Szerző Téma: Igék és üzenetek minden napra  (Megtekintve 175578 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 08:42:15
Köszönjük! Neked is legyen áldott heted, Ircsi! szivetadja

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 17:15:08


Zsolt 67:2  Az Isten könyörüljön rajtunk és áldjon meg minket; világosítsa meg az ő orczáját rajtunk. Szela.
Zsolt 67:3  Hogy megismerjék e földön a te útadat, minden nép közt a te szabadításodat.
Zsolt 67:4  Dicsérnek téged a népek, oh Isten, dicsérnek téged a népek mindnyájan.
Zsolt 67:5  Örvendnek és vígadnak a nemzetek, mert igazsággal ítéled a népeket, és a nemzeteket e földön te igazgatod. Szela.
Zsolt 67:6  Dicsérnek téged a népek, oh Isten, dicsérnek téged a népek mindnyájan.
Zsolt 67:7  A föld megadta az ő gyümölcsét: megáld minket az Isten, a mi Istenünk;
Zsolt 67:8  Megáld minket az Isten, és féli őt a földnek minden határa!

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 21:58:09
Zsolt 73:23 De én mindenkor veled vagyok, te fogod az én jobb kezemet.
Zsolt 73:24 Tanácsoddal igazgatsz engem, és azután dicsőségbe fogadsz be engem.
Zsolt 73:25 Kicsodám van az egekben? Náladnál egyébben nem gyönyörködöm e földön!
Zsolt 73:26 Ha elfogyatkozik is testem és szívem: szívemnek kősziklája és az én örökségem te vagy, oh Isten, mindörökké!
Zsolt 73:27 Mert ímé, a kik eltávoznak tőled, elvesznek; mind kiirtod azokat, a kik elhajolnak tőled.
Zsolt 73:28 De én? Isten közelsége oly igen jó nékem. Az Úr Istenben vetem reménységemet, hogy hirdessem minden te cselekedetedet.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


ircsi

  • Vendég
Válasz #18 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 10:25:11



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 12:55:02
 Ez egy érdekes kérdés.
Sokan mondják, ők imádkoznak, beszélnek Istenhez, de kérdés, hogy hallják-e a választ?
Halljuk-e, mit mond nekünk az ÚR?
Van-e fülünk, időnk a hallásra és a reagálásra?
Párbeszéd-e, vagy monológ?


Óhhh, most vettem észre, ez egy videó linkje....  brush1   :2funny:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 06. - 13:29:22 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 14:49:34

Zsolt 19:2  Az egek beszélik Isten dicsőségét, és kezeinek munkáját hirdeti az égboltozat.
Zsolt 19:3  Nap napnak mond beszédet; éj éjnek ad jelentést.

Zsolt 19:4  Nem [olyan] szó, sem [olyan] beszéd, a melynek hangja nem hallható:
Zsolt 19:5  Szózatuk kihat az egész földre, és a világ végére az ő mondásuk. A napnak csinált bennök sátort.
Zsolt 19:6  Olyan ez, mint egy vőlegény, a ki az ő ágyasházából jön ki; örvend, mint egy hős, hogy futhatja a pályát.
Zsolt 19:7  Kijövetele az ég [egyik] szélétől s forgása a [másik] széléig; és nincs semmi, a mi elrejtőzhetnék hevétől.

Zsolt 19:8  Az Úrnak törvénye tökéletes, megeleveníti a lelket; az Úrnak bizonyságtétele biztos, bölcscsé teszi az együgyűt.
Zsolt 19:9  Az Úrnak rendelései helyesek, megvidámítják a szívet; az Úrnak parancsolata világos, megvilágosítja a szemeket.
Zsolt 19:10  Az Úrnak félelme tiszta, megáll mindörökké; az Úrnak ítéletei változhatatlanok s mindenestől fogva igazságosak.
Zsolt 19:11  Kivánatosabbak az aranynál, még a sok színaranynál is; és édesebbek a méznél, még a színméznél is.

Zsolt 19:12  Szolgádat is intik azok; a ki megtartja azokat, nagy jutalma van.
Zsolt 19:13  Ki veheti észre a tévedéseket? Titkos bűnöktől tisztíts meg engemet.
Zsolt 19:14  Tartsd távol a te szolgádat a szándékosoktól; ne uralkodjanak rajtam; akkor ártatlan leszek, és tiszta leszek, sok vétektől.
Zsolt 19:15  Legyenek kedvedre valók szájam mondásai, és az én szívem gondolatai előtted, legyenek, oh Uram, kősziklám és megváltóm.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #21 Dátum: 2013. Szeptember 08. - 10:33:39
Napi Gondolatok Reinhard
Bonnkétól
Sok keresztény „jobb időkre” vár az
evangélizáláshoz, pedig az idők csak
egyre rosszabbak lesznek. „Ma van az
üdvösség napja.” Mindig a ma a
legalkalmasabb. A Szent Szellem soha
nincs szabadságon. Sokan örökké csak
készülnek az evangélizációra, pedig a
legjobb módja a felkészülésnek, ha
elkezdjük tenni. A „hogyan
evangélizáljunk” típusú konferenciák és
előadások hasznosak lehetnek, de túl
gyakran csak a fejbeli tudást növelik a
hallgatókban, és nem a lélekmentés
tüzét gerjesztik fel. Túl sok időt töltenek
azzal, hogy megtanulják, hogyan
evangélizáljanak, és nem marad idejük
arra, hogy elkezdjék. Az elménk
trenírozásával egyetlen darabka
missziós földet sem szántunk fel. Jézus
soha nem sietett, de mindig aktív volt.
Azt mondta, addig kell hirdetnie az Isten
országát, „amíg nappal van, mert eljön
az éjszaka, amikor senki sem
munkálkodhat” (János 9,4). Isten áldjon
benneteket! REINHARD BONNKE

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2013. Szeptember 08. - 12:12:54
 O0



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #23 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 08:36:23
   1Kor 1:9  Hű az Isten, ki elhívott titeket az ő Fiával, a mi Urunk Jézus Krisztussal való közösségre

1Kor 1:26  Mert tekintsétek csak a ti hivatástokat, atyámfiai, hogy nem sokan [hívattak] bölcsek test szerint, nem sokan hatalmasak, nem sokan nemesek;
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;
1Kor 1:28  És a világ nemteleneit és megvetettjeit választotta ki magának az Isten, és a semmiket, hogy a valamiket megsemmisítse:
1Kor 1:29  Hogy ne dicsekedjék ő előtte egy test sem.
1Kor 1:30  Tőle vagytok pedig ti a Krisztus Jézusban, ki bölcseségül lőn nékünk Istentől, és igazságul, szentségül és váltságul:
1Kor 1:31  Hogy, a mint meg van írva: A ki dicsekedik, az Úrban dicsekedjék.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 10:22:28
Ámen!
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #25 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 23:17:06

Zsolt139
1 Az éneklőmesternek, Dávid zsoltára. Uram, megvizsgáltál engem, és ismersz.
2 Te ismered ülésemet és felkelésemet, messziről érted gondolatomat.
3 Járásomra és fekvésemre ügyelsz, minden útamat jól tudod.
4 Mikor még nyelvemen sincs a szó, immár egészen érted azt Uram!
5 Elől és hátul körülzártál engem, és fölöttem tartod kezedet.
6 Csodálatos előttem e tudás, magasságos, nem érthetem azt.
7 Hová menjek a te szellemed elől és a te orczád elől hova fussak?
8 Ha a mennybe hágok fel, ott vagy; ha a Seolba vetek ágyat, ott is jelen vagy.
9 Ha a hajnal szárnyaira kelnék, és a tenger túlsó szélére szállanék:
10 Ott is a te kezed vezérelne engem, és a te jobbkezed fogna engem.
11 Ha azt mondom: A sötétség bizonyosan elborít engem és a világosság körülöttem éjszaka lesz,
12 A sötétség sem borít el előled, és fénylik az éjszaka, mint a nappal; a sötétség olyan, mint a világosság.
13 Bizony te alkottad veséimet, te takargattál engem anyám méhében.
14 Magasztallak, hogy csodálatosan megkülönböztettél. Csodálatosak a te cselekedeteid! és jól tudja ezt az én lelkem.
15 Nem volt elrejtve előtted az én csontom, mikor titokban formáltattam és idomíttattam, mintegy a föld mélyében.
16 Látták szemeid az én alaktalan testemet, és könyvedben ezek mind be voltak írva: a napok is, a melyeken formáltatni fognak; holott egy sem volt még meg közülök.
17 És nékem milyen kedvesek a te gondolataid, oh Isten! Mily nagy azoknak summája!
18 Számlálgatom őket: többek a fövénynél; felserkenek s mégis veled vagyok.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2013. Szeptember 17. - 21:59:44
Dicsérjétek az Urat!

Zsolt 146:1  Dicsérjétek az Urat! Dicsérd én lelkem az Urat!
Zsolt 146:2  Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.
Zsolt 146:3  Ne bízzatok a fejedelmekben, emberek fiában, a ki meg nem menthet!
Zsolt 146:4  Kimegyen a lelke; visszatér földébe, [és] aznapon elvesznek az ő tervei.
Zsolt 146:5  Boldog, a kinek segítsége a Jákób Istene, és reménysége van az Úrban, az ő Istenében;
Zsolt 146:6  A ki teremtette az eget és földet, a tengert és mindent, a mi bennök van. A ki megtartja a hűségét örökké;
Zsolt 146:7  Igazságot szolgáltat az elnyomottaknak, eledelt ád az éhezőknek. Az Úr megszabadítja az elfogottakat.
Zsolt 146:8  Az Úr megnyitja a vakok szemeit, az Úr felegyenesíti a meggörnyedteket; szereti az Úr az igazakat.
Zsolt 146:9  Megoltalmazza az Úr a jövevényeket; árvát és özvegyet megtart, és a gonoszok útját elfordítja.
Zsolt 146:10  Uralkodni fog az Úr örökké, a te Istened, oh Sion, nemzedékről nemzedékre! Dicsérjétek az Urat!



Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


ircsi

  • Vendég
Válasz #27 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 10:53:32
Békesség!

Ján. 14,21
A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

Ján. 14,22
Monda néki Júdás (nem az Iskáriótes): Uram, mi dolog, hogy nékünk jelented ki magadat, és nem a világnak?

Ján. 14,23
Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Ján. 14,24
A ki nem szeret engem, nem tartja meg az én beszédeimet: és az a beszéd, a melyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, a ki küldött engem.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2013. Szeptember 19. - 11:28:09
Dcsírjétek minden nap az Uarat

Zsolt 150:1  Dicsérjétek az Urat! ; Dicsérjétek Istent az ő szent helyén; dicsérjétek őt az ő hatalmának boltozatán!
Zsolt 150:2  Dicsérjétek őt hősi tetteiért, dicsérjétek őt nagyságának gazdagsága szerint!
Zsolt 150:3  Dicsérjétek őt kürt-zengéssel; dicsérjétek őt hárfán és cziterán;
Zsolt 150:4  Dicsérjétek őt dobbal és tánczczal, dicsérjétek őt hegedűkkel és fuvolával;
Zsolt 150:5  Dicsérjétek őt hangos czimbalommal, dicsérjétek őt harsogó czimbalommal.
Zsolt 150:6  Minden lélek dicsérje az Urat! Dicsérjétek az Urat!

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2013. Szeptember 20. - 22:36:09

Péld 1:22  Míglen szeretitek, oh ti együgyűek az együgyűséget, és gyönyörködnek a csúfolók csúfolásban, és gyűlölik a balgatagok a tudományt?!
Péld 1:23  Térjetek az én dorgálásomhoz; ímé közlöm veletek az én lelkemet, tudtotokra adom az én beszédimet néktek.
Péld 1:24  Mivelhogy hívtalak [titeket], és vonakodtatok, kiterjesztém az én kezemet, és senki eszébe nem vette;
Péld 1:25  És elhagytátok minden én tanácsomat, és az én feddésemmel nem gondoltatok:
Péld 1:26  Én is a ti nyomorúságtokon nevetek, megcsúfollak, mikor eljő az, a mitől féltek.
Péld 1:27  Mikor eljő, mint a vihar, az, a mitől féltek, és a ti nyomorúságtok, mint a forgószél elközelget: mikor eljő ti reátok a nyomorgatás és a szorongatás.
Péld 1:28  Akkor segítségül hívnak engem, de nem hallgatom meg: keresnek engem, de meg nem találnak.
Péld 1:29  Azért hogy gyűlölték a bölcseséget, és az Úrnak félelmét nem választották.
Péld 1:30  Nem engedtek az én tanácsomnak; megvetették minden én feddésemet.
Péld 1:31  Esznek azért az ő útjoknak gyümölcséből, és az ő tanácsokból megelégednek.
Péld 1:32  Mert az együgyűeknek pártossága megöli őket, és a balgatagoknak szerencséje elveszti őket.
Péld 1:33  A ki pedig hallgat engem, lakozik bátorságosan, és csendes lesz a gonosznak félelmétől.



Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.