Szerző Téma: Érdekes irások  (Megtekintve 156044 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #255 Dátum: 2018. Április 05. - 08:20:30

    O0    :int2:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #256 Dátum: 2018. Április 07. - 15:20:49
        Kampánycsendben

 

„Menj be népem, menj be szobáidba, és zárd be ajtóidat utánad, és rejtsd el magad rövid szempillantásig, míg elmúlik a bús harag.” Ésaiás 26:20.

 

A kampánycsend nem vonatkozik a civilekre, ezért az elmúlt napokban az egymásra acsarkodástól „füstölt” a facebook. Testvéreim, Barátaim! Higgadjunk már le! Isten nem jobb vagy bal oldali! Ő felette áll a mindenkori politikának. Örökkévaló Igazságát és abszolút bölcsességét Jézus Krisztusban nyilatkoztatta ki, s Ő a szemünk előtt viszi végbe üdvtervét.   A felkorbácsolt érzelmek miatt ezt néhányan elfelejtik, ezért még jó ideig itt lesz a fejünk felett az a sötét „hamufelhő”, amit az elszabadult indulatvulkán lövellt ki magából.

A politikai kérdésekben is az örökkévalóság fényében kell döntést hoznunk. Az pedig nem „nézőpont kérdése”. Vagy bízunk az Úrban és a történelmet kézben tartó, mindent jól időzítő mindenhatóságában, vagy csak képmutatóskodunk.

Pál apostol egy „kiváltképpen való utat” mutatott a korinthusiaknak, amit az I. Kor. 13-ban olvashatunk. Ez a szeretet útja, amely se nem jobb oldali, se nem bal oldali, hanem az egyetlen tökéletes út. A Jézus Krisztust követők útja. Míg Istentől „csupán” a bűn választ el, addig az embereket egymástól a politika.

Fájó látni, hogy hívő emberek, akik a politikai színek alá gyülekeznek, kész aknamezőt telepítenek maguk köré… Legyen mindenkinek meggyőződése, ám azt mérje a mindenkori Igazsághoz, az Igéhez! A mi módszereink nem egyezhetnek a világ módszereivel! Az Úr Lelkének személyes vezetését ne engedjük elhallgattatni a kampányolók harsogásában!  Ne felejtsük el:

„Az Úré a föld, s annak teljessége.” Zsoltárok 24:1.

 

Nyilván senki nem kíván terrorveszélyben élni. Ismeretlen számunkra az utcán kegyetlenül arató halál árnyéka. Minden józanul gondolkodó szülő, nagyszülő félti a gyermekeit, unokáit. Az emberek féltik az életüket, a kényelmüket, a vallásszabadságukat, a földjüket. Senki nem akar anarchiát. Főleg nem üldözést, pedig ezt is vállaltuk, amikor hívőkké lettünk, s jobb, ha felkészülünk rá. Nyugatról érkező aggasztó hírek bombázzák az elménket és a lelkünket. Mégis, álljunk meg egy „szelah” percre! Ezt mondja az Úr:

„Csendesedjetek el és ismerjétek meg, hogy én vagyok az Isten!” Zsoltárok 46:11.

 

Tudomásul kell vennünk, hogy egy kaotikus világ vesz körül, mert a végnapokat éljük. Az Írásokban jártasak a próféciák beteljesedését látják. Emlékezzünk Jézus szavaira:

„Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől…” Máté 6:34.

Aminek meg kell lenni, meglesz. Ne szavazzon senki aggodalmaskodásból vagy félelemből! Szavazzunk felelősen, belső békével. Imádságos szívvel és csendben. Ne sodortassunk a pártviharok szeleivel! Álljunk mozdíthatatlanul, betöltve Jézustól kapott elhívásunkat: „hegyen épült város”! Nekünk, akik a Szentlélektől születtünk, nem szabad földhöz ragadt módon kezelni a világban zajló folyamatokat! Az ok-okozat összefüggéseket annál kell keresni, aki a Kezdet és a Vég. Akinek „a neve Isten Igéjének hívatik.” Jelenések 19:13. Ő az, Aki tökéletesen felügyeli a történelmet. Ő a mi Megtartónk.

Kultúránk és tradíciónk kártyavárként omlik össze, ha elvész belőle az eleven tartalom: a bűn belülről kifelé pusztít. (Az úgynevezett keresztyén erkölcs, mint európai norma már régen nem létezik. Kizárólag azoknál az egyes embereknél, akik Isten parancsolatai szerint élnek. Ez viszont nem „európai norma”, hanem bibliai látásmód.)

Szellemi hatalmasságok inváziójának lehetünk a tanúi. Európa katasztrófája nem az elmúlt három évben kezdődött, hanem jóval korábban. Fel kell ismernünk az idők jeleit!

Keresztyén értékeinket kizárólag az Isten Igéjéhez szabott gondolkodásmódunkkal és megszentelt életvitelünkkel tudjuk megőrizni. Ha szeretjük az Urat, akkor minden körülmények között. Bármi áron.

„De aki mindvégig állhatatos marad, az üdvözül.” Máté 24:13.

 

 

2018. április 7.                                                       Guti Tünde



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #257 Dátum: 2018. Április 07. - 15:48:24
Kiváncsi lennék, Tünde kire fog szavazni...?

        :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #258 Dátum: 2018. Április 07. - 15:54:49
Kamilla nem az a lényeg, hogy ő kire szavaz, akire akar, de végre valaki nyíltan kimondta, hogy az mindenkinek a magánügye. Te nem vagy facebookon el se tudod képzelni i folyik ott, eddig is utáltam a politikát, de most egy életre megundorodtam tőle, akár jobbról, akár balról hallom.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #259 Dátum: 2018. Április 07. - 15:55:45
ui.

Ha akarod én priviben megírom kire fogok szavazni.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #260 Dátum: 2018. Április 07. - 15:58:51
Tényleg nem vagyok a fészen, és ez nem véletlen  :)
Egyébként a politika jó eszköz arra, hogy kijöjjenek a szív gondolatai az emberekből... egyfajta aréna, ami a keresztényeknek halálos is lehet... szerintem...
Régebben is voltak arénák, ahol keresztények lelték halálukat, de oda nem önként, dalolva, mellett verve mentek ... :(
Bár... elgondolkoztató, ki a keresztény és ki nem...  :nemtudom:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #261 Dátum: 2018. Április 07. - 15:59:35
[valasz author=Irma link=topic=358.msg86368#msg86368 date=1523109345]

[/valasz]

 :) ha gondolod, Irmám...  :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #262 Dátum: 2018. Április 07. - 18:53:21
Ezt egy másik fórumon olvastam:

Idézet
Meg kell ölnünk magunkat. Nem fizikailag hanem lelkileg. Ez néha nehéz dolog. Jézus egyszer vért izzadt amikor megölte és átadta magát az Atyának. És holnap megint meg kell ölnünk magunkat. Holnap után megint meg kell ölnünk magunkat. És ez így megy minden nap. Van amikor könnyű, van amikor nehéz. Van amikor nem is sikerül. Szerencsére van pártfogónk és közbenjárónk is és így valahogy elevickélünk ha az Úr megtart. De szerintem ez sokszor áldozatokkal jár, sokszor nehéz, és sokszor kell/kellene megerőszakolnom magam. Persze te is erről írsz amikor azt írod hogy Isten akaratát kell keresni, csak nem fogalmazódott még meg ez így benned. De szerintem ez a helyzet. Öldököljétek meg a tagjaitokat, ezt írja Pál apostol. Ez azt jelenti hogy erőszakot veszek magamon. Ráadásul az a fránya óember mindig kitalálja hogy mégse halt meg, hiába öltem meg tegnap is, ma is meg kell ölnöm.

Nekem ez nagyon... hogy is mondjam, fals...

Mit szóltok?

    nerd

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #263 Dátum: 2018. Április 07. - 22:21:19
''Szavazzunk felelősen,
belső békével. Imádságos szívvel és
csendben.''



Na innentől éngem is érdekelne Tünde voksa.
Valószínűleg a szavazásban is úgy vezeti Isten az övéit, mint a Biblia értelmezésében.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #264 Dátum: 2018. Április 08. - 08:57:12
[valasz author=Irma link=topic=358.msg86368#msg86368 date=1523109345]

[/valasz]

 :) ha gondolod, Irmám...  :2smitten:

Inkább mégsem?   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Mariann

  • Vendég
Válasz #265 Dátum: 2018. Április 08. - 19:05:13
Kedves Irma !

Nagyon szép ez az ige. "

„Menj be népem, menj be szobáidba, és zárd be ajtóidat utánad, és rejtsd el magad rövid szempillantásig, míg elmúlik a bús harag.” Ésaiás 26:20."


Bevallom számomra kiverte a biztosítékot mostmár a "keresztény-politizálás" . Talán nekem is hamarabb kellett volna ezt az igét olvasnom :( Az Úr az egyetlen biztos kőszikla !!



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #266 Dátum: 2018. Április 08. - 20:55:25
Ezt egy másik fórumon olvastam:

Idézet
Meg kell ölnünk magunkat. Nem fizikailag hanem lelkileg. Ez néha nehéz dolog. Jézus egyszer vért izzadt amikor megölte és átadta magát az Atyának. És holnap megint meg kell ölnünk magunkat. Holnap után megint meg kell ölnünk magunkat. És ez így megy minden nap. Van amikor könnyű, van amikor nehéz. Van amikor nem is sikerül. Szerencsére van pártfogónk és közbenjárónk is és így valahogy elevickélünk ha az Úr megtart. De szerintem ez sokszor áldozatokkal jár, sokszor nehéz, és sokszor kell/kellene megerőszakolnom magam. Persze te is erről írsz amikor azt írod hogy Isten akaratát kell keresni, csak nem fogalmazódott még meg ez így benned. De szerintem ez a helyzet. Öldököljétek meg a tagjaitokat, ezt írja Pál apostol. Ez azt jelenti hogy erőszakot veszek magamon. Ráadásul az a fránya óember mindig kitalálja hogy mégse halt meg, hiába öltem meg tegnap is, ma is meg kell ölnöm.

Nekem ez nagyon... hogy is mondjam, fals...

Mit szóltok?

    nerd

Nekem ez a megfogalmazás kissé durva. Meg kell ölnünk magunkat... a lelkünket. Szerintem ez így nem igaz.
Meg kell feszíteni, ellene kell állni a bűnnek, ahogy tőlünk telik, de önmagunk megölése az más... szerintem.

Egyébként, aki így gondolkozik, az másokkal mit tesz? Hiszen ott a krisztusi törvény, szeresd felebarátodat, mint magadat. Azt tedd másokkal, amit magaddal, vagy amit szeretnél, hogy veled tegyenek.
Szóval, akkor a felebarátunkat is meg kell ölnünk, mármint a tagjait? Lehet, ezt teszik sokan, emiatt van a sok vetélkedés, lenézés, törvénykezés, stb.?

Valóban ilyen lenne egy hívő élete?
Naponta öldökli magát??
Ez lenne a kegyelemben való élet?
Akkor hol van az, hogy Isten formál, megigazít, elvégzi a bennünk elkezdett munkáját?
Vagy így tenné?   nerd

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #267 Dátum: 2018. Április 08. - 22:43:44
[valasz author=Kamilla link=topic=358.msg86374#msg86374 date=1523170632]

[/valasz]

válaszoltam



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #268 Dátum: 2018. Április 13. - 09:27:13


    Közélet Kult Spiri Riport Interjú Vélemény

Egy pakisztáni keresztény nő üzenete az európai keresztényekhez
Erős vár a Mi Istenünk panjabi nyelven a Déli egyházkerület misszió napján
2017. április 03. - KötőSzó

„Az elmúlt időszakban annyian és annyiszor megírták már az európai keresztény civilizáció végét, annyian tudósítottak már lerombolandó vagy átalakított, kiürült templomokról, és nagyjából minden napra jutott egy-egy hír terroristákról, menekültekről, migránsokról – ki hogy hívja őket. A közösségi oldalakon feltűnő keresztes lovagokból akár hadsereget is lehetne szervezni, és a politikai kereszténység fogalma mellé a Facebook- vagy komment-keresztény fogalmát is nyugodt szívvel oda lehetne biggyeszteni. De mennyire hiteles mindez?” – kérdi Molnár Réka, a dunaújvárosi evangélikus gyülekezet tagja, aki az április 1-jei Déli Evangélikus Egyházkerület missziói napjáról írt személyes beszámolót.

Mennyire hiteles a fűtött szerkesztőségekben, a számítógép mögüli aggódás, az otthoni, biztonságos környezetben vívott, virtuális keresztes háború, vagy a templomot utoljára gyermekkorában látott komment-keresztény válogatás nélküli szitokáradata az ide érkezőkhöz, akik között sok a menekült testvér? Mindig egy interjúrészlet ugrik be ilyenkor, amelyet Fabiny Tamás adott a 24.hu-nak: „A keresztény Európa a szekularizálódással és az emberek elvallástalanodásával már megszűnt. Már bocsánat, de engem nem tud meghatni, amikor azok hullatnak krokodilkönnyeket a keresztény Európáért, akik nem keresztelik meg a gyerekeiket, nem járnak templomba, nem keresik a kereszténység útját, hanem csak a megszokások alapján keresztények, sőt, még úgysem azok, hanem csak az európai biztonságot élvezik.”

A április 1-jén a Déli Evangélikus Egyházkerület missziói napjának vendége volt Yasmen Canadey pakisztáni gyülekezeti munkatárs, aki saját megpróbáltatásain keresztül hitelesen és megrázóan mutatta be az üldözött keresztények sorsát.

Pakisztán 95 százalékban muszlim, öt százalékban keresztény ország, de sok a rejtőzködő keresztény is. A vallási vezetőkre és az iszlám követőinek jó részére a fundamentalizmus és a fanatizmus a jellemző – ám Yasmen is felhívta a figyelmet arra, hogy általánosítani sohasem szabad, mert Pakisztánban sem minden muszlim ilyen. Az ott élő keresztényeknek nagyon nehéz soruk van, gyakoriak a merényletek, a támadások ellenük, ha kilépnek az utcára, sohasem lehetnek biztosak abban, hogy élve haza is térnek az este folyamán. Volt olyan, hogy Húsvét vasárnap dobtak bombát az ünneplő gyülekezetre, vagy például 15 évvel ezelőtt felégettek egy többségében keresztények lakta települést.

A nők között általában is nagyarányú az analfabetizmus, a keresztény nők pedig legfeljebb muszlim háztartásokban bejárónőként, szolgálónőként tudnak csak elhelyezkedni. A saria törvénykezés következtében számunkra elképzelhetetlen megkülönböztetések vannak érvényben: sok szállodából, étteremből a keresztények ki vannak tiltva, nem érhetnek hozzá muszlimok által használt evőeszközökhöz, poharakhoz, ha valaki véletlenül mégis megteszi, börtönbe kerül, rosszabb esetben halálbüntetésre számíthat.

Így járt például a sokak számára ismerős Aisa Bibi, aki keresztény asszonyként ivott a muszlim nők által használt edényből, amiért 2010-ben halálra ítélték, jelenleg börtönben ül és akasztásra vár. Ügyét hallva rengeteg emberi jogi szervezet megmozdult, sajnos eredménytelenül, az őt védő ügyvédet és egy emberi jogi aktivistát meggyilkolták. Ha egy keresztény fennhangon vallja, hogy Jézus az Isten fia, biztosan bíróság előtt találhatja magát, mert ezzel Allahot káromolja, amit Pakisztánban tilos. Yasmen elmondta, hogy a sariat sok esetben úgy használják ki a keresztények ellen, hogy koholt vádak alapján börtönbe juttatják őket. A keresztény nők még kiszolgáltatottabb helyzetben vannak: ha egy muszlim férfi szemet vet egy keresztény nőre, a nő pedig elutasítja a közeledést, a férfi gyakorlatilag azt tehet vele, amit akar, gyakran esnek áldozatul csoportos nemi erőszak bűntettének, de az arc savval való leöntése is mindennapos esetnek számít.

A keresztény misszionáriusok sincsenek jobb helyzetben. Egy a talibánok által elfogott misszionáriust hetekig kínoztak fogva tartói, ám a férfi minden szenvedés ellenére csak annyit mondott, hogy megbocsájt, és imádkozik kínzóiért. A csoda pedig megtörtént, kínzója könnyek között tért meg. És valahogy az egész pakisztáni keresztény gyülekezetre ez a hozzáállás a jellemző: minden félelem, fenyegetés és erőszak ellenére büszkék hitükre, templomaik telve vannak, a gyermekeket születésüktől fogva a gyülekezetekbe szoktatják. És bár hozzánk képest mérhetetlenül szerény és nehéz körülmények között élnek, mégis alapvetően boldogok, hálásak és derűsek.

Ezzel ellentétben itt Európában, ahol viszonylagos jólétben és békében élünk, valamiféle szomorúság és levertség ül ki az arcokra, gyönyörű templomaink konganak az ürességtől, vagy ha látogatja is gyülekezet, a tagok inkább idősek, gyermek pedig elvétve akad egy-egy istentiszteleten, misén. Miért nem viszitek templomba a gyermekeiteket? – teszi fel a kérdést a pakisztáni asszony, aki elmondja, hogy egyre sűrűbben fordulnak hozzá európai nők azzal a kéréssel, hogy imádkozzon lányaikért, akik muszlim férfihoz készülnek feleségül menni, keresztény vallásukat pedig elhagyják. Aztán egy-két év múlva, ha gyermek születik egy ilyen családba, a muszlim szokások szerint a férfihoz tartozik és nem keresztény, hanem muszlim lesz belőle. Nincsenek gyökereitek – mondja Yasmen.

yasmen.jpgYasmen Canadey

Yasmennak azt követően kellett menekülnie hazájából, hátrahagyva férjét és három gyermekét, hogy nőként szolgálatot vállalt, keresztény nőket fogott össze, akiket tanított. Magyarországon a bicskei menekülttáborban töltött 9 hónapot, ahol rengeteget szenvedett gyermekei, férje hiánya miatt. Majd a Golgota gyülekezettel kapcsolatba lépve a menekülttáborban kezdett bibliaórákat tartani, amit később már nem engedélyeztek, így saját házukban folytatták tovább tevékenységüket, ott láttak vendégül keresztény menekülteket. Kilenc hónap múlva aztán férje és három gyermeke is csatlakozott hozzá, ma pedig magyar állampolgárként élnek és menekülttáborokban látnak el szolgálatot.

Yasmen mindannak ellenére, amit Pakisztánban szenvedett el, férjével együtt ott segít, ahol tud és nem csak keresztényeknek, hanem hozzánk érkező muszlimoknak is, akik közül többen sírásban törtek ki és volt, aki megtért, amikor azt tapasztalta, hogy az elutasítás, vagy utálat helyett segíti, szolgálja őket. És talán itt hangzott el az egész előadás legfontosabb kérdése, hogy mennyiben különböznénk mi, keresztények azoktól a pakisztáni muszlimoktól, akik üldözik az ott élő keresztényeket, ha mi is utálkozással, elutasítással, üldözéssel fogadnánk őket? Szerintem semennyivel sem. És ne feledjük, amikor a migránsokat szidjuk kommentekben, vagy éppen keresztes háborút indítunk Facebookon ellenük, hogy a menekültek jó része üldözött keresztény, akik azt a vallást képviselik élő hittel, hálával, derűvel, megtöltött templomokkal a halál árnyékában, amit mi itt Európában, Magyarországon egyre inkább elfelejtünk, elhanyagolunk, feladunk. Maximum néhány hozzászólás erejéig képzeljük magunkat századokkal korábbi, páncélos lovagok bőrébe, hogy aztán vasárnap az istentisztelet vagy mise helyett valamelyik áruházlánc leárazási akcióján üssük el az időnket.

Előadása végén, amikor Yasmen Canadey panjabi nyelven énekelte el az Erős vár a Mi Istenünket, szó szerint kirázott a hideg. Annyira élő és hiteles volt, amit csak az tud így elénekelni, akinek hosszú-hosszú ideje tényleg az Úr volt oltalma.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #269 Dátum: 2018. Április 13. - 17:39:17
Sajnos ma divat félteni az európai keresztyén kultúrát.
Ugyan mi fene van félteni való rajta?
Én az európai életszemléletet féltem.
Amúgy ennek az írásnak nem igazán találtam meg a konkrét mondandóját.
Egyrészt nem tudom melyik az az európai keresztyén, aki pakisztáni módra szeretne élni, másrészt meg nem igazán értem, hogy olyan pakisztáni keresztyén menekűlt milyen alapon tesz szemrehányásokat egy olyan ország keresztyéneire, s nem keresztyéneire, ahol a családjával együtt befogadták.
Ha meg nem tetszik, hogy itt bizony a látszat keresztyének vannak többségben, akkor haza szabad sétálni egy kis húsvéti bomba dobálásra.
Tetszik a full keresztyéneknek vagy sem, hogy itt nincsennek üldözve, azt nem az európai keresztyén kultúrának, hanem a vallásszabadság nevű játéknak köszönhetjük...
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 13. - 17:57:36 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13