Szerző Téma: Mindennapi kenyerünk  (Megtekintve 356188 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #390 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 12:08:14
Igen, erre nekem is szükségem van.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #391 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 06:55:15
Ez egy nagyon fontos üzenet! ! Nekem legalábbis.


2014. augusztus 23. szombat

"Ezért mondom nektek: ne aggódjatok életetekért, hogy mit egyetek, és mit igyatok, se testetekért, hogy mivel ruházkodjatok. Nem több-e az élet a tápláléknál, és a test a ruházatnál? Nézzétek meg az égi madarakat: nem vetnek, nem is aratnak, csűrbe sem takarnak, és mennyei Atyátok eltartja őket. Nem vagytok-e ti sokkal értékesebbek náluk? Aggódásával pedig ki tudná közületek meghosszabbítani életét csak egy arasznyival is? Mit aggódtok a ruházatért is? Figyeljétek meg a mezei liliomokat, hogyan növekednek: nem fáradoznak, és nem fonnak, de mondom nektek, hogy Salamon teljes dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül akár csak egy is. Ha pedig a mező füvét, amely ma van, és holnap a kemencébe vetik, így öltözteti az Isten, nem sokkal inkább titeket, kicsinyhitűek?" "Ne aggódjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? - vagy: Mit igyunk? - vagy: Mit öltsünk magunkra? Mindezt a pogányok kérdezgetik; a ti mennyei Atyátok pedig tudja, hogy szükségetek van minderre. De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek. Ne aggódjatok tehát a holnapért, mert a holnap majd aggódik magáért: elég minden napnak a maga baja."

Mt 6,25-34.

NÖVEKEDÉS

De áldott az a férfi, aki az Úrban bízik, akinek az Úr a bizodalma. Mert olyan lesz, mint a víz mellé ültetett fa, amely a folyóig ereszti gyökereit. (Jer 17,7-8)

Huszonöt évvel ezelőtt egy otthonba kerültem, távol a családtól és barátoktól. Alkoholfüggőségben szenvedtem és skizofréniát diagnosztizáltak nálam. Nagyon nagy szükségem volt mentálhigiénés szakemberek segítségére.
Édesanyám minden évben elvisz, hogy meglátogassuk a rokonainkat. Azokon az alkalmakon mindig csodálattal szemlélek egy szép festményt nagynéném otthonában. Színes virágok számtalan fajtája pompázik rajta. A festmény hatására másképp látom az életemet. Arra ösztönöz, hogy növekedjek és fejlődjek ott, ahová Isten helyez, mint azok a virágok is. Jézus emlékeztet, hogy a rétek vadliliomai sem aggódnak az életük küldetése felől, hanem pompáznak Isten célja szerint önmagukat adva.
Megelégedést és hatalmas örömöt találok azon a helyen, ahová Isten plántált engem. Több mint 13 éve nem fogyasztottam alkoholt. Szerető testvéri kapcsolatokat találtam gyülekezetemben. A kezelések sikeres eredményeket hoztak. Olyan akarok lenni, mint a nagynéném festményén levő virágok közül egy, akit Isten ennek az otthonnak csodálatos családjába helyezett.

Imádság: Istenünk, segíts békét találnunk ott, ahol vagyunk. Adj erőt és kegyelmet, hogy legyőzzük lelki bajainkat és minden akadályt a győzedelmes élet felé vezető úton. Ámen.

Ott virulhatunk, ahová Isten ültetett minket.


IMÁDKOZZUNK A MENTÁLISAN BETEG EMBEREKÉRT!



Ámen!



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #392 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 07:41:03
 :like: :int2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #393 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 11:28:49
Csak azt tudom mondani nektek, hogy félelmetes betegség ez. Volt lehetőségem testközelből látni ezt.

 :szelid:



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #394 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 11:35:29
Én rendszeresen beszélgetek egy testvérnővel, aki ebben szenved, és érzékelem, hogy mennyire nincs feladata magaslatán az eklézsia ilyen esetekben. Sajnos én csak virtuális kapcsolatban vagyok vele és igy nemigen lehet folyamatos kapcsolatban lenni de azt tudom, hogy mint mindenre, erre is az Úrnál van a megoldás. A baj, hogy a keresztények általában nagy ívben elkerülik az ilyen betegeket, mert démonizáltnak tartják őket, és ha egy imára nem gyégyulnak meg, akkor le is mondanak róluk. / legalábbis az én környezetemben ez így van. /



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #395 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 11:47:54
Egyetértek veled Irma, hogy az eklézsia ilyen esetekben nincs feladata magaslatán. Én is hiszem, hogy erre is az Úrnál van a megoldás. Ugyanakkor sajnos sokszor a hitetlenség lesz úrrá rajtam amikor szembesülök ilyen esetekkel. Uram hiszek, légy segítségül az én hitetlenségemben! Könyörülj rajtam, hogy ne mondjak le róluk sem!
Még csak annyit tudok mondani nektek, hogy nagyon nehéz ilyen beteggel együtt élni. De ami az embereknél lehetetlen, az lehetséges Istennél.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #396 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 11:56:48
Kedves Kálmán! Én hittel hiszem, hogy Istennel minden lehetséges, akár az elhordozás, akár a gyógyulás. Ilyenkor jut eszembe mindig, hogy én sok karizmát láttam / valóságosan / müködni, de a lelkek megítélését még egyszer sem, és itt erre nagy szükség lenne. Talán a jelajándékokra tették nagyon a hangsúlyt, de itt nagyon kellene. Szabad ezért imádkozni.



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #397 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 12:05:56
Miben áll tulajdonképpen ez a betegség? Nekem csak néhány általánosság jut eszembe, mint tudathasadás, több személyiség.  sad

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #398 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 12:22:21
A wikipédia ezt irja :

A skizofrénia, szkizofrénia vagy hasadásos elmezavar olyan kóros mentális állapot, amelyet a mentális folyamatok összeomlása, a gondolatok, érzések és cselekedetek közötti összhang felbomlása, rossz érzelmi alkalmazkodás, érzékcsalódások és téveszmék jellemeznek.

Ehhez társul, hogy a betegnek nincs betegség belátása, és ha gyógyszer mellett jobban lesz, akkor szinte azonnal abba is hagyja a gyógyszert, és elólról kezdódnek a folymatok. Pedig gyógyszerrel elég jól karbantartható, de kell valaki aki ezt felügyeli, és akit rendszerint nagyon utál ezért a felügyeletért. Általában súlyos hangulatzavarok is kisérik. Talán összefoglalva ennyi.



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #399 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 12:58:02
Kedves Kálmán! Én hittel hiszem, hogy Istennel minden lehetséges, akár az elhordozás, akár a gyógyulás. Ilyenkor jut eszembe mindig, hogy én sok karizmát láttam / valóságosan / müködni, de a lelkek megítélését még egyszer sem, és itt erre nagy szükség lenne. Talán a jelajándékokra tették nagyon a hangsúlyt, de itt nagyon kellene. Szabad ezért imádkozni.

Egyetértek veled Irma.




Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #400 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 04:11:37

2014. augusztus 26. kedd

Ezért tehát, hogy el ne bizakodjam, tövis adatott a testembe: a Sátán angyala, hogy gyötörjön, hogy el ne bizakodjam. Emiatt háromszor kértem az Urat, hogy távozzék az el tőlem. De ő ezt mondta nekem: "Elég neked az én kegyelmem, mert az én erőm erőtlenség által ér célhoz." Legszívesebben tehát az erőtlenségeimmel dicsekszem, hogy a Krisztus ereje lakozzék bennem. Ezért a Krisztusért örömöm telik erőtlenségekben, bántalmazásokban, nyomorúságokban, üldöztetésekben és szorongattatásokban; mert amikor erőtlen vagyok, akkor vagyok erős.

2Kor 12,7-10.

MI A FONTOS AZ ÉLETBEN?

Az ember lelke elviseli a szenvedést, de ha a lélek összetörik, azt el lehet-e hordozni? (Péld 18,14)

Egy csodálatos nyári reggelen sétára indultam. Kerekes székkel mentem, mert csak így tudok mozogni. Mögém ért egy férfi és megszólalt: "Hát, nem irigylem!" Folytattam utam, mosolyogva gondoltam, de igen, irigyelnie kellene. Micsoda szégyen, hogy az emberek legtöbbször nem látják az életben igazán fontos dolgokat. Az egészségügyi problémákat katasztrófaként élik meg, ugyanakkor a lelki gondokról nem vesznek tudomást, és Isten más ajándékait nem is értékelik.
Isten olyan bőségesen megáldott engem! Apámmal élek, akit mindenki, aki ismeri, a világ legjobb apjának hív. Van egy lakásunk, és mindenkinek megvan a saját szobája. Vannak életemet meggazdagító barátaim. Egy olyan országban élek, ahol 70 évnyi hitüldözés után most szabad vallásgyakorlat van, én is megtértem Istenhez. Lányom egyetemen tanul, és vőlegényével nemrég házasodtak össze a gyülekezetben. Hálámat nem tudom szavakkal kifejezni mindazért, amivel Isten megajándékozott. Igaz, hogy nem tudok lábon járni, de életemben oly sok másfajta öröm létezik. És ami a legfontosabb, Isten velem van.

Imádság: Drága Urunk, segíts irgalmadat és kegyelmedet meglátni az életünkben. Ámen.

Ma örülni fogok Isten ajándékainak.


IMÁDKOZZUNK AZOKÉRT, AKIKNEK EGÉSZSÉGÜGYI PROBLÉMÁIK VANNAK!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #401 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 04:30:47
    

ESZTER LAKOMÁJA


"És elment a király és Hámán a lakomára, Eszter királynéhoz." Eszter 7,1

 

Olyan megdöbbentő, hogy a király kétszer hívatja a királynét és Hámánt is, és Eszter nem mondja meg, mi a kérése. Miért nem, amikor tudja, hogy minden ezért van? Időre van szükség, hogy a Király előtt igazán és őszintén meg tudjam fogalmazni, amit kérni szeretnék. Egy belső készülődés történik, de lehet, hogy külső is. Az eseményeknek össze kell érni. A király nem alszik, előhívja az írástudókat, olvastatja a könyveket. A 7. részben újra elhangzik: "Mi a te kívánságod, Eszter királyné? Megadatik." Eszter kimondja: "Ha kegyet találtam szemeid előtt, óh király! És ha a királynak tetszik, add meg nékem életemet kívánságomra, és nemzetsége-met kérésemre." Valamit hozzátett a kéréshez, amiért imádkoztak. Az ő életéről nem volt szó. De megérett benne, és kimondta először azt, hogy "életemet". Isten mondja: "A lelked zsákmányul adatik néked, valahová mégy." Nem a testi, az új életed. Kéred-e az életed számára Jézust, az Életet? Az Istennel való kapcsolatot? Fontos nekem Isten népe boldogsága, de a Veled való kapcsolatom még fontosabb. A Krisztus-test egy élő szervezet! Magától él, fejlődik. Van-e ilyen tudatod, hogy bennünket egybeszerkesztett Isten? Ha rossz állapotban vagy, Isten egész népére kihat. Eszter megindokolja kérését: "Mert eladattunk én és az én nemzetségem, hogy kipusztítsanak, megöljenek és megsemmisítsenek minket." A király megkérdezi: "Ki az, és hol van az, akit az ő szíve erre vitt?" Így mondja Eszter királyné: "Az ellenség, ez a gonosz Hámán." Akkor Hámán megrettent a király és királyné előtt. Ha igazán egy vagy a Királlyal, az ellenség meghátrál.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #402 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 18:01:05
O0 X O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #403 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 09:54:32

2014. augusztus 27. szerda

Hálát adok az én Istenemnek, valahányszor megemlékezem rólatok, és mindenkor minden könyörgésemben örömmel imádkozom mindnyájatokért, mert közösséget vállaltatok az evangéliummal az első naptól fogva mind a mai napig. Éppen ezért meg vagyok győződve arról, hogy aki elkezdte bennetek a jó munkát, elvégzi a Krisztus Jézus napjára. Így kell gondolkoznom mindnyájatokról, mert szívemben hordozlak titeket, mivel fogságomban is, az evangélium védelme és megerősítése közben is mindnyájan együtt részesültök velem a kegyelemben. Mert tanúm az Isten, mennyire vágyódom mindnyájatok után a Krisztus Jézus szeretetével; és imádkozom azért, hogy a szeretet egyre inkább gazdagodjék bennetek ismerettel és igazi megértéssel; hogy megítélhessétek, mi a helyes, hogy tiszták és kifogástalanok legyetek a Krisztus napjára, és gazdagon teremjétek az igazság gyümölcseit Jézus Krisztus által Isten dicsőségére és magasztalására.

Fil 1,3-11.

BARÁTUNKÉRT IMÁDKOZNI

Szüntelenül imádkozunk és könyörgünk értetek, hogy tökéletesen ismerjétek meg az ő akaratát minden lelki bölcsesség és belátás révén. (Kol 1,9)

Alaptalan vádaskodás a munkahelyen, lázadó kamasz, kifizetetlen jelzálog, szűnni nem akaró betegség; úgy tűnt, felemésztő mindaz a nehézség, amit kollégám szenvedett. Megjegyzés nélkül hallgattam. Mit is mondhattam volna? Kioktatásra bizonyára nem volt szüksége, hogy hogyan tűrje el a nehézségeket. Fájt érte a szívem. Agyam segítő válasz után kutatott. Amikor egy percre abbahagyta, hogy igyon egy kis vizet, azt mondtam: "Nagyon szeretném legalább egy gondodat megoldani, de nem tudom. De tudok imádkozni érted, és teszem is." Kinyitottam a Bibliámat, és olvastam, amit Pál mond a filippibelieknek: "Imádkozom azért, hogy a szeretet gazdagodjék bennetek ismerettel; hogy megítélhessétek, mi a helyes, hogy gazdagon teremjétek az igazság gyümölcseit Isten dicsőségére." (Fil 1,9-11)
Ezen igék megvigasztalták barátomat. Elmosolyodott, és azt mondta: "Jó barát vagy, én is imádkozom érted." "Kész vagyok mindig meghallgatni. Ez segít, hogy ne általánosságban imádkozzam érted." - válaszoltam.
Az embereknek legtöbbször nincs szüksége tanácsra. Ehelyett Isten arra hív, hogy hallgatók legyünk és közbenjárók.

Imádság: Drága Jézus, Főpapunk, vezess ma valakit utunkba, akinek bátorításra van szüksége. Ámen.

Kinek van ma a figyelmemre és bátorításomra szüksége?


IMÁDKOZZUNK A LÁZADÓ KAMASZOK SZÜLEIÉRT



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #404 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 10:29:07
 O0 Ámen!