Szerző Téma: Nehezen érthető Igehelyek  (Megtekintve 87547 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #375 Dátum: 2016. Május 30. - 07:55:18
Kamilla én is hajlok a gondolataid felé.
Mert hová kerülnek vajon azon gyermekek lelkei, akik testben sem gonoszt, sem jót nem tehettek még?
Az eredendő bűn miatt gondolom a pokolba. De Isten kétlem, hogy kárhozatra vetné őket olyan bűnért, amit nem ők tettek. "Az atyák ették az egrest és a fiak foga vásott el"???

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #376 Dátum: 2016. Május 30. - 09:37:43
 
Idézet
Látásom szerint, ha a pokolban azt mondják valakinek, hogy ő mégis csak üdvözül, de nem mehet át oda soha, akkor ????

Akár dél felé, akár északra dől le a fa, ahová ledől, ott marad.Préd 11:3

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #377 Dátum: 2016. Május 30. - 09:49:42
[valasz author=Csaba link=topic=28.msg77566#msg77566 date=1464587718]

[/valasz]

2 Sámuel 11

15 Ezután Nátán hazament. Az ÚR betegséggel verte meg a gyermeket, akit Úriás volt felesége szült Dávidnak.
16
Dávid könyörgött Istennek a gyermekért, böjtölt is, és amikor bement, a földön feküdt éjjel.
17
Mikor az ő házának a vénei fölkeltek, és bementek hozzá, hogy fölemeljék a földről, nem akart fölkelni, és nem is evett velük kenyeret.
18
Hetednapra azután meghalt a gyermek. Szolgái azonban nem merték megmondani Dávidnak, hogy meghalt a gyermek, mert azt gondolták magukban: Íme, még mikor a gyermek élt, és szóltunk neki, akkor sem figyelt a szavunkra. Hogyan mondanánk meg neki, hogy meghalt a gyermek? Még kárt tenne magában!
19
Amikor észrevette Dávid, hogy szolgái suttognak, megértette Dávid, hogy meghalt a gyermek. Azt mondta a szolgáinak: Meghalt-e a gyermek? Azok így feleltek: Meghalt.
20
Erre Dávid fölkelt a földről, megmosdott, megkente magát, másik ruhát vett magára, majd bement az ÚR házába, és imádkozott. Azután bement a maga házába, és kérésére kenyeret vittek elé, és evett.
21
Akkor ezt mondták neki a szolgái: Miért tetted ezt? Míg a gyermek élt, böjtöltél és sírtál, most pedig, hogy meghalt a gyermek, fölkeltél, és kenyeret ettél.
22
Ő így felelt: Amíg a gyermek élt, böjtöltem és sírtam, mert azt gondoltam, ki tudja, talán könyörül rajtam az ÚR, és életben marad a gyermek.
23
De most, hogy meghalt, vajon miért böjtölnék? Vajon visszahozhatom-e azzal? Én megyek őhozzá, de ő nem jön ide vissza hozzám.

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #378 Dátum: 2016. Május 30. - 10:24:49
Ő megy hozzá. Ezalatt a holtak birodalmát, vagy az örök életet értheti? :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #379 Dátum: 2016. Május 30. - 11:29:38
Zoli tényleg szép séta volt a pokoltól a királyságig.
Viszont halál a királyságban is lesz. Az ottani igazak lelke hová kerül majd, s mikor támadnak fel, ha a 2.feltámadásban csak a gonoszok öltenek testet.

Az ezer éves királyság alatt nem lesz halál, csak azokon akik vétkeznek, azokon  Isten ítélete lesz.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #380 Dátum: 2016. Május 30. - 12:03:06
 Ésa.65: 20. Nem lesz ott többé csupán néhány napot ért gyermek, sem vén ember, a ki napjait be nem töltötte volna, mert az ifjú száz esztendős korában hal meg és a bűnös száz esztendős korában átkoztatik meg.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #381 Dátum: 2016. Május 30. - 16:47:58
Igen ez pont arról beszél amit mondtam.
A gyermekek nem halnak meg,  nem lesz vén ember sem,  ha valaki 100 évesen hal meg az fiatal, és azért hal meg mert bűnös.

Ézs 65:19
És vígadok Jeruzsálem fölött, és örvendek népem fölött, és nem hallatik többé abban siralomnak és kiáltásnak szava!
Nem lesz ott többé csupán néhány napot ért gyermek, sem vén ember, a ki napjait be nem töltötte volna, mert az ijfú száz esztendős korában hal meg és a bűnös száz esztendős korában átkoztatik meg.

Ézs 25:6 -9
Készít majd a Seregek Ura ezen a hegyen minden népnek lakomát zsíros falatokból, lakomát újborokból, zsíros, velős falatokból, letisztult újborokból.
Ezen a hegyen leveszi a leplet, amely ráborult minden népre, és a takarót, amely betakart minden nemzetet.
Véget vet a halálnak örökre! Az én Uram, az Úr letörli a könnyet minden arcról. Leveszi népéről a gyalázatot az egész földön. - Ezt ígérte az Úr!

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #382 Dátum: 2016. Május 30. - 17:18:47
Azt kézséggel elfogadom, hogy aki 100 évesen hal meg, az még fiatalnak számít majd.
Az is stimmel, hogy a bűnösök is 100 esztendősen átkoztatnak meg. Ez miért egyenlő a halál fogalmával?
Azt is mondja, hogy nem lesz vén, aki a napjai számát be ne töltené. Azt színtén mondja, hogy a választottai élete hosszú lesz, mint a fáké.
A fák örökké, vagy hosszan élnek?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #383 Dátum: 2016. Május 30. - 18:14:03
Érdekes a 100 éves párhuzam.
A bűn zsoldja halál.
Nem örökké, csak ameddig az ezer éves királyság tart, egyes fák ezer évig is el élnhetnek. Ádám, s utána még sokáig, majdnem ezer évig is élt az ember. Miért ne lehetne ez így a Királysában

Én úgy gondolom, hogy Jézus Krisztus királysága alatt, nem lesz halál, az igazakon, hisz Ő az élet, belőle élet árad. Az előte levő versben azt olvassuk: "nem hallatik többé abban siralomnak és kiáltásnak szava" - nincs fájdalmasabb elveszteni a szeretteinket. Jézus mikor itt járt sokakat feltámasztott, életett adott.
Szerintem ez a Királyság áldásai közzé fog tartani, sőt az lesz a legnagyobb áldás, hogy nem lesz halál, nem lesz romlandóság.

Róm 8:21
Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #384 Dátum: 2016. Május 30. - 18:33:00
Végül is járható út lehet a nézeted.
Ezen a vonalon nézzük tovább a történetet.
Az egyház a mennyben, az ezer éves királyság lakói az eredendő bűnnel terhelten vannak benne, s nem megdicsőült  testtel. Így utódaik is így születnek.
A bűn zsoldja a halál, mondja az ige.
Ők miként ússzhatják ezt meg "elváltozás" nélkül.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #385 Dátum: 2016. Május 30. - 18:38:50
Sziasztok!


Tényleg nagy utat tett meg a téma az alvilágtól kiindulva. Egyelőre elsősorban Jézus pokolra szállásával kapcsolatos hozzászólásokra reagálnék.

Az 1 Pét 3:18-20 ige szerint úgy látom, hogy Jézus nem átvitt értelemben, hanem valóságosan megjelent az alvilágban a halálát követően, lélekben, amikor a teste még a sírban volt.

Azt mondja ez az ige, hogy a börtönben lévő lelkekhez elment. Vagyis Ő ment oda hozzájuk. Itt nem arról van szó, hogy neki ott kellett lennie, hogy Ő odakerült, hanem hogy odament. Mert oda akart menni.

Említettem, hogy e kettő között vacillálok, hogy Noé kortársaihoz, vagy bukott angyalokhoz ment-e az Úr szólni. Végül a beszélgetéseteket olvasva és az igehely tüzetesebb megvizsgálása alapján abban erősödtem meg, hogy emberekhez ment: "Így ment el a börtönben levő lelkekhez is, és prédikált azoknak, akik egykor engedetlenek voltak, amikor Isten türelmesen várakozott Nóé napjaiban a bárka készítésekor."
Ezt úgy értem, hogy Isten türelmesen várt az engedetlen lelkek megtérésére, amíg Noé a bárkát építette (és közben az igazságot is hirdette). Isten csak emberek megtérésére szokott várni, ez a kiváltság csak az embereké, hogy időt kapunk. Az angyalok, akik elbuktak, megtérési lehetőség nélkül ítélet alá kerültek. (Júd 6)

Az Úr Jézus mondanivalójának tartalma, hogy az evangélium volt-e, vagy Jézus győzelmének kihirdetése talán még nehezebb kérdés. Én az utóbbira gondolok inkább. A 2. esély nem veszélytelen tanítás, alapjaiban rázza meg és mond ellent a keresztyén hit fő tételének, csak óvatosan és nagyon alaposan vizsgálnám az esetleges ráutalásokat.
Ebben az igében - csak Noé kortársaira gondolok, nem az összes valaha meghalt emberre - azért gondolom tarthatatlannak a 2. lehetőséget számukra, mert ők egy olyan nemzedék voltak, akik az eddigi emberi történelem legsötétebb idejében éltek, annyira romlottak voltak, hogy Isten elpusztította őket. Nem tartom valószínűnek, hogy üdvösségre juthattak.  vsir2

df1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #386 Dátum: 2016. Május 30. - 18:42:39
Nekik is részük lesz az elváltozásban.
Nekik is szükségük lesz úgy testüknek mint lelküknek a Krisztusban való elváltozásra, a Királyság végén, mikor mindenki megál az Úr előt, kicsinytől nagyig, és éppen megváltozott formában fognak bemenni az örökkévalóságba és az Új földre.

A bűnös természet valóban jelen lesz, csak éppen az nem ami felgerjeszti azt, a Sátán. Ugyanakkor lesznek olyanok akik annak ellenére, hogy nem lesz kisértő a természetükből fakadó gonoszt vállasszák, ezért éri utol őket az átok, a végzet, (Isten haragja)
Azért lesz az hogy a Sátán eloldásával, a Sátán befolyásolni tud majd sokakat, éppen a bűnös természetük miatt és  megukrik a lázadók száma fóleg azok akik távol éltek Krisztustól.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #387 Dátum: 2016. Május 30. - 18:45:43
Sziasztok!


Tényleg nagy utat tett meg a téma az alvilágtól kiindulva. Egyelőre elsősorban Jézus pokolra szállásával kapcsolatos hozzászólásokra reagálnék.

Az 1 Pét 3:18-20 ige szerint úgy látom, hogy Jézus nem átvitt értelemben, hanem valóságosan megjelent az alvilágban a halálát követően, lélekben, amikor a teste még a sírban volt.

Azt mondja ez az ige, hogy a börtönben lévő lelkekhez elment. Vagyis Ő ment oda hozzájuk. Itt nem arról van szó, hogy neki ott kellett lennie, hogy Ő odakerült, hanem hogy odament. Mert oda akart menni.

Említettem, hogy e kettő között vacillálok, hogy Noé kortársaihoz, vagy bukott angyalokhoz ment-e az Úr szólni. Végül a beszélgetéseteket olvasva és az igehely tüzetesebb megvizsgálása alapján abban erősödtem meg, hogy emberekhez ment: "Így ment el a börtönben levő lelkekhez is, és prédikált azoknak, akik egykor engedetlenek voltak, amikor Isten türelmesen várakozott Nóé napjaiban a bárka készítésekor."
Ezt úgy értem, hogy Isten türelmesen várt az engedetlen lelkek megtérésére, amíg Noé a bárkát építette (és közben az igazságot is hirdette). Isten csak emberek megtérésére szokott várni, ez a kiváltság csak az embereké, hogy időt kapunk. Az angyalok, akik elbuktak, megtérési lehetőség nélkül ítélet alá kerültek. (Júd 6)

Az Úr Jézus mondanivalójának tartalma, hogy az evangélium volt-e, vagy Jézus győzelmének kihirdetése talán még nehezebb kérdés. Én az utóbbira gondolok inkább. A 2. esély nem veszélytelen tanítás, alapjaiban rázza meg és mond ellent a keresztyén hit fő tételének, csak óvatosan és nagyon alaposan vizsgálnám az esetleges ráutalásokat.
Ebben az igében - csak Noé kortársaira gondolok, nem az összes valaha meghalt emberre - azért gondolom tarthatatlannak a 2. lehetőséget számukra, mert ők egy olyan nemzedék voltak, akik az eddigi emberi történelem legsötétebb idejében éltek, annyira romlottak voltak, hogy Isten elpusztította őket. Nem tartom valószínűnek, hogy üdvösségre juthattak.  vsir2

df1

Elfogadható, és letisztázott gondolatok ezek Virág.   :)

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #388 Dátum: 2016. Május 30. - 18:54:59
Köszönöm szépen! virag12

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #389 Dátum: 2016. Május 30. - 21:46:04
A 2. esély tana annyira veszélyes, hogy 1600 éve tartja magát az egyház egyes szegleteiben, a 400 éves Reformáció nem mindenben találta fel a Go víaszt.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13