Szerző Téma: Mindennapi kenyerünk  (Megtekintve 355526 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2013. November 07. - 14:40:00
Csendes percek


2013. november 7. csütörtök

Most így szól az ÚR, a te teremtőd, Jákób, a te formálód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!
Ha vízen kelsz át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok nem sodornak el. Ha tűzben jársz, nem perzselődsz meg, a láng nem éget meg.
Mert én, az ÚR, vagyok a te Istened, Izráel Szentje, a te szabadítód! Kárpótlásul adom érted Egyiptomot, Etiópiát és Szebát adom helyetted.
Mivel drágának tartalak, és becsesnek, mivel szeretlek, azért embereket adok helyetted, életedért nemzeteket.
Ne félj, mert én veled vagyok! Napkeletről visszahozom gyermekeidet, és napnyugatról összegyűjtelek.
Ezt mondom északnak: Add ide! - és délnek: Ne tartsd fogva! Hozd ide fiaimat a messzeségből, leányaimat a föld végéről,
mindenkit, akit nevemről neveznek, akit dicsőségemre teremtettem, formáltam és alkottam.

Ézs 43.1-7.

ISTEN ELŐTT BECSES

Mivel drágának tartalak, és becsesnek, mivel szeretlek... (Ézs 43,4)

Néhány évvel ezelőtt egy másik országba költöztem, ahol új munkát találtam. Először izgatottan készültem, később azonban elbátortalanodtam arra gondolva, vajon mi vár ott rám. Kommunikációs problémák akadályozták beilleszkedésemet az új környezetbe. Nehezen tudtam megfelelni az elvárásoknak, úgy éreztem, nem vagyok elég jó annak az új cégnek, amelynek dolgoztam. Kezdtem elveszíteni önbizalmamat, önértékelésem megkérdőjeleződött. Félelem és szorongás vert tanyát bennem.
Kétségbeesésemből az Ézs 43,4-ben olvasott ige emelt ki, és megújította lelkemet. Felismertem, hogy drága vagyok Istennek. Ő elfogad úgy, ahogy vagyok, bármit is gondolnak, vagy mondanak rólam az emberek. Isten végtelen szeretete segített visszanyerni az életbe vetett bizalmamat. Amióta tudom, hogy drága vagyok az ő szemében, megnyugodtam, hogy Isten minden körülményemből jót fog kihozni.
Semmilyen gondunk nem túl kicsi az ő számára. Az Úr erejével, aki bennünk él, túljuthatunk minden problémánkon.

Imádság: Drága Istenünk, köszönjük, hogy elfogadsz. Segíts nekünk is így elfogadnunk másokat. Ámen.

Isten szemében szeretett, drága és becses vagyok.


IMÁDKOZZUNK AZOKÉRT, AKIK ÚGY ÉRZIK, NEM FOGADJÁK EL ŐKET! 


/ ha értem is tudna valaki imádkozni, annak örülnék, elég nagy elutasítottságon megyek át, és nagyon fáj néha. /



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2013. November 07. - 15:09:24
 O0



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2013. November 08. - 18:53:43
Csendes percek


2013. november 8. péntek

Zsoltár. Énekeljetek az ÚRnak új éneket, mert csodákat tett! Szabadulást szerzett jobbja, az ő szent karja.
Megmutatta szabadító erejét az ÚR, a népek szeme előtt nyilvánvalóvá tette igazságát.
Hűséggel és szeretettel gondolt Izráel házára, és látták a földön mindenütt Istenünk szabadítását.
Ujjongjatok az ÚR előtt az egész földön! Örvendezve vigadjatok, zsoltárt énekeljetek!
Énekeljetek az ÚRnak hárfakísérettel, hárfakísérettel zengő éneket!
Harsonákkal és kürtzengéssel ujjongjatok a király, az ÚR előtt!
Zúgjon a tenger a benne levőkkel, a földkerekség és a rajta lakók!
Tapsoljanak a folyamok, a hegyek mind ujjongjanak
az ÚR előtt, mert eljön, hogy ítélkezzék a földön. Igazságosan ítéli a világot, pártatlanul a népeket.

Zsolt 98.

AZ ÚRBAN GYÖNYÖRKÖDNI

Gyönyörködj az Úrban, és megadja szíved kéréseit. (Zsolt 37,4)

Mit is jelent valójában az Úrban gyönyörködni? Évek óta boncolgatom ezt a kérdést, keresve, vajon én megtapasztaltam-e ezt az érzést az Úrral való kapcsolatomban. Először is a gyermekeimre gondoltam, az örömnek és boldogságnak érzésére, amint felnőni és érni láttam őket. Eszembe jutott, mennyire szeretem a napfelkeltét és a napnyugtát, mennyire örülök, amikor egy lovat megsimogatok, vagy lovagolok rajta, hogy élvezem az erdei kirándulásokat az üdítő eső után. Nagy örömöt jelent az is, ha egy rég nem látott barátommal találkozom. Mindezen körülmények között valóban örömömet lelem.
Azután eltűnődöm, hogyan hatnak rám a gyülekezeti istentiszteletek. Gyakran az öröm és a lelkes izgatottság érzése tölti el a szívem. Amikor a hívő testvérekkel együtt énekelek, megemlékezek arról, kicsoda Isten. Rájöttem, hogy nemcsak az istentiszteletek alkalmával tudok gyönyörködni az Úrban, de akkor is, amikor a gyermekeimnek, a természet csodáinak, vagy amikor a barátaimnak örvendezek. Hiszen végül is Istenben gyönyörködöm, aki mindeneknek az Ura. Az egész élet alkalom arra, hogy az Úrban örömöt leljünk.

Imádság: Istenünk, add, hogy meglássuk jelenlétedet minden megtapasztalásunkban és élményünkben. Szeretnénk gyönyörködni benned, bárhol is találkozunk veled. Ámen.

Minden nap lehetőséget kínál, hogy az Úrban gyönyörködjünk.


IMÁDKOZZUNK VALAKIÉRT, AKINEK ISTENTŐL KAPOTT ÖRÖMRE VAN SZÜKSÉGE!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2013. November 11. - 16:19:30
Csendes Percek


2013. november 11. hétfő

Minden elnyomottal törvényesen és igazságosan bánik az ÚR.
Megismertette útjait Mózessel, cselekedeteit Izráel fiaival.
Irgalmas és kegyelmes az ÚR, türelme hosszú, szeretete nagy.
Nem perel mindvégig, nem tart haragja örökké.
Nem vétkeink szerint bánik velünk, nem bűneink szerint fizet nekünk.
Mert amilyen magasan van az ég a föld fölött, olyan nagy a szeretete az istenfélők iránt.
Amilyen messze van napkelet napnyugattól, olyan messzire veti el vétkeinket.
Amilyen irgalmas az apa fiaihoz, olyan irgalmas az ÚR az istenfélőkhöz.
Hiszen tudja, hogyan formált, emlékszik rá, hogy porból lettünk.
Az ember napjai olyanok, mint a fű, úgy virágzik, mint a mező virága.
Ha végigsöpör rajta a szél, vége van, még a helyét sem lehet felismerni.
De az ÚR szeretete mindörökké az istenfélőkkel van, és igazsága még az unokáikkal is;
azokkal, akik megtartják szövetségét, és törődnek rendelkezéseinek teljesítésével.

Zsolt 103,6-18.

FOGSÁGBÓL MEGSZABADÍTVA

Jézus pedig így könyörgött: "Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek." (Lk 23,34)

Évekig azt gondoltam, hogy a megbocsátáshoz szükségszerűen el is kell felejtenem a történteket. Hogyan bocsáthatok meg valakinek - érveltem - ha nem felejtem el, amit ellenem tett? A felejtés pedig számomra lehetetlennek tűnt, mivel az ellenem elkövetett vétek újra és újra eszembe jutott.
Egy nap megértettem, hogy a megbocsátás egy tudatos és önkéntes cselekedet. Nem fogjuk elfelejteni a sértést, de dönthetünk úgy, hogy megbocsátunk az illetőnek. Ez az a megbocsátás, ahogyan az Atya megbocsát nekünk. Isten bizonyára sohasem felejti el bűneinket, de úgy dönt, hogy eltörli bűneinket minden nap, amikor bocsánatért könyörgünk.
Corrie Ten Boom, aki a II. világháború alatt zsidók rejtegetésében segédkezett Hollandiában, egyszer azt mondta: "A megbocsátás egy rab kiszabadítása, és annak felismerése, hogy a rab te magad voltál." Isten tudatosan fel akar minket szabadítani, hogy szabadon tudjunk szeretni, annak ellenére, amit átéltünk. Így tudunk mi is megbocsátani, ahogyan Isten és Urunk Jézus Krisztus teszi.

Imádság: Atyánk hálát adunk neked, hogy eltörlöd bűneinket, tudatosan megbocsátasz, és újat kezdesz velünk. Hadd kövessük példádat a megbocsátásban. Ámen.

Isten szabaddá tesz a megbocsátásra és a szeretetre.


IMÁDKOZZ VALAKIÉRT, AKINEK MEG KELL BOCSÁTANOD!

Drága Mennyei Atyám!
Köszönöm, hogy ennyire figyelsz rém és adtad számomra ezt az üzenetet. Most a kollegámért imádkozom, aki gonoszul bánik velem. Istenem én elhatároztam magam arra, hogy Igéd szerint fogok vele bánni. Megbocsájtok az Úr Jézus Vére érdemében neki azt is amit eddig elkövetett, és mindazokat amik még jönnek. Úr Jézus kérlek add azt az indulatot, amely benned volt, hogy bennem is az legyen. Jézus Krisztus Nevében megáldalak Zámbó Béla, Isten áldása nyugodjon meg az életeden, és kérlek Uram adj erőt, hogy ebben a megbocsájtásban tudjak járni és cselekedni, hogy az életem Téged tükrözzön vissza. Rejts most el a szárnyad alá! és erősít meg. Köszönöm, hogy nekem is minden bűnöm megbocsájtatott! Tied minden dicsősség és áldás Uram. Ámen!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2013. November 13. - 07:00:44
Csendes Percek

2013. november 13. szerda

Jézushoz lépett Jakab és János, a Zebedeus két fia, és így szóltak hozzá: "Mester, szeretnénk, ha megtennéd nekünk, amit kérünk." Jézus megkérdezte tőlük: "Mit szeretnétek, mit tegyek meg nektek?" Ők pedig ezt mondták neki: "Add meg nekünk, hogy egyikünk a jobb, a másikunk a bal kezed felől üljön majd dicsőséges uralkodásod idején." Jézus így válaszolt: "Nem tudjátok, mit kértek. Vajon ki tudjátok-e inni azt a poharat, amelyet én kiiszom, és meg tudtok-e keresztelkedni azzal a keresztséggel, amellyel én megkeresztelkedem?" Mire ők így feleltek neki: "Meg tudjuk tenni." Jézus ekkor ezt mondta nekik: "Azt a poharat, amelyből én iszom, kiisszátok, és azzal a keresztséggel, amellyel én megkeresztelkedem, megkeresztelkedtek, de hogy ki üljön jobb vagy bal kezem felől, azt nem az én dolgom megadni, mert azoké lesz az, akiknek elkészíttetett." Amikor ezt a tíz tanítvány meghallotta, megharagudott Jakabra és Jánosra. De Jézus odahívta őket, és így szólt hozzájuk: "Tudjátok, hogy azok, akik a népek fejedelmeinek számítanak, uralkodnak rajtuk, és nagyjaik hatalmaskodnak rajtuk. De nem így van közöttetek, hanem aki naggyá akar lenni közöttetek, az legyen szolgátok; és aki első akar lenni közöttetek, az legyen mindenki rabszolgája. Mert az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és életét adja váltságul sokakért."

Mk 10,35-45.

ELSŐNEK LENNI

Jézus ekkor leült, odahívta a tizenkettőt, és így szólt hozzájuk: "Ha valaki első akar lenni, legyen mindenki között az utolsó és mindenki szolgája." (Mk 9,35)

"Legyen ön az első tulajdonosa a legújabb számítógépnek a piacon!" Ahogy olvastam a hirdetést, megálltam és elgondolkoztam, hogy milyen nagy hangsúly van azon, hogy elsők legyünk. Emberek napokat állnak sorba, hogy övék legyen a legújabb elektronikai készülék. Emberek hosszú órákat töltenek a munkahelyükön, hogy elsők legyenek a cégnél. A sportpályán és a mindennapi életben vég nélküli verseny folyik, hogy meglássuk, ki lesz a legjobb.
Csodálkozom azon a versenyen és igyekezeten, amely az egyházban folyik, na nem a szolgálatért, hanem a hatalmi pozíciókért. Még az apostolok is célul tűzték ki, hogy elsők legyenek, és vitatkoztak, ki a legnagyobb közöttük (Mk 9,33-34).
Jézus azonban megfordítja az elsőségről alkotott felfogást. Aki első akar lenni Isten országában, utolsónak kell lennie, és szolgai életet kell élnie. Hogy hogyan éljük az életünket, a mi választásunkon múlik. Élhetünk a világhoz igazodva és küzdve, hogy elsők legyünk mindenben, amit teszünk, vagy választhatjuk, hogy Isten országában akarunk elsők lenni alázatos és szolgáló életet élve.

Imádság: Drága Istenünk, segíts, hogy másoknak szolgálva a te országodat építsük. Ámen.

Hogyan fogok ma másokat szolgálni?


IMÁDKOZZUNK ALÁZATOS LELKÜLETÉRT!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2013. November 14. - 07:47:04
Csendes percek

2013. november 14. csütörtök

Amikor a farizeusok meghallották, hogy a szadduceusokat elnémította, köréje gyűltek. Egyikük pedig, egy törvénytudó, kísérteni akarta őt, és megkérdezte tőle: "Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?" Jézus így válaszolt: "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és a nagy parancsolat. A második hasonló ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták."

Mt 22,34-40.

ISTEN SOHASEM VÁLTOZIK

Egy törvénytudó megkérdezte Jézust: "Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?" (Mt 22,35-36)

Nemrég feleségemmel és a gyülekezet több tagjával együtt elhatároztam, hogy a Bibliát az elejétől a végéig elolvasom. Miközben átküzdöttem magam az Ószövetségen, belefáradtam az ismétlődő próféciákba, melyek Isten haragjáról és kemény ítéletéről szóltak. Nagy várakozással tekintettem az Újszövetségben kifejezésre jutó szeretetre.
Aztán feltettem egy fontos kérdést: Mi tette olyan haragossá Istent az Ószövetségben? Ezzel a kérdéssel a fejemben már nagyobb érdeklődéssel olvastam az Ószövetséget, és hamarosan felfedeztem legalább három fő okot Isten haragjára: más istenek imádása, igazságtalanság az elnyomottakkal, a szegényekkel és az idegenekkel szemben, és a gőg vagy önigazság.
Végül megértettem, hogy Istennek ugyanaz a természete az Ószövetségben, mint amit Krisztus megjelenít, amikor azt mondja, hogy minden törvény és parancsolat összefoglalható abban, hogy szeresd Istent teljes szívedből, és felebarátodat, mint magadat. Isten parancsolatai szerint úgy kezdhetünk élni, ha őt helyezzük első helyre az életünkben, törődünk a szegényekkel és lemondunk büszkeségünkről és önigazságunkról.

Imádság: Édes Istenünk, segíts, hogy életünkben te legyél az első és legfontosabb. Ámen.

Ma minden más felett Istent fogom tisztelni.


IMÁDKOZZUNK ISTEN TERMÉSZETÉNEK JOBB MEGÉRTÉSÉÉRT!



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #21 Dátum: 2013. November 14. - 09:11:34
Köszönöm Irma, hogy megosztottad velünk ezt a tanulságos írást.

 :int



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2013. November 14. - 09:36:55
 :int2:



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2013. November 19. - 04:21:04
Csendes Percek


2013. november 19. kedd

Öltsetek tehát magatokra - mint Isten választottai, szentek és szeretettek - könyörületes szívet, jóságot, alázatot, szelídséget, türelmet. Viseljétek el egymást, és bocsássatok meg egymásnak, ha valakinek panasza volna valaki ellen: ahogyan az Úr is megbocsátott nektek, úgy tegyetek ti is. Mindezek fölé pedig öltsétek fel a szeretetet, mert az tökéletesen összefog mindent.

Kol 3,12-14.

VÉTKEK

Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmasságot nyernek. (Mt 5,7)

Évekkel ezelőtt egy kis irodában dolgoztam, ahol az alkalmazottaknak gyakran meg kellett osztaniuk egymással az asztalukat. Egy nap, mikor egy rövid szabadságról visszajöttem, észrevettem, hogy valaki használta az íróasztalomat, evett rajta, és kiöntött rá valamilyen innivalót. Nagyon irritált ez a látvány, és elkezdtem letakarítani. Mögöttem a rádióban épp a napi áhítat ment, és a műsorvezető arra kérte a hallgatókat, hogy imádkozzák vele együtt az Úr imáját.
Én is automatikusan lehajtottam a fejem és imádkoztam, "bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek". Lefagytam, ahogy ezekhez az ismerős szavakhoz értem. Én most vajon megbocsátok? Tudtam, hogy nem. Hogyan táplálhatok magamban haragot és neheztelést egy munkatársam iránt egy ilyen apró vétek miatt, miközben az Úr bármely elkövetett bűnömet megbocsátja? Szégyenkezve kicsinyes önzésem miatt, imádságban Istent arra kértem, bocsásson meg nekem, és áldja meg munkatársaimat.

Imádság: Drága Uram, köszönjük megbocsátásod ígéretét. Emlékeztess mindarra, amit megbocsátottál, amikor imádkozunk: "Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy... bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek... Ámen."

Isten megbocsátott nekem, most már én is meg tudok bocsátani másoknak.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2013. November 19. - 06:19:04
 O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2013. November 20. - 09:15:25
Csendes Percek


2013. november 20. szerda

Te azonban követőjévé lettél az én tanításomnak, életmódomnak, szándékomnak, hitemnek, türelmemnek, szeretetemnek, állhatatosságomnak, üldöztetéseimnek, szenvedéseimnek, amelyek Antiókhiában, Ikóniumban, Lisztrában értek. Milyen üldöztetéseket viseltem el, és mindegyikből megszabadított az Úr! De mindazokat, akik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, szintén üldözni fogják. A gonosz emberek és ámítók pedig még tovább mennek a rosszban, tévelyegve és másokat is megtévesztve. De te maradj meg abban, amit tanultál, és amiről megbizonyosodtál, tudván, kiktől tanultad, mivel gyermekségedtől ismered a szent írásokat, amelyek bölccsé tehetnek téged az üdvösségre a Krisztus Jézusba vetett hit által. A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre; hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.

2Tim 3,10-17.

SZERELMES LEVÉL ISTENTŐL

Mivel gyermekségedtől ismered a szent írásokat, amelyek bölccsé tehetnek téged az üdvösségre a Krisztus Jézusba vetett hit által. (2Tim 3,15)

Egy kedves barátnőm mély és fájdalmas szeretetet hordoz a szívében. 25 évvel ezelőtt a legidősebb fia hátat fordított neki, és elment otthonról. Soha nem próbált újra kapcsolatba lépni vele, bár az anya többször kísérletezett, hogy találkozzanak.
Ez az anyai szeretet az elveszett fia iránt kifejezhetetlenül mély és igaz maradt. Minden nap egy naplóba ír levelet fiának, amelyben elmondja az aznapi eseményeket. Már 3 könyvet megtöltött ezekkel a "szerelmes levelekkel", amelyek ebből a fájó anyai szívből születtek. Talán a fiú egy nap visszatér, lehet, hogy anyja már eltávozik addigra az élők sorából; de elolvashatja majd az élete szerelmes leveleit.
Ennek az anyának a története Isten személyes szeretetére emlékeztet, amit elveszett gyermekei iránt táplál. A Biblia tartalmazza Isten örök szeretetének leveleit, amelyeket sok-sok éve írtak. Amikor elveszettek voltunk, nem volt vágy bennünk, hogy olvassuk. Amikor azonban hazatérünk, ezek válnak a legdrágább kinccsé számunkra az életben. Naponként olvashatjuk, és nagyra becsülhetjük őket.

Imádság: Szerető Atyánk, köszönjük a Bibliát, amely tartalmazza szereteted teljes történetét. Ámen.

A Biblia Isten nekünk írt szerelmes levele.


IMÁDKOZZUNK AZ ELIDEGENÜLT CSALÁDTAGOKÉRT!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #26 Dátum: 2013. November 22. - 11:46:27
Csendes Percek

2013. november 22. péntek

Jézus mondja: "Én vagyok az élet kenyere. Atyáitok a mannát ették a pusztában, mégis meghaltak. De ez az a kenyér, amely a mennyből szállt le, hogy aki eszik belőle, meg ne haljon: Én vagyok az az élő kenyér, amely a mennyből szállt le: ha valaki eszik ebből a kenyérből, élni fog örökké, mert az a kenyér, amelyet én adok oda a világ életéért, az az én testem."
A zsidók erre vitatkozni kezdtek egymással, és ezt kérdezték: "Hogyan adhatná ez nekünk a testét eledelül?" Jézus így szólt hozzájuk: "Bizony, bizony, mondom néktek: ha nem eszitek az Emberfia testét, és nem isszátok a vérét, nincsen élet tibennetek. Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon. Mert az én testem igazi étel, és az én vérem igazi ital. Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, az énbennem marad, és én őbenne. Ahogyan engem az élő Atya küldött el, és én az Atya által élek, úgy az is, aki engem eszik, élni fog énáltalam. Ez az a kenyér, amely a mennyből szállt le; ez nem olyan, mint amilyet atyáitok ettek, és mégis meghaltak: aki ezt a kenyeret eszi, élni fog örökké."

Jn 6,48-58.

TÁPLÁLÓ AJÁNDÉK

Én vagyok az élet kenyere... Ez az a kenyér, amely a mennyből szállt le... aki ezt a kenyeret eszi, élni fog örökké. (Jn 6,48.58)

Nemrég elvittem az autómat a szerelőműhelybe. Nem tudva, mennyi ideig tart a munka, magammal vittem a Csendes Percek spanyol változatát is, hogy a váróteremben ülve olvashassam. Közben egyszer csak azt éreztem, a Szentlélek arra indít, hogy adjam oda áhítatos könyvemet a recepciósnak.
Kicsi csalódottság volt bennem, ahogy a Lélek noszogatott. Egy teljesen új kiadás volt, és végig akartam olvasni. Gyorsan befejeztem az oldal olvasását, mielőtt végleg elhatároztam, hogy odasétálok a pulthoz. Ahogy közeledtem, észrevettem a Csendes Percek egy ősrégi példányát, a legrégebbit, amit valaha láttam. Az oldalak megsárgultak és beszakadtak, és a recepciós épp lapozgatta, ahogy bizonyára már sokszor tette.
Nagyon megindított, amit láttam, és megértettem, miért bátorított a Szentlélek, hogy odaadjam az én példányomat. Azt mondtam a hölgynek: "Itt van egy Csendes Percek önnek!" A hölgy szeme kikerekedett, és azt kiáltotta: "Egy új Csendes Percek!" Hihetetlenül boldog volt az ajándék miatt. Engem pedig öröm és hála töltött el, hogy engedelmeskedtem Isten vezetésének.

Imádság: Drága Istenünk, segíts ráhangolódnunk a te hangodra, és megtenni mindent, amit csak kérsz tőlünk. Ámen.

Amikor Isten ösztönöz, gyorsan cselekedjünk.


IMÁDKOZZUNK AZOKÉRT, AKIK ISTEN MEGISMERÉSÉRE VÁGYNAK!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2013. November 23. - 08:35:37
Csendes Percek


2013. november 23. szombat

A szeretet ne legyen képmutató. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz, a testvérszeretetben legyetek egymás iránt gyengédek, a tiszteletadásban egymást megelőzők, a szolgálatkészségben fáradhatatlanok, a lélekben buzgók: az Úrnak szolgáljatok. A reménységben örvendezzetek, a nyomorúságban legyetek kitartók, az imádkozásban állhatatosak. A szentekkel vállaljatok közösséget szükségeikben, gyakoroljátok a vendégszeretetet. Áldjátok azokat, akik üldöznek titeket; áldjátok és ne átkozzátok. Örüljetek az örülőkkel, sírjatok a sírókkal.

Róm 12,9-15.

NE KÉNYELMESEDJ EL NAGYON!

Ezért tehát még jobban kell figyelnünk a hallottakra, hogy valamiképpen el ne sodródjunk. (Zsid 2,1)

Első otthonunk utáni kutatás hónapokig tartott. A feleségemmel végigböngésztünk sok ingatlan magazint és internetes oldalt. Több tucat lehetséges otthont végigpásztáztunk a számítógép előtt és a valóságban is, autóval és gyalogosan.
A vörös ház valami újat csillantott fel a keresésben. Bár a szobák kongtak az ürességtől, de a boltíves átjárók felöltöztették bútorainkat, és a parketta visszaverte a napfényt. Később, amikor hazahoztuk első kislányunkat az otthonunkba, az óriási szobák egyszer csak összementek. Annyira hozzászoktunk új otthonunkhoz, hogy a lassú, nehézkes keresés utáni izgalom elveszett, és azon gondolkoztunk, vajon miért nem érezzük már megfelelőnek a házat. A vörös ház már nem nyűgözött le.
Csakúgy, mint a házunk, a Bibliai történetek - még a csodákról szólók is - elveszítik hatóerejüket, ha túlságosan megszokjuk őket. Már sokszor elolvastuk és többször hallottunk prédikációt róluk. De vajon mikor gondoltunk rájuk úgy, mint aktuális történetekre? Végül is nemcsak Jézus feltámadásának története az, ami különleges, hanem az üres sír valósága.

Imádság: Drága Urunk, soha ne engedd, hogy természetesnek vegyük szeretetedet és az értünk hozott áldozatodat. Ámen.

Krisztussal minden nap megújul az életem.


IMÁDKOZZUNK ISTEN IGÉJÉVEL KAPCSOLATOS ÚJ LÁTÁSÉRT!



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2013. November 23. - 08:37:13
 O0



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2013. November 24. - 12:44:12
Csendes percek


2013. november 24. vasárnap

Az ÚR azonban ezt mondta Sámuelnek: Meddig bánkódsz még Saul miatt, hiszen én elvetettem, és nem marad Izráel királya? Töltsd meg olajjal a szarudat, és indulj! Elküldelek a betlehemi Isaihoz, mert ennek a fiai közül szemeltem ki a királyt. Hogyan mehetnék oda? - kérdezte Sámuel. Ha meghallja Saul, megöl engem. De az ÚR ezt mondta: Vigyél magaddal egy üszőborjút, és ezt mondd: Azért jöttem, hogy áldozatot mutassak be az ÚRnak. De Isait hívd meg az áldozati lakomára. Én pedig majd tudtodra adom, hogy mit kell tenned: azt kend fel, akit én mondok neked! És úgy tett Sámuel, ahogyan az ÚR megmondta neki. Amikor megérkezett Betlehembe, remegve mentek eléje a város vénei, és azt kérdezték: Békés szándékkal jöttél-e? Békés szándékkal - felelte. Azért jöttem, hogy áldozatot mutassak be az ÚRnak. Szenteljétek meg magatokat, és jöjjetek velem az áldozatra! Miután szentnek találta Isait és fiait, meghívta őket az áldozati lakomára. Amikor megérkeztek, és meglátta Eliábot, ezt gondolta: Biztosan ez lesz az ÚR felkentje, aki most itt van. De az ÚR ezt mondta Sámuelnek: Ne tekints a megjelenésére, se termetes növésére, mert én megvetem őt. Mert nem az a fontos, amit lát az ember. Az ember azt nézi, ami a szeme előtt van, de az ÚR azt nézi, ami a szívben van. Ekkor Abinádábot szólította Isai, és odavezette Sámuel elé, de ő ezt mondta: Őt sem választotta az ÚR. Azután Sammát vezette oda Isai, de ő ezt mondta: Őt sem választotta az ÚR. Így vezette oda Isai Sámuel elé mind a hét fiát, de Sámuel ezt mondta Isainak: Ezeket nem választotta az ÚR. Majd megkérdezte Sámuel Isaitól: Minden fiad itt van? Hátra van még a legkisebb - felelte ő -, de ő éppen a juhokat őrzi. Erre Sámuel azt mondta Isainak: Üzenj neki azonnal, és hozasd ide, mert addig nem ülünk le, amíg ő meg nem érkezik. Üzent tehát neki, és elhozatta. Ő pedig pirospozsgás, szép szemű és jó megjelenésű volt. Akkor ezt mondta az ÚR: Rajta! Kend fel, mert ő az! Sámuel pedig fogta az olajos szarut, és felkente őt testvérei jelenlétében. Akkor az ÚR lelke szállt Dávidra, és attól kezdve vele is maradt. Sámuel pedig elindult, és elment Rámába.

1Sám 16,1-13.

IGAZÁN VONZÓ

De az Úr ezt mondta Sámuelnek: Ne tekints a megjelenésére... az Úr azt nézi, ami a szívben van. (1Sám 16,7)

Az ellentét már nem is lehetett volna harsányabb a vasárnap reggeli prédikáció és a délutáni televíziós műsor között, amit lányaimmal néztünk. Reggel arról hallottunk, hogy Sámuel prófétát mennyire lenyűgözte Isai idősebb fiainak kinézete. Isten azonban a kinézetnél sokkal mélyebb tulajdonságokat vett figyelembe. Már hamarabb kiválasztotta jövőbeli királynak Dávidot, a legkisebb fiút. Habár Dávid valóban pirospozsgás, szép szemű és jó megjelenésű volt (1Sám 16,12), Isten nem erre tekintett, hanem benne egy "szíve szerint való" embert keresett (1Sám 13,14).
Ezzel szemben a televíziós program egy teljes személyiség változást mutatott be. Egy nő divat- és sminktanácsokat, majd új frizurát kapott. A műsor végére teljesen megváltozott. Természetesen nem bűn törődni a külsőnkkel. Például Dávid nagymamája, Ruth megmosakodott, bekente magát illatokkal, és felvette legszebb ruháját, mielőtt találkozott jövendőbeli férjével, Boázzal. Ennek ellenére ami lenyűgözte Boázt, nem Ruth kinézete volt, hanem az, hogy derék asszony (Ruth 3,3-11). Dávid családjának példái időről időre emlékeztetnek, hogy azt figyeljük, ami Isten szemében kedvessé tesz minket.

Imádság: Drága Urunk, segíts úgy látnunk magunkat és embertársainkat, ahogy te látsz minket. Ámen.

Azt akarom, hogy a szívem Isten szeretetét tükrözze.