Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201284 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #240 Dátum: 2012. Március 17. - 16:53:36
Igen, igazad van, valóban arminiánus voltam. Sokszor akaratom ellenére is Kálvinista tételeket tagadtam és próbáltam kiforgatni.
Azt is tudom, hogy emberi módon lehetetlen volt meggyőzni a tévedéseimről, mindig volt valami ellenérvem. Pl. az "emberi szabad akarat" mellett úgy érveltem, hogy ha az nincs, akkor a bűn is csak Istentől származhatna...
Csomó egyéb tévelygést is magaménak mondhadtam a római egyháztól, az adventizmuson át, Jehova Tanúin keresztül...
Vagy éppen Virág lehetne reá a tanúm, hogy milyen elszánt és konok módon ragaszkodtam a felnőtt alámerítkezéshez, amíg Isten szó szerint meg nem szégyenített miatta.
Hiába hallottam az igét, mást jelentettek a szavak számomra...
Isten kegyelméből azonban mindig elkezdett dolgozni bennem a kétely, amíg ezt nem érzem újra, addig nem aggódom a hitem miatt. Viszont ha felébred a már ismerős "feszűltség" bennem, hajlandó vagyok ismét újra értékelni a nézeteimet!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 17. - 17:02:55 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #241 Dátum: 2012. Március 17. - 17:32:20
Isten kegyelméből azonban mindig elkezdett dolgozni bennem a kétely, amíg ezt nem érzem újra, addig nem aggódom a hitem miatt. Viszont ha felébred a már ismerős "feszűltség" bennem, hajlandó vagyok ismét újra értékelni a nézeteimet!
:2smitten:

Nagyon ismerős számomra is ez, annyi különbséggel, hogy számomra mindezeket a dolgokat embereken keresztül fedte fel. Vagyis hittem valamit (pl. arminianizmus), majd egy kálvinista testvérem és egybenb akkori lelkipásztorom elbizonytalanított. De egyet értek azzal is, hogy ezekben a kérdésekben is Isten Szentlelke végzi a meggyőzést. Ezért is szoktam írni, hogy én senki nem akarok és nem is tudok meggyőzni. Remélem, hogy Isten használ engem is más emberek életében, ahogy másokat az én életemben használt. Érdekes módon nekem a hitbeli utam mindig megmaradt az ortodoxia határán belül, csak egyes dolgokban változott: kezdetben premileniallista, arminiánus,diszpenzációs, antinomiánus, felnőttkeresztséget és minimalista liturgiát vallottam. Mára már posztmilennialista, erősen kálvinista, szövetségi teológiát, törvénymegtartást, gyermekkeresztséget (és gyermek úrvacsorát) és sokkal gazdagabb liturgiát vallok.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #242 Dátum: 2012. Március 17. - 17:45:50
Isten csodálatos és sok színű módon avatkozik be az ővéinek életébe.
Van akiket testvéreket felhasználva győz meg, másokat talán közvetlenebb módon.
Gondolom mindezt az Ő bölcseségének jó kedve szerint cselekszi, hiszen ki ismerhetne nálánál jobban bennünket.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #243 Dátum: 2012. November 10. - 19:47:47

Én mindig is úgy véltem, hogy az egyház nem ragadtatik el a nagy nyomorúság előtt. Nem tudom rávenni magam, hogy másképp lássam. Később szívesen írok én is, ha kialakul erről egy beszélgetés.

 :2smitten:

Jelenések 3/10:"Mivel megtartottad az én béketűrésre intő beszédemet, én is megtartalak téged a megpróbáltatás idején, amely az egész világra eljő, hogy megpróbálja e föld lakosait."
--Ez az Ige engem meggyőzött, és eredetiben nem az" idején" szó szerepel, hanem az "idejétől". :2smitten:
 


"ἐκ τῆς ὥρας"--ἐκ= ból ,ből, ról,  ről, közül.  :2smitten:

Kedves Flóra!  :piroska:

Köszönöm szépen a görög szövegrészt.

"ἐκ τῆς ὥρας" = idejétől

Ez az, amit 'idején'-nek van fordítva. Utánanéztem, és úgy látszik, valóban ez a helyes fordítás.  :sherlock:

Ennek ellenére van néhány igehely, amelyek nagyon erősnek bizonyulnak számomra arra nézve, hogy az elragadtatás nem lehet a nyomorúság előtt. Még forgatnom kell magamban ezt a dolgot. szivetadja
Az egész filadelfiai levélen is szeretnék elgondolkozni.

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #244 Dátum: 2012. November 10. - 20:10:20
Kedves Virág! :2smitten:

Nagyon örülök! :2smitten: kedves témám, de a tudásom hozzá?

Nem olvastam ezt a topikot...talán valamikor bepótolom. vint vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #245 Dátum: 2012. November 10. - 20:10:38
A nagy nyomorúságnak hét évéről beszél az ige, melynek elején megjelenik az antikrisztus.
Az ige alapján én sem úgy látom, hogy a gyülekezet már ezelőtt elragadtatna. Inkább az Istentől jövő csapások elöl, amely a nagy nyomorúság 2. felében jelentkezik.
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 10. - 20:13:35 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #246 Dátum: 2012. November 10. - 21:37:56
Kedves Csaba! :2smitten:

Elmondanád nekünk, mi alapján látod úgy, hogy a hét év közepén leszünk elragadtatva?-Köszönöm!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #247 Dátum: 2012. November 10. - 21:51:23
Kedves Virág! :2smitten:

Nagyon örülök! :2smitten: kedves témám, de a tudásom hozzá?

Nem olvastam ezt a topikot...talán valamikor bepótolom. vint vint


Én is bizonytalan vagyok a végidőkkel kapcsolatban.  :szelid:

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #248 Dátum: 2012. November 10. - 22:09:37
''Annakokáért imádják őt a földnek minden lakosai, akiknek neve nincs beírva az életnek könyvébe, amely a Bárányé, aki megöletett, e világ alapítása óta.''
Jel.13:8
''És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt mívelje, hogy mindazok, akik nem imádják a fenevad képét, megölessenek.''
Jel.13:15

Úgy látom a fenti igék alapján, hogy az antikrisztus uralmának egy bizonyos szakaszában az egyház még jelen lesz, s ismét lesznek testvéreink, akik vértanúként halnak meg a hitükért. :szelid: Nem tényként, hanem a jelenlegi látásom szerint írtam.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #249 Dátum: 2012. November 10. - 22:34:03
Megjelölnéd a szavakat, mely szerint ez valószínű? " az antikrisztus uralmának egy bizonyos szakaszában az egyház még jelen lesz"

" ismét lesznek testvéreink, akik vértanúként halnak meg a hitükért."--igen. :2smitten:
Hívők és hitetlenek is fognak élni a földön a hét év alatt, ebből én nem következtetem, hogy mi itt leszünk, mivel új megtértek is lesznek, amint Te is írtad...
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 10. - 22:38:30 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #250 Dátum: 2012. November 10. - 22:40:07
Közben készülök a Fiadelfiából..... :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #251 Dátum: 2012. November 10. - 22:43:00
"Az egész filadelfiai levélen is szeretnék elgondolkozni." :2smitten:

A levél első szava kapcsán:
Filadelfia egyháza a címzett. A városról tudjuk, hogy ez a legfiatalabb az első hat város közül.
Krisztus előtt 159 és 138 között alapította II. Attalosz Filadelfosz, testvére emlékére.
 A név testvéri szeretetet jelent. Nem volt fontos rangja, igényes lakosság kisvárosa volt.
Érdekesnek tartom megemlíteni, hogy története folyamán többször lerombolták, de gyorsan mindig újjáépítették.
Krisztus előtt 17-ben a gyakori földrengések közül egy porig rombolta. Gyakran felgyújtották a barbár népek.
1923-ban  a törökök eltüntették a föld színéről.
Az itteni egyháznak is át kellett élnie e megrázkódtatásokat, melyekből mindig talpra állt. vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #252 Dátum: 2012. November 10. - 22:51:09
Bocsánat.  :2smitten:
Flóra, az Egyház az nem egy egység, egy test olyan értelemben is, hogy amikor megtörténik az elragadtatás, akkor mindenki elragadtatik? Ha az elragadtatás a nyomorúság előtt történik, akkor utána akik megtérnek, ők nem számítanak az Egyház tagjának? Mert ha igen, akkor nekik is ott kellene lenniük az elragadtatáskor, szerintem. Nem tudom, mit szólsz ehhez a gondolatmenethez?  roll

Köszönöm szépen a Filadelfiáról szóló írást!  :2smitten:

Hm. Ez érdekes, hogy a törökök lerombolták a várost, történelmi távlatban, nem is olyan régen.  gepel

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #253 Dátum: 2012. November 10. - 23:04:12
" az Egyház az nem egy egység, egy test olyan értelemben is, hogy amikor megtörténik az elragadtatás, akkor mindenki elragadtatik? Ha az elragadtatás a nyomorúság előtt történik, akkor utána akik megtérnek, ők nem számítanak az Egyház tagjának? Mert ha igen, akkor nekik is ott kellene lenniük az elragadtatáskor, szerintem. Nem tudom, mit szólsz ehhez a gondolatmenethez?  "
Nagyon jó a gondolatmenet, csak!
 akik az elragadtatás után térnek meg, hogyan lehetnének elragadtatva? :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #254 Dátum: 2012. November 11. - 00:39:18
Ezis egy jó gondolat Flóra! :fel:
Hogy látod ezt az igét?:
''És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adatik nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, akiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és akik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig''
Jel.20:4
Folyt.köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13