Szerző Téma: Igék és üzenetek minden napra  (Megtekintve 175595 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 12:28:15
 O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #46 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 17:26:02
István Bertalan
Azt mondta nekem ma egy kukoricán
felnövekedett drága atyafi, hogy ha én
még nem estem hanyatt a dicsőítés alatt
én csak egy "bokakeresztény" akit soha
nem töltött be még a Szent Szellem, és
nem merek a szellem kiáradásába
elmerülni...
Nos drága Atyafim, azt gondolom, hogy
azok a "bokakeresztények" akik hetente
csak egyszer mennek gyülibe, de akkor
is csak azért mert ez a minimum elvárás
a gyülekezetében, és ezek egy kicsit
beledugják a lábukat a Szellem
folyójába, kiáradásába, és gyülekezeti
szokást követve, még hanyatt is vágják
magukat, de a Szent Szellem kiáradása,
vezetése olyan messze van tőlük, mint
tőlünk a csillagok, és fogalmuk sincs
arról hogy a Szent Szellemmel való
betöltekezés alapja az Igei táplálék, napi
szinten történő többszöri fogyasztása,
az Istennel való mindennapos járás és
engedelmesség.
Aki Szent Szellemmel van betöltekezve,
az a Szeretettel van betöltekezve, mert
Isten a Szellem, a Szeretet és minden
cselekedete szeretetben megy végbe.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


ircsi

  • Vendég
Válasz #47 Dátum: 2013. Október 02. - 12:33:13
Zsoltárok könyve  34. fejezet

2
Áldom az Urat minden időben, dicsérete mindig ajkamon van!
3
Dicsekedik lelkem az Úrban; s hallják ezt a szegények és örülnek.
4
Dicsőítsétek velem az Urat, és magasztaljuk együtt az ő nevét!
5
Megkerestem az Urat és meghallgatott engem, és minden félelmemből kimentett engem.
6
Akik ő reá néznek, azok felvidulnak, és arcuk meg nem pirul.
7
Ez a szegény kiáltott, és az Úr meghallgatta, és minden bajából kimentette őt.
8
Az Úr angyala tábort jár az őt félők körül és kiszabadítja őket.
9
Érezzétek és lássátok meg, hogy jó az Úr! Boldog az az ember, aki ő benne bízik.
10
Féljétek az Urat, ti szentjei! Mert akik őt félik, nincs fogyatkozásuk.



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #48 Dátum: 2013. Október 02. - 13:22:36
 O0



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #49 Dátum: 2013. Október 02. - 15:50:48
Zsolt 91:1 Aki a Felséges rejtekében lakik, az a Mindenható árnyékában nyugszik.
Zsolt 91:2 Azt mondom az ÚRnak: oltalmam és váram, Istenem, őbenne bízom!
Zsolt 91:3 Mert ő szabadít meg téged a madarász csapdájából, a veszedelmes dögvésztől.
Zsolt 91:4 Tollaival befedez téged, és szárnya alatt lesz oltalmad. Pajzs és páncél a hűsége.
Zsolt 91:5 Nem kell félned az éjszakai rettentéstől, sem a repülő nyíltól nappal,
Zsolt 91:6 sem a dögvésztől, amely a homályban jár, sem pedig a döghaláltól, amely délben pusztít.
Zsolt 91:7 Ha ezren esnek is el oldalad mellől és tízezren jobb kezed felől, hozzád nem is közelít.
Zsolt 91:8 Bizony szemed csak nézi azt, és meglátod a gonoszok megbüntetését!
Zsolt 91:9 Ha az ÚR a te oltalmad, és a Felségest választod hajlékodul,
Zsolt 91:10 nem érhet téged veszedelem, és csapás sem közeleg sátradhoz.
Zsolt 91:11 Mert azt parancsolta felőled angyalainak, hogy őrizzenek téged minden utadon.
Zsolt 91:12 Tenyerükön hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőben.
Zsolt 91:13 Oroszlánon és viperán jársz, eltaposod az oroszlánkölyköt és a tengeri szörnyet.
Zsolt 91:14 Mivel ragaszkodik hozzám, megszabadítom őt, fölmagasztalom, mert ismeri nevemet!
Zsolt 91:15 Ha segítségül hív engem, meghallgatom őt. Vele vagyok nyomorúságában, megmentem és megdicsőítem őt.
Zsolt 91:16 Hosszú élettel elégítem meg, és megmutatom neki szabadításomat.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2013. Október 02. - 15:54:05
 O0



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2013. Október 04. - 06:12:27
Zsolt 51:1  Az éneklőmesternek; Dávid zsoltára;
Zsolt 51:2  Mikor ő hozzá ment Nátán, a próféta, minekutána Bethsabéval vétkezett.
Zsolt 51:3  Könyörülj rajtam én Istenem a te kegyelmességed szerint; irgalmasságodnak sokasága szerint töröld el az én bűneimet!
Zsolt 51:4  Egészen moss ki engemet az én álnokságomból, és az én vétkeimből tisztíts ki engemet;
Zsolt 51:5  Mert ismerem az én bűneimet, és az én vétkem szüntelen előttem [forog].
Zsolt 51:6  Egyedül te ellened vétkeztem, és cselekedtem azt, a mi gonosz a te szemeid előtt; hogy igaz légy beszédedben, és tiszta ítéletedben.
Zsolt 51:7  Ímé én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám.
Zsolt 51:8  Ímé te az igazságban gyönyörködöl, a mely a vesékben van, és bensőmben bölcseségre tanítasz engem.
Zsolt 51:9  Tisztíts meg engem izsóppal, és tiszta leszek; moss meg engemet, és fehérebb leszek a hónál.
Zsolt 51:10  Hallass örömet és vígasságot velem, hogy örvendezzenek csontjaim, a melyeket összetörtél.
Zsolt 51:11  Rejtsd el orczádat az én vétkeimtől, és töröld el minden álnokságomat.
Zsolt 51:12  Tiszta szívet teremts bennem, oh Isten, és az erős lelket újítsd meg bennem.
Zsolt 51:13  Ne vess el engem a te orczád elől, és a te szent lelkedet ne vedd el tőlem.
Zsolt 51:14  Add vissza nékem a te szabadításodnak örömét, és engedelmesség lelkével támogass engem.
Zsolt 51:15  Hadd tanítsam a bűnösöket a te útaidra, hogy a vétkezők megtérjenek hozzád.
Zsolt 51:16  Szabadíts meg engemet a vérontástól, oh Isten, szabadításomnak Istene! hogy harsogja nyelvem a te igazságodat.
Zsolt 51:17  Uram, nyisd meg az én ajakimat, hogy hirdesse szájam a te dicséretedet.
Zsolt 51:18  Mert nem kivánsz te véresáldozatot, hogy adnék azt, égőáldozatban sem gyönyörködöl.
Zsolt 51:19  Isten előtt [kedves] áldozatok: a töredelmes lélek; a töredelmes és bűnbánó szívet oh Isten nem veted te meg!
Zsolt 51:20  Tégy jól a te kegyelmedből a Sionnal; és építsd meg Jeruzsálem kőfalait.
Zsolt 51:21  Akkor kedvesek lesznek előtted az igazságnak áldozatai; az égő és egész áldozat: akkor a te oltárodon áldoznak néked tulkokkal.


 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2013. Október 04. - 08:28:31
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #53 Dátum: 2013. Október 05. - 05:49:24
Máté 5:3  Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.
Máté 5:4  Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.
Máté 5:5  Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.
Máté 5:6  Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.
Máté 5:7  Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.
Máté 5:8  Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.
Máté 5:9  Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.
Máté 5:10  Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.
Máté 5:11  Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.
Máté 5:12  Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak.
Máté 5:13  Ti vagytok a földnek savai; ha pedig a só megízetlenül, mivel sózzák meg? nem jó azután semmire, hanem hogy kidobják és eltapossák az emberek.
Máté 5:14  Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város.
Máté 5:15  Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy a véka alá, hanem hogy a gyertyatartóba tegyék és fényljék mindazoknak, a kik a házban vannak.
Máté 5:16  Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #54 Dátum: 2013. Október 05. - 17:54:06
Keresztény idézetek ツ
mai ige:
"..én nem gondolom magamról, hogy
már elértem, de egyet teszek: ami
mögöttem van, azt elfelejtve, ami pedig
előttem van, annak nekifeszülve futok
egyenest a cél felé.." Fil 3,13-14

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


ircsi

  • Vendég
Válasz #55 Dátum: 2013. Október 09. - 08:09:12
Békesség Néktek!   :int2:



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2013. Október 09. - 10:35:28
Zsolt 34:16
Az ÚR szeme az igazakon van, és füle az ő kiáltásukra figyel.

Jak 5:16
Valljátok meg bűneiteket egymásnak, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok.
 Az igaz buzgó könyörgésének nagy ereje van.


       :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2013. Október 10. - 09:53:59
Zsolt 3:1  [Dávid zsoltára, amikor fia, Absolon elől menekült.]
Zsolt 3:2  URam, hogy megsokasodtak ellenségeim! Sokan vannak, akik rám támadnak!
Zsolt 3:3  Sokan mondják lelkem felől: Nincs számára segítség Istennél. [Szela]
Zsolt 3:4  De te, ó, URam, pajzsom vagy nekem, dicsőségem, aki fölmagasztalod a fejem.
Zsolt 3:5  Fennszóval kiáltok az ÚRhoz, és ő meghallgat engem szent hegyéről. [Szela]
Zsolt 3:6  Lefekszem és elalszom, majd fölébredek, mert az ÚR támogat engem.
Zsolt 3:7  Nem félek sokezernyi néptől sem, amely ellenségesen körülvett engem.
Zsolt 3:8  Kelj föl, URam, szabadíts meg, Istenem! Mert te vered arcul minden ellenségemet; a gonoszok fogait összetöröd.
Zsolt 3:9  Az ÚRé a szabadítás. Legyen áldásod népeden!

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #58 Dátum: 2013. Október 10. - 20:42:45
Ez 1:26  A fejük fölötti boltozaton felül olyasmi látszott, mint valami zafírkő, amelynek trón formája volt, és a trónfélén fölül olyasmi látszott, mint egy emberalak.
Ez 1:27  Izzó ércként láttam ragyogni, amelyet mintha tűz vett volna körül derekának alakjától fölfelé. És derekának alakjától lefelé úgy láttam, mintha tűz volna, és fényesség volt körülötte.
Ez 1:28  Olyan volt a fényesség körös-körül, mint a szivárvány, amely a felhőkön szokott lenni esős napon. Ilyen volt az ÚR dicsőségének látványa. Amikor megláttam, arcra borultam, és hallottam, hogy valaki beszél.



Jel 1:12  Megfordultam azért, hogy lássam a hangot, amely velem beszélt, és amint megfordultam, hét arany gyertyatartót láttam,
Jel 1:13  és a gyertyatartók között az Emberfiához hasonlót, aki bokáig érő ruhában volt, mellénél aranyövvel körülövezve.
Jel 1:14  A feje és a haja fehér volt, mint a hófehér gyapjú, szeme, mint a tűzláng,
Jel 1:15  lába pedig hasonló a kemencében izzó aranyfényű érchez, hangja pedig olyan volt, mint sok vizek zúgása.
Jel 1:16  Jobb kezében hét csillagot tartott, a szájából kétélű éles kard jött ki, és az arca olyan volt, mint mikor a nap teljes erejében fénylik.
Jel 1:17  Amikor megláttam, lába elé estem, mint egy halott, ő pedig rám tette jobb kezét, és így szólt: Ne félj, én vagyok az első és az utolsó
Jel 1:18  és az élő, pedig halott voltam, és íme, élek örökkön-örökké, és nálam vannak a halál és pokol kulcsai.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #59 Dátum: 2013. Október 11. - 09:39:55
Ez 13:13  Ezért így szól az én Uram, az ÚR: Izzó haragomban szélvihar tör ki, ömlő zápor lesz haragomban, és jégeső kövei hullanak izzó haragomban, hogy véget vessek annak.
Ez 13:14  Ledöntöm a falat, amelyet habarccsal vakoltatok, a földig rombolom, és föltárul az alapja, és leomlik.
Ti pedig elpusztultok közötte, és megtudjátok, hogy én vagyok az ÚR.



Máté 7:24  Mindaz, aki hallja tőlem ezeket a beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonló a bölcs emberhez, aki kősziklára építette házát.
Máté 7:25  És ömlött az eső, jöttek az árvizek, fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba, de nem dőlt össze, mert kősziklára épült.
Máté 7:26  Mindaz, aki hallja tőlem ezeket a beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonló a bolond emberhez, aki homokra építette házát.
Máté 7:27  És ömlött az eső, jöttek az árvizek, fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba, amely összeomlott, és romhalmazzá lett.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.