Szerző Téma: Aki kér tőled, annak adj!?  (Megtekintve 16837 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 18:16:30
Szerintem is Irma helyesen jártál el. O0



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #46 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 21:41:14
A napokban történt velem is, hogy újra kölcsön kért egy család, aki szintén az egész életét kölcsönből éli. Az elmúlt évek alatt (17) mindegyre kölcsönkértek, de tudva azt, hogy sokkal jobban élnének, söt élnek is mint egy átlag család, újra nemet kellett mondanom. Gondolkodás nélkül tettem, mert tudtam az előző évekből, hogy nincs meg az alap, ahogy említettétek. A családnak van két felnőtt gyereke, akik simán dolgozhatnának, de nem teszik, és az anya megpróbál mindent megadni nekik, csak ezt vissza élve minél nagyobb az igény. A két szülő meg tengeti a mindennapokat, és a felnőtt gyerekeit ki szeretné kimélni a munkából. És most ez szorul mindig kölcsönre??? Kínos helyzet, mivel az anya még családtag is. Az én 15 éves lányom képes arra, hogy velem dolgozzon, egy kis zsebpénzért, a 38 éves felnőtt még arra sem képes, hogy a mobil telefonja bérlet árát valahol ledolgozza..... Most ezt a családot támogatnom kellene időnként??? >:(



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 22:00:22
Én a saját életemből azt tudom mondani, hogy az alapok akkor dőlnek romba, amikor a vágyainkat felcseréljük a szűkségleteinkkel.
Pedig én sem ezt láttam otthon, sőt!
Úgy érzem nekem jó lecke volt ez, és szűkségem volt Isten ilyen írányú kegyelmére, hogy szemétnek tudjam ítélni azt, amit értékesnek tartottam...
Van egy világi mondás: ''Az ember mindig arra vágyik, amit még nem tudott megszerezni és azt unja meg, amit már megszerzett.''

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #48 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 22:09:39
Igen, pedig egyszer a szükségleteink kellenek, ahhoz, hogy a vágyainkat, megtudjuk szerezni. Nézük Maslow piramis háromszögét.

A világi mondások is értékesek.... ;)



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #49 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 16:10:26
Felmerült egy eset, és érdekelne, mit szóltok hozzá.

Van egy lehetőség itt a városban: uniós támogatással indítottak egy alapfokú számítógépes tanfolyamot, 1 hónapos.
Van egy tesónő, nevezzük X-nek, aki szeretne menni, jó lenne a munkájához ez a képzés, de mivel már részt vett nem régen egy uniós támogatású képzésen, nem mehet erre is.
Van egy másik tesónő, nevezzük Y-nak, akit agitáltak, menjen, de neki nem jó az időbeosztás miatt.
Amikor ez kiderült, X. tesónő felvetette, hogy hozzájárulna e ahhoz, hogy Y. tesónő nevén, adataival ő menne a tanfolyamra.
Y tesónő ezt nem akarja, lelkiismereti okokból, úgy gondolja, hogy csalás.
X tesónő szerint ez nem rossz dolog, hiszen így segíthetne egy embertársán.
Tudni kell, hogy aki szervezi ezt a tanfolyamot, tudna a dologról, neki is jól jön, ha minél teljesebb a létszám, mert kap érte pénzt.
Ha ellenőrzés lenne, ami ritka szerintük, akkor mondana valamit... tehát hazudna...

Most Y tesónő tipródik, mert szereti X tesónőt, meg minden, de mégsem akarna csalni, sőt a férje is, aki nem hívő, azt mondta, ne menjen bele ebbe a dologba...

Ti hogy látjátok ezt?   :hi

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 16:19:34
Tömören: jogtalanság

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 17:26:49
Én is úgy látom, ahogyan a férje, vagyis, hogy nem menjen bele abba a dologba.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #52 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 20:57:40

 Köszöbön a válaszokat. 

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #53 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 21:51:26
Sziasztok!

Isten Igéje a legjobb válaszokat adja, szerintem.
Az igaznak ösvénye egyenes, egyenesen készíted az igaznak útját.(Ésa26,7)
Én is szeretem az egyenes dolgokat, mert azok hasznosak, úgy gondolom.
Itt az x testvérnő nem egyenes és még az y testvérnőt is tévútra vinné. Hát ez nagyon nem szép.

István



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 22:43:23
Nagyon furcsának találom, hogy egy ember aki nem hívő, meglátja, hogy ami történik csalás, és nem helyén való és a hivő ember nem :( :o



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #55 Dátum: 2013. Szeptember 19. - 07:00:50
Igen, furcsa... de azt mondja Y tesónő, hogy X tesónő azt mondta magáról, hogy nem tartja magát kereszténynek mostanában....  sad

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #56 Dátum: 2013. Szeptember 19. - 07:24:23
Ez egyre rosszabb.
Tenni is akar érte, hogy ne tartsa magát annak?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #57 Dátum: 2015. Október 26. - 20:41:06
kb. 2 hete áldásban részesültem, 2 napot plusszban be kellett ugranom dolgozni a kolléganő helyett. örültem a plussz pénznek. :)
Első nap estefelé, közel a zárás idejéhez, besietett egy nő, akit ismerek, többször vásárolt már nálam, és riadtnak tűnt, meg olyannak, aki siet, és bajban van.
Nem tudhatta szerintem, hogy én dolgozok...
Szóval, azt mondta, adjak már neki 500 forintot, mert mindjárt bezár a gyógyszertár, és kevés a pénze, nem tudja kiváltani a gyógyszert.
Mondom, persze, adok, éppen van nálam pénz.
Azt mondja, még jobb lenne, ha 1000 forintot adnék.
Mondom, jó, akkor annyit adok.
Kérdezem, akkor holnap hozod a pénzt?
Bólintott, de annyira ideges volt, mint akit üldöznek, vagy mi...
Gondoltam, siet, mert bezár a gyógyszertár, biztosan hozza másnap a pénzt.
Nos, nem hozta.... azóta sem...
Aznap azon gondolkoztam, milyen jó, hogy tudtam adni. Tényleg jó érzés volt, főleg az, hogy szabad voltam a pénztől.
Isten megáldott, és én jó szívvel tudtam adni belőle.

Aztán, mikor nem hozta másnap a pénzt az illető, akkor figyeltem magam, mit érzek, gondolok, de semmi különöset.
Gondoltam, majd beadja valamelyik nap a munkahelyemre, és kész.
Közben beszéltem a kolléganőmmel, aki mondta, hogy már hozzá is "esett be" így ez a nő, pénzért, mondva, nem fizették ki és nincs pénze, majd még egyszer, akkor gyógyszerre, ugyan így, mint tőlem, de a kolléganő nem adott neki.
Gyanús volt neki a dolog :)

Szóval, mai napig nem kaptam vissza a pénzt, szerintem hideg vizet ihatok rá, egészen nyugodtan  kuncog
De nem izgat!
Teljesen békességem van felőle, és ezen nagyon el vagyok csodálkozva, és örülök is neki, és dicsérem, áldom Uramat, aki ezt kimunkálta bennem, mert bizony ezelőtt nem így reagáltam, nagyon nem.   brush1

Most, hogy ezt leírtam, az jutott eszembe, hogy ha mégis visszahozná, talán azt kellene mondanom, hagyja, tegye el. :)
Hát, majd kiderül, ha kiderül.....  hehe

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #58 Dátum: 2023. Április 18. - 18:29:22

Sziasztok!   vint

Pár napja eszembe jutott a téma-adó Ige, és gondolkodtam rajta.
Most eszembe jutott, hogy van ilyen témánk a fórumon, és megkerestem, átolvastam, és úgy tűnik, alátámasztják a hozzászólások azt, ami eszembe jutott ezzel az Igével kapcsolatban.

Megnéztem pár utalást, meg ami eszembe jutott Ige a témával kapcsolatban, és arra jutottam, hogy nem pénz kölcsönkérés-adás a lényege az adásnak, hanem az élethez való szükségek.
Eszembe jutottak Jézus szavai, amikor arról beszél, hogy amikor enni, inni adtak valaki rászorulónak, vagy ruhát adtak neki, akkor Jézusnak adtak.
Aztán Jakab apostol szavai, amikor arról ír, hogy ha mezítelen, ha éhes, ha szomjas egy testvér, akkor azon kell segíteni, hogy ne legyenek ilyen alap hiányai, adni kell neki.
Abban az időben a pénz nem is játszott akkora szerepet az emberek között, mint manapság.

A Lukács 11,1-13; -ban van egy eset, amikor valaki kenyeret kér kölcsön.

Az 5Mózes 15-ben is van szó a kölcsönről, adásról, és az is termény, jószág, ilyenek.

Ahogy látom, inkább ilyen kölcsönadásról van szó.

Pénzt kölcsön adni nem jó, mert azt nehezebb odaadni, visszaadni.

Ha lisztet, cukrot, zsírt, vagy egy ruhadarabot adunk kölcsön, és nem kapjuk vissza, az nem okoz olyan problémát, mintha pénzről lenne szó.

Mit gondoltok?   :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #59 Dátum: 2023. Április 19. - 09:17:13
Egyetértek, Kamilla!

Ha egy picit racionálisan
közelítem meg a témát:az élelem, és a ruházat ára emelkedik, a forint árfolyama meg csökken.  :cool
« Utoljára szerkesztve: 2023. Április 19. - 09:19:49 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"