Szerző Téma: Bántások, bántódások  (Megtekintve 7946 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2012. November 05. - 17:49:47

Tanít a Mindenható, de rossz tanuló vagyok. :2smitten: vint

Ki mondja, hogy rossz tanuló vagy?
Az Úr Jézus Krisztus nem kárhoztat, Ő megigazít  hehe



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2012. November 05. - 21:11:47
Készítettem egy külön topicot a beszélgetésből. Ha nem megfelelő a cím, szóljatok, átírjuk.  :szelid:
vint

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2012. December 04. - 05:20:30
Nekem az szúr szemet, ha valaki nem viszi végig azt amit elkezdett :huh
"Új vagyok teljesen új", aztán jön a következő mondat "ha valamit rosszul csinálok" hát ez kiakaszt, és ha még ezt angol nyelven mondja, és magyarra fordítják, hát akkor végem van.

Sem a mondó, sem a fordító nem érti, mi vele a bajom!
Mit tesz ilyenkor az ember?
Szalad az Apukájához  hehe
Milyen jó, hogy Ő cselekszik, és akkor már nem is vagyok kiakadva, mert miért vagyok kiakadva?
Ugyan azt csinálom amit az aki kiakasztott, és is hasonlítok valamit  a régihez.

Ez jó!
Szerintem
 hehe



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2013. Április 30. - 22:03:34
Beírtam, kitöröltem, beírtam, kitöröltem, most végleg beírom:
Nemrég olvastam valahol, hogy nem azzal van a baj, akit bántanak, hanem azzal, aki bánt.
Ma megfogalmaztam: Hát nem az a....., aki aki engem annak néz? De igen! Ő a ..... !
A mesterember, aki anyagi motivációból .....-nek néz, nem engedhet belőle, mert akkor nem kap munka nélkül pénzt, pedig arról le nem mond!
Az a " testvér", aki .....-nek néz,  Ő maga az! Az én elmémet a Mindenható alkotta!---na kezd bűzleni!
Ahova el kívánok jutni, az most következik.
Egész életemben az emberek cselekedeteinek motivációja érdekelt, azért fordultam az okkult tudományok felé is...
Az utolsó években meg kellett tudnom, hogy ez a motiváció a bűn.
Az utolsó hónapokban megfogalmaztam tapasztalat alapján, hogy a pénz a motiváció.
Ma pedig azon gondolkodtam, vajon a " testvérnek" mi volt a motivációja? Nem akart  ingyen könyvet adni? De tovább megyek!
Kevesellték a tizedemet?--az első másfél évben 12.5 %-ot fizettem, mert nem akartam egy bizonyos összegtől kevesebbet ...
Azonkívül adakoztam, magamhoz mérten nem filléreket.
Ma jött egy kérdés elém, amiben tudnátok segíteni. 
Van egy házaspár, egyikőjük egyháztag. Miből kell fizetni tizedet? a saját nyugdíjából? Vagy kettőjükét össze kell adni, majd felezni és abból a félből kell fizetni?--- Amennyiben így lenne, akkor is rendben vagyok, nem azért, mert a Férjem ugyanolyan keveset kap, mint én, hanem más okból.
Jó lenne egy válasz! több is!---Talán ezért bántottak?
 


Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2013. Április 30. - 22:07:52
Köszönöm a választ kedves Virág! Megkaptam! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2013. Április 30. - 22:27:56
Szívesen!  :2smitten:

Szerintem ha ilyet várnak el egy egyházban, az nem helyes, hogy valaki a másik fél jövedelméből is fizessen tizedet, vagy bárhogyan is, belevonja azt a dologba. Kivéve, ha ő maga szeretné így.

Aki meg a testvérek közül a másik tizedét számolgatja, és keveseli, rosszat tesz, mert nem tartozik rá, sem a számolás, sem a megítélés, ez teljesen az Úr és a gyermeke dolga, szerintem. Még ha nem is lenne a teljes tized összege az adomány, akkor sem.
Hát az egyházban is történhet a pénz szeretete miatt ilyen célozgatás, de lehet a személyválogatás, hibakeresés, pletykálkodás, ítélgetés is a háttérben. 
« Utoljára szerkesztve: 2013. Április 30. - 22:30:08 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #21 Dátum: 2013. Május 01. - 11:48:42
Fontos a látható egyház számára a tized, de szerintem nem szabad törvényt csinálni belőle.
Kerülhet egy-egy hívő család olyan nehéz anyagi helyzetbe, hogy minden garasra szűksége van a megélhetéshez. Ha egy gyülekezetben nem csak biblikus tized fizetés van, hanem diakónia is, akkor az ilyen helyzetekre is tud ige szerint reagálni. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2013. Május 01. - 19:57:32
" de lehet a személyválogatás, hibakeresés, pletykálkodás, ítélgetés is a háttérben. "- Ezekkel találkoztam, különösen az elsővel.
Fontos leírnom, hogy csak találgattam, de közeledek.Most már meggyőződésem, hogy anyagi dolog van a háttérben.
Sajnálom, hogy mindig ugyanoda lyukadok ki és ezzel traktállak Benneteket!- Itt is keresem az igazat és az ál-megtért emberre mi lehet a jellemző?-ami a világi emberre, ugyanis ő maga is az!--Kettő lehetőségen  gondolkodtam, ha Ti nem tapasztaltátok az általam vázolt esetleges gyakorlatot, akkor elvetem és a másikat fogadom el,ami meg tény, csak ez is eszembe jutott... Köszönöm az együtt-gondolkodást kedves Virág! :2smitten: --Nagy döntés előtt állok! vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2013. Május 01. - 20:18:52
Fontos a látható egyház számára a tized, de szerintem nem szabad törvényt csinálni belőle.
Kerülhet egy-egy hívő család olyan nehéz anyagi helyzetbe, hogy minden garasra szűksége van a megélhetéshez. Ha egy gyülekezetben nem csak biblikus tized fizetés van, hanem diakónia is, akkor az ilyen helyzetekre is tud ige szerint reagálni. :szelid:
Minden szavaddal egyet értek kedves Csaba! :2smitten:-dolgoztam és gondolkodtam rajta pár hónapot és általában az egyház biblikus működését is tanulmányoztam némileg.
Az én tapasztalatom az--és nem értek vele egyet!-- hogy a tized fizetését   összekötik az ember megtérésével, az dönti el, hogy megtért-e valaki?-- Akkor ez így már törvény kell, hogy legyen!-- Én a hitből való adakozás mellett  állok a törvényes tizeddel szemben.
Ráadásul! amint említetted, van aki, nem tud fizetni, van aki többet is tud odaszánni.
Mintha a tized fizetése döntené el, hogy el leszek-e ragadtatva? csak be kell lépni egy egyházba, ahol tizedet szednek, az az igazi, ugyanis csak a megtért ember tud fizetni-- aztán már a bűnök sokasága elöntheti az ember életét, nem számít,--ahogy már erről másutt tettem említést... Köszönöm a hozzászólásokat! Köszönöm, hogy elnéztétek a nyűglődésemet! Kell tudnom a helyes gyakorlatot! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2013. Május 01. - 21:31:29
Kedves Flóra !Én is a hitből való adakozás mellett vagyok.Nekünk is van olyan hónapunk hogy a perselybe valót is alig tudjuk kigazdálkodni.De olyan is van hogy olyan komoly értékü munkát végzünk,amihez általában mi adjuk az anyagot is hogy felér egy évi tizeddel.És a terményeinkből is rendszeresen adakozunk.Nem hinném hogy ez nem kedves Isten előtt! :2smitten:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2013. Május 01. - 21:46:04
Én meg vagyok győződve, hogy kedves Isten előtt az adakozásotok kedves József! :2smitten:

Zsidó 13/16:"16. A jótékonyságról pedig és az adakozásról el ne felejtkezzetek, mert ilyen áldozatokban gyönyörködik az Isten. "
Egy törvény betartásában gyönyörkedne Isten? Nem hiszem! A hitből való adakozásban, cselekedetekben gyönyörködik Isten! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #26 Dátum: 2013. Május 02. - 19:55:49
Kedves Flóra, írjad le nyugodtan ami bánt.  :2smitten: Nálunk nem volt a pénzzel soha probléma,pl. nem is szóltak a gyülekezetben, hogy van ilyen, amikor odakerültem. Évekig jártam úgy a gyülekezetbe, hogy az egyházfenntartói járuléknak még a létezéséről sem tudtam. A főiskolán tanultam róla, aztán idővel elkezdtem adni. Előtte is és utána is volt olyan, hogy a gyülekezettől kaptam, adományt. Pl. gyülekezeti kiránduláshoz az összeg nagy részét, tankönyvekhez hozzájárulást. Illetve másokról is tudom, hogy időnként kaptak segítséget. Szóval a pénz tekintetében nagyon hűséges sáfárkodással találkoztam, és az adakozás, a befizetések olyan csendben történtek, hogy alig lehetett tudni, hogy ki fizetett tizedet.
De el tudom képzelni, hogy van más hozzáállás is.  :szomoru Még az jutott eszembe, hogyha valaki ferdén néz a másikra, mert kevesli a tizedét, az mögött lehet egy félresiklott buzgóság is, hogy annyira szeretné, hogy a közösség dolgai jól menjenek, hogy haragszik azokra, akik szerinte nem megfelelően segítik a gyülekezet életét. Akár pénzben, akár más segítségben (na erre viszont volt példa nálunk, pl. a szeretetvendégségek után, hogy ki pakoljon, mosogasson el, illetve a kik nem segítenek kérdése).


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2013. Május 02. - 20:40:28
Kedves Virág! :2smitten:

Köszönöm szépen a lehetőséget! Élni fogok vele. Ha lehet, nem a nyílt fórumra írom, hanem csak magunk között!
Senki nem dönthet helyettem, de több szem többet lát alapon jobban átláthatnám! Kissé hosszú lesz, ha leírom, akkor felteszem a fórumra!
Köszönöm! vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #28 Dátum: 2013. Május 03. - 09:24:34
Én már nagyon várom! szivetadja Igen, az jó ötlet, ha nem ide írod.  :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2014. Január 02. - 09:13:12
Sziasztok!

Először is elnézést kérek, mert megint mások gondolatait írom le. Viszont jó dolog az, ha alkalmasak vagyunk a tanításra és tudunk másoktól tanulni.
Egy pásztor testvér gondolatait írom le a témában.
Sokszor érzékenyek vagyunk és padlóra küldenek minket. nem gond felállunk.
De szerintetek honnét kapjuk a legtöbb támadást?
A világból a nem hívőktől? Ha így is van arra fel vagyunk készülve, és így kevesebb sérelmet szenvedünk.
Az ellenségünk mindig ott akar támadni minket ahol nem számítunk rá.
Egy keresztény honnan nem vár támadást? Hol van az a hely ahol a legjobban kiszolgáltatott?
A testvérei között, de van olyan is, hogy a családjában.  sad
Ott nem számít rá, és ezt a gonosz igyekszik minél jobban kihasználni.
Ez nem azt jelenti, hogy legyünk bizalmatlanok, hanem azt, hogy ne felejtsük el, hogy bárhol vagyunk az ellenség mindig keresi a lehetőséget, hogy minket eltiporjon, megalázzon, tönkretegyen, ellehetetlenítsen.