Szerző Téma: Beszélgessünk a nyelveken szólásról  (Megtekintve 30611 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #75 Dátum: 2014. Március 01. - 20:10:01
Ha megnézzük az Apcsel 10-ben:
Apcs 10:44  Mikor még szólá Péter ez igéket, leszálla a Szent Lélek mindazokra, akik hallgatják vala e beszédet.
Apcs 10:45  És elálmélkodának a zsidóságból való hívek, mindazok, akik Péterrel együtt mentek, hogy a pogányokra is kitöltetett a Szent Lélek ajándéka.
Apcs 10:46  Mert hallják vala, hogy ők nyelveken szólnak és magasztalják az Istent. Akkor felele Péter:
Apcs 10:47  Vajon eltilthatja-e valaki a vizet, hogy ezek meg ne keresztelkedjenek, kik vették a Szent Lelket miképpen mi is?


Az ott lévők, zsidók hallották és értették Kornéliuszék nyelveken való beszédét.
Nincs írva, hogy Kornéliuszék római (pogány) létükre pont héberül kaptak volna szellemi nyelvet, vagyis szóltak valamilyen nyelveken, többen, és Péterék, a zsidók,  megértették, akik nem valószínű, hogy tudtak volna más nyelven, vagyis akkor megkapták a nyelvek magyarázásának ajándékát, és ezért érthették, nem?   roll

Erről mi a véleményetek, Testvéreim?   :szelid:

A lényeg az, hogy tudták, miről és mit szoltak.

 :2smitten:

Ez elég érdekes válasz Zoltán.
Most vagy nem akarsz velem beszélni, vagy nem tudod a választ, és nem is érdekel?   roll 

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #76 Dátum: 2014. Március 01. - 20:12:34
István nem pereskedtsz, hanem sunnyogsz már megint, a normális válasz helyett.
(Nem vagyok gép elé ragasztva, ezért ha nem jön azonnal a válasz, akkor elfoglalt vagyok)
Szokás szerint jön a személyeskedés...
Lassan már megszokom :) 
De azért szóváteszem. kuncog

Nem volt célom kiemelni, ez volt kéznél ezért ezt másoltam be.
Ott azt is írja hogy szavakba nem önthető. Nekem ez tetszett. A nyelveken szólás ezt a célt is szolgálja.
Nem tudom mennyi alkalommal voltatok jelen nyelvek magyarázatán, de bizonyára nagyon meglepődnétek.
Teljesen más tisztább, szentebb, igazabb kifejezések hangzanak el a nyelveken való imádkozáskor.

Az egyik testvér akinek magyarázat ajándéka van jó barátom. Nem diplomás, hanem egyszerű szakmunkás.
Amikor a fordítás ajándékában használta őt Isten, akkor olyan kifejezéseket használt amilyeneket sohasem tanult iskolákban és máshol sem.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 01. - 20:18:09 írta Kecskés István »



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #77 Dátum: 2014. Március 01. - 20:20:16
Nézd István, most a Róm.8.26 ról volt szó, te kérdezted, én elmondtam.
Számomra, a kontextusból, semmi köze a nyelveken szóláshoz, azt is elmodtam miért.

Aztán persze, van ahol beszél nyelveken szólásról az ige, pl. amit Kamilla említett, de itt másról van szó.
Ennyi.
Persze, te, azért érthetsz még mást is. Egy igébe sok mindent bele lehet erőltetni.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #78 Dátum: 2014. Március 01. - 20:24:58
Ha megnézzük az Apcsel 10-ben:
Apcs 10:44  Mikor még szólá Péter ez igéket, leszálla a Szent Lélek mindazokra, akik hallgatják vala e beszédet.
Apcs 10:45  És elálmélkodának a zsidóságból való hívek, mindazok, akik Péterrel együtt mentek, hogy a pogányokra is kitöltetett a Szent Lélek ajándéka.
Apcs 10:46  Mert hallják vala, hogy ők nyelveken szólnak és magasztalják az Istent. Akkor felele Péter:
Apcs 10:47  Vajon eltilthatja-e valaki a vizet, hogy ezek meg ne keresztelkedjenek, kik vették a Szent Lelket miképpen mi is?


Az ott lévők, zsidók hallották és értették Kornéliuszék nyelveken való beszédét.
Nincs írva, hogy Kornéliuszék római (pogány) létükre pont héberül kaptak volna szellemi nyelvet, vagyis szóltak valamilyen nyelveken, többen, és Péterék, a zsidók,  megértették, akik nem valószínű, hogy tudtak volna más nyelven, vagyis akkor megkapták a nyelvek magyarázásának ajándékát, és ezért érthették, nem?   roll

Erről mi a véleményetek, Testvéreim?   :szelid:

A lényeg az, hogy tudták, miről és mit szoltak.

 :2smitten:

Ez elég érdekes válasz Zoltán.
Most vagy nem akarsz velem beszélni, vagy nem tudod a választ, és nem is érdekel?   roll

Nézd Kamilla, itt nem arról van szó, hogy nem akarok beszélni veled.
De minek magyarázzak valamit amiról nem beszél az ige.
Lehet, hogy volt köztük akinek megvolt a magyarázás ajándéka, lehet olyan volt aki pont értette, azt amit mondtak, tehát, hogy magasztalták Istent.

De én nem szeretek találgatni. S ha akarod, azt is mondhatom, hogy nem tudom a választ, a HOGYAN-ra, csak tudom, mert kijelenti az ige.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #79 Dátum: 2014. Március 01. - 20:25:57
Egy igébe sok mindent bele lehet erőltetni.
Igen...



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #80 Dátum: 2014. Március 01. - 20:29:51
Ha megnézzük az Apcsel 10-ben:
Apcs 10:44  Mikor még szólá Péter ez igéket, leszálla a Szent Lélek mindazokra, akik hallgatják vala e beszédet.
Apcs 10:45  És elálmélkodának a zsidóságból való hívek, mindazok, akik Péterrel együtt mentek, hogy a pogányokra is kitöltetett a Szent Lélek ajándéka.
Apcs 10:46  Mert hallják vala, hogy ők nyelveken szólnak és magasztalják az Istent. Akkor felele Péter:
Apcs 10:47  Vajon eltilthatja-e valaki a vizet, hogy ezek meg ne keresztelkedjenek, kik vették a Szent Lelket miképpen mi is?


Az ott lévők, zsidók hallották és értették Kornéliuszék nyelveken való beszédét.
Nincs írva, hogy Kornéliuszék római (pogány) létükre pont héberül kaptak volna szellemi nyelvet, vagyis szóltak valamilyen nyelveken, többen, és Péterék, a zsidók,  megértették, akik nem valószínű, hogy tudtak volna más nyelven, vagyis akkor megkapták a nyelvek magyarázásának ajándékát, és ezért érthették, nem?   roll

Erről mi a véleményetek, Testvéreim?   :szelid:

A lényeg az, hogy tudták, miről és mit szoltak.

 :2smitten:

Ez elég érdekes válasz Zoltán.
Most vagy nem akarsz velem beszélni, vagy nem tudod a választ, és nem is érdekel?   roll

Nézd Kamilla, itt nem arról van szó, hogy nem akarok beszélni veled.
De minek magyarázzak valamit amiról nem beszél az ige.
Lehet, hogy volt köztük akinek megvolt a magyarázás ajándéka, lehet olyan volt aki pont értette, azt amit mondtak, tehát, hogy magasztalták Istent.

De én nem szeretek találgatni. S ha akarod, azt is mondhatom, hogy nem tudom a választ, a HOGYAN-ra, csak tudom, mert kijelenti az ige.

 :2smitten:

 Rendben  :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #81 Dátum: 2014. Március 01. - 20:37:42
Kedves István!
Ha azt írod, hogy most elfoglalt vagyok, később válaszolok, nem történt semmi.
De ne gyere nekem személyeskedéssel egy olyan válasz után, hogy ''nem pereskedek''.
Ennyiből írhattad volna aztis, hogy le vagy ... nem válaszolok.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #82 Dátum: 2014. Március 01. - 20:38:57
Nézétek, én elfogadom és nem tagadom a nyelveken szólás ajándékát, de csak azt ami megegyezik a Pünkösdi nyelveken szólással.
Mert a Kor. levélben is emberi, és létező nyelvről van szó. Igen van, hogy úgy kapja az ember, hogy ő maga sem  tudja értelmezni, ezért nem tudja megmagyarázni, lefordítani, s pont ezért van szükség fordítóra, magyarázóra, erre az ajándékra is.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #83 Dátum: 2014. Március 01. - 20:42:07
Kedves István!
Ha azt írod, hogy most elfoglalt vagyok, később válaszolok, nem történt semmi.
De ne gyere nekem személyeskedéssel egy olyan válasz után, hogy ''nem pereskedek''.
Ennyiből írhattad volna aztis, hogy le vagy ... nem válaszolok.

Türelem, nem szoktam adós maradni. O0



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #84 Dátum: 2014. Március 01. - 20:46:35
Nézétek, én elfogadom és nem tagadom a nyelveken szólás ajándékát, de csak azt ami megegyezik a Pünkösdi nyelveken szólással.
Mert a Kor. levélben is emberi, és létező nyelvről van szó. Igen van, hogy úgy kapja az ember, hogy ő maga sem  tudja értelmezni, ezért nem tudja megmagyarázni, lefordítani, s pont ezért van szükség fordítóra, magyarázóra, erre az ajándékra is.

 :2smitten:

Így van!

Csak nem minden esetben kell magyarázó.
Ha otthon imádkozok Szellem által, nyelveken, akkor nem szükséges.
Pont ez az alázat Isten felé, hogy imádkozok, vagyis átadom a nyelvemet Isten Szellemének, és közben az értelmem "munkanélküli", vagyis meg kell alázkodnia az énemnek, akaratomnak, érzelmeimnek, értelmemnek, ugyanis ilyenkor teljesen átadom magamat Isten Szellemének, Ő használja a nyelvemet, és nekem teljes bizalommal kell lennem Isten felé és Szelleme felé.
Ilyenkor van az, hogy nem teszünk semmit, nem gondolkozunk, nem okoskodunk, hanem csak "vagyunk" és engedjük hogy történjen, amit Isten akar.
Közben erősödik a szellemünk és irányító szerepbe kerül a lelkünk és testünk felett egyre inkább.

Én valahogy így látom, élem meg ezt  :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #85 Dátum: 2014. Március 01. - 20:49:41
Kedves István!
Ha azt írod, hogy most elfoglalt vagyok, később válaszolok, nem történt semmi.
De ne gyere nekem személyeskedéssel egy olyan válasz után, hogy ''nem pereskedek''.
Ennyiből írhattad volna aztis, hogy le vagy ... nem válaszolok.

Türelem, nem szoktam adós maradni. O0

Gondolom ez ezen igék gyakorlása:

Ef 4:32  Legyetek pedig egymáshoz jóságosak, irgalmasok, megengedvén egymásnak, miképen az Isten is a Krisztusban megengedett néktek.
1Thess 5:15  Vigyázzatok, hogy senki senkinek rosszért rosszal ne fizessen; hanem mindenkor jóra törekedjetek úgy egymás iránt, mint mindenki iránt.
1Pét 3:9  Nem fizetvén gonoszszal a gonoszért, avagy szidalommal a szidalomért; sőt ellenkezőleg áldást mondván, tudva, hogy arra hivattatok el, hogy áldást örököljetek,


 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #86 Dátum: 2014. Március 01. - 20:52:33
István írta:
Türelem, nem szoktam adós maradni.
O0
Akár eztis írhatad volna.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #87 Dátum: 2014. Március 01. - 20:53:51
Nézétek, én elfogadom és nem tagadom a nyelveken szólás ajándékát, de csak azt ami megegyezik a Pünkösdi nyelveken szólással.
Mert a Kor. levélben is emberi, és létező nyelvről van szó. Igen van, hogy úgy kapja az ember, hogy ő maga sem  tudja értelmezni, ezért nem tudja megmagyarázni, lefordítani, s pont ezért van szükség fordítóra, magyarázóra, erre az ajándékra is.

 :2smitten:

Zoltán!

Sok olyan ember van aki akár 7-8 nyelven is beszél, de mégsem nyelveken szól.
Hát szerintem amiről te beszélsz oda elég egy translator, ha emberi nyelvről van szó.
De akkor minek a nyelvek magyarázata ajándék? hívnak egy tolmácsot.

Elnézést de nem tudom elfogadni a válaszodat,mert vagy nem összeszedett és akkor pardon, vagy nem Igei, ami már tévedés.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #88 Dátum: 2014. Március 01. - 20:57:17
Kamilla írta:Pont ez az alázat Isten felé, hogy
imádkozok, vagyis átadom a
nyelvemet Isten Szellemének, és
közben az értelmem "munkanélküli",
vagyis meg kell alázkodnia az
énemnek, akaratomnak,
érzelmeimnek, értelmemnek, ugyanis
ilyenkor teljesen átadom magamat
Isten Szellemének, Ő használja a
nyelvemet, és nekem teljes
bizalommal kell lennem Isten felé és
Szelleme felé.
Ilyenkor van az, hogy nem teszünk
semmit, nem gondolkozunk, nem
okoskodunk, hanem csak "vagyunk" és
engedjük hogy történjen, amit Isten
akar.
Közben erősödik a szellemünk és
irányító szerepbe kerül a lelkünk és
testünk felett egyre inkább''.

És mit teszel, amikor prófétálsz?
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #89 Dátum: 2014. Március 01. - 20:57:43
István írta:
Türelem, nem szoktam adós maradni.
O0
Akár eztis írhatad volna.

Ma 4 db sertést dolgoztam fel itthon. vfoz  Örültem, hogy voltak pillanataim be-be nézni a fórumra.