Szerző Téma: Beszélgessünk a nyelveken szólásról  (Megtekintve 30802 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #150 Dátum: 2014. Március 02. - 15:26:06
Bocsánat a szives szmájliért, ha úgygondolod Kamilla.
Én máskép gondoltam.
Én nem sértésként írtam amit írtam, ha annak tünt, vagy annak vetted, bocsánat, én is csak beszélngetek.

 :int

A szmájli jó lenne, ha nem ütközne a mondandóddal, meg azzal, ahogy megvetsz, Zoltán...

Sajnálom, Kamilla, hogy ennyi idő után sem ismertél meg, én nem vetek meg senkit, sem téged sem mást.
Néz nem én hosztam ezt a gyermek gagyogást ...  - én elmondtam a véleményemet róla.
Ez a véleményem, de nem vetettelek meg.

 :int

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #151 Dátum: 2014. Március 30. - 13:56:59
Engem az érzelmi hívő életből visz Isten egyre inkább a realitásokba. Miközben a régi sablon skatulyáimat szépen kinyitja és megmutatja hogy például a nyelveken szólás is működhet még jelen időnkben is. Ahogy a kézrátétellel való gyógyítás is.
Vagy olyan csodák amikről régebben azt olvastam hogy az őskeresztényi időkben lezárultak.
DE!
Mindemellett nagyon hálás vagyok az igékért és  jó volt végigolvasni az érveket!
Meggyőződésem és ez egyben biztosíték is arról hogy ne csapongjak folyton erre arra az hogy : Nem a félelem hanem a józanság lelkét kaptátok!
Józanul csak értelemmel lehetünk.
A vallásos megtapasztalások érzelmi csúcspontjai instabil talajok.

Van hogy túlcsordul bennem Isten iránti hála vagy akár csak egy érzelem és ezt , kiéneklem magamból, jól hangzó de halandzsa nyelven. De ezt nem imának szánom és nem is Isten dicsőítésének, vagy nem gondolom hogy nyelveken szólnék.
Van aki ezt értelmezi nyelveken szólás ajándékáénak.
Ha beírnám a google fordítóba valószínű kijönne egy két szó találatként.
Ha tényleg dicsőíteni akarom Istent akkor magyarul imádkozom vagy pedig valódi éneket keresek meg és éneklem el!

Én is meg vagyok győződve róla hogy Isten a rend Istene. De nagy a kegyelme is és ha még egy hivő testvérem ott tart hogy úgy gondolja számára nem érthető szavakkal tudja Istent dicsőíteni akkor megvan ennek is az oka. Isten a szándékot vizsgálja.

A titkos dolgok ( kivételezés érzése , felsőbb tudás csábítása) és az értelem kikapcsolása Sátáni praktikák. Amivel zűrzavart kelt. Megzavarva vele a hívőket is.

Elfogadom ha valaki így imádkozik magában , de a közösségben ha nincs magyarázó akkor hallgasson!!!

Ne keltsen zűrzavart és megütközést.