Szerző Téma: Izrael államának két arca  (Megtekintve 42589 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ani

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Nő
Válasz #45 Dátum: 2014. Július 23. - 12:47:10
 vmosoly11
Ezt én is így látom.
Ez a tövis, a Messiási királyságik mindig ott lesz. Ez most politika, s a világ harca. S ki kardot ránt kard által vész.
A Messiási királyságik, érvényben marad Jézus kijelentése: "Az én országom nem e világból való"; " Isten országa ti kösztetek és ti bennetek van".
Isten országa most itt van, és bárhol és ez nagy Kegyelem, hogy bárhol megragadhatjuk ezt, és Őt.

Szia Zoltán !

Ez valóban a világ harca lenne ??:( Igaz , hogy ezt mondta Jézus, hogy az ő országa nem e világból való. De Izrael sem. Maga Isten alapította. Hát tényleg nem értitek ?



Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #46 Dátum: 2014. Július 23. - 13:06:40
Szia Ani!
Nagyobb fordulatra én nem számítok az izraeli-arab konfliktusban. Már Hágárnak megmondta az angyal, hogy fia születik és szilaj lesz, kárt tesz a testvéreinek, ahol csak tanyázik
A Gyülekezet elragadtatását várom, utána pörögnek fel az események Izrael körül is, úgy gondolom



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2014. Július 23. - 13:19:35
vmosoly11
Ezt én is így látom.
Ez a tövis, a Messiási királyságik mindig ott lesz. Ez most politika, s a világ harca. S ki kardot ránt kard által vész.
A Messiási királyságik, érvényben marad Jézus kijelentése: "Az én országom nem e világból való"; " Isten országa ti kösztetek és ti bennetek van".
Isten országa most itt van, és bárhol és ez nagy Kegyelem, hogy bárhol megragadhatjuk ezt, és Őt.

Szia Zoltán !

Ez valóban a világ harca lenne ??:( Igaz , hogy ezt mondta Jézus, hogy az ő országa nem e világból való. De Izrael sem. Maga Isten alapította. Hát tényleg nem értitek ?

A baj az hogy mielőt ismét a Messiàs Kiràly uralkodna Izraelen mint nemzet, a Zsidok újra megtagadjak azzal, hogy az Antikrisztust fogadjàk el es ültetik a tronra. Igy hamarabb lesz a gonosz uralmanak szintere mint Krisztuse.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 23. - 13:36:24 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #48 Dátum: 2014. Július 23. - 13:56:57
Hagy mondjak még el valamit, ahogy az elején elmondtam, Izrael megalakulásában Isten munkáját láttom, Isten tervét. Istennek azt a tervét, és hatalmát, hogy még a roszból is jót hoz elő, és a gonosz minden munkáját jóra fordítja. Sőt arról is megvagyok győződve, hogy még a gonosz is tudtán kívűl Isten tervét és Isten dicsőségét viszi végbe.

Azt is el kell mondjam, hogy volt idő, amikor azt gondoltam, ha zsidónak születtem volna, akkor kétszeresen lennék áldott és kétszeresen tartoznék Isten népéhez. Azóta rájöttem, hogy ez nem így van. Csöppet sem áldotabb egy megtért zsidó, mint én, és sokkal áldotabb vagyok mint egy megnem tért zsidó.

Az Isten igéje jelenti ki, hogy nem az a zsidó ki testileg van körűlmetélkedve, hanem akinek az Úr a szivét metélte körűl, tehát akik újászülettek, és új szívet kaptak.
Isten népéhez  nem testi születéssel fogunk tartozni, hanem akik Istentől születtek. (Ján 1:11  -13)
Azok Isten népe akik elfogadták, befogadták, Krisztust és a Szent Szellem által bekerűltek Krisztus testébe.
Most Isten egy népet fogad el, azokat akik elfogadták Krisztust, akik Krisztusban vannak. Erről beszél végig az Újsz.

1Pét 2:6  Azért van meg az Írásban: Ímé szegeletkövet teszek Sionban, a mely kiválasztott, becses; és a ki hisz abban, meg nem szégyenül.
1Pét 2:7  Tisztesség azért néktek, a kik hisztek; az engedetleneknek pedig: A kő, a melyet az építők megvetettek, az lett a szegeletnek fejévé és megütközésnek kövévé s botránkozásnak sziklájává;
1Pét 2:8  A kik engedetlenek lévén, megütköznek az ígében, a mire rendeltettek is.
1Pét 2:9 Ti pedig választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, a ki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket;

Jézus e ként:

Ján 8:42  Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöttem; mert nem is magamtól jöttem, hanem ő küldött engem.

Ján 8:44  Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.

Jel 2:9  Tudom a te dolgaidat és nyomorúságodat és szegénységedet (de gazdag vagy), és azoknak káromkodását, a kik azt mondják, hogy ők zsidók, és nem azok, hanem a Sátán zsinagógája.


Mert nincs külömbség akár nemzetbeli akár zsidó csak egy út van és az a Krisztus Jézus, nincs más. S ha valaki nem fogadja el, sőt megtagadja és káromolja, az nem tartozik Isten népéhez, bár mennyire is annak tartja magát.

Miről szól e példázat akkor:

Máté 21:33  Más példázatot halljatok: Vala egy házigazda, a ki szőlőt plántála, és azt gyepűvel körülvevé, sajtót ása le benne, és tornyot építe, és kiadá azt munkásoknak, és elutazék.
Máté 21:34  Mikor pedig a gyümölcs ideje elérkezett vala, elküldé szolgáit a munkásokhoz, hogy vegyék át az ő gyümölcsét.
Máté 21:35  És a munkások megfogván az ő szolgáit, az egyiket megverék, a másikat megölék, a harmadikat pedig megkövezék.
Máté 21:36  Ismét külde más szolgákat, többet mint előbb; és azokkal is úgy cselekedének.
Máté 21:37  Utoljára pedig elküldé azokhoz a maga fiát, ezt mondván: A fiamat meg fogják becsülni.
Máté 21:38  De a munkások, meglátván a fiút, mondának magok közt: Ez az örökös; jertek, öljük meg őt, és foglaljuk el az ő örökségét.
Máté 21:39  És megfogván őt, kiveték a szőlőn kívül és megölék.
Máté 21:40  Mikor azért megjő a szőlőnek ura, mit cselekszik ezekkel a munkásokkal?
Máté 21:41  Mondának néki: Mint gonoszokat gonoszul elveszti őket; a szőlőt pedig kiadja más munkásoknak, a kik beadják majd néki a gyümölcsöt annak idejében.
Máté 21:42  Monda nékik Jézus: Sohasem olvastátok-é az írásokban: A mely követ az építők megvetettek, az lett a szegletnek feje; az Úrtól lett ez, és csodálatos a mi szemeink előtt.
Máté 21:43 Annakokáért mondom néktek, hogy elvétetik tőletek az Istennek országa, és oly népnek adatik, a mely megtermi annak gyümölcsét.

(Lk.20.9-16)

 :2smitten:


« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 23. - 14:01:24 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #49 Dátum: 2014. Július 23. - 14:18:06
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ani

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Nő
Válasz #50 Dátum: 2014. Július 23. - 14:24:15
vmosoly11
Ezt én is így látom.
Ez a tövis, a Messiási királyságik mindig ott lesz. Ez most politika, s a világ harca. S ki kardot ránt kard által vész.
A Messiási királyságik, érvényben marad Jézus kijelentése: "Az én országom nem e világból való"; " Isten országa ti kösztetek és ti bennetek van".
Isten országa most itt van, és bárhol és ez nagy Kegyelem, hogy bárhol megragadhatjuk ezt, és Őt.

Szia Zoltán !

Ez valóban a világ harca lenne ??:( Igaz , hogy ezt mondta Jézus, hogy az ő országa nem e világból való. De Izrael sem. Maga Isten alapította. Hát tényleg nem értitek ?

A baj az hogy mielőt ismét a Messiàs Kiràly uralkodna Izraelen mint nemzet, a Zsidok újra megtagadjak azzal, hogy az Antikrisztust fogadjàk el es ültetik a tronra. Igy hamarabb lesz a gonosz uralmanak szintere mint Krisztuse.

Kemény szavak ezek Zoltán. Mire gondolsz ,amikor azt mondod, hogy az a zsidók újra megtagadják a Messiást, és az Antikrisztust fogadják el.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2014. Július 23. - 16:06:46
Miért Antikrisztus az Antikrisztus.

Melyik templomba ül be.

Mit jelent ez az ige:

Ján 5:43  Én az én Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok be engem; ha más jőne a maga nevében, azt befogadnátok.
(Ján 5:44  Mimódon hihettek ti, a kik egymástól nyertek dicsőséget, és azt a dicsőséget, a mely az egy Istentől van, nem keresitek?)

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2014. Július 23. - 17:57:50
Örvendek Zoltán a hozzászólásaidnak. Egyetértek veled.

 :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #53 Dátum: 2014. Július 23. - 18:16:30
Dán.9:  27. És egy héten át sokakkal
megerősíti a szövetséget, de a hét
felén véget vet a véres áldozatnak és
az ételáldozatnak, és útálatosságok
szárnyán pusztít, a míg az enyészet és
a
mi elhatároztatott, a pusztítóra
szakad.
Csaba:
2.THESS.2:1. Kérünk pedig titeket,
atyámfiai, a mi
Urunk Jézus Krisztus eljövetelére és a
mi ő hozzá leendő egybegyűlésünkre
nézve,
  2. Hogy ne tántoríttassatok el
egyhamar a ti értelmetektől, se ne
háboríttassatok meg, se lélek által, se
beszéd által, se nékünk tulajdonított
levél által, mintha itt volna már a
Krisztusnak ama napja.
  3. Ne csaljon meg titeket senki
semmiképen. Mert nem jön az el addig,
mígnem bekövetkezik elébb a
szakadás, és megjelenik a bűn embere,
a veszedelemnek fia,
  4. A ki ellene veti és fölébe emeli
magát mindannak, a mi Istennek vagy
istentiszteletre méltónak mondatik,
annyira, hogy maga ül be mint Isten az
Isten templomába, Isten gyanánt
mutogatván magát.
  5. Nem emlékeztek-é, hogy
megmondtam néktek ezeket, a mikor
még ti nálatok valék?
  6. És most tudjátok, mi tartja vissza, a
miért csak a maga idejében fog az
megjelenni.
  7. Működik ugyan már a
törvényszegés
titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt
még most visszatartja, félre kell az
útból tolatnia.
  8. És akkor fog megjelenni a
törvénytaposó, a kit megemészt az Úr
az ő szájának lehelletével, és
megsemmisít az ő megjelenésének
feltűnésével;
  9. A kinek eljövetele a Sátán ereje
által van, a hazugságnak minden
hatalmával, jeleivel és csodáival,
  10. És a gonoszságnak minden
csalárdságával azok között, a kik
elvesznek; mivelhogy nem fogadták be
az igazságnak szeretetét az ő
idvességökre.
  11. És azért bocsátja reájok Isten a
tévelygés erejét, hogy higyjenek a
hazugságnak;
  12. Hogy kárhoztattassanak
mindazok,
a kik nem hittek az igazságnak, hanem
gyönyörködtek az igazságtalanságban.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #54 Dátum: 2014. Július 23. - 18:18:07
Én úgy látom, hogy a fenti igék
összhangban vannak Zoli
igeértelmezésével.
A zsidóság többsége köt szövetséget
az Antikrisztussal, s általuk jut be a
jeruzsálemi templomba.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #55 Dátum: 2014. Július 23. - 18:42:53
Annak ellenére, hogy vannak zsidók akik elfogadják Jézus Krisztust mint messiás, a nagytöbbség, s mint nemzet elutasítja őt.
Ők még mindig várják a Messiás eljövetelét. S mikor eljön az, aki a saját nevében jön, s hatalmas csodákat tesz, sajnos a zsidók őt fogják elfogadni inkább, s nagyon kevesen lesznek azok akik a Jézus mellett döntenek, azért is nevezi az ige maradéknak azokat akik megtartatnak.
Róm 9:27 
 Viszont  elismerem azt, hogy az Úr annak ellenére, hogy engedetlenek, és elfordúltak a Krisztustól, bizonyos áldásokban részesíti őket, még úgy is mint nemzetet. Teszi ezt az atyáknak tett ígéret miat, s az Ő dicsőségére. Róm.11.

 :2smitten:
 

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Ani

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2014. Július 23. - 18:45:56
Lukács 21.fejezet
20.    
Mikor pedig látjátok Jeruzsálemet hadseregektől körülvéve, akkor tudjátok meg, hogy elközelgett az ő elpusztulása.
21.    
Akkor a kik Júdeában lesznek, fussanak a hegyekre; és a kik annak közepette, menjenek ki abból; és a kik a mezőben, ne menjenek be abba.
22.    
Mert azok a bosszúállásnak napjai, hogy beteljesedjenek mind azok, a mik megírattak.
23.    
Jaj pedig a terhes és szoptató asszonyoknak azokban a napokban; mert nagy szükség lesz e földön, és harag e népen.
24.    
És elhullanak fegyvernek éle által, és fogva vitetnek minden pogányok közé; és Jeruzsálem megtapodtatik a pogányoktól, míglen betelik a pogányok ideje.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2014. Július 23. - 18:58:41
Ez a Római invázióról szól,  a zsidó állam végéről, ami be is teljesedett 70-ben.
Az érdekes az, hogy 135-ben hamis messiásnak köszönhették, (akit a zsidó rabik neveztek ki), hogy a zsidók teljesen elvesztették Jeruzsálemet, s a rómaiak végső csapást mértek a zsidókra.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #58 Dátum: 2014. Július 23. - 20:37:03
Ani, vigasztalódjál! A zsidók maradéka az ezer éves királyságban úgy elszaporodik, mint tenger partján a homok, olyanok lesznek, mintha Isten el se vetette volna őket



Nem elérhető Ani

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Nő
Válasz #59 Dátum: 2014. Július 25. - 08:29:17
Nem bántás képpen írom, de az elfogúltság a karizmatikus theológiai vonalra jellemző.
Annak idején az egyik testvérnő majdnem lement hídba, amikor azt mertem írni, hogy Jeruzsálem Krisztus nélkül csak egy pont a térképen, másoknak meg bálvány, amit imádhatnak...

Szia Csaba !

Elolvastam az egész topicot. Véleményed szerint, miért van ez az elfogultság ?

Ani