Szerző Téma: Krisztus követése  (Megtekintve 11025 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Dátum: 2012. December 21. - 18:54:10
Ismét szembe jött velem egy megoldásra váró feladat.--Nem lecke, azokkal végeztem-- ez az életből jött.
Kezdetnek egy kérdés, ha segítenétek: Az engedelmes Krisztus-követésnek mik az ismérvei? Mik zárhatják ki az engedelmes Krisztus-követést? :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2012. December 22. - 17:46:09
Szia Flóra!  :piroska:

Krisztus követésének feltétele szerintem, a Krisztushoz tartozás - az újjászületett, megtért állapot. Enélkül is igyekezhet az ember, és akár őszintén gondolhatja magáról, hogy Krisztust próbálja követni, de ez előbb-utóbb akadályba fog ütközni, ki fog derülni, hogy nem megy.
Ha nincs megtérés, akkor az kizárja az engedelmes Krisztus-követés lehetőségét.

A Krisztus-követés ismérvei a gyümölcsök véleményem szerint.

Egyelőre csak ennyit írnék, várom, hogy tovább bontakozzon a beszélgetés.  :szelid:

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2012. December 22. - 21:24:31
Kedves Virág! :2smitten:

Nagyon köszönöm a munkádat! Pontosan a lényeget mondtad!

Olyan helyzetben vagyok, hogy egy általam butaságnak tartott  tanítás- részletet nem akarok idézni, ezért
 fura kérdéseket teszek fel. Nekem magamnak van szükségem arra, hogy megcáfoljam és ehhez kéne a segítségetek, visszajelzésetek, megerősítésetek! :2smitten:

Virág:”Krisztus követésének feltétele ….az újjászületett, megtért állapot.”

Követheti-e  az ember az Urat, lehet-e valaki engedelmes, ha „gyarló bűnök öntik el az életét”?—
 
Ezt a nem létező engedelmességet az Úr Isten tekintheti –e a mátkaság szeretetének?                                                                                                 Másképp fogalmazva:Szeretheti Istent az az ember, akinek gyarló bűnök öntik el az életét?---

Ezért a nem létező  engedelmes Krisztus követésért  ártatlannak nyilvánít  Jézus Krisztus?---

A megtért ember valóságos Krisztus követéséért ártatlannak nyilvánít Jézus Krisztus?---/ Bár! Ebben benne foglaltatik a Jézus Krisztusban való hit is./

Megerősítetek a "NEM" válaszokban?
Nagyon örülnék még hozzászólásnak, lehetséges olyan megközelítés, amire nem is gondolok... vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2012. December 23. - 08:16:18
Részemről ez a válasz Flóra kérdésére:

Idézet
Oswald Chambers: KRISZTUS MINDENEK FELETT

December 23.

 HOGYAN LEHET SZEMÉLYESEN RÉSZEM A VÁLTSÁGBAN?


   "Nekem pedig ne legyen másban dicsekedésem, csak a mi Urunk Jézus Krisztus keresztjében" (Gal 6,14).

 Jézus Krisztus evangéliuma az akaratot mindig döntésre kényszeríti.

Elfogadom-e, hogy Isten a bűnre Krisztus keresztjében kimondta a halálos ítéletet?
Van-e valami kevés érdeklődés bennem Krisztus halála iránt?

Kész vagyok-e magamat azonosítani az Ő halálával, hogy teljesen kiirtsa belőlem a bűn, a világ és önmagam szeretetét?

Akarok-e annyira eggyé lenni Jézussal, hogy kész vagyok inkább minden mást elveszíteni, csak Őt el ne veszítsem?

Nagy kiváltsága a tanítványnak, hogy szövetségre léphet az Úr Jézussal a kereszt alatt, és ez azt jelenti, hogy meghalt a bűnnek.

Maradj egyedül Jézussal és vagy azt mondd meg neki, hogy nem akarsz meghalni a bűnnek, vagy azt, hogy minden áron eggyé akarsz lenni az Ő halálával.

Ha ezt választod, bizakodó hittel tekintve arra, amit Ő a kereszten elvégzett, természetfeletti módon eggyé válsz az Ő halálával és "minden ismeretet meghaladóan" felismered, hogy "régi embered" meg van feszítve Krisztussal.

Ennek az a bizonyítéka, hogy ezentúl bámulatosan könnyű lesz engedelmeskedned Jézus Krisztus szavának - Istennek benned lakó élete által.

Időnként újra meg újra megláttatja velünk Urunk, mivé lettünk volna, ha nem lennénk az Övéi.
Ezt igazolja az a szava: "Nálam nélkül semmit sem cselekedhettek" (Jn 15,5).
A keresztyénség kősziklája ezért a személyes, szenvedélyes odaszánás Jézus Krisztusnak.
Azt az elragadó örömet, amit nyertünk, amikor beléptünk az Ő királyságába, összetévesztjük Istennek azzal a céljával, amiért odavitt minket.

Azért vezetett be oda, hogy ráébredjünk, mit jelent azonosítani magunkat Jézus Krisztussal.



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2012. December 23. - 11:05:19
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat Mindkettőtöknek! :2smitten:

Elnézést!hogy úgy kértem segítséget, hogy nem írhattam le, csak jelezni tudtam a problémát.
Azon tépelődöm, hogyan mehet szembe egy jól képzett lelkész egy alaptanítással?- Nem tudom elhinni sem!
Még egyszer köszönöm! vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2012. December 23. - 11:34:00
Luk.14:
27. És valaki nem hordozza az ő keresztjét, és én utánam jő, nem lehet az én tanítványom.

Krisztust nem lehet úgy követni, hogy az ember nem vállalja az ezzel együttjáró terheket.
A csak szavak szintjén élő ''keresztyén'' nem lehet az Úr tanítványa.
Sajnos sok olyan lelkész van, akik úgy gondolják, hogy az alaptanítások elavúltak...
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 23. - 11:41:34 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2012. December 23. - 11:52:56
"Maradjatok énbennem, és én tibennetek. Ahogyan a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, ha nem marad a szőlőtőn, úgy ti sem, ha nem maradtok énbennem. Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: aki énbennem marad, és én őbenne, az terem sok gyümölcsöt, mert nélkülem semmit sem tudtok cselekedni."
Jn 15:4-5


Jézus követésének feltétele, a Vele való összetartozás, és benne megmaradás.


"Azt a szőlővesszőt, amely nem terem gyümölcsöt énbennem, lemetszi; és amely gyümölcsöt terem, azt megtisztítja, hogy még több gyümölcsöt teremjen."
Jn 15:2


Jézus követésének egyik ismertetőjegye, következménye, hogy az Úr folyamatosan formálja, tisztogatja, neveli gyermekeit, amely akkor, időlegesen lehet nem kellemes. Az Urat követő hívő életén nemcsak a gyümölcsök, de a növekedés is látszik.

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2012. December 23. - 11:54:09
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2012. December 23. - 12:21:15
Ámen és Ámen



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2012. December 23. - 12:24:24
Idézet
Azon tépelődöm, hogyan mehet szembe egy jól képzett lelkész egy alaptanítással?- Nem tudom elhinni sem!
Még egyszer köszönöm

A példa erre azok a jeruzsálemi "írástudok", akik jó útbaigazítást tudtak adni a "tudatlan" bölcseknek :(



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2013. December 13. - 22:39:05
Jn 8:12  Ismét szóla azért hozzájok Jézus, mondván:
           Én vagyok a világ világossága: a ki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2013. December 13. - 23:28:31
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2013. December 14. - 09:12:15
Ján 12:26  A ki nékem szolgál, engem kövessen; és a hol én vagyok, ott lesz az én szolgám is: és a ki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2013. December 14. - 09:13:27
 O0



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2013. December 20. - 18:09:48
1Pét 2:19  Mert az kedves dolog, ha valaki Istenről való meggyőződéséért tűr keserűségeket, méltatlanul szenvedvén.
1Pét 2:20  Mert micsoda dicsőség az, ha vétkezve és arczul veretve tűrtök? de ha jót cselekedve és [mégis] szenvedve tűrtök, ez kedves dolog Istennél.

1Pét 2:21  Mert arra hívattatok el; hiszen Krisztus is szenvedett érettetek, néktek példát hagyván, hogy az ő nyomdokait kövessétek:

1Pét 2:22  A ki bűnt nem cselekedett, sem a szájában álnokság nem találtatott:
1Pét 2:23  A ki szidalmaztatván, viszont nem szidalmazott, szenvedvén nem fenyegetőzött; hanem hagyta az igazságosan ítélőre:
1Pét 2:24  A ki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: a kinek sebeivel szógyultatok meg.

1Pét 2:25  Mert olyanok valátok, mint tévelygő juhok; de most megtértetek lelketek pásztorához és felvigyázójához.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.