Szerző Téma: Beszélgessünk a megbocsátásról  (Megtekintve 5276 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ircsi

  • Vendég
Válasz #15 Dátum: 2013. Október 25. - 12:19:16
Békesség Kamilla! 

Ugy gondolom a leírtak alapján te megtettél mindent, hogy az ige fényében hellyes  tanácsokkal lásd el az ismerősöd.Nem ismeretlen elöttem, mert voltam valamikor magam is ilyen helyzetben.
Felesleges kőröket futva, akartam a magam erejéből "megtéríteni" a férjem.
A feleség még a megnemtért férjének is köteles engedelmeskedni mindenben ami nem igeellenes.
Viseljen gondot a gyerekekről és a háztartásról, férjének  segítőtársa legyen és ne ura.
Bizony megtérésre lenne szüksége, téged használva  az Úr imáiddal és igei jótanácsaiddal tudsz segítségére lenni. Lehet átmenetileg valami orvosi segítség talán használna, de amig ilyen szellemiség uralkodik benne- felette, a gyógyszer is csak ideig-óráig lenne megoldás.

Adjon néked az Úr  megoldást, kijelentést, miként tudsz még a továbbiakban is szolgáli felé.  :int2:








Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2013. Október 25. - 12:44:29
   O0    :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2013. Október 25. - 14:53:47
Ezer bocsánat! de tényként írom: a hölgy beteg. Az Ő betegségére a gyógyír Isten Igéje.

Hogy erre rájöjjön, megjárhatja előbb az idegorvosokat, azok is segítenek valamit.--így látom.--hangulatjel--

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2013. Október 25. - 16:11:17
Szia Kamilla!

Ahogy én látom, neki most arra van szüksége, hogy ott legyél mellette, és amikor úgy érzed, hogy éppen tud figyelni akkor mondhatod neki, hogy mi is az Ige álláspontja a haraggal kapcsolatban, meg a többi dolgot. Akkor tudsz legtöbbet segíteni neki, hogyha imádkozol érte, és amikor nyitott rá: vele. Én nem tanácsolnék idegorvosokat, mert az ő megkötözöttségére, valóban az Ige a gyógyír, ahogy Flóra mondta.
Az, hogy testileg is kezd meglátszani rajta ez az üzöttség, az természetes velejárója, ha valaki gyülölködik. Mondd el neki, hogy a harag olyan méreg amit ő vesz be és azt várja, hogy a férje pusztuljon bele. Ha már terápia, akkor család terápiára lenne itt szükség, ahol megtanulnák, hogy kell egymással kommunikálni. A rögeszme, az egy kötelék, amire egyetlen idegorvos sem tud gyógyszert adni, itt arra lenne szükség, hogy őszintén tudjanak a felek egymással beszélni. A mániás viselkedése persze csak taszítja a férjet, ezért kell/ene kitartóan támogatni abban, hogy a problémáit valóban az Úrnak mondja el, és azt követően pedig a férjével beszélgetni, sokat-sokat. Mert valószinű sok minden be van söpörve a szőnyeg alá, ami azt egyszer benyújtja a számlát és valószinűleg most van.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2013. Október 25. - 16:35:02
Köszönöm Irma   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.