Szerző Téma: Ezt értettem meg az Igéből  (Megtekintve 26302 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 14:53:11
Jozs.7.

  (...)
 
4.   Nem elég a bűnbánat, a megtisztulás is szükséges. Ki kell vetni a bűnt, a gonszt az életünkből-ez a megtérés. Van hogy közösségi szinten is szükséges a megtérés, az önvizsgálat és a bűn kivetése. Sőt közösségi szinten  jó, elhatárolódni az olyanoktól, akik “hívő - testvér” létükre, gonoszságban, bűnben élnek, vagy akár másokat félrevezetnek (életükkel, magaviseletükkel, tanításukkal) 1Kor.5.7; 1Kor5.11,13; 1Tim6.5


Vajon miért járnak olyanok gyülekezetbe, akik gonoszságban élnek, konkrétan, tudatosan?
Miért fektetnek abba energiát, hogy másokat tartósan félrevezessenek életükkel, magaviseletükkel?
Mi értelme van ennek?


A másik kérdés: Hogyan tehetik ezt meg egy gyülekezetben, ha ott jelen van Isten, az Ő dicsősége, ha ott a többség szent, tiszta, feddhetetlen életet él?

Zsolt 1:4  Nem úgy a gonoszok: ők úgy járnak, mint a polyva, amelyet szétszór a szél.
Zsolt 1:5  Ezért nem állhatnak meg a gonoszok az ítéletkor és a bűnösök az igazak gyülekezetében.
Zsolt 1:6  Mert ismeri az ÚR az igazak útját, a gonoszok útja pedig elvész.

« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 04. - 14:56:57 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 16:02:05
Istent nem lehet félrevezetni, a gyülekezetet igen. Isten amit akar napvilágra hoz, kérdés hogy a testvérek akarják-e látnig, vagy sem.
Nem akarok személyeskedni, de hogyan lehet pl. N.S. körül még mindig gyülekezet? 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 16:05:56
Istent nem lehet félrevezetni, a gyülekezetet igen. Isten amit akar napvilágra hoz, kérdés hogy a testvérek akarják-e látnig, vagy sem.
Nem akarok személyeskedni, de hogyan lehet pl. N.S. körül még mindig gyülekezet?

Ez melyik kérdésemre válasz?

Ne vegyem személyeskedésnek?
Miért tőlem kérdezed ezt? vagy Miért kérdezed ezt tőlem?
Hogy jön ez ide?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 04. - 16:09:05 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 17:28:13
Nem tőled kérdezem Kamilla!
:szelid: Ne te ne vedd személyeskedésnek, hanem akiket érint esetleg.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #34 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 17:45:00
Istent nem lehet félrevezetni, a gyülekezetet igen. Isten amit akar napvilágra hoz, kérdés hogy a testvérek akarják-e látnig, vagy sem.
Nem akarok személyeskedni, de hogyan lehet pl. N.S. körül még mindig gyülekezet?

Akkor ez a hsz-od nem az én hsz-omra válasz, ami után következik?
Akkor félre értettem, elnézést.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 17:47:20
Némileg válasz arra, hogy hogyan lehet az Istentelen a hívők között...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 17:49:25
Akkor az első fele válasz nekem, a második fele a kérdés, az nem nekem szól, hanem mindenkinek?
Csak hogy értsem.

De akkor miért írtad, hogy nem akarsz személyeskedni, kedves Csaba?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 18:12:06
Igen így van!
Azért írtam, hogy nem akarok személyeskedni, mert nemcsak a HGY-sek vakok és süketek, de őket hoztam példának...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 18:52:55
Na persze, persze....

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 20:52:43
Jozs.7.

  (...)
 
4.   Nem elég a bűnbánat, a megtisztulás is szükséges. Ki kell vetni a bűnt, a gonszt az életünkből-ez a megtérés. Van hogy közösségi szinten is szükséges a megtérés, az önvizsgálat és a bűn kivetése. Sőt közösségi szinten  jó, elhatárolódni az olyanoktól, akik “hívő - testvér” létükre, gonoszságban, bűnben élnek, vagy akár másokat félrevezetnek (életükkel, magaviseletükkel, tanításukkal) 1Kor.5.7; 1Kor5.11,13; 1Tim6.5


Vajon miért járnak olyanok gyülekezetbe, akik gonoszságban élnek, konkrétan, tudatosan?
Miért fektetnek abba energiát, hogy másokat tartósan félrevezessenek életükkel, magaviseletükkel?
Mi értelme van ennek?


A másik kérdés: Hogyan tehetik ezt meg egy gyülekezetben, ha ott jelen van Isten, az Ő dicsősége, ha ott a többség szent, tiszta, feddhetetlen életet él?

Zsolt 1:4  Nem úgy a gonoszok: ők úgy járnak, mint a polyva, amelyet szétszór a szél.
Zsolt 1:5  Ezért nem állhatnak meg a gonoszok az ítéletkor és a bűnösök az igazak gyülekezetében.
Zsolt 1:6  Mert ismeri az ÚR az igazak útját, a gonoszok útja pedig elvész.


Neharagudj Kamilla, de te nemláttál még ilyen gyülekezetett?
Látál-e már tökéletes gyülit, ahol minden tökéletesen megy?

Én hiszem, hogy a mi gyülinkben Isten jelen van, mégis tudom, hogy nem tökéletes, voltak és vannak akik nem jól járnak el, egyeseket már meg is fenyítettünk, másokat próbálunk  még türelemmel foglalkozni. Mindig lesznek bajkeverők és tévtanítók.

Még Pál is figyelmezteti az Efézusi gyülekezetett, hogy legyenek éberek, mert gonosz farkasok jönnek akik majd nem kímélik a gyülekezetett.

Hogyan lehetett annyi bűn,  pártoskodás, és tévtanítás egy olyan gyülekezetben ahol buzogtak a Szellem ajándékaiban ... Korintus.
Az a gyülekezet, ahol nincs probléma, szerintem maga a probléma. (Pl. Jelenések könyve - Laodiceabeli gyülekezet)

 :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 04. - 20:59:44 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 21:48:49
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 13:55:29
Tanúlságunkra írattak meg …
Jozs.9. – Józsué és a  Gibeonitak.

1.   Sokszor nehezen tanulunk. Józsué megint nem kérdezte meg az Urat.
-   Milyen szomorú mikor nem tanulunk hibáinkból, és ujra és ujra elkövetjük azokat. Milyen jó, hogy az Úrnak van türelme hozzánk, még akkor is ha egy kicsit megdorgál bennünket, hogy értetlenek vagyunk. Még a tnítványok sem voltak jó tanulók, nem tanultak a kenyerek csodáiból: - “még mindig nem értitek” – szól Jézus a tnítványohoz.
2.   Jó volna ha tanulnánk mások hibáiból, meg a sajátunkból is – ne legyünk értetlenek – az Biblia nem mese könyv, hannem a mi tanulságunkra íródott, azért, hogy tanuljunk. Tanuljunk mások hibáiból, vagy győzelméből.
3.   A szövetség megtartása – az igen igen legyen, a nem pedig nem.
Tartsd meg fogadásaid, még ha károdra is van. Szövetséget kötöttél, igéretett tettél, fogadást tettél, tartsd be (akár az Úrnak akár ember társadnak).
-   Gondold meg tízszer, járj utána, kérd az Úr tanácsát, s csk utána tégy ígéretett fogadalmat ….
-   Válald döntéseid következményét - vannak akik nagyon nem akarják ezt.

Lehete tanulni a gibeonítáktól? Minden kép.

1.   A gonosz legtöbszőr ravaszsággal jön, nem intéz nyílt támadást.

2.   A gonosz mindig azt mutatja ami a szemünk előt van , akár gazdagság, akár szegénység,  szép vagy csúnya, a gonosznak nagy ravaszsága van, és ha mi arra támaszkodunk amit látunk, akkor könnyen megcsalatattunk. Ne arra nézünk ami a szemünk előt van, az könnyen megcsalhat, próbáljunk a dolgok mögé nézni. A mai világ, a reklám és a látványosság világa, az érzékekre hat, ez a világ csábítása – a szemek kérkedése, az élet kérkedése, ami megcsal. Mi szellemileg kell lássunk és lássuk a világot.

3.   A gibeoníták előre látók voltak, látták, hogy jön az ítélet, és nem haboztak tenni azért valamit, hogy életüket megmentsék, bármi áron. Ezért dicsérte az úr a hamis sáfárt is, mert a sáfár-ha hamis is volt – de gondoskodott a jövőjéről. Azért mondja az ige:  - “ma ha az Ő szavát hallod, ne keményítsd meg a szíved”.

Az Úr megjelentette a jövőt, hogy az ítélete közel van, mégis sokan nem törődnek ezzel,  sokszor még Isten gyermekei  sem, mert úgy élnek a világban és a világgal és a kívánsága szerint, mintha e világ mindig állna, mintha e világ volna az egyetlen érték, és az Úr sose jönne el. Ezért késlekedünk az odaszánással, a szolgálattal, a jót cselekvéssel. Élünk a mának, a ma kívánsága szerint, nem törődve az Úrral, sem az Ő országával.

4.   Nem volt gond a szakatt ruha, sem a penészes kenyér, sem a romlot bor. Nem volt gond azzal, hogy mi a “trendi”, ahogy szokták mondani.
Miért?
Mert , volt fontosabb. Az ÉLETÜK. A gibeoniták akkor ott az életük, jövőjük, családjaik és azok jövője fügött.
A ma meghatározza a jövődet. Amit vetsz azt aratsz. Szelet vetsz, vihart aratsz.
 Mineden azon múlik mit tartasz fontosnak. Az értékrended. Ahol a ti kincsetek ott a szívetek. AHOL A SZÍVED OTT A KINCSED, ÉS A SZÍVED AZ AMI VEZET, IRÁNYÍT.  Kinek hol: divat, ruhák-öltözet, kinek az autója, karierje, másnak a sport, a hobi, a szex, a szórakozás, … sok ezer dolog van ami fontos érték lehet, amiért oda lehet szánni az életett, sajnos sok hívő is elvesztette az egészséges értékrendet.
Nincs más érték mint Krisztus, és az ő országa.  “keresétek előszőr Isten országát, a többi megadatik néktek”
Vajon Pál, miért ítélt mindent kárnak és szemétnek? Egyetlen ok volt Krisztus. Mert ő volt mindennél értékesebb az életében.

A TE ÉLETEDBEN MI AZ ÉRTÉK, VAGY KI?!
 
5.   A gibeoniták elfogadták a szövetségből származó poziciójukat, hejzetüket, azt , hogy ők szolgák lesznek. Nem fellebbeztek, nem lázadtak.
A kérdés az, hogy eltudjuke fogadni azt a tényt, hogy mi Krisztus szolgái vagyunk? Sőt az Úr arra hívott, hogy a körülöttünk lévőket(nek) szolgáljuk. Mert Krisztus is, habár ő a királyok Királya, A seregek Ura,  mégse tekintette azt zsákmánynak, hanem megalázta magát, emberré lett, és engedelmes volt a keresztfának haláláig, és ő azért jöt, hogy szolgáljon. Nekünk is ez a küldetésünk. Mert ő úgy kűld bennünket e világba, ahogy őt kűldte az Atya.
Sokaknak nagyon nehéz ezt elfogadni, nem bírják magukat alárendelni, sem Istennek, sem másnak.  (pl. a munkahelyen a főnöknek, a csládban- szülőknek vagy házastársnak, … stb.)
Egyesek nem bírnak és nem is akarnak más felé szolgálni.
Mi, ne legyünk ilyenek.
Mi Isten gyermekei vagyunk. Éljünk is úgy, méltóan elhívásunkhoz, isten a mi urunk és megváltónk Dicsőségére.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 05. - 14:10:43 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 13:44:07
    Mát.7.13 – 27                         

1.   AZ Élet Kapuja és Útja - Jézus


Mt 7:13  Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak.
Mt 7:14  Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt
.


Jézus :

I.

Ha valahova be akarsz menni, az a logikus ha az ajtón megyünk be
Isten országába csak egy ajtó van – Jézus Krisztus

-  Jn 10:9  Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál.

Most Isten országának ajtaja nyitva áll, most mindenki jöhet – bárki
Egynapon az ajtó bezárúl, és akkor már hiába akarsz majd bemenni, hiába zörgetsz, hiába kiáltasz.

Luk 13:24  Igyekezzetek bemenni a szoros kapun: mert sokan, mondom néktek, igyekeznek bemenni és nem mehetnek.
Luk 13:25  Mikor már a gazda felkél és bezárja az ajtót, és kezdetek kívül állani és az ajtót zörgetni, mondván: Uram! Uram! nyisd meg nékünk; és ő felelvén, ezt mondja néktek: Nem tudom honnét valók vagytok ti;



II.   Ha el akarsz jutni valahova akkor megnézed melyik az az út ami oda visz

Jer 6:16
Így szólt az Úr: Álljatok az utakra, és nézzetek szét, és kérdezősködjetek a régi ösvények felől, melyik a jó út, és azon járjatok, hogy nyugodalmat találjatok a ti lelketeknek!



Mt 11:28 -30
 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.


Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.


Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.

Jn 14:6  Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

De sokan azt mondják: - Nem megyünk!

Mások elfeledkeznek az “Útról” – a hiábavalóság felé hajlanak, a világ és a világi életszemlélet és értékrend, hgyják, hogy elcsábítsa őket a Mammon.

Jer 18:15
Ám az én népem elfeledkezett rólam; a hiábavalónak áldozik; elcsábították őket az ő útjaikról, az ősrégi nyomról, hogy ösvényeken, járatlan úton járjanak;



2.   Az Élet Minősége - Jézus

       
Mt 7:16  Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajjon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét?
Mt 7:17  Ekképen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem.
Mt 7:18  Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt.
Mt 7:19  Minden fa, a mely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik.
Mt 7:20  Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.


Jézus : Jn 15:1  Én vagyok az igazi szőlőtő,

Jézusból származik az élet, az élet erő, a táplálék ami a gyümölcsöt terem

                          Jn 15:4  Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképen ti sem, hanemha én bennem maradtok.
                          Jn 15:5  Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.


     Jézus – Az Ő Lelke (a Szent Szellem)
- Ha nem megyek el nem jön el a Szent Szellem
A Szent Szetellem – Krisztus Szelleme

1Pét 1:11  Nyomozódván, hogy mely vagy milyen időre jelenté [azt] ki a Krisztusnak ő bennök levő Lelke, a ki eleve bizonyságot tett a Krisztus szenvedéseiről és az azok után való dicsőségről.


     -  Gal 5:22  De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség.

Most klell a jót tenni, most kell gyümölcsöt teremni, most kell kincset gyűjteni,

Prédikátor 9:10 
Tedd meg mindazt, ami a kezed ügyébe esik, és amihez erőd van, mert nem lesz cselekvés, gondolkozás, ismeret és bölcsesség a holtak hazájában, ahová menned kell!


Gal 6:10
Annakokáért míg időnk van, cselekedjünk jót mindenekkel, kiváltképen pedig a mi hitünknek cselédeivel.

Ef 5:16  Áron is megvegyétek az alkalmatosságot, mert a napok gonoszok.
Ef 2:10  Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén [Általa] a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.

3.   Az Élet Alapja – ereje


Mt 7:21  Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.
Mt 7:22  Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?
Mt 7:23  És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.
Mt 7:24  Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát:
Mt 7:25  És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; de nem dőlt össze: mert a kősziklára építtetett.
Mt 7:26  És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, a ki a fövényre építette házát:
Mt 7:27  És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; és összeomlott: és nagy lett annak romlása.

               
Jézus: - Mt 16:16  Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.
                      -  Mt 16:18  De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán -  (Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.) – Ezen az Igazságon - építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.

                         - 1Kor 3:11  Mert más fundamentomot (alapot) senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.


Mire építed fel az életed, a munkádat, a kariered, a családodat, a jövődet, az álmaidat és vágyaidat.

Jézus az alap, de Ő a szeglet kő is.
Vele kezded és vele kell befelyezed
Ő a kezdet és a vég – az alfa és omega.
Nem elég cask vele kezdeni – vele is kell befelyezni.
A nemes harcot megharcolta – mind végig kitartottam …

-   Milyen csodálatos az a tény, hogy bármit kér tőlünk az Úr, a megoldás Ő, az Ő csodálatos szeélye, és ezen felűl mind azt Ő végzi el bennünk. 

Fil 1:6  Meg lévén győződve arról, hogy a ki elkezdette bennetek a jó dolgot, elvégezi a Krisztus Jézusnak napjáig:
Fil 2:13  Mert Isten az, a ki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből.


 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 13:59:22
Ámen!  :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 15:08:46
O0 Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13