39:01
Sziasztok!
Az "első feltámadás" kérdését még mindig forgatom magamban, s ahogy írtam hajlok reá, hogy azt az újjászületésként értsem én is. Ez azonban önmagában nem borítja fel azt az összképet, amit a végidőkről vallok.
Látom előkerült Mt. 24 és annak allegórikus értelmezése. A jelképes értelmezéssel az a baj, hogy nincs konkrétan lefektethető szabályrendszer, hogy mikor értelmezhetünk egy igeszakaszt azon kívűl jelképesen, mint amikor maga az érintett igeszakasz hívja fel reá a figyelmünket.
Pl. Dánielnél és a Jelenések könyvénél nincs különösebb gondunk, ahogy Jézus példázatainál sem, hiszen konkrétan fel van hívva reá a figyelmünk.
De pl. ha Mt.24:31-ben szereplő trombitaszót (a kereszthívatkozások által is) valósnak tekintjük, akkor mi alapján döntjük el, hogy pl. 29. verset jelképessen KELL értenünk? :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #216 Dátum: 2012. Február 23. - 14:51:34
Sziasztok!
Az "első feltámadás" kérdését még mindig forgatom magamban, s ahogy írtam hajlok reá, hogy azt az újjászületésként értsem én is. Ez azonban önmagában nem borítja fel azt az összképet, amit a végidőkről vallok.
Látom előkerült Mt. 24 és annak allegórikus értelmezése. A jelképes értelmezéssel az a baj, hogy nincs konkrétan lefektethető szabályrendszer, hogy mikor értelmezhetünk egy igeszakaszt azon kívűl jelképesen, mint amikor maga az érintett igeszakasz hívja fel reá a figyelmünket.
Pl. Dánielnél és a Jelenések könyvénél nincs különösebb gondunk, ahogy Jézus példázatainál sem, hiszen konkrétan fel van hívva reá a figyelmünk.
De pl. ha Mt.24:31-ben szereplő trombitaszót (a kereszthívatkozások által is) valósnak tekintjük, akkor mi alapján döntjük el, hogy pl. 29. verset jelképessen KELL értenünk? :szelid:

A szibómbolikus értelmezés ott megengedett ahol maga az Ige is alátámasztja. Egy kis kitérő: nagyon sokan azt mondják, hogy a Jelenések könyvét szó szerint kell értelmezni, ugyanakkor valahogy a fenevad minden interpretációban egy skatulyából kihúzott öltönyös jóképű pasi.  vmosoly12

A Mt 24,31 trombitaszót szimbolikusan kell érteni, de ez nem jelnti hogy valami nem valós. Az angyalok Lásd Jelenések könyvének eleje olykor jelent embert is, az úr küldötteit. Ki az, akik hirdetik Isten Igéjét ebben a világban és akik Isten népét egybegyűjtik? A lelkipásztorok. A Mt 24,31 a jelenben is tartó folyamat. Megkezdődött az Emberfia jelének megjelenésekor és azóta is tart. Az egyház pedig növekedik a napról napra a föld minden égtája felöl.

vö: 4Móz  (10:2.10)  Készíts két harsonát, ötvözött ezüstből készítsd azokat. A közösség összehívására és a táborok elindítására valók lesznek azok... Fújjátok meg ezeket a harsonákat az öröm napjain, az ünnepeken és a hónapok kezdetén, amikor égőáldozatokat és békeáldozatokat mutattok be, és emlékeztetni fogják Istent rátok. Én vagyok az ÚR, a ti Istenetek.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #217 Dátum: 2012. Február 27. - 17:20:45
Elnézést, pár feladat közbejött, de fogok válaszolni, amint tudok.

 :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #218 Dátum: 2012. Február 27. - 17:29:13
OK. :)

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #219 Dátum: 2012. Február 27. - 20:20:22
Én sem szálltam ki a témából, azt rakosgatom össze magamban, ameddig jutottunk. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #220 Dátum: 2012. Március 03. - 23:27:06
Röviden összefoglalva a részleges-preterista álláspont (az enyém) a következő:

1. teremtés - Izrael mint választott nemzet képviseli a többi nép felé az igaz istenismeretet (papi feladat)
ebben keservesen elbuknak bár vannak Jézusnak előképei (pl. Noé, pátriárkák, Mózes, bírák: Éhud, Sámson stb., Dávid, Salamon, Nehémiás, Zerubbábel)
2. teremtés - Jézusban (mint főpap) megszűnik a földet sújtó átok, halálával és feltámadásával, az Atya jobbjára való emelkedésével, a Sátán megkötözésével megkezdődik az Új Ég és Új Föld korszaka. Ez az Egyház terjedésének korszaka. A hívők száma és jelentősége növekedik, a hitetlenek száma és jelentősége fokozatosan csökken; bár a búzával együtt növekedő konkoly (kisebbség) egyre inkább éretté válik hitetlenségében, úgy ahogy ahívők is egyre magabiztosabbá válnak az istenismeretben. Ez a jelen korszak. Ennek pontos végét nem tudjuk, bár vannak ráutaló jelek (pl. a hit elterjedése és ,meggyökereződése a Földön). Ekkor teljesedik be a prófécia, hogy az oroszlán együtt van a báránnyal és aki 100 évesen hal meg, azt mondják majd hogy fiatal (ez a kb 1000 éveket élő hitetlen emberiség ellentettje, az 1000 éveket megélő hívők sokasága a tudomány fejlődésével - virológia, esetleg nanotechnológia vagy kitudja még, hogy milyen úton).
Ezt követi egy rövid és viszonylag jelentéktelen hitelhagyás (a konkolyok lázadása) és a 2. visszajövetele Jézusnak és az utolsó ítélet és feltámadás. Ekkor válik teljessé az örökbefogadásunk és kapjuk meg örökségünket a Földet és az egész univerzumot. Ekkor szűnik meg a lepel a menny és a föld között és lesz teljessé az ember és ISten közössége.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #221 Dátum: 2012. Március 04. - 20:54:19
Szia Athanasius!
A 2. pontodban érzek némi ellentmondást.
Jézus főpapságával én nem látom megszüntetve lenni a földet érő átkot.
"Az embernek pedig monda:
Mivelhogy hallgattál a te feleséged szavára, és ettél arról a fáról, amelyről azt parancsoltam, hogy ne egyél arról: Átkozott legyen a föld te miattad, fáradságos munkával élj belőle életednek minden napjaiban.
Töviset és bogácskórót teremjen tenéked; s egyed a mezőnek füvét.
Orcád verítékével egyed a te kenyeredet, míglen visszatérsz a földbe, mert abból vétettél: mert por vagy te s ismét porrá leszesz."
1Móz.3:17-19
Én a Biblia alapján úgy látom, hogy ez az átok, amely a földet érte, s ez sem Jézus főpapságával, sem a feltámadásával nem ért véget, ma éppen ott tart, mint valaha...
Abban egyet értek, hogy ezek Krisztus királyságában eltöröltetnek.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #222 Dátum: 2012. Március 05. - 10:56:11
Emlékszel a menedékváros törvényekre?
A véletlen vagy gondatlanságból elkövetett emberölés miatt ide menekülhettek az elkövetők a vérbosszú elöl. Addig kellett a menedékvárosban élniük, míg az éppen regnáló főpap meg nem halt. Ha azelőtt kijöttek, meg lehetett (sőt meg kellett) ölni. A főpap halálával azonban a föld szimbolikusan megtisztult a kiontott vértől és többé nem kiáltott bosszúért.

Jézus a tökéletes főpap, akinek haláláával megszűnt a föld átka, mert magára vette. Ahol egyre inkább terjed a keresztyénség egyre könnyebb a munka és egyre kevésbé kell verejtékkel megszerezni a puszta betevő falatot, marad idő kultúrára, szórakozásra, luxusra stb. Ezért van az, hogy azok a népek, akik nem fogadták még el a keresztyénséget rengeteget dolgoznak a puszta életben maradásért.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #223 Dátum: 2012. Március 05. - 18:48:52
:) Ez érdekes megközelítése volt a földet ért átoknak!
Én alaphelyzetnek a paradicsomi állapotot tekintem. A földnek ekkor "nem jutott eszébe", hogy bogáncskórót teremjen, Ádámnak pedig nem kellett "verejtékkel" megtermelnie a mindennapi betevő falatokat. Ma ha az ember hátradől, legyenaz keresztyén, vagy pogány országban, a föld gabona helyett gyomot fog teremni, vagy azt sem...
Lehet, hogy ma a mezőgazdaság valóban fejlettebb a "keresztyén" országokban, mint pl. az éhező Afrikában, de a keresztyének többsége ma is fárasztó, mondhatni verejtékes munkával keresi a kenyerét. Sőt a bőrt is lenyúzzák róluk a "keresztyén" munkaadóik.
Krisztus királysága az én igeértelmezésem szerint nem egy több ezer éves időtartam alatt, hanem drasztikus fordulattal  véget vet mindezeknek az átkoknak.
Hiszen így beszél Ésaiás Krisztus királyságáról:
"Mert ímé, új egeket és új földet teremtek, és a régiek ingyen sem emlittetnek, még csak észbe sem jutnak."
Ésa. 65:17
 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #224 Dátum: 2012. Március 05. - 22:06:37
Szép estét Mindenkinek! Abban amit Csaba ir a földmüvelésről nagyon egyet értek ! SAjnos oda értünk hogy azt számolgatom hogy eladásra nem fogok termelni,csak a családom részére.És hogy Afrikában  meg sok helyen éheznek,azt nagy részben saját maguknak is köszönhetik.Hogy Magyarországon "egyes népcsoportok" akkor sem müvelik a földet ha mindent ingyen kapnak hozzá!!Inkább ellopják a másét.Bocsánat hogy közbeszóltam!! :)