Szerző Téma: Fogalmak és meghatározásuk  (Megtekintve 9881 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2012. November 08. - 12:32:18
''Na látod ebben tévedsz, nem mondok
semmit magamtól.
Amennyiben az én gondolatom lenne,
akkor igazad lenne, de ez úgy az
enyém, ahogy Krisztus értelme lakozik
bennem.''

Mondom én, hogy ihletettnek képzeled magad, hetet-havat prófétálni Jézus nevében nagyobb baj, mint szimplán ábrándozónak lenni.
A  kérdésedre visszatérve, kettőnk közül nem én hívatkozom folyamatosan a Szent Szellem diktálta sorokra, egyszer nem olvastam még Tőled, hogy ''így látom az ige alapján...'
Tudod az így kezdett mondatot akkor is tiszteletben lehet tartani, ha nem értek vele egyet, de amikor a Szent Szellem beszél általad a Biblia ellen, azt kevés helyen hagyják reád. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2012. November 08. - 12:38:47
Tehát akkor?

 :szelid:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2012. November 08. - 13:23:16
Nincs különösebb akkor!
Ha Krisztus nevében állítasz dolgokat, ami nem stimmel az írással, mindig lesz aki szóvá teszi itt. Ha én szólnék az Úr nevében úgy, hogy nem áll meg az íráson, ugyanezt várnám el Tőletek, mert ez nem egy kiskorú internetes közösség! :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2012. November 08. - 13:33:03
Csaba, hogy valakinek mi áll meg és mi nem az Írás fényében az a saját szűrőjétől függ.

Az Írásokat senki sem ismerte jobban a zsidó farizeusoknál.
Pál még is maga mondja üldöző voltam, sőt a gyilkosságban is részt vett amikor Istvánt megkövezték, ő vigyázott a kövezők ruháira.
Tehát egyet értett velük.

Azokban amiket leírtam nem találsz olyant ami ellentétes a Bibliával, le sem írnám.

Kérlek ezzel ne vádolj!

 :szelid:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2012. November 08. - 13:43:05
Magduska írta:
''Csaba, hogy valakinek mi áll meg és mi
nem az Írás fényében az a saját
szűrőjétől függ.''

Magduska valami nagy kuszaság van benned, mert Isten szűrőként a Bibliát adta nem a személyes benyomásainkat. :szelid:
Látod éppen ezért van szűkség a Flóra által említett dogmatikára, s éppen ezért építette a Mindenható az igéjébe.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2012. November 08. - 13:56:48
Magduska írta:
''Csaba, hogy valakinek mi áll meg és mi
nem az Írás fényében az a saját
szűrőjétől függ.''

Magduska valami nagy kuszaság van benned, mert Isten szűrőként a Bibliát adta nem a személyes benyomásainkat. :szelid:
Látod éppen ezért van szűkség a Flóra által említett dogmatikára, s éppen ezért építette a Mindenható az igéjébe.

Megint vádolsz?

Tudod mit értettem szűrő alatt?
Te arra írtad az én kuszaságomat?

 :szelid:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #21 Dátum: 2012. November 08. - 15:42:16
Nem, nem vádollak!
Látom még mindig nem érted miért kell a dogmatika.
Mertha valakinek az ige a szűrő, akkor nincs szűksége saját szűrőre, csak egy szabályrendszerre, amely megtanítja a szűrőt használni.
Hogy  Te mit értesz a saját szűrő fogalma alatt abban nem találgatnék, mert nem tudhatom.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2012. November 08. - 21:21:09
Mit gondoltok?  :2smitten:
Könnyű elfogadni? Az ember lelkéhez közel áll a kálvinizmus öt pontja?

Nem egy vidám tanítás, ha az elvettetésre gondolok. Mély szomorúságot, gyötrelmet okoz sokszor. De a Biblia alapján ez látszik, és a Kijelentéshez igazítjuk a hitünket.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #23 Dátum: 2012. November 12. - 09:41:46
Objetiv=tényszerű valóságon alapuló

Szubjectiv=benyomásokon,egyéni nézőponton alapuló

A hit akkor objectív, ha tényszerű, valóságos alapjai vannak.
Ez csak akkor lehetséges,ha  olyan alapot választunk a hitünknek, amely igazolhatóan tényszerű. Hit tekintetében egyetlen tényszerű alap létezik,ez pedig a Biblia, melynek történeti beszámolói régészeti eljárásokkal igazolhatóak,beteljesült próféciáipedig az Istentől származó ihletettség bizonyítékai.
Ha a Bibliát tényként kezelem, akkor a szubjectív megtapasztalásaim sosem fognak elsődleges alapjául szolgálni a hitemnek.
Akkor is Isten igéje lesz a hitem alapja, ha a megtapasztalásaim, benyomásaim annak ellent mondanak esetleg.
Nem lesz szűkségem arra, hogy a látható, megtapasztalható dolgokra támaszkodjam, ilyenkor mondhatom az apostollal együtt:''hitben járunk, nem látásban"
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #24 Dátum: 2012. November 12. - 10:02:18
Idézet
Ha a Bibliát tényként kezelem, akkor a szubjectív megtapasztalásaim sosem fognak elsődleges alapjául szolgálni a hitemnek.
Akkor is Isten igéje lesz a hitem alapja, ha a megtapasztalásaim, benyomásaim annak ellent mondanak esetleg.
Nem lesz szűkségem arra, hogy a látható, megtapasztalható dolgokra támaszkodjam, ilyenkor mondhatom az apostollal együtt:''hitben járunk, nem látásban"

Teljesen egyet értek a ha nélkül!

Nem beszélhetek a hit objektivitásáról abban az esetben, amikor ott van a ha, nem váltogathatom a nézőpontomat.

Mindég az odafenn valót kell keressem, mert feltámadtam és élek többet nem én.
El kell változnom mindég a gondolkodásom megújításával, hogy a Mindenható akaratában maradjak, rá kell bízzam magam a Szent Szellem vezetésére, mert Isten fia  :) vagyok, és Ő az Aki figyelmeztet az esetleges nézőpont változtatásra, mert Ő vezet el minden igazságra :)

El kell fogadjam, hogy ne a láthatókra nézzek tehát mindenben az új teremtés oldalán kell legyek, hogy valóban objektív legyen a hitem, ebben kell éljek.

Gondolom te is így gondolod
 :szelid:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2012. November 12. - 11:13:42
"Akkor is Isten igéje lesz a hitem alapja, ha a megtapasztalásaim, benyomásaim annak ellent mondanak esetleg." :2smitten: :2smitten:--Nehéz az élet.--

Nekem erről a témáról is eszembe jut: Krisztus láthatatlan egyháza nem esik egybe földi látható egyházzal, de nem erről beszélnék.

A hét levél földi, látható egyháznak szól. A filadelfiai gyülekezet kap csak igéretet a nyomorúságból való kimentésre..
Ha most én beazonosítani vélek egy földi egyházat a  hitvalló, testvéri  szeretet egyházával és feltételezzük, hogy ez az egyház el lesz ragadtatva, akkor mindenki el lesz ragadtatva?--Ugyanis földi egyház lévén oda is jut báránynak álcázott farkas.
Elfogadtam azt a tanítást, hogy az egész egyház elragadtatik, ajándékokat kapnak és az ajándék mértékében lesz különbség.--
És! itt kerül szembe egymással, az, amit hittel elfogadtam azzal, amit tapasztaltam...

Belekalkulálva, hogy az én meglátásom gyarló,--el lesz ragadtatva a testvérnek álcázott
farkas?--tegyük fel, hogy farkas, mert az, hogy én annak látom, az semmi.-- Tényként azonban leírom, amit már említettem, hogy igazi pogányként viselkedett.
/Tudom, hogy minden hívő bukdácsol./ ???    Gondolatoknak örülnék! vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #26 Dátum: 2012. November 12. - 12:01:31
Nem tudom, hogy értem e amit írtál ???

Talán egy kérdés, mihez méred a pogányként viselkedést, mi a mérték egységed?
 :szelid:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #27 Dátum: 2012. November 12. - 13:21:02
Isten egyházának meg van az  erős alapja,és annak pecsétje, hogy ''ismeri az Úr az övéit...''
A farkas bújhat báránynak bőrébe, s embert megtéveszthet,de Jézust soha! :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #28 Dátum: 2012. November 12. - 13:33:13
Ámen és Ámen



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2012. November 12. - 13:36:15
"Talán egy kérdés, mihez méred a pogányként viselkedést, mi a mérték egységed?"
 Magas a mérce:a testvéri szeretet.-Tudom, hogy az ember gyarlóan tud ennek megfelelni--
A pogány viselkedés alatt azt értem, amikor az embert leuralja az "én".  :2smitten: :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω