Szerző Téma: Elmélkedések az igéről  (Megtekintve 33515 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #75 Dátum: 2016. Június 14. - 22:53:53
Érdekes téma ez, és megértem Csaba gondolatait.
Ha elfogadjuk azt, hogy Isten a világ teremtése előt, kiválasztotta az övéit (és ez minden emberi érdem nélkűl, az a jó kedvéből történt), a kegyelemi választás szerint, akkor tényleg nem sokat tehetünk hozzá, azzal, hogy imádkozzünk, vagy el nem vehetünk abból ha azt nem tesszük.

Éppen ezzért nehéz sokaknak elfogadni az eleve elrendelést. Mivel igen csak megsemisít minden emberi erölködést.

Csak úgy futtában néztem át pár igehelyet, ezt az egy igét találtam ami utalás arra, hogy mások megtéréséért kell imádkozni:

1Tim 2:1-4
Intelek azért mindenek elõtt, hogy tartassanak könyörgések, imádságok, esedezések, hálaadások minden emberekért,
Királyokért és minden méltóságban levõkért, hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel.
Mert ez jó és kedves dolog a mi megtartó Istenünk elõtt,
A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

Érdemes ennek utána nézni.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #76 Dátum: 2016. Június 14. - 23:03:18
Szia Zoli! :int

Én azt nem kétlem, hogy Isten akarata, hogy másokért imádkozzunk. Akinek van, az a gyermekéiért is.

Azért fura lenne azt feltételzni, hogy Isten megtisztel majd bennünket azzal, hogy az imánk kedvéért megtérít valakit.

Aztán itt van az ige, amit hoztál:

"A ki azt akarja, hogy MINDEN ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson."

Ebből 3 dolog következhet:

1, A kálvinizmus nem hibátlan
2, Megpróbáljuk az igehelyet "kimagyarázni"
3, Isten személye és gondolkodása számunkra felfoghatatlan, az emberi elme részére csupa ellentmondás.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #77 Dátum: 2016. Június 14. - 23:13:34
Idézet
Azért fura lenne azt feltételzni, hogy Isten megtisztel majd bennünket azzal, hogy az imánk kedvéért megtérít valakit.
Így látom én is.
Vannak nehezen érthető dolgok, és ez éppen az egyik.

Mert nehéz - legalább is szémunkra - össze egyeztettni ezt a két dolgot.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 14. - 23:14:13 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #78 Dátum: 2016. Június 14. - 23:23:32
Én azt sem tudom összeegyeztetni, hogy Isten mindenkit meg akar menteni.
Mindenkit meg tudna menteni.
De még sem így cselekszik.

A szuverén hatalom, a szeretet, a mindenhatóság, a szentség és az igazság olyan tulajdonságok, amit egy teremtmény képtelen lenne együtt elhordozni, úgy hogy meg ne semmisüljön alattuk.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #79 Dátum: 2016. Június 14. - 23:33:12
Pontosan ez a Hit.
El hinni Isten kijelentését úgy ahogy van, még akkor is, ha az a mi szemszögüngből érthetetlen, lehetetlen vagy éppen ellentmondásos.
El hinni, hogy mind ezek az érthetetlen dolgok mögöt, egy igasságos, szerető bölcs Isten van.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #80 Dátum: 2016. Június 14. - 23:45:33
:like:

Jó éjt Nektek! :2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #81 Dátum: 2016. Június 14. - 23:56:27
Jó éjt.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #82 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 20:58:40
Jel 9:1  Az ötödik angyal is trombitált, és látám, hogy egy csillag esett le az égről a földre, és adaték annak a mélység kútjának kulcsa.
Jel 9:2  Megnyitá azért a mélységnek kútját: és füst jöve fel a kútból, mint egy nagy kemencének füstje; és meghomályosodék a nap és a levegőég a kút füstje miatt.
Jel 9:3  A füstből pedig sáskák jövének ki a földre; és adaték azoknak hatalom, mint hatalmuk van a föld skorpióinak.
Jel 9:4  És megmondaték nekik, hogy a földnek füvét ne bántsák, se semmi zöldellőt, se semmi élőfát, hanem csak azokat az embereket, akiknek homlokukon nincsen az Istennek pecséte.
Jel 9:5  És adaték azoknak, hogy meg ne öljék őket, hanem hogy kínoztassanak öt hónapig; és azoknak kínzása olyan, mint a skorpió kínzása, mikor megmarja az embert.
Jel 9:6  Annak okáért azokban a napokban keresik az emberek a halált, de nem találják meg azt; és kívánnának meghalni, de a halál elmegy előlük.
Jel 9:7  A sáskáknak formája pedig hasonló vala a viadalhoz felkészített lovakhoz; és a fejükön mintegy aranyhoz hasonló koronák valának, és az orcáik olyanok valának, mint az emberek orcái.
Jel 9:8  És olyan hajuk vala, mint az asszonyok haja; és fogaik olyanok valának, mint az oroszlánoknak.
Jel 9:9  És olyan mellvértjeik valának, mint a vas mellvértek; és az ő szárnyaik zúgása olyan vala, mint a viadalra száguldó sok lovas szekerek zúgása.
Jel 9:10  És skorpiókhoz hasonló farkuk vala és fullánkjuk; és a farkukban vala a hatalmuk, hogy ártsanak az embereknek öt hónapig.
Jel 9:11  Királyukul pedig a mélység angyala vala felettük; annak a neve zsidóul Abaddon, görögül pedig Apollion, [azaz Vesztő] a neve.


Azon gondolkoztam, hogy ez a mélység, amiről itt van írva, ugyanaz-e, mint ami a Teremtés könyvben van írva? :

1Móz 1:1  Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.
1Móz 1:2  A föld pedig kietlen és puszta vala, és sötétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.

            :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #83 Dátum: 2016. Szeptember 18. - 21:49:03
Szerintem a teremtéstörténetben a mélység azt a hatalmas vízfelületet jelentette, ami akkor a földet borította.
A Jelenések könyvében pedig az alvilág egyik részéről lehet szó.

Bár a Septuagintában, az 1 Móz 1-ben ugyanazt a szót használják, mint ami a Jelenésekben van.

1 Móz 1:2
ἡ δὲ γῆ ἦν ἀόρατος καὶ ἀκατασκεύαστος, καὶ σκότος ἐπάνω τῆς ἀβύσσου, καὶ πνεῦμα θεοῦ ἐπεφέρετο ἐπάνω τοῦ ὕδατος.

df1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #84 Dátum: 2017. November 21. - 13:50:57

Kaptam egy kérdést:

Ezékiel valóban/fizikálisan megette a türeteket az Ezékiel 3:1-3ban vagy egy szellemi látomásról van szó amivel példálózott az Úr?


Szerintetek mi a válasz?   :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #85 Dátum: 2017. November 21. - 15:05:15
Nem könnyű kérdés. Szerintem valószínűbb, hogy tényleg megette.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #86 Dátum: 2017. November 21. - 15:09:17
:) Elfelejtettem írni, hogy indoklás is kellene a válaszhoz.   :szelid:


        :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #87 Dátum: 2017. November 21. - 15:21:53
Azért gondolok erre, mert nekem úgy tűnik, hogy ténylegesen átélte az Úrnak valamiféle jelenlétét. Az 1. és 2. fejezetekben ilyen igék vannak:

.... Amikor megláttam, arcra borultam, és hallottam, hogy valaki megszólal. .....
Miközben beszélt, lélek áradt belém, talpra állított, én pedig hallottam, hogy beszél hozzám.

Nekem ezek tényleges átélésnek tűnnek. Ezékielt Isten valamiféle jelenlétének érzékelésétől elhagyta minden ereje. Utána úgy kellett erőt tölteni belé, hogy ... hát hogy "használható" legyen.

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #88 Dátum: 2017. November 21. - 15:36:32
Ez megint egy olyan igehely, ahol le van írva, hogy mi történt, de az hogy ki és hogyan értelmezi, az más kérdés. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #89 Dátum: 2017. November 21. - 15:43:03
Na, és Te hogyan, Csaba?   :szelid:


       :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.