Szerző Téma: Beszélgessünk a nyelveken szólásról  (Megtekintve 30611 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2014. Március 01. - 08:59:07
Végre megtaláltam a sikri si szavak nyelvét én is, valami cebuánó nyelv az :)
De volt még spanyol, sőt kínai tajvani keverék is :)
Ezekután én nem kételkedem az ajándékomban :)



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2014. Március 01. - 08:59:51
Köszi a tippet Kamilla a google fordítóra gondolok! :)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2014. Március 01. - 09:06:52
A Szentlélek adta némelyeknek a nyelveknek nemeit, némelyeknek a nyelveknek magyarázatát, a többieknek meg a google-t, hátha segít rajtuk.
Szokták mondani, hogy egy bolond százat csinál, szép munka volt Imre!
:int

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2014. Március 01. - 09:25:05
Ez jó ...

 hehe

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2014. Március 01. - 09:28:33
Végre megtaláltam a sikri si szavak nyelvét én is, valami cebuánó nyelv az :)
De volt még spanyol, sőt kínai tajvani keverék is :)
Ezekután én nem kételkedem az ajándékomban :)

 Egy kérdés, Gábor, ez a nagy nyelv keverék, ez egyszerre volt, tehát egy szólás alat, vagy ima alat?

 :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 01. - 09:34:47 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2014. Március 01. - 09:39:58
Szokták mondani, hogy egy bolond százat csinál, szép munka volt Imre!
:int

Persze az is hozzátartozik, hogy azt is szokták mondani, hogy savanyú a szőlő. kuncog
Általános tapasztalat, hogy az elmélet és gyakorlat igen messze állnak egymástól.
Ha igazán érdeklődő vagy, akkor alkalom adtán gyere el hozzánk és néhány óra magyarázatba belehallgathatsz.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 01. - 09:42:27 írta Kecskés István »



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2014. Március 01. - 10:38:02
Nézd szivesen elmennék meghalgatni, szeretem a tanítói előadásokat, de ha a Gábor féle nyelveken szólást eredményez, akkor kihagyom.

Isten a rendnek az Istene, nem beszél össze vissza.
Habár egyszer összezavarta, az emberek nyelvét Bábelnél, hogy ne értsék egymást. Mindenki másnyelven kezdet beszélni, mindenki a sajátnyelvüjével, szét széledtek az egész világon.

Isten közel jött az emberhez, leszált az emberek közzé, sőt az emberbe.
A parancs ott volt, tegyetek tanítványokká minden népeket, de hogyan, ha a legtöbb tanívámy, egyszerű ember volt, pl. halászok, lehet pászorok, főldművesek, a megvetettek (1Kor.1.25-31). Ezek kellet szétjárjanak és az evangéliumot, elvigyék, az idegen népeknek, nekik kellet bizonyságot, tenni Krisztusróól, és Hírdetni Isten hatalmas dolgait.
Vajon ki tanította neki meg a nyelvet, vajon, kinek volt lehetősége és ideje, elébb nyelvet tanulni.
Isten a Bábeli átkot hídalta át punküsdkor, és a nyelveken szólás és a nyelvek magyarázata, pont erre szolgált. (Nem érthetetlen kusza nyelvek egyvelege).
Mert Pünkösdkor sem értette mindenki a mindenki beszédét, csak a saját nyelvén szóló beszédet értette, a többiről meg csak azthitték, hogy ures beszédet hadoválnak, azért is gondolták, hogy részegek. Hisz kb tizenöt nyelven szólt az Úr, és szóéták Isten hatalmas dolgait.

1Kor 14:21  A törvényben meg van írva: Idegen nyelveken és idegen ajkakkal szólok e népnek, és így sem hallgatnak rám, azt mondja az Úr.

Ez jel kellet volna legyen az Izraelnek (és nem az  érthetetlen beszéd) hanem az, hogy a pogányok, az idegenek, a nem zsiók és nem zsidó nyelven beszélők is bevették az evangéliumot, és ők is szolnak Isten hatalmas dolgairól, mostmár idegen nyelven a zsidók számára lehet érthetetlen vagy akár megvetett, nyelven is szól az Úr.
A cél, az evangélium, az igének terjesztése volt, az emberek szívének titakainak felfedése, a megtérés:

1Kor 14:23  Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?
1Kor 14:24  De ha mindnyájan prófétálnak és bemegy egy hitetlen, vagy avatatlan, az mindenektől megfeddetik, mindenektől megítéltetik,
1Kor 14:25  És ilyen módon az ő szívének titkai nyilvánvalókká lesznek; és így arczra borulva imádja az Istent, hirdetvén, hogy bizonynyal az Isten lakik ti bennetek.
1Kor 14:26  Hogy van hát atyámfiai? Mikor egybegyűltök, mindeniteknek van zsoltára, tanítása, nyelve, kijelentése, magyarázata. Mindenek épülésre legyenek.
1Kor 14:27  Ha valaki nyelveken szól, kettő vagy legfeljebb három legyen, mégpedig egymás után; és egy magyarázza meg:
1Kor 14:28  Ha pedig nincsen magyarázó, hallgasson a gyülekezetben; hanem magának szóljon és az Istennek.

Azért éppen Korintusban olvashatunk e témáról, hisz hatalmas kereskedői város, volt és a gyülekezetben, sok vendég, idegen, vándor, kereskedő fordúlt meg, sok nye idegen nyelv.
Nem olyan gyülekezet lehtett, amilyen a mostaniak, mint példáúl a miénk, hogy csak magyarúl beszélünk, ött lehtett, hogy egyszer lehet tíz nemzetbeli is jelen volt, és mind a saját nyelvén szeretett volna beszélni, és hallani.

Ezért volt szükség a nyelvek ajándékára és magyarázatára, hogy értsék mi folyik a gyülekezetben, hogy értsék Isten kijelentését.

Azért a rendre való felhívás, mert ha mindenki egyszerre beszél a saját nyelvén, nem lesz más mint érthetetlen zűrzavar, amiből senki sem ért semmit, és senki nem épűl. Isten kijelentését pedig érteni kell, hogy az émber épűljön, vagy éppen megtérésre jusson.

Pál erről beszél. Érthető nyelvekről, mert eről szólt Púnkösd is, nem másról, mint hogy az Úr a pogányok nyelvén is megszólal, és a pogányok is halhatják részesűlhetnek Isten igéjéből, a megtérésből, Isten országából, a nagy küldetésből, s hogy az ige elhat a föld végső határáig.
Mert az idők és az emberi butaság ismétlődig, mert aztán megint volt idő amikor azt hitték, hogy csak egy nyelven szólhat az Úr, hogy csak latinúl szól, az Isten, s csak rómából származhat igazság, addig amíg ébredést nem hozot az Úr, és ismét nyelveken nem kezték hírdetni az Úr igéjét, ez volt a második nagy ébredés  Pünkösd után,  reformáció ébredése, mikor az Úr ismét nyelveken szólt az emberekhez, a saját nyelvükön, sem nem héberűl, sem nem latinul, vagy görögűl, hanem el kezdték hírdetni az anyajelven Isten hatalmas dolgait, a templomokban már nem csk a latin imát hanem a köznyelv imáját is meghalgatta az Úr.

Ez Pünkösd.

Talán ennyi röviden.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #37 Dátum: 2014. Március 01. - 10:38:14
Mint korábban írtam Istentől kapott ajándékként tudok nyelveken imádkozni., ami csodálatos dolog. De mégis ritkán imádkozom igy, mert az elmém viszont parlagon van, és ilyenkor bármi másra tudok gondolni / lehet, hogy csak nálam van ez igy / ez engem nagyon zavar olyan szentségtelennek érzem, és ezért csak nagyon kivételes alkalommal imádkozom igy. Tudja valaki miért lehet ez igy nálam?



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #38 Dátum: 2014. Március 01. - 10:42:03
Mint korábban írtam Istentől kapott ajándékként tudok nyelveken imádkozni., ami csodálatos dolog. De mégis ritkán imádkozom igy, mert az elmém viszont parlagon van, és ilyenkor bármi másra tudok gondolni / lehet, hogy csak nálam van ez igy / ez engem nagyon zavar olyan szentségtelennek érzem, és ezért csak nagyon kivételes alkalommal imádkozom igy. Tudja valaki miért lehet ez igy nálam?

hasonló tapasztalatom volt nekem is, meg is kérdeztem Istvánt erről a dologról. Én azt szoktam tenni hogy amikor nyelveken imádkozom egy konkrét személyre gondolok akinek szüksége van az imádságomra! :)



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #39 Dátum: 2014. Március 01. - 11:01:29
Ennek ellentmond az, hogy a nyelvekenszóló magát építi.



Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2014. Március 01. - 11:08:19
Ennek ellentmond az, hogy a nyelvekenszóló magát építi.

Kedves Irma!

Amit írsz az valóban így van, de mást is ír az Ige.
Ha kéred kikeresem neked, hogy mi történik még nyelveken szóláskor.



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #41 Dátum: 2014. Március 01. - 11:52:44
Ismerem az Igéket, nekem a saját magamon tapasztaltakkal van gondom. És amíg Isten nem ad nekem látást efelől, addig megnyugttób számomra az értelemmel mondott ima. De köszönöm.



Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2014. Március 01. - 13:10:38
Ismerem az Igéket, nekem a saját magamon tapasztaltakkal van gondom. És amíg Isten nem ad nekem látást efelől, addig megnyugttób számomra az értelemmel mondott ima. De köszönöm.
Elnézést, de nem csak az 1 Kor levélben van erről szó.
A Róm 8 részben ott a megfelelő válasz a kérdésedre.
Örülök, hogy segíthettem. vkez :2smitten:



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #43 Dátum: 2014. Március 01. - 13:36:48
Kedves István!

Hidd el ismerem az Igét elég jól, itt most nekem nem erről szól a dolog, hanem egy tapasztalati problémáról.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 01. - 13:47:53 írta Irma »



Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2014. Március 01. - 15:21:12
Hasonlatosképen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Lélek esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.(Róm8,26)
Tehát itt többes számot ír ami nem kizárólag csak a saját személyünket jelöli.