Szerző Téma: Aki kér tőled, annak adj!?  (Megtekintve 16840 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 18:24:15
Isten igéje összefüggő egészet alkot, vannak dolgok amiről nem beszél konkrétan, van amit megparancsol, van amit megenged és van amit megtílt.
Ezeket a kérdéseket mindig együtt kell alkalmazni, különben értelmét veszítheti egy-egy kinyílatkoztatás.
Abban gondolom egyet értünk, hogy Keresztyénként mindenkinek a javát akarjuk.
Ha valaki oda megy hozzád, hogy ''kérlek adj kölcsönt egy darab kötélre, mert nem bírom tovább'', akkor te adtsz, mert ezt parancsolta a Krisztus?!
Nem lehet, hogy ennél fontosabb parancsolatai is életbe lépnek?
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #31 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 18:33:48
Szomorúan látom, hogy rendre kiforgatod szavaimat, Csaba, és nem veszed figyelembe, amiket írok, csak "fújod" a magadét, ráadásul még csúfolódsz is   sad

Ezen túlmenően az Igét is kiforgatod, hiába idézem ide neked.

 Kár ezért.

Nem tudom, mit ártottam neked, vagy mindenkivel ilyen vagy?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 19:53:21
Kamilla nem igazán értem a problémád.
Kérdeztél válaszoltam, megmutatnád azt a pontot, ahol kiforgattam az igét, meg azt is ahol gúnyolodtam.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 22:36:25
Kedves Kamilla!
Talán magamtól is sikerült megtalálnom azt a pontot, amely után úgy tűnt számodra, hogy kiforgatom a szavaidat, az igét és csufolódom:
Kamilla írta:
''Nem értem, miért kell megkérdezni.
Így is, úgy is neki kell elszámolnia, a
tesó, ha világi.
A kölcsön adás-vétel lényege az, hogy
visszaadja a megállapodott időben és
kész.
Az, hogy mire használja, nem a
kölcsönadó dolga, szerintem.
Isten Igéje semmi ilyet nem mond,
hogy tegyünk.
Máté 5:42
 Aki kér tőled, adj neki, és ha
kölcsönkér valaki tőled, ne fordulj el
tőle.
  Ennyi.
"Mi van, ha nem mond igazat?
Az már az ő lelkiismeretét terheli nem
az enyémet."
Pont ezért nem kell kérdezni, hogy ne
kényszerüljön ő sem hazugságba.''

HA MOST ERRE AZT VÁLASZOLOM, HOGY IGEN KAMILLA, NEM KELL MEGKÉRDEZNI, MERT JÉZUS NEM MOND ILYET, AKKOR TE ELÉGEDETTEN NYUGTÁZOD, ÉN MEG ÁLNOK MÓDON REÁD HAGYTAM VALAMIT A BÉKESSÉGEM KEDVÉÉRT...
AZÉRT MERT AZ ÚR JÉZUS NEM MONDJA, HOGY NE KÉRDEZD MIRE ADOD A PÉNZED, MÉG NEM TÍLTOTTA MEG, HOGY MEGKÉRDEZD.
ISTEN GONDOLKODÓ EMBEREKET, NEM DROIDOKAT GYŰJT MAGÁNAK.
HA VALAKI MEGKÍNÁL EGY POHÁR VÍZZEL, NEM KELL KÜLÖN ELMONDANIA, HOGY A SZÁMAT IS KI KELL NYÍTANOM HOZZÁ, HOGY A HASZNOMRA VÁLJÉK...
JÉZUS AZT IS MONDJA, HOGY ''VÁJD KI ÉS VÁGD LE...'' ÉRDEKES MÓDON A KERESZTYÉNEK ENNEK AZ IGÉNEK MÉGIS MEGÉRTIK A LÉNYEGÉT ÖNCSONKÍTÁSOK NÉLKÜL IS.
NEM AZ A SZERETET, HA KÖLCSÖN ADSZ VALAKINEK ÉS NEM SZÁMÍTASZ FEL KAMATOT, VAGY NEM KÉRED VISSZA A PÉNZED, HANEM HA VALÓSÁGOSAN SEGÍTESZ VELE RAJTA, S ESETLEG NEM ÁRTASZ TÖBBET, MINT AMIT HASZNÁLTÁL VOLNA.
A SZERETET ÉRDEKLŐDŐ, BÁR EZT SEM ÍRJA ÍGY KONKRÉTAN A BIBLIA!
NEM KIVÁNCSISKODÓ, ÉRDEKLŐDŐ! TALÁN ÉREZHETJÜK A KÜLÖNBSÉGET.
LEÍROK EGY KONKRÉT ESETET, HÁTHA ÉRTHETŐBB LESZEK:
EGY ISMERŐSÖM TAVALY KÖLCSÖN AKART KÉRNI 10.000Ft-TOT.
MEGKÉRDEZTEM, HOGY MIRE KELL NEKI.
ELMONDTA, HOGY EGY AGGREGÁTORT SZERETNE VÁSÁROLNI, MÁR KI IS NÉZTE, 80.000FT-BA KERÜL, DE A TÍZES HIÁNYZIK HOZZÁ, ÉS MEGIS MUTATTA A KÉSZÜLÉKET A BAUMAXOS ÚJSÁGBAN.
KÉRDEZTEM TŐLE, HOGY MIRE AKARJA HASZNÁLNI.
KELETLENÜL, DE ELMONDTA, HOGY TARTOZÁS MIATT LEKÖTÖTTÉK NÁLA A VILLANYT.
NA EZUTÁN KISZÁMOLTAM NEKI, HOGY LEGALÁBB EGY 4KW-OS ÁRAMFEJLESZTŐRE LENNE SZŰKSÉGE, EZ A VACAK MEG 
1,2KW TELJESÍTMÉNYŰ, S MAJDNEM 1LITER GÁZOLAJAT FOGYASZT ÓRÁNKÉNT. AMI NAPI 4-5EFT KÖLTSÉGET JELENTENE SZÁMÁRA.
MAGYARUL HA KÉRDÉS NÉLKÜL ODA ADOM A PÉNZT, VESZ EGY HASZNÁLHATATLAN KÉSZÜLÉKET, S KIDOB 70000FT-OT AZ ABLAKON A SAJÁT PÉNZÜKBŐL, S AKKOR MÉG EGY FALATOT SEM ETTEK ABBAN A HÓNAPBAN...
TALÁN ÍGY MÁR ÉRTHETŐ, HOGY MIÉRT VAN HELYE A JÓSZÁNDÉKÚ ÉRDEKLŐDÉSNEK A KÖLCSÖNZÉS ELŐTT! A KERESZTYÉN NE AZÉRT KÉRDEZZEN, MINT A BANKÁR, HOGY BIZTOSÍTVA LÁSSA A SAJÁT PÉNZÉT ÉS A HOZAMÁT, HANEM, HOGY TÉNYLEG AZ EMBERTÁRSA JAVÁT SZOLGÁLJA!
   
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 04. - 22:43:11 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 14:46:59
 O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 19:33:03
 O0



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 07:47:45
Értem én Csaba, amiket írsz, és jó dolognak tartom.

De az is igaz, hogy nem élhetünk Testvéreink helyett, se gyermekeink helyett.
Értem ez alatt, hogy az ember a saját kárán tanul a legtöbbet, és Isten is sok mindenbe beleengedi, azért, hogy ő maga találjon megoldást, okulást.
Isten sem rág mindent a szánkba és nem óv meg mindentől, hanem segít, amikor nem találjuk a kiutat, mert olyanba mentünk bele, amibe nem kellet volna, és legközelebb nem tesszük.

Tehát azt szerettem volna mondani lényegében, hogy ha Isten szól, kérdezzük meg, mire kell a kölcsön, vagy a Tesó elmondja, akkor adjunk tanácsot, de nem kell mindig, szerintem.
Ha mindig ezt tesszük, akkor az kontrollnak, irányításnak tűnik, érted, és az nem jó.
Ráadásul magunkra vehetünk olyan terheket, amiket nem kellene.

Nem minden "harc" a mi harcunk, amit éppen látunk  vmosoly11

Mi lett a villanyszámla sorsa?
A "megmentett" 70000-et befizették?
Maradt az áram?
Azon gondolkoztam, hogy volt 70000 ftjuk és mégis azon gondolkoztak, hogy agregátort vegyenek, akkor mekkora lehetett a villanyszámla tartozásuk??  nerd

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 08:54:23
Szia Kamilla!
Jó lenne, ha azt írhatnám, hogy jól végződött a történet, de nem végződött jól!
A 70.000Ft az egyikőjük teljes tárgyhavi fizetése volt.
Igazság szerint, vagy 10éve máról holnapra éltek.
Azóta már albérletben laknak, és nagyobb problémáik is vannak, mint voltak...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 09:04:01

   sad

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 09:05:22
Szomorú ilyet hallani.
 Szomorú látni azt mikor valakinek az élete rosszabodig.

 :'(

Az Úr legyen könyörülettel irántuk.

 :2smitten:



Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #40 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 09:22:39
Igen.

Egyébként az ilyen családoknál az alapokkal van baj, szerintem.
Nem tanulták meg a pénzt sem becsülni, sem beosztani, mert ha az egyik félnek van 70000 Ft jövedelme, a másiknak is X összeg -  nem tudom hány fős család, de ha vannak gyerekek, akkor őutánuk is kapnak aránylag nem kevés pénzt -, akkor azt ha jól beosztják, legalább nem gyűlik fel akkora adósság, amikor már kikapcsol a szolgáltató.
Nekik ebben kellene segítség, persze csak akkor, ha elfogadják.
Látszik ez abból, hogy Csabának kellett megmutatni, hogy milyen rosszul akartak dönteni az agregátorral kapcsolatban.

Megjegyzem, én sem a "nagypénzűek" magaslatáról írom ezeket   :kacsint

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 09:29:20
Igen, baj van az alapokkal!
Mondhatni hiányzik, mellette volt egy deviza hitelük, s csomó más kölcsön.
A családi pótlék képlékeny dolog, hol támogatja, hol pedig nehezíti az állam a gyermeknevelést.
Minden esetre hibás döntések sorozatával jutottak oda, ahová én is...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #42 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 15:30:20
Békesség !

már nagyon rége jártam ezen az oldalon, de ha megengeditek, akkor ehhez a témához hozzászólnék. Nagyon konkrlt bizonyságom van ugyanis.
Nekem Isten kegyelméből van munkahelyem ahol 18-an dolgozunk egy munkaterületen. Minket a teljesített óra függvényében fizetnek és a főnökünk igyekszik úgy beosztani minket, hogy nagyjából egyformán legyenek óráink. Igy a jövedelmünk között nagy eltérések nincsennek. De úgy alakult, hogy valahogy a kollegáim nem nagyon tudnak kijönni a fizetésükből, és kb. 3-4 éve majd minden hónapban úgy tudnak átérni egy fizetéstől a máikig, hogy kölcsönkérnek. Rendszeresen adtam kölcsön, de éreztem, hogy ez azért valahogy nincs rendben. Bár az Ige azt mondja, hogy aki kölcsönkér nem forduljak el attól, de még sem gondolom, hogy az lenne Isten célja, hogy olyan embereket támogassak akik rendetlen életet élnek. Hiszen láttam hogy s mint gazdálkodnak. De sokáig ha ételre kértek mindig adtam, és ez nem is volt olyan kevés. Aztán nagyon komolyan az Úr elé vittem a dolgot, és Isten arra indított, hogy ne támogassam őket a rendetlen életben. Figyelmeztessem őket, hogy mostantól nem számíthatnak arra, hogy majd én kihúzom őket a bajból és aztán ebben tartsak ki. Hát nem volt könnyű megállni, de ez már nem az a helyzet volt, hogy valaki hirtelen megszorult és kisegítem, hanem pontosan tudták, hogy nyugodtan elszórhatják a pénzüket, mert lesz aki segít rajtuk.

Én azt gondolom, hogy Isten áldása van azon ha mi engedelmeskedünk az Ő Igéjének, de valójában az ismeret mellé adja az Úr a bölcsességet, és a világosságot is. Ma az országban nagyon sokan élnek nagyon nehezen, nemegyszer volt hogy igy különböző  fórumokon megismert tesóknak is segítettem, de az öröm volt számomra hogy Isten tudott használni, és soha nem kölcsönadtam hanem azt a rlszt adtam oda, amie Isten Szelleme indított. De ez a munkahelyi kölcsönkéregetés nem ebbe a tárgykörbe tartozott.




Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #43 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 15:41:33
Hát, igen.
A kölcsönkéréssel az a gond, hogy amit kölcsönkér az ember X összeget, azt meg kell adni és az az X összeg hiányként lép fel minden hónapban, ezért nincs sosem vége.
A munkatársaid is, kedves Irma így lehettek ezzel.
Azért is jó, hogy véget vetettél a dolognak, mert lehet, hogy mondjuk abban a hónapban nehezebb volt nekik, ha nem volt más, akitől elkérhették volna azt a bizonyos összeget, de a következőben már jobb lett nekik, mert megszakadt ez a láncolat és így jártak jól.
Olyan ez, mint egy mókuskerék, jobb kiszállni belőle.  vmosoly11
Tulajdonképpen függőség szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 06. - 15:44:35 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 16:38:55
Szia Irma!
Szerintem is helyesen jártál el!
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13