Szerző Téma: Mindennapi kenyerünk  (Megtekintve 355370 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2205 Dátum: 2020. Március 22. - 10:15:05

2020. március 22. vasárnap

"Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem. Az én Atyám házában sok hajlék van; ha nem így volna, vajon mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek helyet készíteni a számotokra? És ha majd elmentem, és helyet készítettem nektek, ismét eljövök, és magam mellé veszlek titeket, hogy ahol én vagyok, ott legyetek ti is. Ahova pedig én megyek, oda tudjátok az utat." Tamás erre így szólt hozzá: "Uram, nem tudjuk, hova mégy: honnan tudnánk akkor az utat?" Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."

Jn 14,1-6.

SZOMORÚSÁG ÉS SZERETET

Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben és higgyetek énbennem! Az én Atyám házában sok hajlék van; ha nem így volna, vajon mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek helyet készíteni a számotokra? (Jn 14,1-2)

Mikor Paulette, az 50 éves feleségem hirtelen meghalt szívrohamban, nem voltam felkészülve arra a kétségbeejtő hiányra, amit az elvesztése okozott az életemben. De a hitemhez fordultam, hogy megtartson a gyász és a szomorúság közepette.
Habár nagyon hiányzott nekem Paulette, megtanultam, hogy Jézus velünk szenved, és a Szentlélek megvigasztal minket. Azokban az időkben, mikor sírva kiáltok az Úrhoz fájdalmamban és megsebzetten, Jézus oltalmaz és véd, hogy ne uralkodjon el rajtam a nyomorúság. Bölcsességet nyertem ezen a veszteségen keresztül, és tanulom az új életet Paulette nélkül.
Krisztus kereszthalála a feltámadás történetének kezdete. Örülhetünk, mert tudhatjuk, hogy a szeretteink Istennel vannak a mennyben.

Imádság: Könyörületes Istenünk, adj nekünk erőt, hogy el tudjuk hordozni a szeretteink elvesztése felett érzett fájdalmat, és békét találjunk abban a tudatban, hogy ők már a mennyei otthonban vannak! Ámen.

Te, URam, pajzsom vagy nekem. (Zsolt 3,4)

IMÁDKOZZUNK, HOGY HÁLÁSAK TUDJUNK LENNI ISTEN ÖRÖKKÉVALÓ SZERETETÉÉRT!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2206 Dátum: 2020. Március 23. - 08:50:27

2020. március 23. hétfő

Amikor a farizeusok meghallották, hogy Jézus a szadduceusokat elnémította, köréje gyűltek. Egyikük pedig, egy törvénytudó, kísérteni akarta őt, és megkérdezte tőle: "Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?" Jézus így válaszolt: "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és a nagy parancsolat. A második hasonló ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták."

Mt 22,34-40.

PRIORITÁSOK

Keressétek először Isten országát és az ő igazságát, és mindezek ráadásként megadatnak majd nektek. (Mt 6,33)

A fontossági sorrendben könnyen teszünk Isten elé dolgokat: a családunkat, munkánkat, tanulmányainkat, sportot, zenét. Amikor tinédzser voltam, fontosnak tartottam a mozit, játékokat, zenét és a tévéműsorokat. De mikor megismertem az Úr Jézust, ő emlékeztetett rá: "Abhilasha, te az enyém vagy. Add nekem az első helyet az életedben. Ha engem és az én országomat keresed, nem lesz hiányod semmiben." Most, hogy a prioritások a megfelelő sorrendben vannak, rájöttem, hogy ez mind igaz.
Isten első akar lenni az életünkben. Jézus mondta: "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből." (Mt 22,37)
Öt évig tanítottam egy nem keresztény iskolában. Míg ott voltam, Isten sok helyzeten átsegített. Most egy keresztény missziós iskolában tanítok, ahol könnyebb az Istennel való kapcsolatomat az első helyre tenni. Megismerhetem őt egyre mélyebben, és dicsőíthetem az ő nevét. Isten gondoskodott rólam az életem minden egyes állomásán.

Imádság: Úr Jézus, segíts nekünk, hogy először téged és a te országodat keressük! Légy te az életünk középpontja! Ámen.

Ma időt fogok tölteni Istennel, aki a legfontosabb az életemben.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2207 Dátum: 2020. Március 23. - 08:53:57

2020. március 23. hétfő

Amikor a farizeusok meghallották, hogy Jézus a szadduceusokat elnémította, köréje gyűltek. Egyikük pedig, egy törvénytudó, kísérteni akarta őt, és megkérdezte tőle: "Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?" Jézus így válaszolt: "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és a nagy parancsolat. A második hasonló ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták."

Mt 22,34-40.

PRIORITÁSOK

Keressétek először Isten országát és az ő igazságát, és mindezek ráadásként megadatnak majd nektek. (Mt 6,33)

A fontossági sorrendben könnyen teszünk Isten elé dolgokat: a családunkat, munkánkat, tanulmányainkat, sportot, zenét. Amikor tinédzser voltam, fontosnak tartottam a mozit, játékokat, zenét és a tévéműsorokat. De mikor megismertem az Úr Jézust, ő emlékeztetett rá: "Abhilasha, te az enyém vagy. Add nekem az első helyet az életedben. Ha engem és az én országomat keresed, nem lesz hiányod semmiben." Most, hogy a prioritások a megfelelő sorrendben vannak, rájöttem, hogy ez mind igaz.
Isten első akar lenni az életünkben. Jézus mondta: "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből." (Mt 22,37)
Öt évig tanítottam egy nem keresztény iskolában. Míg ott voltam, Isten sok helyzeten átsegített. Most egy keresztény missziós iskolában tanítok, ahol könnyebb az Istennel való kapcsolatomat az első helyre tenni. Megismerhetem őt egyre mélyebben, és dicsőíthetem az ő nevét. Isten gondoskodott rólam az életem minden egyes állomásán.

Imádság: Úr Jézus, segíts nekünk, hogy először téged és a te országodat keressük! Légy te az életünk középpontja! Ámen.

Ma időt fogok tölteni Istennel, aki a legfontosabb az életemben.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2208 Dátum: 2020. Március 24. - 08:42:30

2020. március 24. kedd

Ekkor a titok lelepleződött Dániel előtt éjszakai látomásban, Dániel pedig áldotta érte a menny Istenét. Ezt mondta Dániel:
Isten neve legyen áldott örökkön örökké, övé a bölcsesség és a hatalom.
Ő szabja meg a különböző időket és alkalmakat. Királyokat taszít el, és királyokat támaszt. Ő ad bölcsességet a bölcseknek és tudományt a nagy tudósoknak.
Ő tárja fel a mélyen elrejtett titkokat; tudja, mi van a sötétségben, és nála lakik a világosság.
Magasztallak és dicsőítlek én téged, atyáim Istene, mert bölcsességet és erőt adtál nekem, és most tudtul adtad, amit kértünk tőled, tudtul adtad nekünk a király dolgát.

Dán 2,19-23.

SZAVAK NÉLKÜL

Bízzál az ÚRban, és tégy jót, akkor az országban lakhatsz, és biztonságban élhetsz. Gyönyörködj az ÚRban, és megadja szíved kéréseit! (Zsolt 37,3-4)

A rohanós életem lelassult, mikor a jobb csípőm fájni kezdett. A csípőprotézis műtét előtt már mankóval jártam. Sosem volt korábban nagy fájdalmam, és megdöbbentem, hogy ilyen gyorsan cselekvőképtelen lettem. A műtét után megjelent egy vérömleny a vágás alatt, és a gyógyulási időszak, aminek 4 hétig kellett volna tartania, jó pár héttel elhúzódott. Az erős fájdalomcsillapítók miatt depressziós lettem, így nem egészen az általában boldog és magabiztos énem került előtérbe. Kértem barátaimat, hogy imádkozzanak a gyógyulásomért.
Pár héttel később egy reggel álmomból nagy békességgel ébredtem. Emlékeztem a nagy sötétségre, de száz és száz lebegő fénycsóva vett körül. Olyan nyugalmat és vigasztalást éreztem, hogy még álmosan is dicsérni kezdtem Istent. Aztán eszembe jutott, hogy a kis fények azokat jelképezik, akik imádkoznak értem ebben a nehéz időszakban.
Ahogy Dániellel, velünk is beszélhet Isten álmokon keresztül. Lehet, hogy néha lemaradunk az üzenetről, mert nem úgy érkezik, ahogy számítanánk rá. Minél közelebbi kapcsolatban vagyunk Istennel, beszélgetünk vele és figyelünk rá, annál könnyebb meghallani őt, még ha szavak nélkül szól is.

Imádság: Gyógyító Urunk, mutasd meg irgalmadat, miközben keressük a közelebbi kapcsolatot veled! Ámen.

Isten tud szólni hozzám szavak nélkül is



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2209 Dátum: 2020. Március 25. - 11:06:44

2020. március 25. szerda

Jó az ÚR a benne reménykedőkhöz, a hozzá folyamodókhoz.
Jó csendben várni az ÚR szabadítására.
Jó, ha a férfi már ifjúkorában igát hordoz.
Üljön hát magányosan és maradjon néma, amikor ráteszik.
Hajtsa porba fejét, talán van reménysége.
Tartsa oda arcát, ha ütik, tűrje el, ha gyalázzák.
Mert nem vet el örökre az Úr.
Még ha megszomorít is, irgalmaz, mert nagyon szeret.
Mert nem szíve szerint alázza és szomorítja meg az embereket.

JSir 3,25-33.

A LAPOK NEM MARADTAK EL

Még ha megszomorít is, irgalmaz, mert nagyon szeret. (JSir 3,32)

Barátnőm üdvözlő lapokat küldött nekem az elmúlt 30 évben. Nemcsak születésnapi vagy karácsonyi lapot küld, hanem minden más ünnepre is. Sosem mulaszt el egyet sem. De nemrég egy tragédia sújtotta őt, a háza teljesen leégett; mindent elveszített. Biztos voltam benne, hogy üdvözletei nem fognak jönni, legalábbis egy ideig; de tévedtem. Három héttel a tűzeset után, Szent Patrik napján megérkezett egy lap a szokásos örömteli jókívánságokkal. Megdöbbentem. Élete összes zűrzavarával, hogy volt energiája arra, hogy ezt a jókedvet sugározza? Csak egy magyarázatra tudtam gondolni: a hitére.
Barátnőm nem tudja, hogy a példája milyen mélyen gazdagította a keresztény hitemet. Egy üdvözlőlap küldés természetesnek tűnhet. De ha pár órán belül egy egész élet minden tárgyát elveszted, és mégis képes vagy jókívánságokat küldeni másoknak, az nem mindennapi. Az egy jelentőségteljes tanúbizonyság. Míg én a veszteségének a tragédiájára koncentráltam, ő ahhoz az egy dologhoz ragaszkodott, amit nem vehetnek el tőle: ez Jézus Krisztus és az ő szeretetének ígérete. A barátnőm folyamatos kedvességei fáklyaként ragyognak az életemben, és hálás vagyok ezért.

Imádság: Köszönjük, Urunk, azokat az embereket, akik formálták és erősítették keresztény hitünket. Segíts, hogy krisztusi példák lehessünk mások számára! Ámen.

Isten megváltó ereje, ha egy tragédia sem rombolja le hitemet.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2210 Dátum: 2020. Március 26. - 08:59:39

2020. március 26. csütörtök

Keressétek az URat, amíg megtalálható! Hívjátok segítségül, amíg közel van!
Hagyja el útját a bűnös, és gondolatait az álnok ember! Térjen az ÚRhoz, mert irgalmaz neki, Istenünkhöz, mert kész megbocsátani.
Bizony, a ti gondolataitok nem az én gondolataim, és a ti utaitok nem az én utaim - így szól az ÚR.
Mert amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak az én utaim a ti utaitoknál, és az én gondolataim a ti gondolataitoknál.
Mert ahogyan az eső és a hó lehull az égből, és nem tér oda vissza, hanem megöntözi a földet, termővé és gyümölcsözővé teszi; magot ad a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek,
ilyen lesz az én igém is, amely számból kijön: nem tér vissza hozzám üresen, hanem véghezviszi, amit akarok, eléri célját, amiért küldtem.
Bizony, örömmel jöttök ki, és békességben vezetnek benneteket. A hegyek és a halmok vígan ujjonganak előttetek, és a mező fái mind tapsolnak.
A tövis helyén ciprus nő, a csalán helyén mirtusz nő. Az ÚR dicsőségére lesz ez, örök jelül, amely nem pusztul el.

Ézs 55,6-13.

ISTEN ÚTJAI

Nem ember az Isten, hogy hazudnék, nem embernek fia, hogy bármit megbánna. Mond-e olyat, amit meg ne tenne, ígér-e olyat, amit nem teljesít? (4Móz 23,19)

A nyomda az áhítatos kiadványunk nyomtatásakor értesített bennünket, hogy a tervezett ezer példány kinyomatásához nincs elég anyagi fedezet. Ennek ellenére bizonyos voltam benne, hogy a könyvek meg fognak jelenni, és ezért hálát is adtam Istennek. Fogalmam sem volt róla, hogy honnan és milyen formában érkezik majd a pénz, de tovább forgattam szívemben Isten ígéretét. Másnap délelőtt 10 óra körül egyik barátunk elküldte számunkra a nyomtatáshoz épp szükséges hiányzó összeget. Nagyon igaz, hogy amit Isten ígér, azt ő be is teljesíti.
Amint azt a mai olvasmányunk is említi, Isten útjai különböznek a miénktől, így a tervezése is más, mint ahogy mi azt elképzeljük. Én a nyomtatás költségeinek befolyását két hónappal korábbra terveztem, de Isten úgy intézte, hogy csak azon a napon kapjam meg, amikor szükség volt rá.
Amikor már kifogytam az ötletekből, Isten akkor nyitott utat. Isten mindig hűséges. Amit ő ígér, azt teljesíti.

Imádság: Drága Urunk, segíts hinnünk igédben és meglátnunk téged, mint hűséges Istenünket életünk minden eseményében! Ámen.

Bizton támaszkodhatom Isten ígéreteire



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2211 Dátum: 2020. Március 27. - 09:01:46
2020. március 27. péntek

Tanuljátok meg tehát, szeretett testvéreim: legyen minden ember gyors a hallásra, késedelmes a szólásra, késedelmes a haragra, mert az ember haragja nem szolgálja az Isten igazságát. Ezért tehát vessetek el magatoktól minden tisztátalanságot és a gonoszság utolsó maradványát is, és szelíden fogadjátok a belétek oltott igét, amely meg tudja tartani lelketeket. Legyetek az igének cselekvői, ne csupán hallgatói, hogy be ne csapjátok magatokat. Mert ha valaki csak hallgatója az igének, de nem cselekszi, olyan, mint az az ember, aki a tükörben nézi meg az arcát. Megnézi ugyan magát, de elmegy, és nyomban el is felejti, hogy milyen volt. De aki a szabadság tökéletes törvényébe tekint bele, és megmarad mellette, úgyhogy nem feledékeny hallgatója, hanem tevékeny megvalósítója: azt boldoggá teszi cselekedete. Ha valaki azt hiszi, hogy kegyes, de nem fékezi meg a nyelvét, hanem még önmagát is becsapja, annak a kegyessége hiábavaló. Tiszta és szeplőtlen kegyesség az Isten és Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és az özvegyeket nyomorúságukban, és tisztán megőrizni az embernek önmagát a világtól.

Jak 1,19-27.

AZ ÉN FELELŐSSÉGEM

Legyen minden ember késedelmes a haragra, mert az ember haragja nem szolgálja az Isten igazságát. (Jak 1,19-20)

A hírekben minden áldott nap szörnyű történetekkel szembesülök. Pusztító háborúkról, üldöztetésekről és lövöldözésekről szólnak a híradások a világ minden részéről. De nemcsak dühítenek ezek, hanem megkísért a gondolat, hogy megrendüljön a hitem az emberek jóságában is. Azon tűnődöm, miért engedi meg Isten, hogy a gonosz annyi emberéletben kárt okozzon?
Komolyan elkezdtem a békéért imádkozni. Isten megmutatta, hogy az én felelősségem is jobbá tenni a világot. Ne hagyjam, hogy mások gonoszsága erőszakos gondolatokat ébresszen bennem, inkább figyeljek, hogy a legkisebb dologban is engedelmeskedjek neki. Ahelyett, hogy haragudnék azokra, akiknek életcéljuk a gonoszság terjesztése, emlékezhetek Urunk mondására: "Enyém a bosszúállás, én megfizetek." (Róm 12,19)
Valamilyen formában mindenkit érintenek a világunkban végbemenő szörnyűségek. De ahelyett, hogy a rosszra koncentrálnánk, és erőszakot használnánk az erőszakkal szemben, terjesszük inkább a szeretetet és a jóságot saját környezetünkben. Vigasztalhat minket a tudat, hogy igazság tekintetében mindig is Istené lesz az utolsó szó. Ma, ha elkeserítenek az emberiség elleni támadások, arra gondolok, hogyan tudnék ma egy kicsivel több isteni szeretetet sugározni.

Imádság: Istenünk, adj erőt, hogy az erőszakra ne erőszakkal feleljünk! Segíts bíznunk a te igazságodban! Ámen.

Hogyan tudnék ma több isteni szeretetet árasztani?



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2212 Dátum: 2020. Március 28. - 10:58:32
2020. március 28. szombat

Egymás terhét hordozzátok: és így töltsétek be a Krisztus törvényét. Mert ha valaki azt gondolja, hogy ő valami, jóllehet semmi, megcsalja önmagát. Mindenki a saját tetteit vizsgálja meg, és akkor csakis a maga tetteivel dicsekedhet, és nem a máséval. Mert mindenki a maga terhét hordozza. Akit pedig az igére tanítanak, az minden javából részesítse tanítóját. Ne tévelyegjetek: Istent nem lehet megcsúfolni. Hiszen amit vet az ember, azt fogja aratni is: mert aki a testének vet, az a testből arat majd pusztulást; aki pedig a Léleknek vet, a Lélekből fog aratni örök életet. A jó cselekvésében pedig ne fáradjunk el, mert a maga idejében aratunk majd, ha meg nem lankadunk. Ezért tehát, míg időnk van, tegyünk jót mindenkivel, leginkább pedig azokkal, akik testvéreink a hitben.

Gal 6,2-10.

A FALAKON TÚL

Azért tehát, míg időnk van, tegyünk jót mindenkivel, leginkább pedig azokkal, akik testvéreink a hitben. (Gal 6,10)

Egy repülőtéren ebédeltem éppen, és néhány asztallal odébb észrevettem egy fiatal katonát. Odamentem hozzá, hogy köszönetet mondjak neki a hazánkért tett szolgálataiért. Megkérdeztem tőle, merrefelé megy, remélve, hogy hazafelé tart, de éppen ellenkezőleg, úton volt Bagdad felé.
Aztán észrevettem a sok beszállásra készülődő embert, és rájöttem, hogy sokan talán a saját "háborús zónájuk" felé tartanak. Lehet, hogy egy műtét vár rájuk, vagy egy rémisztő orvosi vizsgálat, vagy idős szüleikhez mennek, hogy gondoskodjanak róluk, vagy épp a munkahelyük miatt aggódnak. Milyen lenne, ha őszintén megkérdeznénk másokat, merre tartanak, és figyelmesen meghallgatnánk válaszaikat?
Isten azt szeretné, hogy az egyháza egy család legyen, ahol törődünk egymással. Gondoskodhatunk egymásról úgy is, ha hálát adunk felebarátainkért és az áldásokért, melyeket ők jelentenek, vagy ha mellettük állunk a nehézségekben és próbákban. Túltekintve templomunk falain, elmondhatjuk a "háborús zónák" felé tartó embereknek, hogy nincsenek egyedül.

Imádság: Istenünk, köszönjük, hogy megtartasz a próbákban. Segíts meglátnunk a körülöttünk élők fájdalmát és nehézségeit, és munkáld bennünk a segítségnyújtás lelkületét! Ámen.

Hogyan tudok Isten vezetésével mások szükségein enyhíteni



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2213 Dátum: 2020. Március 29. - 10:33:35
2020. március 29. vasárnap

Mit mondjunk tehát? Maradjunk a bűnben, hogy megnövekedjék a kegyelem? Szó sincs róla! Akik meghaltunk a bűnnek, hogyan élhetnénk még benne? Vagy nem tudjátok, hogy mi, akik a Krisztus Jézusba kereszteltettünk, az ő halálába kereszteltettünk? A keresztség által ugyanis eltemettettünk vele a halálba, hogy amiképpen Krisztus feltámadt a halálból az Atya dicsősége által, úgy mi is új életben járjunk. Ha ugyanis eggyé lettünk vele halálának hasonlóságában, még inkább eggyé leszünk vele a feltámadásának hasonlóságában is. Hiszen tudjuk, hogy a mi óemberünk megfeszíttetett vele, hogy megsemmisüljön a bűn hatalmában álló test, hogy többé ne szolgáljunk a bűnnek. Mert aki meghalt, az megszabadult a bűntől. Ha pedig meghaltunk Krisztussal, hisszük, hogy vele együtt élni is fogunk. Hiszen tudjuk, hogy Krisztus, aki feltámadt a halottak közül, többé nem hal meg, a halál többé nem uralkodik rajta. Mert aki meghalt, az meghalt a bűnnek egyszer s mindenkorra, aki pedig él, az az Istennek él. Ezért tehát ti is azt tartsátok magatokról, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a Krisztus Jézusban.

Róm 6,1-11.

ERŐS VAGYOK?

Ha ugyanis eggyé lettünk vele halálának hasonlóságában, még inkább eggyé leszünk vele a feltámadásának hasonlóságában is. (Róm 6,5)

Egész városunkat megrázta, mikor pár nappal az érettségi előtt három helyi fiatal autóbalesetben meghalt. Kettőjüket magam is tanítottam, és szeretettel emlékezem rájuk. Patakzottak a könnyeim, amint másnap az iskola felé hajtottam. A családjaikért, barátaikért imádkoztam és útmutatásért, hogyan vigasztalhatom meg a tanítványaimat. Nem akartam, hogy lássák rajtam, hogy sírtam, ezért mielőtt kiszálltam a kocsiból, egy mozdulattal letöröltem a könnyeimet, és megpróbáltam erősnek mutatkozni. Az egyik diáknak, aki elment a folyósón mellettem, bizonyára feltűnhettek duzzadt, vörös szemeim. Megállt és csendesen ennyit mondott: "Úgy gondolom, most szüksége van egy ölelésre." Megöleltük egymást és mindketten sírtunk. Együttérzése mutatta, hogy itt van a sírás ideje.
Megtanultam, hogy egy megrázó tragédia alkalmával nincs értelme rejtegetni szomorúságunkat. Keresztényként pedig tudhatjuk, hogy aggodalmaink ellenére is erősek maradhatunk abban a bizonyosságban, hogy a halál nem mindennek a vége. Miközben a gyászunkkal küszködünk, az ígéret, amit Jézus Krisztus halála és feltámadása által kaptunk megerősít bennünket és reménységgel tölt el.

Imádság: Istenünk, köszönjük Fiadat, akinek feltámadása bizonyossá teszi számunkra, hogy a halál nem a vég. Ámen.

Erősségem az Úrtól jön.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2214 Dátum: 2020. Március 30. - 09:57:23
2020. március 30. hétfő

Ezután Illés ezt mondta Ahábnak: Menj föl, egyél, és igyál, mert eső zúgása hallatszik. Aháb fölment, hogy egyék és igyék. Illés pedig fölment a Karmel tetejére, a földre kuporodott, és arcát a térdei közé hajtotta. Így szólt a szolgájához: Menj föl, és tekints a tenger felé! Az fölment, és arra tekintett, majd ezt mondta: Nincs ott semmi. Illés ezt mondta: Menj vissza hétszer! Hetedszerre ezt mondta a szolga: Most egy tenyérnyi kis felhő emelkedik föl a tengerből. Ő azt felelte: Menj el, és mondd ezt Ahábnak: Fogj be, és menj le, míg föl nem tartóztat az eső!

1Kir 18,41-44.

KICSINY REMÉNYFELHŐ

Hetedszerre ezt mondta a szolga: Most egy tenyérnyi kis felhő emelkedik föl a tengerből. (1Kir 18,44)

Három évvel ezelőtt kiégettséget, nagyfokú nyugtalanságot és súlyos depressziót diagnosztizáltak nálam. Korábban teljes állású tanár voltam, most viszont napjaim orvoshoz járás, gyógyszerek szedése és félelmeim leküzdése körül forognak. Gyengének és kiábrándultnak éreztem magam, de határozottan akartam teljesen felépülni. Hálát adtam Istennek a támogatásáért, és dicsőítettem őt. Hittem, hogy jobban leszek.
Hónapok teltek el, de csak csekély javulást tapasztaltam. Elbátortalanodtam, és kétségeim lettek, hogy valaha is jobban leszek. De továbbra is hittem, hogy Isten meg fog gyógyítani. Amikor szörnyű fejfájásaim lettek, Isten igéjéhez fordultam, böjtöltem, és tovább imádkoztam. Elképzeltem magamat újra épen és egészségesen, és hálát adtam Jézusnak, hogy segít felgyógyulnom. Hittem benne, hogy meggyógyulok.
Egyik nap a fejfájás hirtelen megszűnt. Ez számomra egy kicsinyke, de annál jelentősebb reményfelhő volt, Isten szeretetének a jele és bizonyíték arra, hogy meggyógyulok. Azóta is, napról napra egyre erősebb vagyok. Isten az ő áldásait apró dolgokban kezdi el ránk árasztani. És mindez csak egy kicsiny reményfelhővel kezdődött.

Imádság: Istenünk, köszönjük neked a kicsinyke reményfelhőket, melyek szereteted és áldásaid bizonyítékai. Ámen.

Bízni akarok Istenben, és kitartóan várom az eljövendő változást.

IMÁDKOZZUNK, HOGY TÜRELEMMEL VÁRJUK ISTEN VÁLASZÁT!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2215 Dátum: 2020. Március 31. - 13:53:10

2020. március 31. kedd

Istenetek, az ÚR, megsokasított benneteket, és most már oly sokan vagytok, mint az égen a csillag. Szaporítson is meg benneteket az ÚR, atyáitok Istene ezerszeresen, és áldjon meg, ahogyan megígérte nektek!

5Móz 1,10-11.

VÉSD SZÍVEDBE AZ ÍGÉRETEKET!

Bizony, az ÚR ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom. (Zsolt 127,3)

A férjemmel egy éve élünk csodálatos házasságban. Házasságkötésünk után szólt hozzánk az Úr, mégpedig Lk 2,6-on keresztül: "És történt, hogy amíg ott voltak, eljött szülésének ideje". Tudtuk, hogy "bele kell fognunk a családalapításba", és azt hittük, jobban mondva hittem, hogy mivel az Úr szólt, simán megy majd minden. Szinte már láttam is magam áldott állapotban. Azonban több sikertelen próbálkozás után, orvosokat sokkoló leletekkel sajnos nem tudtam teherbe esni.
Annyira akartam a babát, hogy már-már tüneteim is voltak. És most kezdtem csak megérteni, hogy Isten nem szabott nekem határokat, nem kötött ki időt, és azt sem mondta, hogy elsőre sikerülni fog. Sokszor azt hittem, hogy Istennel a jobbomon varázserőm van, mert ő elgördít előlem minden akadályt, hogy zavartalanul élhessem a mindennapokat. Nekem minden sikerülni fog, és ezért nem kell tennem semmit.
De ez nem pontosan így van. Az Úr kiemel minket bárhonnan, bármikor, ha engedjük azt, és ha elhisszük, hogy rajta kívül senki nem képes minket boldoggá tenni. Megtanultam hinni az Úrban, akkor is, ha a tények mást mutatnak. Urunk családot igért nekünk, és nekünk hinnünk kell benne és az ígéretében.

Imádság: Istenünk! Hálásak vagyunk, hogy te tudod, mikor minek van itt az ideje, és fel is készítesz minket minden időszakra. Segíts türelmesnek maradni és bízni benned! Ámen.

A nagy zűrzavarban Isten segítségével rendeződnek a dolgok.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2216 Dátum: 2020. Április 01. - 08:53:51
2020. április 1. szerda

Azután eljött az ÚR angyala, és leült Ofrában a cserfa alatt, amely az Abíezer nemzetséghez tartozó Jóásé volt. A fia, Gedeon, éppen búzát csépelt a présházban, hogy megmentse Midján elől. Az ÚR angyala megjelent előtte, és így szólt hozzá: Az ÚR veled van, erős vitéz! Gedeon azonban ezt mondta neki: Kérlek, URam, ha velünk van az ÚR, miért ért bennünket mindez? Hol vannak mindazok a csodák, amelyekről atyáink beszélnek nekünk, hogy hogyan hozott ki bennünket az ÚR Egyiptomból? Most meg eltaszított bennünket az ÚR, és Midján kezébe adott! Az ÚR ekkor odafordult hozzá, és azt mondta: Menj, és a te erőddel szabadítsd meg Izráelt Midján markából! Én küldelek téged! Gedeon ezt mondta neki: Kérlek, Uram, hogyan szabadítsam meg Izráelt? Hiszen az én nemzetségem a legszegényebb Manasséban, és én a legkisebb vagyok atyám házában. Az ÚR így válaszolt neki: Majd én veled leszek, és úgy megvered Midjánt, mintha csak egy ember volna.

Bír 6,11-16.

TALÁLÓ ELNEVEZÉS

Az ÚR angyala megjelent neki, és így szólt hozzá: Az ÚR veled van, erős vitéz! (Bír 6,12)

Erős vitéz. Micsoda furcsa megszólítás! Az elnevezés egyáltalán nem illett Gedeonra. Nem tűnt bátor hősnek, sokkal inkább egy ijedt földműves fiúnak, aki éppen búzát csépelt titokban, hogy megmentse Midján elől. Félt és elcsüggedt, mert meg volt róla győződve, hogy az Úr elhagyta az ő népét. Saját magát pedig a legjelentéktelenebb embernek tartotta a családjában. Hogy lehet így őt egyáltalán erős vitéznek nevezni? És hogy bízhatná épp rá az Úr a nép szabadítását?
A történeten gondolkodva megértem, hogy Gedeon vonakodott elfogadni mind a magasztos megszólítást, mind a rá bízott feladatot. Én is hasonlóan méltatlannak érzem magam, hogy Isten Krisztus követének nevezzen, és a békéltetés szolgálatát bízza rám (2Kor 5,19-20). Ki vagyok én, hogy egy ilyen magasztos címet és feladatot hordozzak?
De Isten ígérete, hogy mindig velünk lesz, segít, hogy betöltsük a szerepünket, és a nevünkhöz méltóan éljünk. "Az ÚR veled van" - mondta az angyal Gedeonnak. "Én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig" - mondja Krisztus az ő követeinek (Mt 28,20). Krisztus felhatalmazó jelenléte alkalmassá tesz, hogy Isten munkáját végezzük a világban.

Imádság: Drága Úr Jézus, a te jelenléted biztos tudatával örömmel szolgálunk a te követedként. Ámen.

Krisztus által tudom végezni Isten munkáját a világban.

IMÁDKOZZUNK AZOKÉRT, AKIK ALKALMATLANNAK ÉRZIK MAGUKAT ISTEN SZOLGÁLATÁRA!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2217 Dátum: 2020. Április 02. - 10:19:58

2020. április 2. csütörtök

De most így szól az ÚR, a te teremtőd, Jákób, a te formálód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!
Ha vízen kelsz át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok nem sodornak el. Ha tűzben jársz, nem perzselődsz meg, a láng nem éget meg.
Mert én, az ÚR, vagyok a te Istened, Izráel Szentje, a te szabadítód! Kárpótlásul adom érted Egyiptomot, Etiópiát és Szebát adom helyetted.

Ézs 43,1-3.

REMÉNYSÉGBEN ELŐRE

Ne félj, mert én veled vagyok, ne csüggedj, mert én vagyok Istened! Megerősítelek, meg is segítelek, sőt győzelmes jobbommal támogatlak. (Ézs 41,10)

Egyik reggel - munkába menet - észrevettem egy aranyos kis madarat, ahogy a járdán sétál. Muszáj volt lelassítanom, hogy megcsodáljam. A madárka egyszer csak a busszal és teherautóval teli úttest felé vette az irányt. Ijedtemben gyorsan elálltam az útját. Kicsit arrébb repült, majd ismét az út felé indult. Én újra elé álltam. Csipogott valamit, majd egy közeli ágra repült, és szinte szemrehányóan nézett rám.
Örültem, hogy nem ütötte el egy autó, de ez a nézés rádöbbentett, hogy sokszor én is úgy viselkedem, mint ez a madár. Néha én is megpróbálok a saját álmaimat és vágyaimat követve menni előre, de akadályok állják el az utamat. Ilyenkor - a kismadár csipogásához hasonlóan - én is panaszkodom Istennek, hogy miért állt az utamba. Visszatekintve azonban látom, hogy az akadályoknak mindig valami célja volt. Ezek az útlezárások vezettek oda, ahol ma vagyok, és Isten volt az, aki mindvégig oltalmazott az úton. Ha nehézségekkel vagy akadályokkal kerülünk is szembe, nem kell aggódnunk. Reménységgel a szívünkben haladhatunk tovább, mert Isten velünk van.

Imádság: Atyánk, köszönjük határtalan szeretetedet. Bocsásd meg, amikor nélküled próbálunk menni az úton! Segíts Jézus példáját követve kérni, hogy "ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te" (Mt 26,39)! Ámen.

Ha az út lezárul előttem, Isten óv engem.

IMÁDKOZZUNK, HOGY BÍZNI TUDJUNK ISTEN VEZETÉSÉBEN!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2218 Dátum: 2020. Április 03. - 11:03:49

2020. április 3. péntek

Adjatok hálát az ÚRnak, hívjátok segítségül nevét, hirdessétek tetteit a népek közt!
Énekeljetek, zengjetek zsoltárt neki, emlegessétek minden csodáját!
Dicsőítsétek szent nevét, szívből örüljenek, akik keresik az URat!
Folyamodjatok az ÚRhoz, az ő hatalmához, keressétek orcáját szüntelen!
Emlékezzetek csodatetteire, amelyeket véghezvitt, csodáira és döntéseire,
ti, Ábrahám utódai, kik szolgái vagytok, Jákóbnak fiai, kiket kiválasztott!

Zsolt 105,1-6.

ORCHIDEÁK CAROLYNÉRT

Ha keresni fogod ott az URat, a te Istenedet, megtalálod, ha teljes szívedből és teljes lelkedből kutatsz majd utána. (5Móz 4,29)

A szívátültetésem után kezdtem lassítani és időt szánni arra, hogy észrevegyem az élet apró, hétköznapi csodáit. A műtétem után édesanyám megkérdezte, mit vegyen nekem, mire hazaérek. Azt feleltem, hogy egy orchideát szeretnék. Valahogy szokatlan vágyat éreztem, hogy tanulmányozzam ezt a virágot, és hogy legyen valami, amiről gondoskodhatok, míg otthon lábadozom. Hazaérve egy gyönyörű, lila orchidea várt rám, amit megtanultam gondozni, és akárhányszor rápillantottam, mosolyt csalt az arcomra.
A következő évben levelet kaptam a szívdonorom bátyjától, majd hónapokig leveleztünk. Megtudtam, hogy Carolyn - a szívdonorom - több ember életét is megmentette azzal, hogy felajánlotta a szerveit. Meséltem a bátyjának, hogy Carolyn születésnapján fel fogom díszíteni virággal a templomot az ő emlékére. Erre elmondta, hogy Carolyn nagyon szerette a virágokat, különösen az orchideákat, amiket a kertjében nevelt.
Abban a pillanatban tudtuk: Isten és Carolyn küldött egy apró jelet, hogy tudjuk, minden rendben van. Már majdnem három év telt el a műtét óta, és még mindig gyűjtöm az orchideákat Carolyn emlékére. Mióta új lehetőséget kaptam az életre Istentől és Carolyntól, keresem Isten apró bátorító jeleit.

Imádság: Atyánk, amikor a megpróbáltatásban nem látjuk az utat, add, hogy higgyünk és bízzunk vezetésedben. Ámen.

Ha figyelek, minden nap láthatok apró csodákat.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2219 Dátum: 2020. Április 04. - 11:48:19
2020. április 4. szombat

Úgyhogy mi mostantól fogva senkit nem ismerünk test szerint: ha ismertük is Krisztust test szerint, most már őt sem így ismerjük. Ezért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az: a régi elmúlt, és íme: új jött létre. Mindez pedig Istentől van, aki megbékéltetett minket önmagával Krisztus által, és nekünk adta a békéltetés szolgálatát. Isten ugyanis Krisztusban megbékéltette a világot önmagával, úgyhogy nem tulajdonította nekik vétkeiket, és reánk bízta a békéltetés igéjét. Tehát Krisztusért járva követségben, mintha Isten kérne általunk: Krisztusért kérünk, béküljetek meg az Istennel! Mert azt, aki nem ismert bűnt, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk őbenne.

2Kor 5,16-21.

AZ ÁCS

Ezért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az: a régi elmúlt, és íme: új jött létre. (2Kor 5,17)

Van egy kis barkácsműhelyem a ház alagsorában, ahol nagyon szeretek mindenféle tárgyat készíteni. Egyik nap egy repedezett öreg tölgyfadarabot kezdtem gyalulni, és elcsodálkoztam, hogy néhány apró simítás után a csúnyácska fa milyen gyönyörű lesz. Egy átlagos, érdes felületű fa sima tapintásúvá változik, és láthatóvá válnak az évgyűrűk tekervényes mintázatai. Asztalosként vagy ácsként másképpen tekintesz a fára: nemcsak egy rönköt látsz; azt is látod, mivé válhat a kezeid között.
Eszembe jutott, hogy a mi Megváltónk, az Úr Jézus is ács volt, és valószínűleg ismerte ezt a tapasztalatot. Az ácshoz hasonlóan Jézus sem csak azt látja, kik vagyunk, hanem azt is, kivé válhatunk. Jézussal való találkozásunk előtt mi is csak egy durva fadarab vagyunk, de a mi Ácsunk legyalulja rólunk vétkeinket és bűnös szokásainkat, és óvatosan csiszolva addig formál, míg gyönyörűek nem leszünk.

Imádság: Úr Jézus Krisztus, formálj minket gyönyörű mesterművé, hogy készen álljunk a te szolgálatodra. Add, hogy mi is meglássuk a szépséget a körülöttünk lévő emberekben! Ámen.

Jézus kezében remekmű lehetek.