Szerző Téma: Ezt értettem meg az Igéből  (Megtekintve 26301 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2016. Június 27. - 10:13:23
 :like:



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #61 Dátum: 2016. Június 27. - 14:45:50
[valasz author=Csaba link=topic=27.msg78719#msg78719 date=1467012531]

[/valasz]

Örültem, hogy végre jól szerepelt a Magyar válogatott, de nekem sem nagyon tetszett, hogy ebbe belekeverték az Urat.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #62 Dátum: 2020. Január 22. - 10:35:46
A tálentumok példázata mindig zavaros volt számomra, nem álltak össze a dolgok, amikor a szokásos értelmezés szerint próbáltam az üzenetet megtalálni benne. Nemrég utánanéztem, és egy sokkal jobb megközelítésre találtam.

A tálentumok nem a képességeket jelentik, hanem a megbízatásaink, szolgálataink súlyát, nehézségét. Amelyeket részben a már meglévő képességeinkhez mérten, azok által tudunk teljesíteni. Másrészt Isten ad még lelki ajándékokat és lehetőségeket a szolgálatainkhoz.
 
Ha a tálentum megbízatás, akkor jobban érthető számomra az is, hogy az egy tálentumos szolgát miért veti ki az Úr Isten a külső sötétségre? Mert valójában nem tartozott Istenhez. Ezért nem is akart tenni igazán semmit Isten országáért, ami fáradsággal, kockázattal, nehézségekkel járt volna.

Az is érdekes, hogy aki jól végzi a kisebb megbízatását, újabbat is kaphat mellé. A kis szolgálatokból így juttat el minket az Úr a nagyobb szolgálatok felé.

df1


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #63 Dátum: 2020. Január 22. - 19:43:13
 O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #64 Dátum: 2020. Január 23. - 10:37:56
Igen, ha a tálentumok megbizatások Isten szerinti dolgok véghezvitelére, akkor az egy tálentumos szolga egytálentumos feladata akár ez is lehetett: "Higyj az én Fiamban, fogadd el megváltódnak, és fejezd ki a hitedet azzal, hogy bemerítkezel."

Isten csak ennyit várt volna tőle.

Ő azonban még ezt sem tette meg, így ez a tálentum semmilyen hasznot nem hozott Isten királysága számára... ... :morfondirozik:

« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 23. - 10:40:51 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #65 Dátum: 2020. Január 23. - 12:46:27
A példázatban szereplő tálentum, konkrétan pénzről beszél, ezért is rótta fel az "egyetlen tálentumos"  szolgának az ura, hogy miért  nem helyezte el azt a pénzváltóknál.
Mielőtt azt gondolnánk, hogy az egy tálentum valami aprópénz, szögezzük le, hogy abban az időben egy jól fizetett római katona napi zsoldja egy ezüst volt. 1 tálentum pedig 6000 ezüst pénzt jelentett.
Nem véletlen, hogy a két másik szolga "vállalkozásba" kezdett a reájuk bízott pénzzel.
A tálentum az én meglátásom szerint a példázat kapcsán olyan értéket jelent, amit Isten bízott az emberre, hogy azt Isten kedvére használja és kamatoztassa.
Számomra az is külön érdekesség, hogy "kevésnek" nevezi az ige az 5 tálentumot (30.000 ezüst pénz), melyet egy katona az egész élete során sem tudott volna megszerezni, mégis a megígért mennyei gazdagsággal szemben kevés lett az emberre bízva.
Hogy ez szolgálati ajándékot, vagy mást jelent a valóságban szerintem csak  állítások színtjén tudjuk kezelni.

Tény, hogy Isten az emberre komoly "földi" értéket bízott, még a "legszegényebb" képességűre is...
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 23. - 12:49:08 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #66 Dátum: 2020. Január 23. - 12:55:05
 :like:

Tényleg, az egy tálentum az nem egy kis apróság.
 vmosoly12

Súlymérték, talán 35 kg?...  43 kg ezüst érme?

Valaki azt írja neten, kb 43-45 kg ezüst...
Az ókorban ez valóban nagy vagyon lehetett.
Mai ezüst ár: kb 175000 Ft/kg
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 23. - 13:05:33 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #67 Dátum: 2020. Január 24. - 08:51:53
Köszönöm a visszajelzéseket, hozzászólásokat, gondolkodom rajtuk.  :szelid:
Lucius, én tudok olyan adatot is, hogy a tálentum 58,944 kg volt.  roll De találkoztam én is a 43-45 kg-os verzióval is.
Mindenképpen sok pénz lehetett, ami ilyen súlyt nyomott.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #68 Dátum: 2022. Szeptember 05. - 21:11:29
2Pt 3,9   
Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elvesszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.

Kiknek szól ez az Ige?   roll   :sherlock:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #69 Dátum: 2022. Szeptember 06. - 10:48:45
2Pt 3,9   
Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elvesszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.

Kiknek szól ez az Ige?   roll   :sherlock:


Nekünk. Isten gyermekeinek.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #70 Dátum: 2022. Szeptember 06. - 12:42:12
Igen Zoli, én is így látom.

Felvetődik bennem pár gondolat:

A Sinainál is ez volt, késedelemnek tartották az időt, amíg Mózes fent volt a hegyen, illetve, szerintük sokára jött le.

Nem világiakról, hitetlenekről mondja az Ige, hogy némelyek késedelemnek tartják az ígéret beteljesedését.

A hívőkért tűr hosszan az Úr, és ebből profitálhatnak a nem hívők is.

Azt mondja, hogy "némelyek el ne vesszenek", vagyis lehetséges, hogy elvesszen a hívő?

"Hogy mindenki megtérésre jusson"... ez is érdekes, a hívők szemszögéből.
Meg lehet és kell térni menet közben is, a keskeny úton  :) nem szabad "hátradőlni", hogy minden rendben van, nem szakíthat el semmi az Úrtól..


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #71 Dátum: 2022. Szeptember 06. - 14:50:22
Én úgy látom, hogy a csúfolódók azok hitetlenek (főleg a hitetlen zsidók, akiknek volt valamilyen hitük – Péter inkáb zsidókból lett keresztényeknek ír), akik a hívőket, hitre jutottakat csúfolják, hogy bizony az Úr nem jön el. Péter idéjében erős volt az Úr – Jézus Krisztus - viszejövetelének várása, az a reménység, hogy még az Ő életükben az Úr vissza jön – gondoljunk csak Pál leveleire és reménységére. – ezt látjuk a 12v-ben

Péter buzdításként írja a híveknek, hogy ne veszitsék el se a reménységüket, mert bizony az Úr nem késik, ki kel tartaniuk.

Az Úr nem késik, el fog jönni pont a megadott időben, csak nekünk számitásba kell vennünk, hogy az Úr máskép számolja az időt, és az Úrnak jól meghatározot terve van.

Ugyanakkor mind azokat akik az Úr kiválasztott, és örök életre rendelt még hitre kel jussanakk – nem veszhetnek el – (ere vonatkozik, hogy némelyek el ne vesszenek) , s mikor betelik az a szám akkor jön el a vég.

A buzditás szól nekünk.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #72 Dátum: 2022. Szeptember 07. - 12:40:12
Lk 24:27 És elkezdvén Mózestől és minden prófétáktól fogva, magyarázza vala nékik minden írásokban, a mik ő felőle megirattak.

Jn 5:39  Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;

Krisztus az Ósz.-ben  - Egy ideje ezzel foglalkozom. Csodálatos dolog, látni, meglátni Krisztust az Ósz. Írásokban. De maga a mi Urunk Jézus Krisztus, és a tanitványok is, az Ósz.-ből mutatták be Krisztust és a megváltás munkáját.

Jel.1.8..Én vagyok az Alfa és az Ómega így szól az Úr Isten, aki van, és aki volt, és aki eljövendő: a Mindenható.

Krisztus ott van a kezdeteknél és ott van a végnél is, és végig a kettő között. Ő az alfa és az omega a kezdet és a vég.

A Bibia első oldalától az utolsó oldalig, végig az egész Szentíráson.

Ugyan ez az igazság érvényes a mi életünkben is, Ő kezdet, nála nélkül nem ismertük volna meg, ő kezdte el bennünk a munkát, Ő gyújtott, teremtett világosságot az életünkben, Ő adott hitett, és Ő az aki bevégzi bennünk a munkát. Ő nem csak elkezdi a munkát Ő be is végzi, Ő az aki végig formál bennünket, ahogy a fazekas nem csak elkezdi a munkát hanem végig ott tartja az agyagot a kezei között, és addig nem engedi el ameddig ki nem formálódik az edény. Ő az aki megtart. Ő az életünk kezdete és vége. Ő a világ teremtése előt már készen látott bennünket, mert ott voltunk a szívében, ott voltunk benne, mert már akkor ismert bennünket, s  már akkor azt mondta: - „enyém vagy” .

Ezs.46. 3 Hallgass rám, Jákób háza, és Izráel házának egész maradéka, ti, akiket születésetek óta hordozok, világra jöveteletek óta viszlek:
4 Vénségetekig ugyanaz maradok, ősz korotokig én hordozlak! Én alkottalak, én viszlek, én hordozlak, én mentelek meg.

Ézs 66:9 Hát én csak megindítsam és ne vezessem le a szülést? – szól az ÚR. Vagy én, aki a szülést levezetem, bezárjam-e a méhet? – így szól Istened

Rom.8.29 Mert akiket eleve ismert, eleve el is rendelte, hogy Fia képmásai legyenek, hogy ő legyen elsőszülött sok testvér között. Kol 1:18;
30 Akiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta, és akiket elhívott, azokat meg is igazította, akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.
 

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #73 Dátum: 2022. Szeptember 08. - 17:31:24
1Moz.2. 23 És monda az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett.
24 Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté.

Ef.5.29 Mert soha senki az ő tulajdon testét nem gyűlölte; hanem táplálgatja és ápolgatja azt, miképen az Úr is az egyházat;
30 Mert az Ő testének tagjai vagyunk, az Ő testéből és az Ő csontjaiból valók.
31 Annakokáért elhagyja az ember atyját és anyját, és ragaszkodik az ő feleségéhez; és lesznek ketten egy testté.
32 Felette nagy titok ez: de én a Krisztusról és az egyházról szólok.

Ádám és Éva  Krisztus és az egyház kapcsolatát ábrázolja ki. Éva Ádámból let, Ahogy az Egyház is Krisztusból, Krisztus által. Ahogy Éva nem létezhetett volna Ádám nélkűl, úgy az Egyház sem Krisztus nélkül. Ahogy Ádám és Éva egy test, Úgy Krisztus és az Egyház is Egy.

A Világ eremtése előt alkotta Isten a házasságot, Krisztus és az Egyházban, ezért  a házasság alapja Krisztusban van.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #74 Dátum: 2022. November 11. - 11:13:30
Zsolt 40:6
(40:7) Véres áldozatot és ételáldozatot nem kedveltél; füleimet fölnyitottad; égőáldozatot és bűnért való áldozatot sem kívántál.

Nagyon érdekes ez a vers, Romás fordítást olvasva figyeltem meg egy dolgot, hogy másképp van fordítva egy mondatrész – de ez megegyezik az Arany magyar fordítással.

(Zsolt 40:7 [14 H Arany])
[Sid. 10:5.] Aldozatot és ajándékot nem kivántál, hanem füleimet általfúrtad énnékem: egészen égö áldozatot és bünért való áldozatot nem kivántál:

Van egy kereszthivatkozás is
2Móz 21:5-6
De ha a szolga azt mondá: Szeretem az én uramat, az én feleségemet és fiaimat, nem akarok felszabadulni:
Akkor vigye őt az ura a bírák elé, és állítsa az ajtóhoz vagy az ajtófélhez, és az ő ura fúrja által az ő fülét árral; és szolgálja őt mindörökké.

Így mindjárt érthetőbb a fűl átszúrása, és talán az igéből is többet tanulhatunk.
 Annak az embernek fúrták át a fülét aki annak ellenére, hogy az ő ura fel akarta szabadítani, ő nem akarta, mert inkább maradt rabszolga, mert jól érezte magát, szerette az ő urát, és inkább akart vele maradni őt szolgálni mint szabad lenni.

Igy kell legyünk mi is Urunkkal Istenünkkel. Számunkra az igazi szabadság az, a Urunkat szolgáljuk, mert jól érezzük magunkat jelenlétében, mert szeretjük, mert vágyunk utána, mert értékes számunkra.
Az Úr is azt várja el tőlünk, hogy önként szolgáljuk, szeretettből.

Igy megértjük azt is, hogy miért mondja Dávid:
„Véres áldozatot és ételáldozatot nem kedveltél”
„égőáldozatot és bűnért való áldozatot sem kívántál.”

Az Úr nem kívánta az áldozatokat olyan szívből amely kényszerből, szokásból, szertartásból, szeretetlen szívből fakadt. Láthatjuk ezt Ézs.1 –ből.

Nagyon fontos az, hogy mind azt amit teszünk, miért tesszük. Talán így még jobban megértjük miért mondja Jézus az, hogy aki szeret az tartja meg az én parancsolataimat, vagy mind azt amit teszünk az Úr Jézus Krisztus nevében tegyük.

Mind ez abból a hálából fakad amit az Úr tett értünk. Dávid is a Zsoltár elején, felsorolja mit tett az Úr az életében.
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 11. - 11:25:06 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.