Szerző Téma: A Presbitérium  (Megtekintve 10293 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2011. Január 29. - 20:11:26
Kedves Ambrus!kb 16 óra körul irtam de a hozzászolás elveszett.Nekem azóta nem ment a fórum most jött vissza.Már nincs türelmem ujra irni.Annyi  a lényege hogy szeretném ha kifejtenéd bővebben hogy mit értel "azugynevezett "népegyház alatt,es szerinted egy népegyház lehet-e keresztény,vagy ha nem mi a megoldás?



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #31 Dátum: 2011. Január 29. - 20:26:43
Nekem sem ment a fórum már régebb óta. Talán a hétvége is teszi, ilyenkor sokan interneteznek, és lelassulhatnak a szolgáltatók, esetleg az is, ahol mi vagyunk. Javaslom, hogy hétvégén úgy írjátok a hozzászólásokat, hogy mielőtt megnyomjátok a Hozzászólás vagy az Előnézet gombokat, másoljátok le, amit írtatok. Ctrl (Controll) gomb + C betű együtt lenyomva. Beillesztés: Ctrl + V.

 :hi

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2011. Január 29. - 20:29:56
Kösz a jotanácsot :2smitten: vint :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2011. Január 29. - 20:30:20
Szia József tesóm!
Ambrus nincs kéznél, ha jól látom, de talán sikerűl a népegyházzal kapcsolatban nekem is válaszolnom! :)
Én népegyháznak tekintem azokat a közösségeket, ahol a látszólagos létszám fent tartása háttérbe szorítja a tiszta igei hitéletet. Pl. Olyan egyháztagok gyermekeit is megkeresztelik, akik sosem, vagy csak nagy ritkán vesznek részt az Istentiszteleten, vagy pl. Úrvacsorát vehetnek úgy is, hogy a hitéletüket szemmel láthatólag csapodár módon élik meg.
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 30. - 07:42:54 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2011. Január 29. - 20:41:52
Kedves CSaba! Igen ezt en is tudtam,De valahogy Ambrus hozzaszolásaibol az t ertelmeztem hogy peldaul en egy nép egyház gyülekezetbe sorolt Református Egyházhoz tartzo gyülekezetbe járok ,akkor az minden lehet de jo nem!Ezzel az éltalánositassal nem igazán értek egyet.Peldaul most nálunk aki nem jár gyülekezetbe azt nem vettek fel a választasi listara,sőt törölték tagságat is Természetesen azzokat akkik megtehetnék hogy járjanak.ES sok hasonlo dolgot fel tudnek sorolni.Ezert aztan elkezdtünk fogyni létszámban,de gyarapodni"minőségben".Most ott tartunk hogy többen vagyunk mint a kizarások ellőtt!!



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2011. Január 29. - 20:49:57
Kedves József, akkor ma sem írom meg a nyelveken szólásról a választ.

Ha a népegyházról sokmindent szeretnél olvasni, akkor írd be a google keresőbe a népegyház szót, és többszáz oldalakat olvashatsz róla. Gondolom, nem csak olvasni, hanem inkább érteni szeretnéd. Megpróbálok a saját szavaimmal összeszedni egy pár gondolatot, talán még Csaba testvér is kisegít majd ebben.

A népegyházba először is beleszületik az ember. Izrael az Ószövetség idején népegyház volt. A népnek volt vallása, aki zsidónak született, az abba a vallásba született bele. István király, amikor elrendelte a keresztyénséget, gyakorlatilag ugyanilyen népegyházat rendelt el. (Ez a falu református, ez a falu katolikus, mindegy, nyomás be a templomba, ahol latinul beszéltek, a paraszt meg egy kukkot sem értett az egészből, teljesen mindegy, milyen felekezetben nem értett semmit) Pedig ekkor már az Újszövetség idejét éltük, és Krisztus nem rendelettel, hanem elhívással, kiválasztással hozta létre az egyházát.
Érdekes dolog, hogy a katolikus egyház elvileg Krisztus egyháza lett volna, de mint látjuk István példájából, már elhajlott a népegyház irányába. Amikor Konstantin államvallássá tette a keresztyénséget, amit a níceai zsinat megerősített 325-ben megadta a keresztyénségnek a legnagyobb csapást, amit csak lehetett.  A császári hatalom és az egyház szövetségre lépett. Innen már egyenes út vezetett a jelenlegi állapothoz.
Mi volt az első csapás? Az, hogy amikor az állami élet mellett az egyházban is lehetett ranghoz, hatalomhoz, pénzhez jutni, betódult az egyházba egy csomó pogány. Az egyház nem állt ennek ellen, mert a pénz jól jött neki. A sok pogány pedig úgy alakította belülről az egyházat, ahogy akarta, a saját szája íze szerint.
Ma ugyanígy nincs szűrő az egyházban, bárki, aki mondjuk nem csinál illetlenséget a templomban, és befizeti az egyházfenntartói járulékot, egy évre legalább 3-5000 ft-ot, annak szavazati joga van. A szocializmus nem tudott ártani az egyháznak, csak jót tett vele, mert a sok érdekember nem a templomba ment, hanem a pártba. 1990-től ezt a lehetőséget játszotta el az egyház, amikor elkezdett a nép újra tódulni a templomba, mert divat lett otthagyni a pártot, és templomba menni. Az egyház pedig örült, mert sok ember, sok pénz, sok állami támogatás, még a püspöknek is jut 16 milliós autóra belőle.
Ha egy ilyen gyülekezetben, ahol a java pogány, a lelkész elkezdene az Ige alapján komolyan beszélni, bezáródna a pénztárca, és elmaradnának a templomból az emberek. Ugyan már, kinek hiányzik, hogy ostorozzák a templomban? Ha odamegyek, akkor a pap beszéljen szépeket, kicsit ríkasson meg, akkor az már nagyon jó pap, és ha kell, menjen temessen, ha kell, adja össze a lyányomat meg a vejkót. De ne szóljon bele az életembe.
Ha pedig egy ilyen közösségben valaki elkezd beszélni Jézus tanításairól, azonnal lehurrogják, hogy nem kell ítélkezni, nem szabad megbántani senkit sem, mert ki tudja, mi van annak a szívében, stb.

Azt mondjuk, hogy az egyház egy hajó, amelyik úszik a pogány tengeren. Addig nincs baj, amíg a hajó úszik a tengeren, és nincs megtelve a hajó vízzel. Ma a népegyház egy pogányokkal megterhelt hajó, és nincs arra sem esély, sem remény, hogy bvelülről meg lehessen reformálni. Lutheréknek sem sikerült belülről megreformálni a katolikus népegyházat, el kellett hagyniuk, és másik hajóra kellett szállni. Most a reformátusok hajója, az evangélikusok hajója, a baptistáké, és sorolhatnám, ugyanott vannak, ahol Luther hagyta a katolikus hajót, éppenhogy még a víz színén van, de már nem halad sehová sem. A nagy hajókna ez a sorsuk, elég ha a Sátán egy léket üt rajtuk, és süllyednek. Azonban ha sok kis csónak van, sok kis hitvalló gyülekezet, a Sátán hiába lékel meg egyet, lesz helyette azonnal hat.
Egyértelműen a hitvalló gyülekezetekbe tömörülés a megoldás. Az áruló népegyházakat (olvasd el az ökumenikus chartát, ez a legdurvább árulás, amit a reformáció és az igaz hit ellen lehetett tenni) ott kell hagyni, 3-4-5-15, stb fővel asztalközösségeket kell létrehozni, amelyből Isten ha megáldja, lesz hitvalló gyülekezet. Krisztus egyháza ma ez, a hitvalló gyülekezetek.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 29. - 21:12:25 írta Ambrus »



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2011. Január 29. - 21:02:15
Kedves József, a ti gyülekezeteteket nem ismerem, te vagy ott. Viszont lenne egypár kérdésem: Ismeri-e a gyülekezet az ökumenikus chartát, megbeszélte azt, hogy csatlakozik hozzá? Ugyanis most a zsinat határozata alapján, ha tetszik, ha nem, benne vagy az árulásban te is, pedig, lehet, hogy mit sem tudsz róla, és benne vannak a gyülekezeti tagok is, és a lelkipásztorotok is. Aztán a következő: Felemelte-e a szavát a gyülekezet a református teológia hitetlen professzorai, tanítói ellen, akik nyílt bibliakritikát folytatnak, könyveket jelentetnek meg arról, hogy az Ádám Éva történet mese, stb? Ugyanis a gyülekezetek támogatják a zsinaton keresztül ezt a teológiai oktatást. Az állami pénzek elfogadásáról meg már beszéltem.

De kedves József, először is, nem szeretnélek biztatni arra, hogy olyanba vágd a fejszédet, aminek a szükségességét magadtól nem érzed.  Neked is csak azt tudom ajánlani, hogy tanulj, szépen lassan, de kitartóan. Aztán ha magadtól rájössz bibliai igazságokra a tanulásod során, azokat kérdezd majd meg a környezetedben, és akkor fogod tudni azt, hogy mit kell tenned. Majd a reakciók alapján tudod a következő lépést. tehát nehogy nekiess most akár a lelkipásztornak, akár a gyülekezeti tagoknak.
Mivel nem ismerek minden gyülekezetet, el tudom képzelni, hogy egy kicsi gyülekezetben lehetnek a hívők létszámbeli fölényben, sőt, akár mindenki lehet megtért is. De a zsinat határozatai és lépései ugyanúgy vonatkoznak a legkisebb hivatalos népegyházra is, mint a legnagyobb gyülekezetre. Eddig egyetlen gyülekezetről tudok Magyarországon, ahol a lelkipásztor ezeket kijelentette, és nem vállalt közösséget a zsinattal. Ő ment, a gyülekezete, aki addig magasztalta, amikor lépni kellett volna, maradt.

Ha a ti gyülekezetetek tisztán él, kizárják az Úrvacsora közösségéből azokat, akik méltalanul viselkednek, ezt csak helyeselni tudom. Tartok tőle, ha az esperes fülébe jut, előbb-utóbb kikezdik a pásztort. Ám a gond nem csak ebben van, hogy egy gyülekezet tud-e tiszta maradni, hanem a református egyház szervezeti felépítésén, lásd, a zsinat határozata érvényes a legutolsó gyülekezeti tagra is. Miért? Arra gondolj, hogy amikor Magyarország hadat üzent a Szovjetuniónak, a magyar csecsemő is, a nyolcvanéves Maris néni is hadviselő féllé vált, és a káros következményeket viselte, mondjuk egy bombázásnál, vagy a háború utáni jóvátétel fizetésnél, stb.
Ezért gázos az ökumenikus charta. Istennek üzentek hadat az aláírók.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 29. - 21:08:55 írta Ambrus »



Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2011. Január 29. - 21:11:52
Bocsánat hogy fel tartottalak!Olvastam Toth Sandor kazincbarcikai református lelkész irasat ebbe a támába,es hasonlokat ir mint te.Köszönöm vint



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #38 Dátum: 2011. Január 29. - 21:19:40
Kedves József, örömmel írok neked, a nyelveken szólás megvár. Tudod miért jó még, ha az ember tanul? Kinyílik a szeme. Észreveszi, amikor felkészületlen, hitetlen papok és püspökök nyilatkoznak a tévében, hogy közük nincs a hithez, és mekkora butaságokat beszélnek. Lásd, Jézus, mint válságkezelő, aztán személyes tapasztalatom, amikor a lelkipásztor (lelkipásztor?) azt mondja a gyülekezetnek, hogy Isten is megkegyelmezett 10 igazért Sodoma és Gomorrának, és amikor mondom neki, hogy nem egészen így volt, akkor helyesbít, hogy ja, kitolta az időt nekik.

Ilyenkor lehet meglátni Magyarország helyzetét, és a valódi hitélet állapotát.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 29. - 21:21:36 írta Ambrus »



Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2011. Január 29. - 21:41:37
Sajnos nagyon szomoru a helyzet,DE en annyira szeretném hogy a mi kis gyülekezetünk kb190 fő Megfeleljen Az Ur elvárasainak!! Ezert  igyekszem is én es a családom is mindent  mindent megtenni!! vint



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2011. Január 29. - 22:38:20
Egy közösség, mint gyülekezet csak akkor tud megfelelni kollektívan Isten elvárásainak, ha tagjai egytől-egyig Istentől vannak kiválasztva, megígazítva és megszentelve.
Az egyházfegyelmezés feladata ennek az állapotnak az elősegítése.
Nekem is az a véleményem, hogy a népegyházakból talán egy-egy gyülekezet alkalmassá válhat Krisztus testének részére, de a népegyháztól való elszakadást nem úszhatja meg! Ha abba kapaszkodik, vele egyűtt sűllyed el.
Ahogy Ambrus is mondta ez az állapot nem csak az MRE-re igaz!
Vannak felekezetek, ahol egy műkődésképtelen egyházmodelltől és annak visszaéléseitől kell elszakadni, másútt a téves tanításoktól is...
Emberi oldalról szemlélve könnyebb helyzetben van az a Református, akinek nem a hitvallásától kell elszakadnia, hanem annak hiányos megélésétől, mint az a katólikus, akinek addigi hitét is szemétre kell dobnia!
Ezeknél a döntéseknél azonban Isten kiválasztó kegyelme, eleve elrendelése fog a háttérben munkálkodni!
Ember, Krisztus testét fel nem építheti és helyre nem állíthatja, az Úr az, aki azt emberi eszközökön keresztűl munkálja!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 30. - 07:42:10 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Esther

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 97
  • Nem: Nő
Válasz #41 Dátum: 2011. Január 29. - 22:56:53
Számomra nagyon aktuális a téma.
Délután nem jött be ez az oldal, de elolvastam  a szorgoskodásotokat..
Én szeptember elejétől nem megyek a népegyházba és! holnap döntenek a felvételemről
egy hitvalló gyülekezetben.A Mindenható akarata legyen meg!
József Testvérünk gyülekezetében -úgy látom, van Igei tanítás-nálunk az sem volt.
Az én falumban soha nem hallottunk a megtérésről, a megszentelődő útról..
Két éve az én kérésemre beszélt a lelkészünk a hit általi megigazulásról.
A Mindenható Isten legyen Veletek!
 vbiblia v10 vsport :1182089495:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 29. - 23:00:26 írta Margit »



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2011. Január 30. - 05:56:06
Engem olyankor keserít el a helyzet, amikor találkozok a helybéli református gyülekezetbeli tagokkal. Egyik másikról tudom hogy hívő, de amikor beszélek neki az itt felvázolt helyzetről, csak néz rám, és nem érti miről beszélek, mintha leperegne róla amit mondok. Van olyan, aki érti, csak engedetlen, és kitart a gyülekezetnél, van olyan, aki meg nem érti, de nem is akarja megérteni. Az, hogy szeretem a gyülekezetet, hiszen itt tértem meg (annak ellenére, hogy hitetlen a lelkipásztor), nem jogosít fel arra, hogy engedetlen legyek. Hogyne fájna az, hogy látom, hogy karizmatikus elemeket hozott be a gyülekezetbe, a szószéken dobol egy ..... valaki, és szól az elektromos gitár, dicsőítés címén, akiket utána megtapsol a gyülekezet. Nyílt bűnöket magyarázgatnak meg. Miért van mégis megtérés? Kálvin azt mondja, még a trágyadombon is nőhet ki virág. Attól, hogy ott süti a nap, a nap nem lesz szennyes. - Azt pedig mindenki tudja, hogy a virágnak nem ott van a helye. Isten kihozza ezekből a gyülekezetekből az övéit. A tejen tartott hívők pedig maradnak, mert hűek a rosszhoz, kitartanak, reménykednek. Kérdezem én, hogy milyen gyülekezet az, ahol a hívőnek a gyülekezeti tagok ellenében kell harcolni? Olyan, mint amikor csatába indul a század, és harc közben egymásra is kell figyelni, nehogy lelőjön a társam? Nem erről beszél Jézus, amikor meghasonlásról mondja a példát? Mit keres egy gyülekezetben egy hitetlen, teljes jogú tagként, beleszólással? Meg sem mukkanhatna! Nemhogy gondnok legyen, vagy presbiter! Hogyan int egy hívő egy hitetlen gondnokot, vagy hitetlen lelkipásztort, presbitert, vagy a többségben lévő hitetlen tagot? Egy tekintélyelvű gyülekezetben, faluban? "Megsértette az ángyomat, vagy a takarékszövetkezet elnökét, azt merte mondani neki, hogy bűnös!" - Örök harag! Lehet ott rendet tenni? Ilyenkor a hívő önmagát kezdi marcangolni, azt gondolja, ő jár rossz úton, és keresi önmagában a hibát. Olyan nagy a szeretet - addig a pillanatig, amíg ellent nem mond. Utána kiderül, mit takar az a nagy szeretet.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2011. Január 30. - 13:53:17
Kedves Margitka!

Biztos nem volt könnyű a döntés, de ahogy Ambrus testvérünk is utalt reá, "Istennek kell engednünk, sem mint az embereknek!"
Áldjon meg gazdagon abban a közösségben az Úr, ahová Téged szánt és vezetett!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 30. - 13:57:39 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Esther

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 97
  • Nem: Nő
Válasz #44 Dátum: 2011. Január 30. - 14:57:49
 Köszönöm.
:2smitten: vbiblia vsport vbiblia