Szerző Téma: Beszélgessünk a törvényről  (Megtekintve 30074 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2013. Október 04. - 22:38:36
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Majdnem ennyi... :)
Nem terveztem különösebb felvezetést, de fontos szerintem, hogy a törvényről azonosan gondolkodjanak a keresztyének, mert ha alatta vagyunk, akkor megis kell maradnunk abban.
Ebben az esetben nem Ferenc a tévtanító, hanem én!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 07. - 19:26:10 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2013. Október 06. - 17:41:58
Hadd kérdezzem már meg, mit jelent, hogy "Úr napja"?
A vasárnap lenne az "Úr napja"?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2013. Október 06. - 18:14:07
Igen! Az Úr Jézus Krisztusé. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2013. Október 06. - 19:33:47
Miért?
Milyen Igék mondják ezt?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2013. Október 06. - 19:50:23
Jn. 20:1-16; Acs.20:7; Jel.1:9-10

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2013. Október 06. - 19:56:44
A Jánosi Igék a feltámadásról beszélnek.
Az Apcsel 20:7 arról szól, hogy akkor értek oda, és összegyűltek, de ha szerdán értek volna oda, akkor is összegyűltek volna, gondolom.
Az utalások pedig arra utalnak, hogy minden nap összegyűltek.
A Jelenésekbeli Igék pedig az ítélet napjáról szólnak: Úr napja = ítélet napja.

Szóval, ez nem bizonyíték, Csaba, szerintem.



Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2013. Október 06. - 20:30:26
Bocsi, én értettem félre az előbb, amit az ítélet napjával kapcsolatban írtál, töröltem!
Igen, a Vasárnap Jézus feltámadásának napja,
''Mi pedig a kovásztalan kenyerek napjai után kievezénk Filippiből, és menénk ő hozzájok Troásba öt nap alatt; hol hét napot tölténk.
A hétnek első napján pedig a tanítványok egybegyűlvén a kenyér megszegésére...''
Szóval a tanítványok nem azért szegték meg a hét első napján a kenyeret, mert akkor gyűltek egybe, hanem, azért gyűltek egybe, hogy a hét első napján megszegjék a kenyeret.
Hiszen így folytatódik a szent szöveg:
''Pál prédikál nékik, mivel másnap el akara menni...'' Tehát nem azért gyűltek egybe, mert Pál akkor érkezett meg.
Ha János az ítélet napján volt ott lélekben, akkor miként van lehetősége a 7 gyülekezetnek a megtérésre?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2013. Október 06. - 21:30:56
Bocsi, én értettem félre az előbb, amit az ítélet napjával kapcsolatban írtál, töröltem!
Igen, a Vasárnap Jézus feltámadásának napja,
''Mi pedig a kovásztalan kenyerek napjai után kievezénk Filippiből, és menénk ő hozzájok Troásba öt nap alatt; hol hét napot tölténk.
A hétnek első napján pedig a tanítványok egybegyűlvén a kenyér megszegésére...''
Szóval a tanítványok nem azért szegték meg a hét első napján a kenyeret, mert akkor gyűltek egybe, hanem, azért gyűltek egybe, hogy a hét első napján megszegjék a kenyeret.
Hiszen így folytatódik a szent szöveg:
''Pál prédikál nékik, mivel másnap el akara menni...'' Tehát nem azért gyűltek egybe, mert Pál akkor érkezett meg.
Ha János az ítélet napján volt ott lélekben, akkor miként van lehetősége a 7 gyülekezetnek a megtérésre?

A Jelenések könyve prófétikus, tehát ott az "idővonal" egysíkú.... látomásos...
Szóval megkapta ezt is, hogy lehetőséget kaptak a gyülik, és azt is, hogy mik fognak történni az Úr napján, az ítélet napján.... mi lesz, ha nem térnek meg.

Szerinted az Atya Istennek is van napja, meg külön a Fiúnak is?
Egyiké a szombat, másiké a vasárnap?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2013. Október 06. - 22:57:46
[justify]
Szombaton nem az Atya Isten, hanem a Szentháromság Isten pihent meg a Teremtés munkáitól. A szombat csupán előkép volt, ahogy az állatáldozatok is.
''Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában: Melyek csak árnyékai a következendő dolgoknak, de a valóság a Krisztusé.''
Kol.2:16-17

A Feltámadás napján, viszont nem a Szentlélek Isten, nem az Atya Isten, hanem egyedül a Fiú Isten támadt fel, ez a nap az Ő napja, az Ő győzelmének napja, s a mi győzelmünknek napja. A nyugodalmunk zálóga! Maga a Szentírás beszél így az ószövetségi szombatról:
Zsid.4:1-11.
"Óvakodjunk tehát, hogy mivel megvan az ő nyugodalmába való bemenetel ígérete, valaki közületek fogyatkozásban levőnek ne láttassék. 2. Mert nékünk is hirdettetett az evangyéliom, miképen azoknak: de nem használt nékik a hallott beszéd, mivel nem párosították hittel azok, a kik hallották. 3. Mert mi, hívők, bemegyünk a nyugodalomba, miképen megmondotta: A mint megesküdtem az én haragomban, nem fognak bemenni az én nyugodalmamba; jóllehet munkáit a világ megalapításától kezdve bevégezte. 4. Mert valahol a hetedik napról ekképen szólott: És megnyugovék Isten a hetedik napon minden ő cselekedeteitől. 5. És ugyanabban ismét: Nem mennek be az én nyugodalmamba. 6. Mivelhogy annakokáért áll az, hogy némelyek bemennek abba, és a kiknek először hirdettetett az evangyéliom, nem mentek be engedetlenség miatt: 7. Ismét határoz egy napot: Ma, szólván Dávid által annnyi idő multán, a mint előbb mondva volt. Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket. 8. Mert ha őket Józsué nyugodalomba helyezte volna, nem szólana azok után más napról. 9. Annakokáért megvan a szombatja az Isten népének. 10. Mert a ki bement az ő nyugodalmába, az maga is megnyugodott cselekedeteitől, a miképen Isten is a magáéitól, 11. Igyekezzünk tehát bemenni abba a nyugodalomba, hogy valaki a hitetlenségnek ugyanazon példájába ne essék."

A BIBLIA AZT IS TANÍTJA, HOGY A KERESZTYÉN EMBER EBBEN A KÉRDÉSBEN SZABADSÁGOT KAPOTT A KRISZTUSBAN! LÁM ENNYIRE VAGYUNK A MÓZESI TÖRVÉNYEK ALATT...

Róm14:5-9.
"Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve. 6. A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek. 7. Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal önmagának: 8. Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk. 9. Mert azért halt meg és támadott fel és elevenedett meg Krisztus, hogy mind holtakon mind élőkön uralkodjék."

[/justify]
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 07. - 07:50:34 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #9 Dátum: 2013. Október 06. - 23:15:44
Idézet
[justify]Szombaton nem az Atya Isten, hanem a Szentháromság Isten pihent meg a Teremtés munkáitól. A szombat csupán előkép volt, ahogy az állatáldozatok is.
''Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában: Melyek csak árnyékai a következendő dolgoknak, de a valóság a Krisztusé.''
Kol.2:16-17

A Feltámadás napján, viszont nem a Szentlélek Isten, nem az Atya Isten, hanem egyedül a Fiú Isten támadt fel, ez a nap az Ő napja, az Ő győzelmének napja, s a mi győzelmünknek napja. A nyugodalmunk zálóga! [/justify]

Ámen!
Egyben nyugodalmas jó éjszakát kívánok!  :int
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 07. - 11:50:58 írta Virág »



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2013. Október 07. - 08:03:54
[justify]Szombaton nem az Atya Isten, hanem a Szentháromság Isten pihent meg a Teremtés munkáitól. A szombat csupán előkép volt, ahogy az állatáldozatok is.
''Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában: Melyek csak árnyékai a következendő dolgoknak, de a valóság a Krisztusé.''
Kol.2:16-17

A Feltámadás napján, viszont nem a Szentlélek Isten, nem az Atya Isten, hanem egyedül a Fiú Isten támadt fel, ez a nap az Ő napja, az Ő győzelmének napja, s a mi győzelmünknek napja. A nyugodalmunk zálóga! Maga a Szentírás beszél így az ószövetségi szombatról:
Zsid.4:1-11.
"Óvakodjunk tehát, hogy mivel megvan az ő nyugodalmába való bemenetel ígérete, valaki közületek fogyatkozásban levőnek ne láttassék. 2. Mert nékünk is hirdettetett az evangyéliom, miképen azoknak: de nem használt nékik a hallott beszéd, mivel nem párosították hittel azok, a kik hallották. 3. Mert mi, hívők, bemegyünk a nyugodalomba, miképen megmondotta: A mint megesküdtem az én haragomban, nem fognak bemenni az én nyugodalmamba; jóllehet munkáit a világ megalapításától kezdve bevégezte. 4. Mert valahol a hetedik napról ekképen szólott: És megnyugovék Isten a hetedik napon minden ő cselekedeteitől. 5. És ugyanabban ismét: Nem mennek be az én nyugodalmamba. 6. Mivelhogy annakokáért áll az, hogy némelyek bemennek abba, és a kiknek először hirdettetett az evangyéliom, nem mentek be engedetlenség miatt: 7. Ismét határoz egy napot: Ma, szólván Dávid által annnyi idő multán, a mint előbb mondva volt. Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket. 8. Mert ha őket Józsué nyugodalomba helyezte volna, nem szólana azok után más napról. 9. Annakokáért megvan a szombatja az Isten népének. 10. Mert a ki bement az ő nyugodalmába, az maga is megnyugodott cselekedeteitől, a miképen Isten is a magáéitól, 11. Igyekezzünk tehát bemenni abba a nyugodalomba, hogy valaki a hitetlenségnek ugyanazon példájába ne essék."

A BIBLIA AZT IS TANÍTJA, HOGY A KERESZTYÉN EMBER EBBEN A KÉRDÉSBEN SZABADSÁGOT KAPOTT A KRISZTUSBAN! LÁM ENNYIRE VAGYUNK A MÓZESI TÖRVÉNYEK ALATT...

Róm14:5-9.
"Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve. 6. A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek. 7. Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal önmagának: 8. Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk. 9. Mert azért halt meg és támadott fel és elevenedett meg Krisztus, hogy mind holtakon mind élőkön uralkodjék." [/justify]

Egy menny van.
Egy mennyei királyság, Ország.
Jézus az Atya Országát, Uralmát jött bemutatni, közel hozni.
Jézus nem mennyei forradalmár, nem alapított más országot, uralmat, hanem az Atyát jött kibékíteni azzal, hogy egyszeri tökéletes áldozatával eltörölte a bűnt.
Jézus tökéletesíteni jött a Törvényt, betölteni, nem eltörölni és főleg nem hozott újabbakat.
Jézus valóban győzött, legyőzte a bűnt, a halált, mindvégig engedelmes volt az Atyának és ezért az Atya Úrrá és Krisztussá, Felkentté tette, Messiás Királlyá az Ő, vagyis az Atya Országában.
Ott adott Fiának trónt, a saját jobbján, nem külön Önmagától.
Ezt az uralmat fogja visszaadni az Atyának, miután tökéletesen uralkodott rajta, szintén végig engedelmeskedve az Atyának, az Atya Törvényei = Szavai, akarata szerint.
Az Atya mindig nagyobb volt, nagyobb és nagyobb lesz, mint a Fiú.
Jézus a szombatot is tökéletessé tette, és annak is Ura.

Jézus sem vethet más alapot, mint az Atya Isten, a Teremtő, Örökkévaló Isten, és a  Szava, amiből egy pontocska, egy vessző sem múlik el.
Jézus tanított imádkozni minket:
Máté 6:9 
Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved.
Máté 6:10 
Jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is.

Ő ebbe az országba, királyságba, uralomba illeszkedett bele tökéletesen, ennek vetette alá magát a Földön is, a Mennyben is és ennek az Országnak tette Messiás Királyává az Atya Isten.


Érdekes, hogy az Úrvacsorakor nem a feltámadásáról, hanem a haláláról kell megemlékezni, és azt hirdetni.....


Áldott napot kívánok  :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 07. - 11:49:30 írta Virág »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2013. Október 07. - 10:34:55
Türelem, a topic előkészítés alatt! :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2013. Október 07. - 11:28:18
Készen van.  :2smitten:

Csaba, topicindító hsz-t is tudsz írni, mert áthoztam egy plusz hsz-t a topic legelejére a Te neved alatt, csak xxxxxx-k vannak benne.  :hi 

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2013. Október 07. - 19:21:09
Köszi Virágom!
szivetadja virag4
Végre van időm írni.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2013. Október 07. - 19:40:41
Kamilla írta:''Jézus sem vethet más alapot, mint az
Atya Isten, a Teremtő, Örökkévaló
Isten, és a  Szava, amiből egy
pontocska, egy vessző sem múlik el.''

Bocsánat, de az alap maga Jézus, s nem a mózesi törvény, ebben talán így elsőre megegyezhetünk.
:szelid:

''Jézus tanított imádkozni minket:
Máté 6:9
Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk,
aki a mennyekben vagy, szenteltessék
meg a te neved.
Máté 6:10
Jöjjön el a te országod, legyen meg a
te akaratod, amint a mennyben, úgy a
földön is.
Ő ebbe az országba, királyságba,
uralomba illeszkedett bele
tökéletesen, ennek vetette alá magát
a Földön is, a Mennyben is és ennek az
Országnak tette Messiás Királyává az
Atya Isten.''

Ezt senki sem vitatja, de hogy jön ez az ''Úr napja-kérdéséhez''?

Jézus valóban betölteni és nem eltörölni jött a törvényt!
Folyt.köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13