Szerző Téma: Örök élet-örök kárhozat  (Megtekintve 23508 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2013. Október 23. - 12:48:28
Idézet Clio-tól:
Idézet
Bárhogy is van ő a SZERETET. Még akkor is ha haragszik!

Én inkább ezt így írnám:

Bárhogy is van, Ő a SZERETETT, még akkor is ha gyűlöl.

Nehéz össze egyeztetni a mi értelmünkkel a szeretetett a gyűlölettel.
Pedig:

 Zsolt 11:5

Az Úr az igazat megpróbálja, a gonoszt pedig, az álnokság kedvelőjét, gyűlöli az ő lelke.

Róm 9:13

Miképen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.

Péld 6:16 -19

E hat dolgot gyűlöli az Úr, és hét dolog útálat az ő lelkének:

A kevély szemek,
a hazug nyelv,
és az ártatlan vért ontó kezek,
Az álnok gondolatokat forraló elme,
a gonoszra sietséggel futó lábak,
A hazugságlehelő hamis tanú,
és a ki szerez háborúságokat az atyafiak között!

Hogy lehet ez? Isten, aki maga a SZERETETT tud gyűlölni?
Nem tudom. Sőt félek ilyenekre gondolni, de az ige beszél erről.

Idézet zsotza-tól:
Idézet
Én  nem  tudnék  eleve  arra  a  célra állatokat  tenyészteni,
hogy  évmilliárdokig  kínozzam,   és  abban  gyönyörködjek,

Nem hinném, hogy Isten gyönyörködne benne, és szerintem senki sem írt ilyet.

Ez 18:32  Mert nem gyönyörködöm a meghaló halálában, ezt mondja az Úr Isten. Térjetek meg azért és éljetek!
Ez 33:11  Mondjad nékik: Élek én, ezt mondja az Úr Isten, hogy nem gyönyörködöm a hitetlen halálában, hanem hogy a hitetlen megtérjen útjáról és éljen. Térjetek meg, térjetek meg gonosz útaitokról! hiszen miért halnátok meg, oh Izráel háza!?

Kérdem én, - vajon a Bíró, aki a törvényszéken kimondja az ítéletett, gyünyörködik abban, és örömmel nézi végig az ítéletett?
Nem tudom?
 De az ítéletett meg kell hozza, a büntetést végre kell hajtani.

Nem az Úr tenyészti az embert. Az ember születik az embertől. Ádám bűne miat pedig mindenki halálba születik.
Isten kegyelme az ami ebből az állapotból egyeseket ki ment, és életett ad.
Miért nem teszi mindenkivel?
Az ige azt mondja ezt is a saját dicőségére teszi.
Hgyan? Miért?
Ez az Ő bölcsessége ... ki vagyok én, hogy megkérdőjelezzem.

Róm 11:33  Óh Isten gazdagságának, bölcseségének és tudományának mélysége! Mely igen kikutathatatlanok az ő ítéletei s kinyomozhatatlanok az ő útai!
Róm 11:34  Mert kicsoda ismerte meg az Úr értelmét? vagy kicsoda volt néki tanácsosa?
Róm 11:35  Avagy kicsoda adott előbb néki, hogy annak visszafizesse azt?
Róm 11:36  Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké. Ámen.

Isten írgalma, kegyelme és szeretette legyen velünk.

 :2smitten:

« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 23. - 12:55:32 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #46 Dátum: 2013. Október 23. - 13:03:16
 O0



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2013. Október 23. - 13:10:41
Mi mindnyájan vétkeztünk. Ezért Istennek jógában áll úgy büntetni minket ahogyan ő akar. Egy szavunk sem lehet az ítélet súlyosságával kapcsolatosan,sem egyébbel kpacsolatosan amit Isten cselekszik. Mi a végtelen Isten ellen vétkeztünk. Az Ő végtelen szentsége ellen. Ezért érthető, hogy a büntetés is végtelen mértékű. Ezen nem szabadna meglepődjünk, vagy kiakadjunk, hogyha keresztyéneknek tartjuk magunkat. A másik az, hogy amikor olvassuk, hogy Isten szeretet, akkor először is az kell erről eszünkbe jusson, hogy Isten a legjobban önmagát szereti és csak azután következünk mi. Hiszen az is meg van írva, hogy "dicsőségemet másnak nem adom."

 :2smitten:  :int



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #48 Dátum: 2013. Október 23. - 14:15:48
Azt gondolom, hogy amikor a pokolra vetettek örök gyötrelméről beszélgetünk, akkor akik nem értik, hogy a szerető Isten, hogy képes erre, ott követjük el a hibát, hogy a szeretetet, emberi mércével próbáljuk megérteni. A szeretet messze több egy emberi érzelemnél! A szeretet túl mutat a létünk határain, a mi kis három dimenziónkon. Amikor azt valljuk: Isten a szeretet! Meg sem értjük, hogy ezt mit is jelent! Nem tudjuk befogadni, nem tudjuk megérteni azt ami a kereszten történt. Ha valami igazán érthetetlen, akkor az a kereszt! Akinek van gyermeke tudja, hogy mi még földi értelemben is képesek vagyunk annyira szeretni a gyerekünket, hogy mindent feláldozunk érte. Akkor képzeljük el: úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta érte.... Mekorra szeretet! Úgy az Atya, mint a Fiú részérel, hiszen amikor az Atya felteszi a kérdést : kit küldjek el, ki megy el...? Akkor azt mondja : Itt vagyok én küldj el engem.... A szeretet olyan túl áradása mind két részről, ami emberi elmével meg nem magyarázható! Hisz Isten egyszerűen el is törölhette volna ezt a nyomoruét világot, úgy hogy nyoma se maradjon, Ő alkotta, és simán a kukába dobhatta volna. De Ő annyira szerette teremtményeit, Atyai szive annyira vágyott arra, hogy visszataláljanak Hozzá, hogy elküldte a Fiát, Aki jött és legyőzte az ősellenséget, és valamennyi démonát, végül a halált is. Mindezt azért, hogy aki hiszen Őbenne örökélete legyen. Olyan szituáció keletkezett, hogy minden embernek adatik a lehetőség, hogy visszataláljon az Atyai házhoz, aki nem él ezzel a lehetőséggel, annak is elég nyilvánvalóan megmondja Isten, hogy mi lesz a vége a dolognak. Nekem van egy fiam, aki még nem hitvalló keresztény, születése óta imádkozom érte, és nagyon fáj arra gondolnom, hogy esetleg nem töltjük majd együtt a Mennyben az örökéletet, de a fiam ismeri Isten igazságait, neki kell elfogadnia a kegyelmet, és remélem meg is teszi, bizom abban hogy meghallja az Atyához hívó szót, de ha nem teszi, akkor ő áll ellen a szeretetnek / és erre még gondolni is borzasztó/

Isten azért tűr még mindig, hogy sokaknak legyen még idejük megtérni, és én hiszem, köztük lesz a fiam is.



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #49 Dátum: 2013. Október 23. - 18:06:16
 O0



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #50 Dátum: 2013. Október 23. - 18:11:54
 Irmus, nagyon egyetértek veled, nekem is van lányom, vőm, unokám...  O0   :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #51 Dátum: 2013. Október 24. - 17:57:25
Idézet
Kedves  Clio!
Nem  Vagy  egyedül !

Lehet, hogy  virtuálisan  megköveznek a  konzervatív  Testvérek,
kiutálnak  / kitiltanak  az  Örömhír  Fórumról
de  az  elkárhozottak    szó szerint  értendő  örök  szenvedéséről  szóló
tanítás  is  egy  magyarázat . Nem  több, nem  kevesebb.

Azért ezt jó tudni.  :) Bár hugom és anyám is ezen a nézőponton van.
Valamint Virág által linkelt hívő szintén.
Az igazság Istené és úgy is megtudjuk végül. [blink]De én kitartok emellett az igei értelmezés  mellett[/blink]. Én fenntartom a tévedés lehetőségét mint bármilyen igei értelmezés esetén. És nem azonosítom igei értelmezésemet az Isten igazságával. Ezt pedig másokra is értelmezem. Mások épp úgy tévedhetnek ahogy én.

Ezért örülök hogy Csaba ferr moderátor!  :2smitten:
Nem fogja törölni a hozzászólásomat vagy kitiltani a fórumról . Ami egy másik fórumon már megtörtént.
Az örökké szenvedő tudat régi hagyomány már. És sokkal borzalmasabb mint az amit most én is vallok. De számomra nem logikai érv az hogy a szenvedés nagysága határozza meg az igazságosságot.






Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2013. Október 24. - 18:31:41
Clio: igen Csaba valóban ferr moderátor! :)
Ami a témát illeti engem is komolyan érdekelni kezdett a dolog, most ezt a kérdést vizsgálom tüzetesen hogy tényleg az adventistáknak van e igazuk hogy nincs örök kárhozat?
A kezembe került egy könyv ami amolyan átvezető kapocs a két nézet között.

Vagyis: a lélek és a szellem halhatatlan mínd a bűnösöknek mind az üdvözülőknek DE, csak addig vannak a Hádészben amíg az utolsó ítéletkor a pokol bele nem dobatik a tüzes tóba! Ekkor az elkárhozottak megsemmisülnek!
Tehát a Pokolban csak addig szenvednek az elkárhozottak amíg az Utolsó Ítéletkor Isten végleg el nem törli a Halált a Pokolt és mindent! Ez az felfogás válasz pl. arra az Igére is hogy a fenevad és a Hamis Próféta még ezer év múlva is ott vannak a Pokolban és a Sátán odavettetik az ezer év után. Viszont az Utolsó Ítéletnél mindezek megsemmisülnek és eltűnnek! Így Isten haragja és igazságossága is bizonyított!



Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #53 Dátum: 2013. Október 24. - 22:29:57
Egy kicsit lehet hogy félreértettél. Itt nincs átmenet. Csak értelmezésbeli különbség. A biblikus értelmezések legyen az örökké tartó tudatos gyötrelem vagy ideig tartó mindkettő Isten haragjáról beszél és a megváltoztathatatlan elkárhozásról.
Nem ismerem sem a Jehova tanúi sem az adventisták teljes értelmezését a pokol kérdéséről.
De nekem evidens hogy ha valaki azt szeretné bizonygatni hogy a halál után megsemmisülnek annak semmi köze az biblikus kárhozat értelmezéshez.

Az előző oldalon Virág adott két nagyon jó linket és Zsotza idézte az egyiket. ....szerintem nézd meg ezt a videót is Gábor.

A pokol létezése nem  bibliai tanítás, a képesbeszédek magyarázatai 1. rész - YouTube


Csaba neked pedig köszönöm hogy nem törlöd ki..  :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #54 Dátum: 2013. Október 24. - 22:34:10
Nem kell megköszönni Clio!
Nekem az egyáltalán nem fáradság, ha nem törlök ki valamit.
hehe :2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13