Szerző Téma: Aki kér tőled, annak adj!?  (Megtekintve 16846 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Dátum: 2012. Október 05. - 08:55:11
Jön az újabb borzolás.

Mit tesz egy Krisztus Jézusban hívő keresztyén, ha tőle kérnek "kölcsön".

A kölcsönön van a hangsúly!
Tehát ha valakinek valamire ideiglenesen szüksége van, és ezt kölcsön kéri  - lehet pénz is ez a valami - tehát ti személyesen ebben az esetben hogyan reagáltok!

Nem az a kérdés, hogy milyen tanácsot adnátok nekem, hanem az milyen megoldási módot választotok.

Ha most én tőletek pénzt kérek kölcsön!

Mondjuk telefonon felhívom Virágot és kérek tőle pénzt, vagy felhívom Csabát és kérek tőle, vagy felhívom Józsefet, vagy Ecát, vagy Flórát.
Vagy nem telefonon, hanem priviben.
Erre mi a reagálás.
Beszéljük meg, ha benne vagytok  :2smitten:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2012. Október 05. - 09:13:54
Kedves Magduska!

Annyit adnék, amennyiről le tudnék mondani /végérvényesen/ a javadra. :2smitten:

Ha általánosan kérdezné valaki, akkor mérlegelés tárgya lenne, de! remélhetőleg nem kérne kölcsön tőlem, aki: cigarettázik, szeszes italt fogyaszt, kávét fogyaszt, rendetlen az életvitele vagy a környezete, pl: gazt termel növények helyett, vagy szegény létére nem fogja meg
a kőműves kanalat vagy meszelőt. :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2012. Október 05. - 10:03:47
Kedves Flóra, ez teljesen igei a részedről. Amennyiben én tényleg kölcsön szeretném kérni és nem ajándéknak tekintem, és a kölcsön kérést csak szóhasználatból mondom.

Amennyiben ez nem egy szófordulat, ha nem szükségben vagyok, egy olyan előre nem látható kiadás, vagy bár mi amiért erre vetemedek, hogy kölcsön kérjek.
Mert ugye ezt is tudnom kell, hogy mire tanítják az adott közösségben az embereket.
Tehát, ha valóban kölcsönt kérek, akkor nekem azt nem kell visszaadnom, mert te eleve lemondtál amikor adtad?
Szóval van e lehetőségem, ha bajba kerülök és nagyobb összegre lenne szükségem ezt a hívő testvéremtől megkapjam, vagy ezt ne is várjam, mert ő azt tanulta, ha adsz ne várj érte semmit.
Ez egy nagyon kemény helyzet, és azt gondolom ennek a megbeszélése nélkül nem igazán nevezhető senki valóban testvéremnek, még testi szinten sem, még hitetlenek között sem.

Aztán ha még is kőműves kanálban szorulok meg?

 :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2012. Október 05. - 11:05:10
A szűkségleteiből nehezzen tud kölcsönt adni az ember, a feleslegre meg nincs szűksége.
Ha van felesleg abból nyugodt szívvel lehet kölcsönt adni, akkor sem okoz problémát, ha nem kapjuk valamilyen oknál fogva vissza. ( s ilyen bárkivel történhet).
Az az igazság, hogy volt már, hogy a szűkségletemből adtam, s kerültem miatta átmenetileg nehéz helyzetbe, de idővel kipótolta az Úr! :)
Szóval akkor adjunk kölcsön, ha képesek vagyunk a tartozást is elengedni, ha a helyzet úgy hozza...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2012. Október 05. - 11:29:37
Én megkérdezném az Urat, hogy adjak-e.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2012. Október 05. - 11:56:20
Éppen most kért egy régi ismerősöm egy ezrest dohányra, tudtam volnai adni, de mondtam neki, hogy a tűdő- baját nem támogatom. Aszem megsértődött...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2012. Október 05. - 12:03:34
Én megkérdezném az Urat, hogy adjak-e.

Kedves Virág valahogy én is így gondolom, hogy ez az alap.



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2012. Október 05. - 12:05:35
Persze a kérőnek is előbb az Úrhoz kellene menni, és nekem megkérdezni, ha tőlem kér, hogy jutottam én az eszedbe ez ügyben  hehe



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2012. Október 05. - 15:51:21
Ilyen félreérthetően fogalmaztam?

"ezt ne is várjam, mert ő azt tanulta, ha adsz ne várj érte semmit."--A hívő testvér nem ezt tanulta! én ilyet nem mondtam!DE! Tudjon lemondani róla!
                         
/Ha csűrjük-csavarjuk, akkor így is igaz, mert  nem várok semmit azért, mert adok!-- Bár! Magduska nem így értette, attól tartok!/

Én feleslegből sem adhatok, én abból adhatok,  amire " ráfogom", hogy odaadom, aztán pótolja a Mennyei Királyom!

Előfordult, hogy küldtem anyagi gondokkal küzdő Testvérnek, aki nem kérte sem kölcsön, sem ajándéknak!-- de! ajándéknak küldtem!

Előfordult, hogy úgy sikerült küldenem, hogy nem kellett a kilétemet tudatnom! Itt sem kérte senki!

Másrészt, akkor és úgy adjon kölcsönt az ember, hogy le tudjon mondani róla, ha a szükség úgy hozza.

Tehát! Tőlem kap segítséget egy Testvér, akkor is, ha nem kér!

Az Úr   megadta a tanácsot a Bibliában, nem fog mást mondani .

Hitetlenek közt nincs testvér! A vér szerinti hitetlen testvér soha nem lehet olyan Testvér, mint Aki az úrban Testvér!
Volt olyan, hogy szorult helyzetben levő Testvérem úgy segített nekem nem anyagi gondomon, hogy Neki  olyan összegbe
került, ami nekem nagy összeg.

 Kinek? mi a nagy összeg? A Bibliai két fillér? Mire kell a nagy összeg egy Testvérnek?--Ez utóbbi az igazán izgalmas kérdés!  :)

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2012. Október 05. - 16:03:38
Drága vagy Flóra, igazából sehogy sem gondoltam, hanem szerettem volna, ha elgondolkodunk közösen rajta.
Nem felül írva az írást, hanem az adott helyzetben saját tevékenységünket.
Mert más dolog, ha kéretlenül adok, és más dolog, ha valaki kölcsönt kér.
Igaz nem az Ószövetség idején élünk, de gondolom a társas kapcsolatban amit ott leír az írás, az nem veszítette érvényét - ha a "Hegyi beszédre" nézek akkor még szigorúbbá is vált.
Szóval nekem nem volt semmi gondolatom, mellé, hanem szerettem volna tovább görgetni a beszélgetést.

 :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2012. Október 05. - 16:12:03
'' Aki tőled kér, adj néki; és aki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól.''
Mt. 5:42
Ha csak ezt az egyetlen igehelyet nézem, éppen ma vettem semmibe  Jézus parancsát.
Holnap is ugyanezt tenném! :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2012. Október 05. - 16:13:12
Rendben! Te is drága vagy! :2smitten:

Akkor görgessük, ha már belemélyedtünk, mire kéri a kölcsönt a Testvér?
Ugye akkor Testvérről van szó, nem egy dologtalan, iszákos... valakiről? Bárkiről?

Ha ajándékba adok, akkor kölcsönt is adok, természetesen, ha tehetem, nem kérem vissza. :)

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2012. Október 05. - 16:17:19
Kedves Csaba! :)

Hogyan írjam? Még nem írom, mert várom a válaszokat, mire kell a kölcsön a Testvérnek? :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2012. Október 05. - 16:28:37
:) Bocsi Flóra, csak a '' Hegyi beszédre'' próbáltam reagálni. :szelid:
Mindig összefüggéseiben kell értelmezni az igét.
És ilyenkor van lehetőség arra, hogy nemet mondjunk.
Egyszer Barnabás írta, hogy gyűjtöttek egy testvérnek, mert nem tudta kifizetni a villanyszámla hátralékát, azt is kijárta neki, hogy kapjon részletfizetést, s hogy ne kössék ki az áramot. A testvér úgy hálálta meg a segítséget, hogy az adományon élvezeti cikkeket vásárolt  a számla rendezése helyett.
Barnabásék ekkor visszakérték az
adományt, szerintem helyesen tették.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2012. Október 05. - 16:39:09
Kedves Csaba

Nincs miért bocsi-kérés! :2smitten:
Szerettem volna rá reagálni, de akkor kiderülne az én válaszom a kérdésemre, miszerint: mire kell a kölcsön? Ez a nem mindegy!
Én is visszakértem volna!
Ha már belekezdtem: Én sem adnék cigire! Kizárt!  :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω