Szerző Téma: Nehezen érthető Igehelyek  (Megtekintve 87459 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4589
  • Nem: Nő
Válasz #240 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 11:46:12
Ezt még emésztgetem.

Az igaz, hogy alázattal fogadta Debóra mondását, hogy a végső dicsőség nem az övé lesz, hanem egy asszonyé. Nem tudom egyelőre eldönteni, hogy Bárák rosszat tett-e a kijelentésével. Közelebb állok ahhoz, hogy nem kellett volna mondania, amit mondott, viszont tényleg egy mukk nélkül elfogadta Debóra válaszát.

Ezt parancsolja az Úr, Izráel Istene: Menj, vonulj a Tábór-hegyre, végy magad mellé tízezer embert Naftáli fiai és Zebulon fiai közül! Én pedig ellened vezetem a Kísón-patakhoz Siserát, Jábín hadseregparancsnokát, harci kocsijaival és hatalmas seregével, és a kezedbe adom őt.          

Bárák azonban ezt mondta neki: Ha velem jössz, elmegyek, de ha nem jössz velem, én sem megyek.

df3

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #241 Dátum: 2015. Október 09. - 18:17:07

 Kol 1:24 
Most örülök az értetek viselt szenvedéseimnek, és betöltöm, ami hiányzik a Krisztus szenvedéseiből az én testemben az ő testéért, amely az egyház.

Mi hiányzott a Krisztus szenvedéseiből, amit Pál töltött be?
Talán az, hogy börtönben volt?

       nemertem

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #242 Dátum: 2015. Október 09. - 18:44:36
Aszem igazad van, a hosszan tartó fogság is lehetett ilyen.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #243 Dátum: 2015. Október 09. - 19:06:28
Én úgy gondolom, hogy itt Pál nem arról beszél, hogy Krisztus szenvedéseiből valami hiányzott volna, s most ő be kéne töltse azt, hogy az egész legyen, hanem inkább a Krisztussal való egységről beszél, arról, hogy Krisztus egy az egyházzal, a szenvedő egyház, egyben a szenvedő Krisztus, az üldözött egyház az üldözött Krisztus. Ha valaki szenved, Krisztus vele együtt szenved. Pálnak azt mondja Jézus  -  "Én vagyok Jézus, akit te üldözöl.” Pál nem Jézust üldözte, hanem azokat akik hittek benne, vagyis az egyházzat, amiről bizonyságot is tesz Pál.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #244 Dátum: 2015. Október 09. - 19:14:47
Én úgy gondolom, hogy itt Pál nem arról beszél, hogy Krisztus szenvedéseiből valami hiányzott volna, s most ő be kéne töltse azt, hogy az egész legyen, hanem inkább a Krisztussal való egységről beszél, arról, hogy Krisztus egy az egyházzal, a szenvedő egyház, egyben a szenvedő Krisztus, az üldözött egyház az üldözött Krisztus. Ha valaki szenved, Krisztus vele együtt szenved. Pálnak azt mondja Jézus  -  "Én vagyok Jézus, akit te üldözöl.” Pál nem Jézust üldözte, hanem azokat akik hittek benne, vagyis az egyházzat, amiről bizonyságot is tesz Pál.

 Igen, Zoltán.  :)
Én is furcsálltottam, hogy a tökéletes áldozatból hiányozhat valami.
Tényleg a Krisztus Testéről, az Eklézsiáról van szó.
Megnéztem, mit írnak az egyszerű fordításban, miután olvastam, amit írtál:

24 Annak ellenére, hogy most értetek szenvedéseket kell elviselnem, mégis örülök.
Ugyanis még sok olyan dolog van, amit Krisztusnak el kell szenvednie a „Testében”, vagyis az Eklézsiában.
Én pedig elfogadom azt, ami ebből nekem jutott, és elszenvedem ezeket az én testemben az ő „Testéért
”.

köszönöm   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #245 Dátum: 2015. Október 09. - 21:23:07


Pál szerintem itt egyszerűen arról beszél, hogy inkább ő szenvedjen, mint a gyülekezet vagy annak tagjai. Vagyis a Krisztus Testét ért szenvedés inkább őt érje, mint a többi tagot.  Ez a személyes mártíromság több helyen is visszaköszön írásaiban, pl. Róma 9,1-4 és Fil 2,17






Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #246 Dátum: 2015. Október 09. - 22:19:15
Érdekes és tanulságos gondolatok.
O0 x O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4589
  • Nem: Nő
Válasz #247 Dátum: 2016. Január 08. - 06:04:56
Az éhezésről, koldulásról szóló kialakult hosszabb beszélgetésnek készült egy külön topic:

Éhezhet-e egy hívő?



Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4589
  • Nem: Nő
Válasz #248 Dátum: 2016. Január 11. - 19:11:51
[valasz author=Zoltan link=topic=864.msg73782#msg73782 date=1452529228]

[/valasz]

"Mert ha e mostani időben te hallgatsz, másunnan lészen könnyebbségök és szabadulások a zsidóknak; te pedig és atyád háza elvesztek". Eszt 4:14


"Józsué pedig fogta Ákánt, Zerah fiát, az ezüstöt, a köntöst, az aranyrudat, fiait és leányait, marháit, szamarait és juhait, sátrát és mindenét. Vele volt egész Izráel, és elvitték őket az Ákór-völgybe." Józs 7:24


"Uraim, mit kell cselekednem, hogy üdvözüljek? Ők pedig így válaszoltak: Higgy az Úr Jézusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házad népe." ApCsel 16:30-31



A másik topicban folyó beszélgetésben felmerült Istennek az áldása, illetve átka, amely van, amikor kiterjed az ember családjára is. Ezt szeretném jobban megérteni, hogy mi ez a törvényszerűség, amely időről-időre felfedezhető a Bibliában. És néha nagyon igazságtalannak is tűnik, pl. Ákán gyermekei esetében.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4589
  • Nem: Nő
Válasz #249 Dátum: 2016. Április 14. - 08:42:45
A szárdiszi gyülekezet angyalának írd meg: ezt mondja az, akinél az Isten hét lelke és a hét csillag van: Tudok cselekedeteidről, hogy az a neved, hogy élsz, pedig halott vagy. Ébredj fel, és erősítsd meg a többieket, akik halófélben vannak, mert nem találtam cselekedeteidet teljesnek az én Istenem előtt. Emlékezzél tehát vissza, hogyan kaptad és hallottad: tartsd meg azt, és térj meg! Ha tehát nem ébredsz fel, eljövök, mint a tolvaj, és nem tudod, melyik órában jövök el hozzád. De vannak nálad néhányan Szárdiszban, akik nem szennyezték be a ruhájukat, és fehérben fognak járni velem együtt, mert méltók rá. Aki győz, azt öltöztetik fehér ruhába, annak a nevét nem törlöm ki az élet könyvéből, hanem vallást teszek nevéről az én Atyám előtt és angyalai előtt. Akinek van füle, hallja meg, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek!
Jel 3:1-6



... annak a nevét nem törlöm ki az élet könyvéből, hanem vallást teszek nevéről az én Atyám előtt és angyalai előtt.

Hogyan fér össze a predestináció és az, hogy valakit ki lehet törölni az élet könyvéből?

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #250 Dátum: 2016. Április 14. - 09:53:48
Szerintem az életkönyvébe minden megszületett ember be van írva. Jézus pedig az igaz bíró, akinek hatalmában áll majd kimondani a végső ítéletet minden ember felett.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4589
  • Nem: Nő
Válasz #251 Dátum: 2016. Április 14. - 18:09:17
Ez nem tűnik rossz megközelítésnek. De biztos, hogy az élet könyvébe először mindenki be van írva?


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #252 Dátum: 2016. Április 14. - 21:27:08
Biztos, hogy nem? :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #253 Dátum: 2016. Április 15. - 20:38:02
Jel.20:12. És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

Mivel Jézus nem azt mondja, hogy bárkit is be ír az élet könyvébe, hanem, hogy nem töröl ki onnét, logikusnak tűnik, hogy abban mindenki szerepel, s a cselekedetek tartalmazó könyvek azzal
vetettnek össze. :szelid:
15. És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 15. - 20:41:13 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4589
  • Nem: Nő
Válasz #254 Dátum: 2016. Április 15. - 21:27:19
Bennem inkább az a benyomás alakult ki, hogy nincs mindenki beírva az élet könyvébe eleve.

"Sőt téged is kérlek, hűséges munkatársam, segíts nekik, akik együtt küzdöttek velem az evangéliumért, Kelemennel és a többi munkatársammal is, akiknek a neve benne van az élet könyvében." Fil 4:3

Itt Pál úgy beszél hívő munkatársairól, hogy a neveik benne vannak az élet könyvében. Ha eleve benne lenne mindenki, akkor ez a megjegyzés nem szükséges. Úgy tűnik, hogy az, hogy benne van valaki az élet könyvében, az csak akkor lehet, ha üdvössége van.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 15. - 21:32:50 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1