Szerző Téma: Beszélgessünk az elhívásról  (Megtekintve 6291 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2013. Június 27. - 15:53:02
''Mert néktek lett az ígéret és a ti gyermekeiteknek, és mindazoknak, kik messze vannak, valakiket csak elhív magának az Úr, a mi Istenünk.''
Acs.2:39
Látható, hogy eleve nincs keresztyénség (Krisztus követése) az erre való elhívás nélkül.
Ennek az Istentől származó hívásnak a következménye, hogy a kiválasztott keresni keresi a helyét Krisztus testében.
Erre mondhatjuk, hogy ez az az általános kegyelmi elhívás, amiben minden keresztyén ténylegesen részesül.
A SZOLGÁLATI ELHÍVÁSRÓL:
Amikor elmegyek egy-egy gyülekezetbe, leggyakrabban a következő elhívásokkal rendelkező testvéreket tudom rövid időn belül azonosítani:
MAGÁTÓL ÉRTHETŐEN AZ IGEHÍRDETŐ, TANÍTÓ MINDENHOL KÉPBE KERÜL.
AZTÁN EGYES HELYEKEN A DICSŐÍTÉSVEZETŐ IS HAMAR KITŰNHET A SZOLGÁLATRA FOGOTT AJÁNDÉKÁVAL.
LEGINKÁBB A DIAKÓNUS UTÁN KELL EGY PICIT KUTATNOM, DE VISZONYLAG HAMAR KÉPBE KERÜL Ő IS.
AZTÁN HA MÁR TÖBB ALKALOMMAL VENDÉGÜL LÁTNAK UGYANABBAN A GYÜLIBEN, S KÖRBENÉZEK, AZT LÁTOM, HOGY A TESTVÉREK DÖNTŐ TÖBBSÉGE CSAK FIGYELMESEN ŰLDÖGÉL (JÓ ESETBEN).
VAJON EZ AZT JELENTI, HOGY NEKIK NINCS SZOLGÁLATI ELHÍVÁSUK, VAGY NEM HAGYJÁK, NEM TÁMOGATJÁK AZOK KIBONTAKOZÁSÁT A KÖZÖSSÉGBEN.
FÉLELMETES DOLOG EGY GYÜLEKEZETBEN A ''SZAKMAI FÉLTÉKENYSÉG'' MEGJELENÉSE!
UGYANIS ÉPPEN AZOKNAK KELLENE FELISMERNIÜK EGY-EGY SZOLGÁLATI ELHÍVÁS JELEIT, AKIK MAGUK IS SZOLGÁLNAK!
EGYETLEN OLYAN FELEKEZETBEN JÁRTAM CSAK IDÁIG MÉG, AHOL MINDEN TESTVÉR LEHETŐSÉGET KAPOTT A SZOLGÁLATRA.
MONDOM LEHETŐSÉGET KAPOTT, S NEM KÉNYSZERÍTVE VOLT!
A PÁSZTOR NEM RAGADTA MAGÁHOZ SEM AZ IGEHÍRDETÉS, SEM A TANÍTÁS, SEM A DICSŐÍTÉS, VAGY ÉPPEN A PRÓFÉTÁLÁS TISZTJÉNEK, AJÁNDÉKÁNAK KIZÁRÓLAGOSSÁGÁT, S MÁSOK SEM PRÓBÁLKOZTAK EZZEL.
EGYSZERŰEN NEM LÁTTAM KÖZÖTTÜK OLYAN TESTVÉRT, AKI NE KAPOTT VOLNA AJÁNDÉKOT, VAGY NE LETT VOLNA EGYÁLTALÁN A SZOLGÁLAT VALAMELYIK TERÜLETÉT ÉRINTŐ AJÁNDÉKA.
AZÓTA SEM LÁTTAM AZ ISTENTISZTELETNEK ILYEN FORMÁJÁT, S TALÁN NEM IS FOGOM MÁS FELEKEZETEKNÉL LÁTNI... :( 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #1 Dátum: 2013. Június 27. - 22:26:35

A PÁSZTOR NEM RAGADTA MAGÁHOZ SEM AZ IGEHÍRDETÉS, SEM A TANÍTÁS, SEM A DICSŐÍTÉS, VAGY ÉPPEN A PRÓFÉTÁLÁS TISZTJÉNEK, AJÁNDÉKÁNAK KIZÁRÓLAGOSSÁGÁT, S MÁSOK SEM PRÓBÁLKOZTAK EZZEL.
EGYSZERŰEN NEM LÁTTAM KÖZÖTTÜK OLYAN TESTVÉRT, AKI NE KAPOTT VOLNA AJÁNDÉKOT, VAGY NE LETT VOLNA EGYÁLTALÁN A SZOLGÁLAT VALAMELYIK TERÜLETÉT ÉRINTŐ AJÁNDÉKA.
AZÓTA SEM LÁTTAM AZ ISTENTISZTELETNEK ILYEN FORMÁJÁT, S TALÁN NEM IS FOGOM MÁS FELEKEZETEKNÉL LÁTNI... :(

Nagyon  izgalmas  téma ,sokszor  csak  általános  irányelvek  hallatszanak,
 -vagy  még  az  sem.
Melyik  gyülekezetben  volt  ez  a  Tapasztalatod ?

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2013. Június 27. - 23:06:09
Az Őskeresztyén Apostoli Egyházban.
Pl. A dicsőitésben voltak egyedi énekek, aki ezt nem vállalta be, mert esetleg magában úgy érezte, hogy nem szól szépen a hangja, az prózában próbálkozott. Kisebb csoportok is szerveződtek és közösen énekeltek, volt aki hangszeren játszott.
Itt hallottam először nyelveken imádkozni több testvért, mondjuk ez éngem először nagyon zavart, mert elvonta a figyelmemet az érthető imáról. :)
Aztán itt hallottam először, a vígasztalás prófétai beszédét.
Az akkori pásztor mégis azt mondta: ''Tudom, hogy a mi Istentiszteletünkben is lehetne hibát találni, de igyekszünk a bibliai mintát követni.''
S ami igazán értékes számomra náluk, hogy odafigyelnek egymásra az ajándékok terén is, s valóban igyekeznek kihozni egymásból a képességüknek megfelelő szolgálat örömét.
HA EGYSZER FELADNÁM A KÁLVINISTA IGEÉRTELMEZÉSEMET, BIZTOS NÁLUK PRÓBÁLNÉK MEGGYÖKEREZNI. CSAKHÁT EZ A HITEM FELADÁSÁT IS JELENTENÉ EGYBEN, ÍGY EZ CSAK EGY ELMÉLETI FELTÉTELEZÉS MARAD A RÉSZEMRŐL...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #3 Dátum: 2013. Június 28. - 05:25:52
Az Őskeresztyén Apostoli Egyházban.


  70 %-ban  erre  tippeltem!   :2smitten:
Nekem  tetszett  még  a  közös  egész  napos  együttlét.
Együtt  ettünk , beszélgettünk, voltak  kisebb  imaközösségek  is...
Valószínű, hogy  a  kétezer  évvel  ezelőtti  apostoli  őskereszténység is  hasonló  lehetett!

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #4 Dátum: 2013. Június 29. - 13:41:20

HA EGYSZER FELADNÁM A KÁLVINISTA IGEÉRTELMEZÉSEMET, BIZTOS NÁLUK PRÓBÁLNÉK MEGGYÖKEREZNI.
CSAKHÁT EZ A HITEM FELADÁSÁT IS JELENTENÉ EGYBEN, ÍGY EZ CSAK EGY ELMÉLETI FELTÉTELEZÉS MARAD A RÉSZEMRŐL...

Kedves  Csaba  FórumTárs!
Ahogy  mindenki  szabadságát, úgy  természetesen  a  Tiedet  is  tiszteletben  tartom.
Akkor  is  szeretnélek, és  tisztelnélek,ha  azt  Írnád  egyszer:  megtaláltad  a  helyed  az  orthodox /  katolikus / Jehova Tanúi ...stb... gyülekezetben.
Persze:  szomorú  lennék, de  ez  egyéni  szociális,személyes  problémám lenne.

A   Krisztus-hívők  közös  kincse, az  Úr  Jézus  Útja,az  Üdvözítő  Út:  Az  Evangélium.

>>"   Eszetekbe juttatom, testvéreim, az evangéliumot, amelyet hirdettem nektek, amelyet be is fogadtatok, amelyben meg is maradtatok.

 Általa üdvözültök is, ha megtartjátok úgy, ahogy én hirdettem is nektek, hacsak nem elhamarkodottan lettetek hívőkké.

 Mert én elsősorban azt adtam át nektek, amit én magam is kaptam; hogy tudniillik Krisztus meghalt a mi bűneinkért az Írások szerint.

 Eltemették, és - ugyancsak az Írások szerint - feltámadt a harmadik napon
"<<

( Pál  első  levele  a  Korinthuszbeliekhez,  15. fejezet, első  négy  verse. )

Krisztus  megváltó,bűntörlő    váltsághalálának  megvallásában, és  győztes  visszatérésének  várásában  látom  az  Evangélium  összefoglalását.
Hiszem,és  vallom, hogy  ez  minden  keresztény  közös  kincse, és  útlevele  Isten  örök  Országában.
Minden  más  dolog:  predesztináció,Szentháromság, a  keresztények  elragadtatása  a  Nagy  Nyomorúságból, az  üdvösség  elveszíthetetlensége,
nem más, mint   Biblia-értelmezés.   Fontos a Szentírás  értése,és  helyes  értelmezése, de  nem  a  teológiai  tudományok,
hanem  az  Úr   Jézus  Krisztus  Evangéliuma  által  van  üdvösség,és  keresztény  lelki  egység.




« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 29. - 13:45:58 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2013. Június 29. - 14:13:09
"Itt hallottam először nyelveken imádkozni több testvért, mondjuk ez éngem először nagyon zavart, mert elvonta a figyelmemet az érthető imáról. "

Beszélnél erről kedves Csaba? :2smitten:-- Én életemben nem hallottam, láttam nyelveken imádkozó embert.
A nyelv egy a Földön beszélt nyelv? -- vagy nem behatárolható, nem ismert?

A Testvérek tapasztalatai is érdekelnek!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2013. Június 29. - 15:12:14
Itt hallottam először nyelveken imádkozni több testvért, mondjuk ez éngem először nagyon zavart, mert elvonta a figyelmemet az érthető imáról. :)

Nem csodálom, hogy zavart, mert nem is igei ez a gyakorlat, miszerint sokan fenhangon imádkoznak nyelveken, miközben egy ember pedig érthető nyelven.
Ezt a fajta nyelveken imádkozást az egyénnek kell gyakorolonia otthon, Isten és ő, édes kettesben.   vmosoly11

A nyelveken szólás és magyarázás együtt, az Igei.
Ha nincs magyarázó, akkor viszont hallgatni kell a nyelveken szólónak.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2013. Június 29. - 19:38:08
Itt hallottam először nyelveken imádkozni több testvért, mondjuk ez éngem először nagyon zavart, mert elvonta a figyelmemet az érthető imáról. :)

Nem csodálom, hogy zavart, mert nem is igei ez a gyakorlat, miszerint sokan fenhangon imádkoznak nyelveken, miközben egy ember pedig érthető nyelven.
Ezt a fajta nyelveken imádkozást az egyénnek kell gyakorolonia otthon, Isten és ő, édes kettesben.   vmosoly11

A nyelveken szólás és magyarázás együtt, az Igei.
Ha nincs magyarázó, akkor viszont hallgatni kell a nyelveken szólónak.


Ez így igaz.

Nagyon szeretnék ezen a fórumon hallani a nyelveken szólás mai gyakorlatáról! Megkérhetem a Testvéreket, hogy beszéljenek róla
saját tapasztalat alapján? -- úgy mint, aki hallott, látott ilyet, vagy saját maga gyakorolja?

« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 29. - 19:51:40 írta Virág »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2013. Június 29. - 20:16:17
Szia Flóra! :2smitten:
Bocsi, de ma picit elvoltam csúszva, csak olvastalak idáig benneteket!
Szóval, ahogy írtam, éngem zavart a nyelveken imádkozás, az érthető imádság befogadásában. Mégis azt kell mondjam, hogy belül jó érzés volt hallani. Nagyon szelid hangon és lágy ''dallammal'' szólt ez a számomra ismeretlen nyelv. Tényleg olyan volt, mint egy szép ének. Nem tudom, hogy valaha beszélt földi nyelvet, vagy mennyeit hallottam, de biztos vagyok benne, hogy a testvérek egyazon nyelven szólaltak meg.
MA MÁR KAMILLÁVAL ÉRTEK EGYET ABBAN, HOGY A TESTVÉREK IGEILEG RENDETLENÜL HASZNÁLTÁK AZ AJÁNDÉKUKAT.
VISZONT SZÁNALMASNAK TARTOM AZT A PROTESTÁNS TANÍTÁST, HOGY NAPJAINKBAN CSAK AZ ÖRDÖGTŐL LEHET ÍLYEN MÓDON SZÓLANI.
AZ ÖRDÖG SOSEM IMÁDKOZNA ISTENHEZ, NEM DICSŐITENÉ, ÉS A SZAVAI NEM ADNÁNAK BELSŐ BÉKÉT EGY KERESZTYÉN EMBERNEK.
EBBEN A TÉMÁBAN TÖBBEK KÖZÖTT SZALAY SZILÁRD IS OLYASMIRŐL TANÍT, AMIRŐL LÖVÉSE SINCSEN, NEMHOGY ÁTÉLÉSE, MEGTAPASZTALÁSA...
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 29. - 20:36:06 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2013. Június 29. - 20:27:00
Köszönöm szépen kedves Csaba! :2smitten:

Szalay Szilárdnak valóban lövése sincs róla, mint ahogy nekem, éppen azért akartam róla hallani!

Hogy nem Igei, az igaz.. azonban! egy kis közösség, ahol ugyanazon a nyelven szólnak és mindenki megérti, ott nincs a nyelvvel baj! és már Igei is.
Szóval! Továbbra is várakozó listámon áll ez a téma, jó lenne megtapasztalni!-- Talán még írtok róla?
Ha azonnal elfogadnám, akkor velem lenne a baj.-- Majd odaát! Köszi! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2013. Június 29. - 20:28:43
Kedves Flóra

Szent Szellem keresztséged van?


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2013. Június 29. - 20:32:02
Kedves Kamilla! :2smitten:
Mit értesz Szent Szellem keresztség alatt?

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2013. Június 29. - 20:32:16

Bocsi, de ma picit elvoltam csúszva, csak olvastalak idáig benneteket!
 

 Errefelé se volt nagy hőség, hála Istennek, de azért nem csúszott...  vmosoly12 arrafelé ennyire lehűlt?   :tel7:

       
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 29. - 20:41:09 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2013. Június 29. - 20:33:37
Kedves Kamilla! :2smitten:
Mit értesz Szent Szellem keresztség alatt?

 Újjá kell születni víztől és Isten Szellemétől.
Amikor Krisztus Jézus bemerít túzbe és Szellembe... tudod, mint Pünkösdkor  vmosoly12

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2013. Június 29. - 20:36:48
Örülök a válasznak kedves Kamilla! :2smitten:

Természetesen újjászületett keresztyén vagyok.

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω