Szerző Téma: Bántások, bántódások  (Megtekintve 7948 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Dátum: 2012. November 05. - 11:41:01
     
Van egy nagy hibám! Még mindig!--Ha bántanak, kiakadok! A pogányokon már nem annyira, mint valaha,
de ha olyan ember, akiről elképzelni nem tudtam, akkor  végem van. :2funny:-jó ide ez a figura?
Ma kaptam egy jó leckét, olyan személyre szabottat!Nagyon tetszik, majd végig be fogom ide írni,
de közben szívesen olvasnám a véleményeteket, gondolataitokat... vint vint

""Önközpontúságból fakad sok dolog, amit tapasztalunk. A Példabeszédek 13. fejezetében a 10. vers így hangzik: „Csak háboruság lesz a kevélységből: azoknál pedig, akik a tanácsot beveszik(megfogadják), bölcsesség van”(Károli). Zárójel tőlem.

      Újford: A kevélységből csak civódás lesz, de a tanács megfogadásában bölcsesség van.
      Rómkat: Ahol a kevélység tanyáz, ott csak veszekedés van, az alázatosaknál bölcsesség lakik.
      Neovulg: A kevélyek között mindig háborúság van, a megfontoltakat azonban bölcsesség vezérli.

     Sokan először vitába szállnának ezzel a kijelentéssel, mondván: „Várjunk egy percet! Nem lehet a büszkeség az egyetlen oka a viszálykodásnak és a háborúságnak!
     A Péld. 17,14-ben az áll, hogy a viszálykodás a háborúság kezdete, tehát a háborúságot nem csupán a büszkeség okozza. X.Y. ezt és ezt tette velem. Viszálykodó természetű” Mások azt mondják: „Te ezt nem értheted meg; én egyszerűen egy ilyen típusú ember vagyok.”

Nem. A Szentírás azt állítja, hogy a háborúságot csakis a büszkeség okozza. Ez nem az
„egyik legfőbb ok” – ez az egyetlen ok! ""
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 05. - 17:15:53 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2012. November 05. - 14:18:42
Szia Flóra, induljunk el a kályhától  hehe
Az mit jelent hogy "bántanak"? :sherlock:
"Kezdetben"  hehe --- az új teremtés kezdetén ---
csak azzal lehetett megbántani, ha olyan dolgot mondtak rám amit nagyon utáltam  :tickedoff: és aki mondta az nagyon jól ismert, hogy nem vagyok olyan.
Téged mivel bántanak?

 :2smitten:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2012. November 05. - 16:26:40
Kedves Magduska!

Az életemet végig kísérte, hogy hazudtak rám gyermek koromtól fogva, abban a közegben levő emberek, melyben éltem és megfordultam--mások nem is tehették-- csak azért írom ezt le, hogy nem volt kivétel, nem volt olyan hely, ahol nem bántottak--gondolom, minden embert bántanak, nem is tudom, hogyan dolgozzák fel?--ekkor még bántott a dolog, felnőttként meg dühöngök rajta.

Mostanában, ami kihoz a sodromból: a szolgáltató nem szolgáltat a díjért, a biztosítós ügynök hazudik, állítja, hogy elmondott nekem valamit, amit nem mondott el!- Nem tévedek!
Az udvaromon tartózkodva, egyszer látom, hogy egy ember vödörrel belemerít a tavamba!--nem ez utóbbi a lényeg, mert slaggal is adtam volna vizet, hanem, hogy mert bejönni hozzám a kerítésen keresztül?--Nem tudja, hogy láttam.
Ugyanebből a társaságból egy ember többször a hidamra állt hosszabb időre autóval, amit megengedtem volna!
A napokban aztán már az utca végén dolgoztak, én a közepén lakom--hosszú utca-- és! ott MERTE hagyni!--hozzám meg jöttek volna kettő kocsival is!
Látod, most ez is rólam szól!
De azért folytatom..Odajárnak hozzám egy család macskái enni! itt nem adnak az állatoknak táplálékot!
Amikor nem engedem meg, hogy egy anyamacska hozzám áthozza a porontyait, hanem szólok, hogy vigyék haza, mert nem én vállaltam
a macskát, akkor én vagyok a rossz!-- Nekem nem kell macskafarm! És más ne erőltesse rám a hanyagsága miatt, mert nincs joga hozzá!
Elvitette a kerítésemet a szomszéd portáján dolgozó kombájnos ember, a szomszéd szerint neki ahhoz semmi köze!-Azt merte mondani,
nem tudja, ki dolgozott nála! Hát! ezt mondhatná egy bíróságon? Vagy mondhatta volna a biztosítómnak?--Én a szomszédommal vagyok jogviszonyban, ő meg a munkásával! Nem?
Nekem a biztosító kifizette volna, de akkor ott kiderült volna! hogy nem volt engedélye a kombájnosnak vezetni a gépet!--Félt, hogy tőle kérek kettő forintot!
Ezek az emberek fordítva gondolkodnak! Értetlennek tetetik magukat!

Itt módosítottam, kivettem belőle egy olyan esemény leírását, ami hegy csúcsa volt, nem a cselekmény miatt, hanem a cselekvő személye miatt.

A lecke folytatásából kiderül, hogy a bántást nem kell felvennem!--csak nem tudom kivitelezni!--- vint vint
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 05. - 21:47:17 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2012. November 05. - 16:52:23
Jézus Krisztus igaztalanul bántották, ölték meg! Rossz tanuló vagyok! vint--én bűnös vagyok!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2012. November 05. - 17:00:04
""Néhányan megint vitatkoznának ezzel: „Sokféle problémával küzdök, de a büszkeség éppen nincs köztük. Ha már erről van szó, olyan alacsony az önbecsülésem, hogy engem senki se vádolhatna büszkeséggel.”

     Újra meg kell határoznunk, mit értünk büszkeség alatt. Ez nem csak azt jelenti, hogy
jobbnak hiszed magad másoknál, hanem a legegyszerűbb megfogalmazással élve, úgy
tekintesz magadra, mint mindennek a középpontjára. Az önközpontúság valójában
minden büszkeség gyökere.
     A 4Móz. 12,2. versében azt olvassuk, hogy Miriam és Áron, Mózes testvérei, ellene fordultak Mózesnek, és bírálták őt, amiért idegen származású nőt vett feleségül. Azt mondták: „Vajon csak Mózes által beszélt az ÚR? Nem beszélt-e miáltalunk is?”
    A Biblia a 4Móz. 12,3. versben (egyes fordítások szerint zárójelben) megjegyzi, hogy
Mózes a föld legszelídebb embere volt. Nem sértődött meg azon, amit mondtak neki, hanem
imádkozni kezdett, és közbenjárt a testvéreiért.
     Amikor azt olvassuk, hogy Mózes volt a legszelídebb ember a földön, álljunk meg egy
pillanatra, és gondolkodjunk el ezen.



     Nem tudjuk, hány ember élt akkoriban a világon, de biztos, hogy több millió, és Mózes volt köztük a legszelídebb. Ami igazán bámulatos kijelentéssé teszi ezt, az az a tény, hogy ő maga írta ezt le. A legtöbb ember úgy gondolja, hogy ha igazán alázatos és szelíd vagy, akkor te ezt nem is tudod.  Ez hamis benyomás arról, mi is valójában az önhittség.""" vint
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 05. - 17:16:34 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2012. November 05. - 17:01:03
   ""  A büszkeség nem csak az, hogy jobbnak gondolod magad mindenki másnál – hanem önközpontúság.
Olyan ez, mintha lenne egy pálcánk, melynek egyik vége gőg, a másik alacsony önbecsülés. Ezek ugyanazon dolog egymással ellentétes kifejezései, de mindkettő
ugyanazt a pálcát alkotja: önközpontúságot. Nem számít, hogy azt hiszed, jobb vagy
mindenki másnál, vagy azt, hogy rosszabb vagy mindenki másnál, ha önközpontú vagy.

     Ez a büszkeség gyökere. Minden ezen keresztül szűrődik át. Egy félénk, szégyenlős személy is lehet nagyon büszke és önközpontú, aki csakis magára gondol!
Arra szeretnék rámutatni, hogy az önközpontúság valóban minden büszkeség gyökere, és
ha visszapillantasz a Péld. 13,10. versére: „Csak viszály van a kevélységből”, ez azt mondja, hogy valójában a mi önközpontúságunk tesz minket dühössé, nem pedig az, amit mások tesznek velünk! Önközpontúságunk válaszol arra, amit mások tesznek.
Sosem leszel képes megakadályozni, hogy az emberek piszkáljanak; nem lehet.

     A hit nem arra való, hogy másokat irányíts, hanem arra, hogy segítsen uralkodni önmagadon, és azokon a dolgokon, amelyek benned vannak.

Tehát nem számít, mit tesznek veled az emberek.
     Amikor Jézus megfeszíttetett, képes volt így imádkozni azokért az emberekért, akik
megfeszítették: „Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek.”
Nem az őt megfeszítő embereket uralta, hanem saját Magát.""  vint
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 05. - 17:16:57 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2012. November 05. - 17:01:19
Azt gondolom, hogy ez rettentő, elkeserítő, borzasztó - nem találok rá szavakat, hogy megfelelően leírjam mennyire átérzem - átmentem, és megyek rajta időnként most is. :-[

Megint a kályha szeretnéd, ha mindenki kedves figyelmes jóindulatú lenne veled? :2smitten:
 :szelid:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2012. November 05. - 17:05:16
Ember vagyok! És jó lenne! Itt jön be a Fiúk tanítása: A Mindenható szeret engem az Ő mindent felülmúló szeretetével! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2012. November 05. - 17:06:31
A lecke vége:""Az önközpontúság tesz minket indulatossá.

      Jézus nem Önmagáért jött el, hanem úgy szerette a világot, hogy értünk jött a földre.
Miközben a kereszten függött, az egyik tanítványa gondjaira bízta az anyját. Jézus azért volt
képes megbocsátani, és szeretet érezni – mert nem volt önközpontú.
     A saját önzőséged tesz haragossá, noha a Biblia szerint neked halottnak kellene lenned Galata 2,20(„…élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus…”)önmagad számára. Ha egy holttest hever egy lelketlen ember előtt, sértegetheti,vagy figyelmen kívül hagyhatja, de ha az valóban egy holttest, nem fog válaszolni.

     Az ok, amiért úgy válaszolsz, ahogy válaszolsz a körülötted lévő dolgokra, nem a külső körülményekben rejlik, hanem abban, ami benned van.

     Soha se leszel olyan erős hitben, hogy el tudd hárítani az összes akadályt és mindent, ami rossz irányba taszít, de befolyásolhatod magadat.



     Eljuthatsz egy olyan pontra, ahol Jézust teszed Úrrá az életeden, és szereted Őt, az Ő országát, s a többi embert, jobban, mint ahogy önmagadat szereted.

     Rá fogsz ébredni, hogy amikor így teszel, és uralkodsz magadon, a küzdelem és a versengés meg fog szűnni az életedben.

     Az egyik legnagyszerűbb kulcs ahhoz, hogy alkalmazni tudd mindazokat a dolgokat, melyeket Isten tett az életedben, hogy felismered, Ő nem önző célokra adta neked a királyságot. Nem azért tette ezeket a dolgokat, hogy minden szükségedet betöltse.
     Meg kell tanulnod, hogy önmagad megtagadásával, és az életed „elvesztésével” kezdheted el felismerni, mit is jelent az élet.

Mit jelent? Mások és Isten szeretetét, jobban, mint ahogy önmagad szereted – ez pedig azt jelenti, hogy elkezded hatástalanítani saját haragodat és sérelmedet, s mindazokat a pusztító dolgokat, melyek benned vannak.

     Mások hibáztatása helyett el kell vállalnod a felelősséget, és szembe kell nézned vele, meg kell aláznod magad Isten előtt, és kérned kell Őt, hogy jöjjön, és tegye Magát naggyá az életedben. Csak így járhatsz a győzelem útján.

     Imádkozom, hogy Isten ma használja fel ezeket a dolgokat, melyeket említettem arra, hogy megnyissa a szívedet és felismerd saját önközpontúságodat, amely lehangol. "" vint vint
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 05. - 17:17:31 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2012. November 05. - 17:10:52
Talán az önhittség kérdését kellene tisztázni magadban.

Azt gondolom, ha valamit te tudsz a legjobban megcsinálni, akkor hiszel magadban azon a területen!
Ez  szerinted baj lenne?
Ha egy mester embert hívok akkor remélem, hisz abban, hogy tökéletes munkát végez, és nem úgy vállalja el, hogy "talán megtudom csinálni, megpróbálom, talán sikerül"

Dávid önhitt volt?
Úgy általában a mindennapokban?

Amikor a harcba ment akkor önhitt volt?



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2012. November 05. - 17:13:08
Kérlek jelöld azt ami nem a te gondolatod, mert nem tudok közte különbséget tenni
 :-[



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2012. November 05. - 17:15:46
A lecke vége:"Az önközpontúság tesz minket indulatossá.

      Jézus nem Önmagáért jött el, hanem úgy szerette a világot, hogy értünk jött a földre.
Miközben a kereszten függött, az egyik tanítványa gondjaira bízta az anyját. Jézus azért volt
képes megbocsátani, és szeretet érezni – mert nem volt önközpontú.
     A saját önzőséged tesz haragossá, noha a Biblia szerint neked halottnak kellene lenned Galata 2,20(„…élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus…”)önmagad számára. Ha egy holttest hever egy lelketlen ember előtt, sértegetheti,vagy figyelmen kívül hagyhatja, de ha az valóban egy holttest, nem fog válaszolni.

     Az ok, amiért úgy válaszolsz, ahogy válaszolsz a körülötted lévő dolgokra, nem a külső körülményekben rejlik, hanem abban, ami benned van.

     Soha se leszel olyan erős hitben, hogy el tudd hárítani az összes akadályt és mindent, ami rossz irányba taszít, de befolyásolhatod magadat.



     Eljuthatsz egy olyan pontra, ahol Jézust teszed Úrrá az életeden, és szereted Őt, az Ő országát, s a többi embert, jobban, mint ahogy önmagadat szereted.

     Rá fogsz ébredni, hogy amikor így teszel, és uralkodsz magadon, a küzdelem és a versengés meg fog szűnni az életedben.

     Az egyik legnagyszerűbb kulcs ahhoz, hogy alkalmazni tudd mindazokat a dolgokat, melyeket Isten tett az életedben, hogy felismered, Ő nem önző célokra adta neked a királyságot. Nem azért tette ezeket a dolgokat, hogy minden szükségedet betöltse.
     Meg kell tanulnod, hogy önmagad megtagadásával, és az életed „elvesztésével” kezdheted el felismerni, mit is jelent az élet.

Mit jelent? Mások és Isten szeretetét, jobban, mint ahogy önmagad szereted – ez pedig azt jelenti, hogy elkezded hatástalanítani saját haragodat és sérelmedet, s mindazokat a pusztító dolgokat, melyek benned vannak.

     Mások hibáztatása helyett el kell vállalnod a felelősséget, és szembe kell nézned vele, meg kell aláznod magad Isten előtt, és kérned kell Őt, hogy jöjjön, és tegye Magát naggyá az életedben. Csak így járhatsz a győzelem útján.

     Imádkozom, hogy Isten ma használja fel ezeket a dolgokat, melyeket említettem arra, hogy megnyissa a szívedet és felismerd saját önközpontúságodat, amely lehangol. " vint vint

Egy szavával sem értek egyet  :sherlock:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2012. November 05. - 17:24:29
Én magamra vettem a tanítást!--
"  Eljuthatsz egy olyan pontra, ahol Jézust teszed Úrrá az életeden, és szereted Őt, az Ő országát, s a többi embert, jobban, mint ahogy önmagadat szereted.
 Rá fogsz ébredni, hogy amikor így teszel, és uralkodsz magadon, a küzdelem és a versengés meg fog szűnni az életedben."

De bármiféle cáfolatot szívesen veszek... :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2012. November 05. - 17:41:28
1./Eljutottam egy olyan pontra, hogy csak az Ő segítségével tudom Őt Úrrá tenni az életemben - egyedül nem megy, de kérhetem Őt!

2./
Lk 6,28    
Áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, és imádkozzatok azokért, a kik titeket háborgatnak.
Rm 12,14    
Áldjátok azokat, a kik titeket kergetnek; áldjátok és ne átkozzátok.


A Mindenható Isten, ebben az időszakban a KEGYELEM, Istene!
Értem a gyermekéért azokkal az emberekkel cselekszik, akik engem háborgatnak, ha én áldom őket, akkor Ő ott van velük.

Az ÁLDÁS azt jelenti, hogy Isten jelenlétében vagyok és Belőle minden rám áramlik.
Akiket áldok az Ő jelenlétébe viszem - Isten nem beavatkozó Őt kérni kell nekem is.

Talán ez válasz azokra a próbatételekre, amibe kerültél, és akkor a Jakab levélben levő "teljes örömnek" kezd kiépülni
 :2smitten:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2012. November 05. - 17:48:08

Tanít a Mindenható, de rossz tanuló vagyok. :2smitten: vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω