Szerző Téma: Re.Felekezetek  (Megtekintve 40844 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Babóca

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2013. November 19. - 06:45:24
Babóca: hamarosan az adventista topicba gyűjtök ellenérveket Neked hogy a barátnődet még időben kihozd ebből a veszélyes és Igeellenes "gyülekezetből"!

Bocsánat,hogy az este nem voltam,de nagy valószínüséggel hamarabb elaludtam mint a gyerekek... hehe

Nagyon szépen köszönöm előre is...

Lenne még egy kérdésem:Ma azt terveztük,a barátnőmmel,mivel nálunk 3 havonta van Úrvacsora,hogy telefonon keresztül tartva a telefont együtt Úrvacsorázunk...
Én úgy gondolom,hogy az Úr vacsora egy közösség azzal is akivel vesszük is...
Szerintetek vehetünk együtt Úr vacsorát,vagy inkább napoljuk?
Egyébként már egy hete tervezzük,de mindíg közbe jött valami,egyébként ez lett volna az első alkalom.

Köszönöm szépen a válaszokat,és a válaszodat kedves Gábor előre is...

Isten gazdag áldása legyen rajtad,és mindannyiótokon...

Bogi



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2013. November 19. - 07:33:10
Szerintem jól látod Bogi!
Inkább várjatok, míg ténylegesen együtt Úrvacsorázhattok.
:int

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Babóca

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2013. November 19. - 08:25:13
Szerintem jól látod Bogi!
Inkább várjatok, míg ténylegesen együtt Úrvacsorázhattok.
:int

ok,köszi :kacsint



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2013. November 19. - 18:46:50
Kedves Bogi!

Az Úrvacsora  a testvérekkel való közösség, tehát én a helyedben akkor vennék a barátnőddel Úrvacsorát hamár nem jár az adventistákhoz! Elmondom miért: jellegzetes adventista beszervező taktika hogy: úrvacsorázzunk együtt és mivel így már megelőlegezted a szövetségkötést az Úrral miért nem jársz el közénk?

A másik: nekem mint kívülállónak azért nem javasolták anno hogy Úrvacsorázzak mert ugye nem kötöttem szövetséget adventista módra az Úrral! tehát szerintem ezek fényében NEM lenne helyes íly módon közösséget vállalnod a barátnőddel, akármennyire is kedveled egyébként, mert könnyen azt veheted észre hogy már közéjük jársz és kezded elfogadni a tanaikat. Tudom mit beszélek mert sajnos saját tapasztalat! :(



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2013. November 19. - 19:26:21
Gabikám, ez így nem kerek! :szelid:
Az adventistáknál nem vehetsz addig Úrvacsorát, amíg nem vagy az adventista egyház tagja.
Aztán ne legyél rossz értelembe vett református, mert az Úrvacsora, ahogy a neve is mutatja, nem felekezeti vacsora, Krisztus testének minden tagja veheti, s azt nem a theológiai beállítottság, hanem a Lélek gyümölcse jelzi.
Sajnos ma pl. Pál apostolt sok keresztyén gyülekezetben elkergetnék az Úr asztalától, mert nem ütné meg a felekezeti dogmák mércéjét.
Ne érts félre, nem az ökomenizmust hírdetem, de a keresztyén egységet igen!
:int

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2013. November 19. - 20:25:55
OK Főnök! :) Meggyőztél! Bár igaz ami igaz én az Úrvacsora vevésének módjait a testvérgyüliben tanultam meg! :) Ott sokkal szigorúbbak a "szabályok" :)



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2013. November 19. - 20:26:39
Gabikám, ez így nem kerek! :szelid:
Az adventistáknál nem vehetsz addig Úrvacsorát, amíg nem vagy az adventista egyház tagja.
Aztán ne legyél rossz értelembe vett református, mert az Úrvacsora, ahogy a neve is mutatja, nem felekezeti vacsora, Krisztus testének minden tagja veheti, s azt nem a theológiai beállítottság, hanem a Lélek gyümölcse jelzi.
Sajnos ma pl. Pál apostolt sok keresztyén gyülekezetben elkergetnék az Úr asztalától, mert nem ütné meg a felekezeti dogmák mércéjét.
Ne érts félre, nem az ökomenizmust hírdetem, de a keresztyén egységet igen!
:int

   O0

Szerintem is, Bogi nyugodtan Úrvacsorázhat a barátnőjével, mint Testvérek Krisztus Testében.   :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2013. November 19. - 20:46:49
Szerintem meg nagyon nem mindegy hogy az ember KIVEL töri meg a kenyeret, hiszen ez a KÖZÖSSÉG egyik legmélyebb formája! Én speciel egy karizmatikus hívővel, akármilyen testvér is az illető, nem törnék kenyeret mert azzal ugymond közösséget vállalnék vele és a tanításával is! Az igaz hogy hívőnek tekintem meg testvérnek, de a közösség az más dolog!

Nagyon kell vigyázni hogy olyannal törjünk kenyeret akinek az életmódjával, a tanításával és Istenismeretével azonosulni tudunk. Gondoljunk az öreg próféta és a fiatal próféta esetére: Amikor megítélte Jeroboám királyt NEM vállalhatott közösséget senkivel sem ez a fiatal próféta. Amikor viszont együtt evett az öreg prófétával aki bár hívő volt elnézte a hamis tanítást vagyis Jeroboám bálványimádását akkor az Úr halálra sújtotta! Vajon miért? Miért nem vállalhatott közösséget az öreggel?

Íme az Igék:

1Kir 13:7 Azt mondta a király Isten emberének: Jöjj haza velem, és egyél velem! Meg akarlak ajándékozni.
1Kir 13:8 Isten embere azonban ezt mondta a királynak: Ha házad felét nekem adnád is, nem mennék el veled, és nem ennék kenyeret, és vizet sem innék ezen a helyen.
1Kir 13:9 Mert azt parancsolta nekem az ÚR az ő beszéde által: Ne egyél ott kenyeret, vizet se igyál! Ne is azon az úton térj vissza, amelyen elmész!
1Kir 13:10 Ezért más úton ment el, nem azon az úton tért vissza, amelyen Bételbe érkezett.
1Kir 13:11 Bételben lakott egy vén próféta, akihez eljöttek a fiai, és elbeszélték apjuknak mindazt a dolgot, amelyet aznap Isten embere cselekedett Bételben, és azokat a szavakat, amelyeket a királynak mondott. Elbeszélték azokat az apjuknak.
1Kir 13:12 Ekkor azt mondta nekik az apjuk: Melyik úton ment el? Fiai megmutatták azt az utat, amelyen elment Isten embere, aki Júdából jött.
1Kir 13:13 Akkor azt mondta fiainak: Nyergeljétek föl nekem a szamarat! Amikor fölnyergelték, fölült rá,
1Kir 13:14 és elment Isten embere után. Megtalálta őt egy tölgyfa alatt ülve, és azt mondta neki: Te vagy-e az Isten embere, aki Júdából jött? Ő így felelt: Én vagyok.
1Kir 13:15 Akkor ezt mondta neki: Jöjj haza velem, és egyél kenyeret!
1Kir 13:16 De ő így felelt: Nem mehetek vissza veled, be sem mehetek hozzád. Nem eszem kenyeret, vizet sem iszom veled ezen a helyen,
1Kir 13:17 mert az ÚR szava megparancsolta nekem: Ne egyél kenyeret, vizet se igyál ott, és ne azon az úton térj vissza, amelyen odamész.
1Kir 13:18 Ő így felelt neki: Én is olyan próféta vagyok, mint te, és nekem angyal szólt az ÚR beszédével, és azt mondta: Hozd vissza őt magaddal a házadba, hogy kenyeret egyék és vizet igyék. Így hazudott neki.
1Kir 13:19 Akkor visszatért vele, és az kenyeret evett az ő házában, és vizet ivott.
1Kir 13:20 Még az asztalnál ültek, mikor az ÚR igéje szólt ahhoz a prófétához, aki visszahozta őt,
1Kir 13:21 és így kiáltott az Isten emberének, aki Júdából jött: Azt mondja az ÚR, hogy mivel engedetlen voltál az ÚR szájának, és nem tartottad meg a parancsolatot, amelyet az ÚR, a te Istened parancsolt neked,
1Kir 13:22 hanem visszatértél, és kenyeret ettél és vizet ittál azon a helyen, amely felől azt mondta neked, hogy ne egyél ott kenyeret, és vizet se igyál: nem temetik testedet a te atyáid sírjába.
1Kir 13:23 Miután befejezte az evést és ivást, megnyergelték a szamarat annak a prófétának, akit visszahozott.
1Kir 13:24 Elment, de az úton egy oroszlán talált rá, és megölte őt. Teste pedig az úton hevert, és mind a szamár, mind az oroszlán a holttest mellett állt.
1Kir 13:25 És íme, az arra menő emberek látták az úton heverő testet és az oroszlánt a holttest mellett állni. Továbbmentek, és elbeszélték a városban, amelyben a vén próféta lakott.
1Kir 13:26 Amikor meghallotta ezt az a próféta, aki visszahozta őt az útról, azt mondta: Íme, az Isten embere, aki engedetlen volt az ÚR szavának. Ezért adta őt az ÚR az oroszlánnak, és az széttépte és megölte őt az ÚR beszéde szerint, amelyet megmondott neki.
1Kir 13:27 Majd ezt mondta fiainak: Nyergeljétek föl nekem a szamarat. Erre fölnyergelték.
1Kir 13:28 Ő pedig elment, és megtalálta a holttestet az útfélre vetve és a szamarat és az oroszlánt a holttest mellett állva. Az oroszlán nem evett a holttestből, és a szamarat sem tépte szét.
1Kir 13:29 Fölvette a próféta Isten emberének a holttestét, föltette a szamárra, visszahozta azt, és bement vele a városba a vén próféta, hogy ott megsirassa és eltemesse.
1Kir 13:30 A maga sírboltjába temette a halottat, és így siratták: Jaj, szerelmes atyámfia!
1Kir 13:31 Miután eltemette őt, így szólt fiaihoz: Ha meghalok, ebbe a sírba temessetek engem is, amelybe Isten emberét temettük, csontjaimat tegyétek az ő csontjai mellé.
1Kir 13:32 Mert beteljesedik az, amit az ÚR szavával kiáltott az oltár ellen, amely Bételben van, és a magaslatok templomai ellen, amelyek Samária városaiban vannak.
1Kir 13:33 De ezek után az események után sem tért meg Jeroboám az ő gonosz útjáról, hanem ismét papokat rendelt a nép közül a magaslatokra. Bárkit, aki ezt akarta, fölszentelt, hogy a magaslatok papja legyen.
1Kir 13:34 Ez a dolog lett Jeroboám házának vétke, emiatt irtották ki a föld színéről, és emiatt semmisült meg.



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #38 Dátum: 2013. November 19. - 20:51:03
Láthatjuk ezen Igék alapján hogy Isten emberének több okból is nem lehetett közössége ezekkel az emberekkel:

1, a hamis Istenismeret miatt amit Jeroboám képviselt!
2,amiatt hogy az öreg próféta nem fedte meg a bűnt hanem eltűrte!

Tehát számomra ez azt jelenti hogy sem hamis tanítókkal sem olyanokkal akik eltűrik a bűnt illetve téves Istenismeretben élnek, nem lehetek közösségben! Az igaz hogy ez az Úr asztala, de mégsem teologhiailag mentes kérdés ez.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #39 Dátum: 2013. November 19. - 20:51:52
Már bocsánat, de ez a történet nem erről szól, hanem arról, hogy Isten adott egy határozott utasítást a fiatal prófétának, és először sikerült neki megállni benne, engedelmeskedett és nem fogadta el a meghívást, de aztán engedte mintegy felülbírálni azt amit Isten neki, személyesen szólt azzal, amire az öreg próféta azt mondta, hogy angyal szólt neki.

Pál is hasonlót mond:
Gal 1:6  Csodálkozom, hogy attól, aki titeket Krisztus kegyelme által elhívott, ilyen hamar más evangéliumhoz pártoltok,
Gal 1:7  holott nincs más, de némelyek megzavarnak titeket, és el akarják ferdíteni Krisztus evangéliumát.
Gal 1:8  De még ha mi magunk vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azonkívül, amit hirdettünk, átkozott legyen.


Tehát itt nem a közösségen volt a hangsúly, hanem az engedelmességen!

Egyébként pedig nem Úrvacsoráztak...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #40 Dátum: 2013. November 19. - 20:52:38
Láthatjuk ezen Igék alapján hogy Isten emberének több okból is nem lehetett közössége ezekkel az emberekkel:

1, a hamis Istenismeret miatt amit Jeroboám képviselt!
2,amiatt hogy az öreg próféta nem fedte meg a bűnt hanem eltűrte!

Tehát számomra ez azt jelenti hogy sem hamis tanítókkal sem olyanokkal akik eltűrik a bűnt illetve téves Istenismeretben élnek, nem lehetek közösségben! Az igaz hogy ez az Úr asztala, de mégsem teologhiailag mentes kérdés ez.

Ha Isten nem küld egy prófétát, az magától nem mehet, kedves Gábor.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2013. November 19. - 20:53:15
Kamilla ez csak az én meglátásom én így fogom fel a közösséget! :)



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2013. November 19. - 22:25:00
Még egy kérdés Csabi! Akkor ezek szerint akik nem engedik hogy kenyeret törjek azok nem ismernek el hívőnek? Mert a szavaidból ezt vettem most magamra! tehát akkor ezért nem törhetek kenyeret a refiseknél sem?



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2013. November 19. - 22:54:57
Gábor írta: ''Még egy kérdés Csabi! Akkor ezek
szerint akik nem engedik hogy kenyeret
törjek azok nem ismernek el hívőnek?
Mert a szavaidból ezt vettem most
magamra! tehát akkor ezért nem
törhetek kenyeret a refiseknél sem?''

Ez egy fontos kérdés, ezért erre a lezárt topicban is válaszolok! :)

Nem Gabi, nem arról van szó, hogy nem ismernek el hívőnek, hanem hogy egy egyházi joggyakorlatot követnek.
A bibliai időkben először Krisztust kellett megvallani,(A GYÜLEKEZET TAGJA LEHETETT A TESTVÉR, ÚRVACSORÁZHATOTT) majd következet a tanítás, egyházfegyelmezés, szűkség esetén eltávolítás (rostálás) a gyakorlati hitélet hiánya miatt.
Ma pedig tanítanak, elméleti ismeret alapján előre rostálnak, majd Krisztust és az ADOTT tanokat megvalva  felvesznek a gyülekezetbe (Úrvacsorázhatsz) aztán a legtöbb népegyházi gyüliben a kutyát sem érdekli, ha a sárban dagonyázol ezután...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2013. November 20. - 14:07:57
A topicot újra megnyítottam!
:int

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13