Szerző Téma: Örök élet-örök kárhozat  (Megtekintve 23509 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2013. Október 17. - 18:24:02
Teljesen egyetértek veled Zoltán testvérem, hiszen az itéletet Isten fogja tartani a sátánon és mindazokon akik nem fogadták el a kegyelmet, a pokol Isten itélete.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #31 Dátum: 2013. Október 17. - 18:28:14

Így van, a pokol Isten ítélete, de ott már nem ő büntet, hanem átadta azt a gonosznak és pribékjeinek.
Aztán, a legvégén a gonosz, a pribékjei és azok, akik ott tartózkodnak, az egész, mennek a Gyehennába, a 2. halálba.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2013. Október 17. - 18:33:43
 O0



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2013. Október 17. - 18:35:04
Ha a gazdag és Lázár esete nem csak zsidó tanmese, akkor hiteles kép a pokolról is. Nem látom az igehelyen az ördögöt a vasvillával, sem a démonjait, ahogy a kondér alatt a tüzet csiholnák.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #34 Dátum: 2013. Október 17. - 18:39:01
Ja, ja... de hogy van tűz, az tutifix:

Luk 16:24 
Akkor így kiáltott: Atyám, Ábrahám, könyörülj rajtam, és küldd el Lázárt, hogy mártsa ujjának hegyét a vízbe, és hűsítse meg a nyelvemet, mert gyötrődöm e lángban!

És nincs egy csepp víz sem ott.... borzalom!
A démonok meg víznélküli helyeken bolyonganak....   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2013. Október 17. - 18:46:39

Így van, a pokol Isten ítélete, de ott már nem ő büntet, hanem átadta azt a gonosznak és pribékjeinek.
Aztán, a legvégén a gonosz, a pribékjei és azok, akik ott tartózkodnak, az egész, mennek a Gyehennába, a 2. halálba.

Igen, de erre nincs igei alátámasztás.

Viszont az ige nyíltan kifelyezi, hogy az, Isten kezébe való kerülés.

Ami az én gondolatom:

Bár az ítéletre kerülő emberek az ördögöt szolgálták, és Istent megvetették, és Isten ellenségei voltak, úgy gondolom Isten nem adja át, nem szolgáltatja ki őket a gonosznak, hogy az kénye-kedvére eljátszadozon velük, kínozza őket, stb.
Az itélet és a bosszú állás az Istené.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2013. Október 17. - 18:46:46
Az ige szerint a démonok számára a pokol éppen olyan gyötrelmes, mint az emberi lelkeknek.
A Légió is azt kérdezte Krisztustól, hogy azért jött-e, hogy idő előtt meggyötörje őket, aztán azt kérte hadd mehessenek a disznó nyájba, közvetlen utánna elég nedves helyet választottak önmaguk számára... ;)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #37 Dátum: 2013. Október 17. - 18:48:58
 Rendben, megadom magam, legyen úgy, ahogy mondjátok


          sziaszia

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2013. Október 20. - 06:30:31
Köszönöm ha ezt megértitek még ha nem is azonosultok vele.  :2smitten:

Szia Clio!  :int2:

Nem baj, ha egy hívő gondolkodik, ha kérdései vannak, hiszem, hogy megtalálod a választ.  :szelid: Nem kell mindenben egyetértenünk sem. Talán érdekes lesz számodra két cikk Szabados Ádámtól. Ő az egyik testvérgyülekezet pásztora, nagyon szeretem az írásait. Ő is írt erről a témáról, hogy örök szenvedés, vagy a teljes megsemmisülés lesz-e a sorsa az elkárhozóknak.  sad Beszél a vívódásáról, a cikkek írásakor még nem zárta le magában a témát, szerintem tetszene Neked:

Milyen érvet ne használjunk a pokollal kapcsolatban?

Ádám, te mit gondolsz a pokolról?

df3 df5 df7
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 20. - 06:48:34 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #39 Dátum: 2013. Október 22. - 18:03:30
Kedves Virág nagyon szépen köszönöm a linket!!
Mindenképpen el fogom olvasni!
És mindenkinek a hozzászólását!!  :2smitten:


Én valóban gondolkodom ezen. Isten már nagyon sok igazságra elvezetett és lerántotta a leplet. De jó sok dolog van még rejtve.


Nekem igazából az félelmetes benne hogy ha szó szerint értem a kárhozottak halhatatlanságát : akkor látom majd egy meg nem tért családtagom vagy barátom meg nem szűnő gyötrelmét.. miközben a mennyben leszek?? Tudom majd hogy Isten hallja a sikolyukat miközben én épp örömmel adnék neki hálát?


Krisztus szenvedése is végetért...és megdicsőíttetett..!!



Kálmán írását hagy emeljem ki:

Idézet
Bárhogy is elemezzük a pokol fogalmát, gyakran kegyetlen és elképzelhetetlenül nagy büntetés helyének hangzik. Ha azonban bármi vigaszt találhatunk a pokol fogalmában, azzal a teljes bizonyossággal tehetjük ezt, hogy ott nem lesz kegyetlenség. Isten ugyanis nem lehet kegyetlen. A kegyetlenség olyan büntetést szab ki, amely nagyobb vagy durvább, mint az elkövetett bűn. Ebben az értelemben a kegyetlenség igazságtalan, márpedig Isten képtelen igazságtalan büntetést kiszabni. Az egész föld bírája biztosan helyesen cselekszik. Miatta sohasem fog egyetlen ártatlan sem szenvedni.
A pokol talán legijesztőbb oldala az örökkévalósága. Az emberek a legnagyobb fájdalmat is el tudják viselni, ha tudják, hogy egyszer vége szakad. A pokolban azonban nincs ilyen reménység. A Biblia világosan tanítja, hogy a büntetés örökké tart. A Szentírás ugyanazt a szót használja az örök életre és az örök halálra. A büntetés fájdalommal jár. A puszta megsemmisülés, ami mellett sokan érveltek, nem jár fájdalommal. Jonathan Edwards így prédikált a Jelenések 6: 15-16-ról: "A gonoszok ezután komolyan semmivé szeretnének válni, és azt kívánják, hogy bárcsak örökre megszűnnének létezni, és megmenekülnének Isten haragjától".

Teljesen egyetértek azzal hogy Isten nem igazságtalan és nem kegyetlen , nem ró fel nagyobb büntetést mint ami az elkövetett bűn. A pokolban gyötrődők között is lesznek különbségek ki jobban ki kevésbé fog gyötrődni.
Az ige világosan megmondja hogy Isten jelenlétében és a szent angyalok jelenlétében fogják jogos büntetésüket elszenvedni.. A mindenható haragja pedig leírhatatlan nincs is igazán jelkép rá ami visszaadná..

Amit teljesen téves humanista pokolteológiának tartok az a tisztítótűz tana. Mert ez megkerüli Krisztust márpedig Jézus azt mondta nem mehet senki az Atyához csak is Ő általa!

Én a kárhozottak megsemmisülése alatt egyáltalán nem azt értem hogy simán hamuvá válnak. Hanem pont azt a döbbenetet amikor felismerik ,hogy kit utasítottak el és hogy megérdemlik a kínt! Sírnak majd de már késő, átkozzák magukat de nincs visszaút, miközben látják majd az aranyvárost és azokat akik egykor hívták őket is! Tudják majd az állapotuk megváltoztathatatlan!

Jézus a disznókba küldte a démonokat mert kérték... Isten miért ne teljesítené végül a kárhozottak kérését a megsemmisítésre? Miután már elszenvedték a büntetésüket amit 60-80 vagy év alatt elkövettek. ( Az özönvíz előtt éltekre most nem térek ki)



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #40 Dátum: 2013. Október 22. - 18:07:38
(...)
Jézus a disznókba küldte a démonokat mert kérték... Isten miért ne teljesítené végül a kárhozottak kérését a megsemmisítésre? Miután már elszenvedték a büntetésüket amit 60-80 vagy év alatt elkövettek. ( Az özönvíz előtt éltekre most nem térek ki)

Szia Clio

Ebben az esetben a démonok kérhették ezt, mert még nem volt időszerű az ő mélységbe való küldésük, és bár Jézus megtehette volna, de akkor igazságtalan lett volna, és ez távol  állt Tőle.
Mindennek rendelt ideje van, ennek is, és akkor nem lesz alkunak helye!

      :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2013. Október 22. - 18:19:06
Kedves Clio.

Ott a mennyben, semmi féle képpen nem fogjuk hallani az elkárhozottak kiáltását, sem látni szenvedésüket.

A gond az, mikor testiképpen, materiálisan, akarjuk megérteni a szellemit, vagy az értehetetlent.

Például mi nem látunk bele a szellemi világba, mert az egy másik dimenzió egy másik világ, valóság.
Szerintem ugyan így lesz a meny és a pokol, meg a tözes tó valóságával is, külön világok.
Isten minden dimenzió felet ál. Ki tudja  hámy dmienzió van, s evilágok hány fajtája, s ezekfelet mind az Úr áll.

Egy másik hasonlat, pedig az, hogy azok akik a kivilágított házban vannak, nem látnak ki a sötétségbe, sőt ha jól zárnak az ablakok még a hang sem szivárog be.
Viszont kintről jól be lehet látni mi van a kivilágított szobában. Így gondolom, hogy az elkárhozottak látják e mennyei valóságot, viszont akik a menyben vannak nem látják a gyötrődés helyét.

Azért mert nem értünk valamit, még nem kell tagadni.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #42 Dátum: 2013. Október 22. - 23:35:29
Kedves Kamilla és Kedves Zoltán!  :szelid:

Mindkettőtöknek köszönöm a hozzászólását!

Senkit semmiről nem akarok győzködni.
Isten látja a lelkem és azt is hogy miért nem fogadom már el a meg nem tért lelkek halhatatlanságát.
Főleg hogy a Tűz tavát második halálnak nevezi a biblia.
Hugómmal és anyámmal egyetértésben hagyományos reformátusként fogadjuk el ezt.
Méghozzá azt hogy az igazságos ítélet nem feltétlenül esik egybe a legkegyetlenebb szenvedéssel, a valódi igazságtól pedig két irányba lehet eltérni..
Minél több vitát olvasok végig a témában annál erősebb a meggyőződésem..

Valamint az is hogy az evangéliumi kereszténység szempontjából mindkét nézet Krisztusi és nem változtat az üdvösség kérdésén.
Mivel Isten igazságos ítéletéből , szentségéből és Krisztus váltsághalálából indul ki!
Mivel mind valljuk hogy Isten szent ezért nem kegyetlen vagy igazságtalan. Bárhogy is van ő a SZERETET. Még akkor is ha haragszik!




Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #43 Dátum: 2013. Október 23. - 06:45:59
Kedves Kamilla és Kedves Zoltán!  :szelid:

Mindkettőtöknek köszönöm a hozzászólását!

Senkit semmiről nem akarok győzködni.
Isten látja a lelkem és azt is hogy miért nem fogadom már el a meg nem tért lelkek halhatatlanságát.
Főleg hogy a Tűz tavát második halálnak nevezi a biblia.



Kedves  Clio!
Nem  Vagy  egyedül !

Lehet, hogy  virtuálisan  megköveznek a  konzervatív  Testvérek,
kiutálnak  / kitiltanak  az  Örömhír  Fórumról
de  az  elkárhozottak    szó szerint  értendő  örök  szenvedéséről  szóló 
tanítás  is  egy  magyarázat . Nem  több, nem  kevesebb.

Ha  nem  kell  ahhoz  szó  szerint  hallani  az  elkárhozottak  sikolyát,
hogy   tudják  az  üdvözülők:  örökkön  örökké  szenvednek  azok,
akik  eleve nem  is  választhatták a  megváltást.

Maga  a  tudat  lenne  sokkoló! 
Tudna  bárki  így  örökkön  örökké  ujjongani?
Még  csak  feltételezni  sem  tudom  ma már,
hogy  Jahveh  szánt  szándékkal  megteremti  a    tüzes  Poklot,
és   megteremti  azokat  az  embereket, akiket  -személy  szerint  -  kiválaszt
az  örök, tudatos  gyötrelemre.
Én  azt  tanultam  a  Szentírásból:
Isten  a  Szeretet.
Én  nem  tudnék  eleve  arra  a  célra állatokat  tenyészteni,
hogy  évmilliárdokig  kínozzam,   és  abban  gyönyörködjek,
pedig  hol  van  az  én  gyenge  szeretetem  az  ÚR  Istentől, -aki  maga  A Szeretet ?
Istenről    ezért  sem  tudom  még  csak  feltételezni  sem  hasonlót, pláne  súlyosabb  kegyetlenséget  nem.

Érdmes  figyelmesen  elolvasni :  Ádám, te mit gondolsz a pokolról?


« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 23. - 06:59:52 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2013. Október 23. - 08:28:53
A konzervatív testvérek ritkán tiltanak ki innét testvéreket.
Soha nem tiltanak ki másként gondolkodókat.
Ha valaki mégis kitiltásra kerül, annak sohasem lehet a hitbeli meggyőződése az oka.
Annak ellenére írom ezt, hogy a fórumszabályzatban külön megkérünk mindenkit, hogy akinek gondot okoz a protestáns Isten-szemlélet, az ne regisztráljon ide.
A konzervatív gondolkodásnak egyetlen alappillérét tartják szem előtt a konzervativ testvérek:
A Szentlélek elvezethet valakit egy álláspontról egy másikra, s onnét akár tovább is, de sohasem vezet ''Á''-ból ''B''-be, aztán vissza és újra ellenkezőleg.
Ez az elme tétova játéka, nem a Lélek munkája,de ez sem ok arra, hogy bárkit is kizárjunk innét.

:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13