Szerző Téma: Beszélgessünk a nyelveken szólásról  (Megtekintve 30609 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2014. Március 01. - 15:52:04
Csak a kerdes az, vajon itt a nyelveken szoasrol van szo?
S ha meg arrol is lenne szo, vegig tobbes szamot hasznal, ami ara utal, hogy azert es a helyet imadkozik a Szent Szellem, aki nem tud, vagy erotelen, vagy nem tudja hogy es mit kell imadkozni.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #46 Dátum: 2014. Március 01. - 16:14:43
Csak a kerdes az, vajon itt a nyelveken szoasrol van szo?
S ha meg arrol is lenne szo, vegig tobbes szamot hasznal, ami ara utal, hogy azert es a helyet imadkozik a Szent Szellem, aki nem tud, vagy erotelen, vagy nem tudja hogy es mit kell imadkozni.
Bocsánat, de nem értem hogy miről beszélsz.
Ne haragudj, de milyen más dologról beszélhet itt az Ige?
Kérlek fejtsd, ki ezt!



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2014. Március 01. - 17:08:03
Nagyon nehéz itt leírni, mind azt amit én értek.

Megpróbálom röviden és tömören.

Nem lehet kiragadni ezt a verset és csak úgy magába értelmezni.
Ha vesszük a kontextust az előte és utána szóló verseket a 18 verstől Pál e világban való szenvedésről beszél, hogy már az egész teremtet világ is fohászkodik, és nyög, de ugyanakkor a reménységről,  mivel várja a megváltást.
Ez a rész a Szentek bisztonságáról és megtartásáról szól, Isten gyermekeinek a reménységéről.
Mi Isten gyermekei is sokszor a nehézségek és szenvedések között, sokszor olyan nagy mértékü a szenvedés vagy a próba, hogy egyszerüen, nem jön ki szó a szánkból, nem jutnak eszünkbe gondolatok, csajk sóhaj és lehet csak sírás, némák maradunk az Úr előt, van aki ki is mondja nem tudok most imádkozni, nem tudok mit mondani.
Ilyenkor jön, a Szent Szelem, és elvégzi azt amit mi nem tudunk, mert ő az ügyvédünk, szószólónk, ez is az egyik szolgálata, Ő az aki szól az Atya előt helyettünk.
Nézd a következő verseket.
Isten az aki a sziveket vizsgálja, látja a szenvedésünk, de halja a helyettünk esedező Szent Szellem hangját.
Erre utal az ami azt követi.
Mert bármilyen szenvedés, baj, gyötrelem, próba, jön ránk, mégha elviiselhetetlennek tünik is, és oly érthetetlennek is, hogy némák maradunk, vagy csak sóhajtozun,k mégis a javunkra van és végül a megdicsőűlésünket szolgálja.

Róm 8:28  Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik [az] [ő] végzése szerint hivatalosak.

Hisz még a rész vége is a próbákkal foglakozik a mi a nagy reménységünk:

Róm 8:35  Kicsoda szakaszt el minket a Krisztus szerelmétől? nyomorúság vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhség, vagy meztelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver-é?
Róm 8:36  A mint megvan írva, hogy: Te éretted gyilkoltatunk minden napon; olybá tekintenek mint vágó juhokat.
Róm 8:37  De mindezekben felettébb diadalmaskodunk, Az által, a ki minket szeretett,
Róm 8:38  Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
Róm 8:39  Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.


 :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 01. - 17:09:52 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #48 Dátum: 2014. Március 01. - 17:42:15
A Szentlélek adta némelyeknek a nyelveknek nemeit, némelyeknek a nyelveknek magyarázatát, a többieknek meg a google-t, hátha segít rajtuk.
Szokták mondani, hogy egy bolond százat csinál, szép munka volt Imre!
:int

 :)

Nem áll szándékomban mindig a googléba ütögetni amiket nyelveken szólok :)
Csak kiváncsi voltam, ennyi az egész.

Nincs erre szükség, tudom én.
Isten Szelleme eddig is, ha jónak látta, akkor tudatta velem az értelmét a nyelveken való imának, éneknek.
Ha nem tudatja, akkor nem kutatom.

    :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #49 Dátum: 2014. Március 01. - 17:43:41
Ha megnézzük az Apcsel 10-ben:
Apcs 10:44  Mikor még szólá Péter ez igéket, leszálla a Szent Lélek mindazokra, akik hallgatják vala e beszédet.
Apcs 10:45  És elálmélkodának a zsidóságból való hívek, mindazok, akik Péterrel együtt mentek, hogy a pogányokra is kitöltetett a Szent Lélek ajándéka.
Apcs 10:46  Mert hallják vala, hogy ők nyelveken szólnak és magasztalják az Istent. Akkor felele Péter:
Apcs 10:47  Vajon eltilthatja-e valaki a vizet, hogy ezek meg ne keresztelkedjenek, kik vették a Szent Lelket miképpen mi is?


Az ott lévők, zsidók hallották és értették Kornéliuszék nyelveken való beszédét.
Nincs írva, hogy Kornéliuszék római (pogány) létükre pont héberül kaptak volna szellemi nyelvet, vagyis szóltak valamilyen nyelveken, többen, és Péterék, a zsidók,  megértették, akik nem valószínű, hogy tudtak volna más nyelven, vagyis akkor megkapták a nyelvek magyarázásának ajándékát, és ezért érthették, nem?   roll

Erről mi a véleményetek, Testvéreim?   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2014. Március 01. - 18:07:19
Ha megnézzük az Apcsel 10-ben:
Apcs 10:44  Mikor még szólá Péter ez igéket, leszálla a Szent Lélek mindazokra, akik hallgatják vala e beszédet.
Apcs 10:45  És elálmélkodának a zsidóságból való hívek, mindazok, akik Péterrel együtt mentek, hogy a pogányokra is kitöltetett a Szent Lélek ajándéka.
Apcs 10:46  Mert hallják vala, hogy ők nyelveken szólnak és magasztalják az Istent. Akkor felele Péter:
Apcs 10:47  Vajon eltilthatja-e valaki a vizet, hogy ezek meg ne keresztelkedjenek, kik vették a Szent Lelket miképpen mi is?


Az ott lévők, zsidók hallották és értették Kornéliuszék nyelveken való beszédét.
Nincs írva, hogy Kornéliuszék római (pogány) létükre pont héberül kaptak volna szellemi nyelvet, vagyis szóltak valamilyen nyelveken, többen, és Péterék, a zsidók,  megértették, akik nem valószínű, hogy tudtak volna más nyelven, vagyis akkor megkapták a nyelvek magyarázásának ajándékát, és ezért érthették, nem?   roll

Erről mi a véleményetek, Testvéreim?   :szelid:

A lényeg az, hogy tudták, miről és mit szoltak.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2014. Március 01. - 18:10:58
Nagyon nehéz itt leírni, mind azt amit én értek.

Megpróbálom röviden és tömören.

Nem lehet kiragadni ezt a verset és csak úgy magába értelmezni.
Ha vesszük a kontextust az előte és utána szóló verseket a 18 verstől Pál e világban való szenvedésről beszél, hogy már az egész teremtet világ is fohászkodik, és nyög, de ugyanakkor a reménységről,  mivel várja a megváltást.
Ez a rész a Szentek bisztonságáról és megtartásáról szól, Isten gyermekeinek a reménységéről.
Mi Isten gyermekei is sokszor a nehézségek és szenvedések között, sokszor olyan nagy mértékü a szenvedés vagy a próba, hogy egyszerüen, nem jön ki szó a szánkból, nem jutnak eszünkbe gondolatok, csajk sóhaj és lehet csak sírás, némák maradunk az Úr előt, van aki ki is mondja nem tudok most imádkozni, nem tudok mit mondani.
Ilyenkor jön, a Szent Szelem, és elvégzi azt amit mi nem tudunk, mert ő az ügyvédünk, szószólónk, ez is az egyik szolgálata, Ő az aki szól az Atya előt helyettünk.
Nézd a következő verseket.
Isten az aki a sziveket vizsgálja, látja a szenvedésünk, de halja a helyettünk esedező Szent Szellem hangját.
Erre utal az ami azt követi.
Mert bármilyen szenvedés, baj, gyötrelem, próba, jön ránk, mégha elviiselhetetlennek tünik is, és oly érthetetlennek is, hogy némák maradunk, vagy csak sóhajtozun,k mégis a javunkra van és végül a megdicsőűlésünket szolgálja.

Róm 8:28  Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik [az] [ő] végzése szerint hivatalosak.

Hisz még a rész vége is a próbákkal foglakozik a mi a nagy reménységünk:

Róm 8:35  Kicsoda szakaszt el minket a Krisztus szerelmétől? nyomorúság vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhség, vagy meztelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver-é?
Róm 8:36  A mint megvan írva, hogy: Te éretted gyilkoltatunk minden napon; olybá tekintenek mint vágó juhokat.
Róm 8:37  De mindezekben felettébb diadalmaskodunk, Az által, a ki minket szeretett,
Róm 8:38  Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
Róm 8:39  Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.


 :2smitten:

Értem amit mondtál, de úgy gondolom, hogy Isten a Szent Szellem keresztségkor belénk helyezte a Szellemét és amikor esedezik értünk akkor ezt a nyelveken szólás által teszi Isten Szelleme.
Nem tőlünk függetlenül, mert így nem értelmezhető ez az Ige szerintem.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2014. Március 01. - 18:15:04
Én meg azt nem látom, hogy ez nyelveken szólás által történe.
Sőt, arról van szó, hogy mi szóhoz sem jutunk.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #53 Dátum: 2014. Március 01. - 18:21:21
Én meg azt nem látom, hogy ez nyelveken szólás által történe.
Sőt, arról van szó, hogy mi szóhoz sem jutunk.

Kedves Zoltán!

Te gyakorlott teológus vagy sok élettapasztalattal is.
Hallottad már a Szent Szellemet fohászkodni? Vagy ha te nem személyesen, akkor ismersz valakit aki hallotta?
Ezt úgy értem, hogy emberektől függetlenül ahogy te érted.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #54 Dátum: 2014. Március 01. - 18:27:27
Te hallottad már Krisztust közbenjárni?
Vagy hallottúl olyanról, aki hallotta őt ezt tenni?

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #55 Dátum: 2014. Március 01. - 18:33:18
Te hallottad már Krisztust közbenjárni?
Vagy hallottúl olyanról, aki hallotta őt ezt tenni?

Oups!
Megint kapufát lőttél!
Jézus az atyához ment és Isten a Szellemét küldte hogy velünk legyen, nálunk lakjon bennünk maradjon.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #56 Dátum: 2014. Március 01. - 18:38:41
Nem mondod.

Ján 14:23  Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Oups.

Nem mi kell haljuk, és nem más, a Szent Szellemet fohászkodni, hanem az Atya.
Ő fohászkodik, bennünk, mikor mi nem tudunk szóhoz jutni, és ezt az Atya látja és halja, mikor szívünket vizsgálja. Rom.8.27



Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2014. Március 01. - 18:43:40
Én másképp gondolom, de nem zavar amit te gondolsz! :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2014. Március 01. - 19:06:32
Kecskés István:
--- Idézetet írta: Csaba - Ma - 09:06:52
---Szokták mondani, hogy egy bolond
százat csinál, szép munka volt Imre!
:int
--- Idézet vége ---
Persze az is hozzátartozik, hogy azt is
szokták mondani, hogy savanyú a
szőlő. kuncog
Általános tapasztalat, hogy az elmélet
és gyakorlat igen messze állnak
egymástól.
Ha igazán érdeklődő vagy, akkor
alkalom adtán gyere el hozzánk és
néhány óra magyarázatba
belehallgathatsz.

''EZÉRT AKI NYELVEKEN SZÓL, IMÁDKOZZÉK AZÉRT, HOGY MAGYARÁZATOT IS TUDJON ADNI''
1Kor.14:13
EZ A BIBLIAI ELMÉLET ÉS GYAKORLAT, ETTŐL A GOOGLE TÉNYLEG MESSZE ÁLL.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #59 Dátum: 2014. Március 01. - 19:15:18
Kecskés István:
''Én másképp gondolom, de nem zavar
amit te gondolsz!''

Valójában éngem sem zavar István amit te gondolsz.
Csak különbség van a között, amikor Tarró Csaba fohászkodik Istenhez, amikor Várkonyi Gábor nyelveken imádkozik, s amikor a SZENTLÉLEK ESEDEZIK KIMONDHATATLANFOHÁSZKODÁSSAL.
MERTHA KIMONDHATATLAN MIKÉNT MONDOD KI MÉGIS?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13