Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201221 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #225 Dátum: 2012. Március 05. - 22:35:57
Szia József tesó!
Örülök, hogy írtál!
A gyakorlati megtapasztalás szokta általában alátámasztani, vagy megcáfolni az elméleti felvetéseket.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #226 Dátum: 2012. Március 09. - 10:53:07
a keresztyének többsége ma is fárasztó, mondhatni verejtékes munkával keresi a kenyerét. Sőt a bőrt is lenyúzzák róluk a "keresztyén" munkaadóik.
Krisztus királysága az én igeértelmezésem szerint nem egy több ezer éves időtartam alatt, hanem drasztikus fordulattal  véget vet mindezeknek az átkoknak.
Hiszen így beszél Ésaiás Krisztus királyságáról:
"Mert ímé, új egeket és új földet teremtek, és a régiek ingyen sem emlittetnek, még csak észbe sem jutnak."
Ésa. 65:17

Néhány dolog ezekkel kapcsolatban:

1./ még nem ment végbe teljesen a föld keresztyénesítése még ún. keresztyén államokban sem. Ami azt illet, jelenleg nem tudok egy nyilvánvalóan keresztyén államról sem, bár a keresztyénség hatása egyértelműen, bár egyre kevésbé érezteti hatását. Azért nyúzzák a keresztyén munkaadók a keresztyén unkavállalókat, mert maga az egyház krízishelyzetben van és képtelen biblikus módon gondolkodni olyan teológiai kérdésekről mint az adózás, szabad piac, állami intervenció helytelensége, bevándorlás, védővámok stb. Ezeket hitetlen emberekre bízzák, vagy pedig nekik hisznek és emiatt az átlagos magyar tényleg hívőnek gőze sincs ezekről a dolgokról az Ige alapján.

2./ Isten mikor hozott változást hirtelen, egyik napról a másikra? Még az özönvíz sem hirtelen történt. Mózes elkészítése és Izrael megszabadítása, a Szentföld ígérete, Jézus születése és szolgálata elkezdése sem azonnal történt, hanem fokozatosan. Isten ugyanis hosszútűrő és kegyes és amikor cselekszik, az csak nagyon nagyon ritkán történik hirtelen és azonnal. Érdekes a kép, amit az Ige használ, amikor a világ szülési fájdalmakkal küzd. Egy gyermek születése sem csak úgy történik, hanem egy elhúzódó vajúdás előzi meg.

3./ A részleges preterista álláspont szerint az Ó-föld az ÓSZ-i világ és az Új ég és az Új föld pedig az ÚSZ-i kor, pontosan Kr. u. 70-től. Így az Ézs 65 már most van, de még nem teljességében. Egyébként ennek egyik jele, hogy már most sem nagyon szoktunk emlékezni sem az egyyiptomi fogságunkra, sem az ammonitákkal vívott harcunkra. A régi rendszerre (ÓSZ-i áldozati rend) már alig-alig emlékezünk, helyette Jézus tölri be gondolataink központját.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #227 Dátum: 2012. Március 09. - 18:53:36
Szia Athanasius!
Abban egyet értünk, hogy a keresztyénség érezteti a hatását, és sajnos abban is, hogy ez egyre gyengébben mutatkozik meg még ott is, ahol állítólag keresztyén az államvallás.
Én úgy látom, hogy Isten valóban hosszantűrő az ítélet előtt, de gyors a kegyelemre.
Amit talán alapjában másként látunk, az az, hogy Te (ha jól értem) úgy látod, hogy Jézus a keresztyéneket használja fel nem csak az evangélium terjesztésére, de a jelenlegi világrendszer felszámolására is, ez a folyamat több ezer évig tart szerinted. Az evengélium terjesztésével kapcsolatban azonosan látunk, de a jelenlegi világrendszert én úgy látom, hogy Krisztus dönti meg, s nem szorúl ebben a mi segitségünkre.
Az egyháznak jelenleg semmiféle hatalma sincs arra, hogy az államra nyomást gyakoroljon.
Nincs beleszólási joga sem az adóügyekbe, sem a vámpolitikába, sem pedig a társadalombiztosításba. Ha van is ezekről biblikus álláspontunk, az állam erre nem kiváncsi, mert a legkevésbé sem Istent kívánja szolgálni...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #228 Dátum: 2012. Március 09. - 21:54:07
Amit talán alapjában másként látunk, az az, hogy Te (ha jól értem) úgy látod, hogy Jézus a keresztyéneket használja fel nem csak az evangélium terjesztésére, de a jelenlegi világrendszer felszámolására is, ez a folyamat több ezer évig tart szerinted. Az evengélium terjesztésével kapcsolatban azonosan látunk, de a jelenlegi világrendszert én úgy látom, hogy Krisztus dönti meg, s nem szorúl ebben a mi segitségünkre.

Kedves Csaba!

Lehet, hogy ebben egyelőre nem egyezünk, de szerintem, ha alaposabban belegondolunk, akkor lehet, hogy mégis. Szerinted, hogyan fogja megdönteni Jézus ezt a világrendszert? Milyen igéket hoznál ide?

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #229 Dátum: 2012. Március 09. - 22:57:13
Jel.16:13-16; 19:11-21; 2Thess.2:3-12

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #230 Dátum: 2012. Március 10. - 23:56:15
Jézusnak a szájból egy éles kard jön ki, melynek neve, az Isten Igéje. Mikor történik ez? Nos, minden alkalommal, amikor az egyház a kétélű kardot elkezdi forgatni! Minden alkalmommal, amikor Jézus követői hirdetik az Isten evangéliumát, akkor falak omlanak le és emberek térnek meg. Az evangélium hirdetése által (Istennek lehelete) bontjuk le az Isten ismerete ellen felépített falakat, mert Isten Igéje olyan mint a kétélű kard. Isten az igehirdetés bolondsága által győzi le ezt a világot. És kik hirdetik az Ő igéjét? Az Ő népe, az elhívottak közössége, a harcoló egyház!

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #231 Dátum: 2012. Március 11. - 11:14:33
Áldott szép napot mindenkinek!

Kedves Athanasius testvérem!

A Jel.19:15 kapcsán adott igeértelmezésed teljes egészében elfogadom.
Minden vita szándéka nélkül írom, hogy az allegórikus igeértelmezésnek gazdag árnyalatai vannak, amit az evangélizációval kapcsolatban írtál, az Jel.19:15 kapcsán tökéletesen megállhatja a helyét!
Picit tovább olvasva az igeszakaszt, azért a "kétélű kardról" kiderülhet, hogy még több az, mint ami alatt "csupán" az evangelizáció szellemi hatását érthejük.
"A többiek pedig megöletnének a lovon ülőnek kardjával, amely az ő szájából jő vala ki; és a madarak megelégedének azoknak húsával."

Jel.19:21

Ebben az esetben én úgy vélem, hogy bár allegórikus az ige által festett kép, de nem az evangélium szellemi falakat ledöntő hatásáról, hanem valóságos fizikai pusztításról beszél.
Ez esetben nem az evangélium győzedelmes üzenetét ábrázolja ki az ige, hanem Isten szavának teremtő és szuverén hatalmát.
Folyt.köv.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 11. - 11:16:32 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #232 Dátum: 2012. Március 11. - 11:31:55
"Féljen az Úrtól mind az egész föld, rettegjen tőle minden föld lakó.
Mert ő szólt és meglett, ő parancsolt és előállott."
Zsolt.33:8-9

"És akkor fog megjelenni a törvénytaposó, akit megemészt az Úr az ő szájának lehelletével, és megsemmísít az ő megjelenésének feltűnésével."
2Thess. 2:8

Éngem ezek az igehelyek győztek meg arról, hogy ennek a világrendszernek a bukását, nem az általunk terjesztett evangélium, hanem Isten szuverén hatalma söpri félre.
Ilyen értelemben írtam a múltkor, hogy Jézus ebben a kérdésben nem szorul, ami segítségünkre, éppen ellenkezőleg, Ő siet az egyház megsegítésére!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 11. - 11:56:39 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #233 Dátum: 2012. Március 13. - 15:32:33
"Féljen az Úrtól mind az egész föld, rettegjen tőle minden föld lakó.
Mert ő szólt és meglett, ő parancsolt és előállott."
Zsolt.33:8-9

"És akkor fog megjelenni a törvénytaposó, akit megemészt az Úr az ő szájának lehelletével, és megsemmísít az ő megjelenésének feltűnésével."
2Thess. 2:8

Éngem ezek az igehelyek győztek meg arról, hogy ennek a világrendszernek a bukását, nem az általunk terjesztett evangélium, hanem Isten szuverén hatalma söpri félre.
Ilyen értelemben írtam a múltkor, hogy Jézus ebben a kérdésben nem szorul, ami segítségünkre, éppen ellenkezőleg, Ő siet az egyház megsegítésére!

Miért gondolod, hogy az evangélium nem Isten szuverén hatalma Titus egyenesen az Isten Igéjéjnek mondja (igéjét pedig kijelentette a maga idejében az evangélium hirdetésével: erre kaptam megbízást a mi üdvözítő Istenünk rendeléséből. (Tit 1:3))

Az allegórikus használat nem csak szellemi. Az a baj, hogy szerintem te azt gondolod, ami allegórikus (szerintem szimbolikus) az szükségszerűen csak szellemi, de nem testi. Az ember azonban holisztikusan értendő a Biblia szerint. Vagyis, ha valaki megtér az evangélium hallatán és megsemmisül, Jézusban új életre támad fel. Ez történik a "többiekkel", akiket a Sátánfelbíztatott, nemhogy csak megsemmisülnek, hanem Sátán nagy megszégyenítésére, pont hogy Isten munkáját végezte a föld királyainak összegyűjtésével, mert ezzel csak elősegítette, hogy Jézus nagy hatékonysággal tudja őket megsemmisíteni a kétélű karddal, ami az evangélium, és feltámasztani mint követőit. Ez azonban nem csak szellemi síkon értendő ugyanis a megtért ember, egész életében Jézust fogja követni, az ő országát építeni annak fizikai valóságában (pl. enni adni az éhezőnek). Az evangélium győzelme ha nem fizikai is egyben, akkor semmit sem ér.


Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #234 Dátum: 2012. Március 13. - 18:13:18
Ó, azt én nem mondtam, hogy az evangélium, csupán szellemi síkon változtatja meg az ember életét. :szelid:
Elég gáz lenne, ha az újjászületett és megtért testvérek továbbra is eljárnának a bordélyházba, és a testvérnők az út szélére, vagy esetleg közösen fosztogatni...
Nem ez az, amit másként látok az evangéliummal és az allegórikus igeértelmezéssel kapcsolatban.
Viszont azt nehezen tudom elképzelni, hogy az armageddoni csatára azért gyűjtik egybe a föld királyait, hogy ott evangélizációval győzzék meg őket.
Ha szerinted mégis így van, akkor kérlek mond el, hogy számodra mit jelent az igeszakasz végkifejletének allegórikus képe:
"A többiek pedig megöletének a lovon űlőnek kardjával, amely az ő szájából jő vala ki; ÉS A MADARAK MIND MEGELÉGEDÉNEK AZOKNAK HÚSÁVAL."
Jel. 19:21
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 13. - 18:19:34 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #235 Dátum: 2012. Március 14. - 15:43:29
Viszont azt nehezen tudom elképzelni, hogy az armageddoni csatára azért gyűjtik egybe a föld királyait, hogy ott evangélizációval győzzék meg őket.
Ha szerinted mégis így van, akkor kérlek mond el, hogy számodra mit jelent az igeszakasz végkifejletének allegórikus képe:
"A többiek pedig megöletének a lovon űlőnek kardjával, amely az ő szájából jő vala ki; ÉS A MADARAK MIND MEGELÉGEDÉNEK AZOKNAK HÚSÁVAL."
Jel. 19:21

A madarak jóllaknak a hússal egy szimbolikus kép egy ütközet utáni csatatérről. Isten ellensége a Tengeri fenevad  és a Földi fenevad (a hamis próféta) totális vereséget szenved. Először megpróbálják megölni Jézust. Ez kudarcaba fullad (Jel 12). Majd megpróbál a Sátán beférkőzni az egyházba és belülről pusztítani, tévtanításokat terjesztve ( 2 Pét 2 és 2 Thessz) is erről szól. Végül Sátán megteszi a legdurvábbat: szövetségeseivel totálisan elpusztítani az egyházat. Ez majdnem sikerül neki, de végül elbukik, ráadásul duplán, merthogy szövetségeseiven nemcsak elveszíti a csatát, hanem még "szívességet" is tett ugyanis sokan megtérnek. A Jel 19,21-ben a madarak utalás a 5Móz 28,26 és az Ezékiel 39,17-20-ra. A madár általi felfalatás egyrész szimbolizálja a totális ítéletet, másrészt pedig a tisztulást is vö. 5Móz 21,23. Krisztus győzelme olyan átfogó, hogy még a nyomát sem lehet látni a Sátán erőfeszítéseinek.

Mindez azonban nme azt jelenti, hogy ma nincs semmi gonoszság a világban. Mindössze úgy kell ezt értelmezni, mint a küszöbön álló megpróbáltatásokra éppen készülő 1. sz-i keresztyén. A hamarosan bekövetkező eseményeknek olyan hordereje lesz, olyan megsemmisítés lesz az a Sátán számára, hogy az Egyház számára szinte nem lesz akadály. Az Isten evangéliuma feltartóztathatalanul elárasztja hömpölygő áradatként az egész Földet, amíg Isten nem lesz minden mindenekben.


Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #236 Dátum: 2012. Március 14. - 19:46:04
Szia Athanasius!
Mielőtt válaszolnék az általad hozott igékkel kapcsolatban, előbb kérdeznék, hogy jól értem-e, amit mondasz!
Szóval szerinted, az armageddoni háborút jelképesen kell értelmezni, az nem egy klasszikus értelemben vett ütközet, Jézus nem az életüket oltja ki az abban résztvevő ellenségeinek, hanem evangelizáció által megőli őket a bűnnek?
Az armageddoni ütközet, túlajdonképpen tömeges megtéréseket jelent?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #237 Dátum: 2012. Március 15. - 11:28:50
Igen az nem egy fizikai ütközet és a célja az ellenség eredményes legyőzése. Ez azonban nem azonos a Góg és Magóg elleni ütközettel. Az egy valós csata lesz az idők végén.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #238 Dátum: 2012. Március 17. - 12:59:17
Szia Athanásius!
Többször is átolvastam az általad hozott igéket.
Aztán pedig az egész közös beszélgetésünket.
Beláttam, hogy annyira különbözik a gondolkodásmódunk ebben a témában, hogy éppen csak néhány közös kapcsolódási pontról beszélhetünk.
Ha Te valamiről állítod, hogy "fehér", én azt mondom róla, hogy az nekem bizony "fekete" és valahogy fordítva is így működik...
Úgy vélem, hogy ez nem a Te hibád, de az enyém sem! :)
Egyszerűen más az igei meggyőződésünk!
Talán  a téma jellegénél fogva, ez mégsem olyan végzetes tragédia!
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #239 Dátum: 2012. Március 17. - 14:51:59
Szia Athanásius!
Ha Te valamiről állítod, hogy "fehér", én azt mondom róla, hogy az nekem bizony "fekete" és valahogy fordítva is így működik...
Úgy vélem, hogy ez nem a Te hibád, de az enyém sem! :)
Egyszerűen más az igei meggyőződésünk!
Talán  a téma jellegénél fogva, ez mégsem olyan végzetes tragédia!
:szelid:

Ezt már megszoktam. Valahogy úgy gondolom, hogy egyelőre én vagyok újra az első és egyetlen posztmilennialista meggyőződésű keresztyén. Egyféleképpen mindenki az, mert az életét úgy éli, hogy valójában bízik Jézus győzelmében és reménykedik abban, hogy a Sátán nem fog győzni. Kicsit úgy van ez mint a kálvinizmussal. A megjegyzéseid alapján olyannak tűnsz, aki vallja Isten szuverenitiását. Biztos volt már vitád arminiánusokkal (Mo-n a legtöbb keresztyén ilyen). Sokszor úgy érezheted, hogy csak nagyon kevés kapcsolódási pont van velük, de valami van, hiszen lehet te magad is egykor arminiánus voltál (én az voltam). Másrészt sok arminiánus valójában kálvinista (pl. Jöjjön el a Te országod, legyen meg a Te akaratod - ima) Most, hogy kálvinista lettél tudod, hogy mennyire életbevágóan fontos ez a doktrína. Így vagyok ezzel én is. Egykor én egy arminiánus diszpenzációs keresztyén voltam, de Isten kegyelméből jobbratanított ezekben a dolgokban. Az az imádságom, hogy legyen így veled is, kedves testvérem.

Azt gondolom, hogy eddig talán veled tudtam a legértelmesebb párbeszédet folytatni ebben a témában magyar evangéliumi testvérek között. köszönöm! :)

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!