Szerző Téma: Gyülekezetkeresés  (Megtekintve 26678 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2013. Október 25. - 11:02:15
Én is azt vallom, hogy csak azért ne próbáljon az ember beépűlni valahová, hogy kipipáljon egy bibliai útasítást.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2013. Október 25. - 11:09:13
A bibliakörünk  elég jó. a ref. lelkész által szervezett havi egy bibliakőrre is rendszeresen eljárok. A lelkésszel baráti kapcsolatot ápolok. Nagyon szeretem. De maga az egyház a haldokló, hagyományokba fulladt struktúrájával nem tetszik. Az emberek ugyan ismerik egymást, de a gyülekezet ki is merült ennyiben. Köszönnek egymásnak, meghallgatják az Istentiszteletet, aztán hazamennek. De előtte megint köszönnek. Ha elmegyek, akkor én vagyok a legfiatalabb(40 éves vagyok). És ez nem is fog változni. Marad a katolikus, az evangélikus, a hitgyüli, és Jehova Tanúi, akik gyűlölnek, mert elhagytam őket, és leírom a gyülekezet visszásságait.



ircsi

  • Vendég
Válasz #17 Dátum: 2013. Október 25. - 11:32:18
Shalom!

Sajnos nekem is volt egy nagyon rövid időszak  -néhány hónap - amikor közösség nélkül voltunk a családommal.
Nagyon rossz volt. Főleg azért, mert a testvéri közösséget nem nagyon tudtuk gyakorolni. Tényleg nehéz és szomorú helyzet az amikor valakinek nincs közössége az Úr gyermekeként,
De fontos hogyha van is ilyen állapot akkor ne törődjön bele egyetlen testvér sem. Megdöbbentő módon látom, hogy sokan hagyják ott közösségeiket vélt vagy valós sérelmek miatt. Összeszedtem néhány gondolatot, hogy miért is nincs vagy nem jó a  "Robinson kereszténység".


1, Jézus Krisztus maga mondja, hogy jelenlétének egyik alapja - természetesen a személyességen túl - a közösség:
Mert ahol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.
Máté ev. 18:20
Nem egyedül legalább ketten vagy hárman!

2, A testvéri közösségen Isten különleges áldása van 133. zsoltár

3, A megtért embernek szüksége van vezetőkre szellemi tekintélyekre akik segítik őt a hívő életében
Engedelmeskedjetek előljáróitoknak és fogadjatok szót, mert ők vigyáznak lelkeitekre, mint számadók; hogy ezt örömmel míveljék és nem bánkódva, mert ez néktek nem használ.
Zsidókhoz írt levél 13:17
Ezt otthon nem lehet megvalósítani

4, A hívő életben is vannak botlások elesések. Ehhez testvéri intésre és fegyelmezésre van szükség
Atyámfiai, még ha előfogja is az embert valami bűn, ti lelkiek, igazítsátok útba az olyant szelídségnek lelkével, ügyelvén magadra, hogy meg ne kísértessél te magad is. Galata levél 6:1

5, Minden megtért újjászületett ember kapott kegyelmi ajándékokat karizmákat. Ezekkel szolgálni kell más hívők felé mégpedig elsősorban közösségileg
Kiki amint kegyelmi ajándékot kapott, [úgy] sáfárkodjatok azzal egymásnak, mint Isten sokféle kegyelmének jó sáfárai; 1 Péter 4:10

6, Az adakozás mint szellemi áldozat szintén közösségileg kerül megvalósulásra
A jótékonyságról pedig és az adakozásról el ne felejtkezzetek, mert ilyen áldozatokban gyönyörködik az Isten. Zsidókhoz írt levél 13:16
Mert tetszett Macedóniának és Akhájának, hogy a Jeruzsálembeli szentek szegényei részére némileg adakozzanak. Róm 15:26

7, A Biblia határozottan felszólít, hogy az összegyülekezést nem szabad elhanyagolni!
El nem hagyván a magunk gyülekezetét, amiképpen szokásuk némelyeknek, hanem intvén egymást annyival inkább, mivel látjátok, hogy ama nap közelget. Zsidókhoz írt levél 10:25

8, A Krisztus által meghagyott két szentséget az úrvacsorát és bemerítést sem lehet egyedül megvalósítani.
Aki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik. Márk 16:16
valamint 1 Korinthusi levél 11.23-34

9, Érett keresztény hitre a Krisztusban lévő nagykorúságra kell eljutni mindenkinek aki meg van váltva, ez pedig a szolgálati ajándékok nélkül nem valósulhat meg!
És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul: A szentek tökéletesbbítése céljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére: Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére
Efézusi levél 4:11-13

10, Betegség esetén a gyülekezet véneinek felhatalmazásuk van a gyógyításra a gyülekezet tagjai felé. Ez is csak közösségileg valósítható meg:
Beteg-é valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén őt olajjal az Úrnak nevében. Jak 5:14

Pacific
  O0


Idézet
"Csaba"
A gyülekezet nélkűliség nem lehet jó, hiszen ellene van a bibliai mintának.
Én magamon is tapasztalom ennek a negatív hatásait.
Jópár olyan keresztyéni cselekedetet nem tudok véghez vinni, amihez kell a gyülekezet.
Bármit is teszek, ez csak maszatolás egy valódi gyülekezethez képest.
Az jó dolog, ha időnként összegyültök, de a gyülekezeti élet több, mint az ige közös tanulmányozása.
Szóval a gyülekezet nélküliség az én látásom szerint csak szűkséges rossz lehet egy átmeneti időszakban
  O0

Békesség!

Magam is hasonló "cipőben" járok, és most átolvasva, nagy igazságokra leltem, épülésemre, volt.
Megvilágosodtak elöttem goldok. Most a részletezésből kihagyom azt az esetet amkior az Úr hoz ki valahonnan.
Bizony az a fránya "sértődékenység" nem jó és feltétlen mielöbb célszerű, megbocsájtani, elengedni, mielöbb megtérni belőlle.
Nem jó állapot, mert megemészt, eltávólít, és azon kapom magam, hogy már mindenben kifogást találok és semmi  és senki sem jó.
Ennek következtében nem tudok az Urra figyelni és elvenni tőlle, hogy merre, melyik gyüliben akar látni újra. Tudjátok a nagy "szétdobálónak" pontosan ez a célja, hogy Isten népét eltávólítsa, szétszakítsa egymástól, a közösségtől, amennyire csak lehet.
Igen az átmeneti időszakban, csak egy "pótcselekvés", a közzösség, gyülekezet pótlására.
Magam részéről ugy tapasztaltam  ideig- óráig megelégít, de a vágyakozás a gyülekezethez tartózáshoz, testvérekkel és az Úrral közösségben az  Istentiszteleten való részvételhez egyre jobban felerősődik.
Isten már a teremtéskor megmondta és látta, hogy nem jó az embernek egyedül, kell néki egy társ.
Nem csak testileg de szellemileg is.
Közösség, gyülekezet nélkül nemtudunk teljes keresztény életet élni, és ez nem jó állapot.
Isten hozzánkvaló hűségében és jósága álltal ha kitatrunk mellette, megtud tartani ilyen időszakokban is, de törekedjünk minnél elöbb az álltala kijelölt gyülekezethez tartozni.
Ha megvann a vágy, a kellő engedelmesség bennünk akkor Ő ugynugy fog gondoskodni rólunk, mint ahogyan Ádámmal tette.



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2013. Október 25. - 11:48:14
"Ha arra gondolok, hogy hány hithős élt számkivetettségben, sokszor magányosan, pl. János apostol a száműzetésben, vagy John Bunyan 11 évig börtönben, akkor bátran mondhatom, hogy igen, gyülekezet nélkül is tudod követni az Urat, tudsz közösségben lenni Ővele!
Persze a gyülekezet lenne az ideális hely, de ha nincs meg ez a lehetőséged, te akkor is Isten gyermeke vagy és maradsz mindörökké!"

Ez nekem íródott... nem hasonlítom a magam helyzetét az említett Testvérekéhez!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2013. Október 25. - 12:03:29
figyelembe kell venni azt is, hogy bizony sok esetben nem az egyén, hanem az egyház a hibás abban, hogy valaki egyedül marad. Főleg a biznisz egyházak volt tagjai élnek át olyan mértékű csalódásokat, melyet nem könnyű feldolgozni. Sok ilyen csalódás után az ember képtelen közösségbe járni, sőt rosszabb esetben ateista lesz, vagy ahogy korábban máshol írtam elkeseredésében öngyilkos lesz. Sajnos ezek nem légből kapott történetek. Na most egy ilyen személy nem tehet arról, hogy abban a helyzetben van, amiben, és nem lelkiismeretfurdalást kell neki okozni azzal, hogy elhanyagol valami Isten számára fontosat, hanem szeretettel bánni vele, és tudatni vele, hogy Isten, bármilyen helyzetben is van ő, mégis szereti



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2013. Október 25. - 13:38:45
Isten nyilván szereti az övéit fizikai gyülekezet nélkül is.
Ez Isten szeretete, de Istennek akarata is van, amelyet semmilyen lelki érzékenység miatt sem szabad hallgatásba burkolni.
:szelid:
Ha valakit csalódás ér, mert egy üzleti vállalkozásként működő szervezet megbántja, az nem az EGYHÁZ hibája.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2013. Október 25. - 14:38:32
Egyetértek kedves Csaba! hangulatjel

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2013. Október 25. - 14:59:43

"Ha valakit csalódás ér, mert egy üzleti vállalkozásként működő szervezet megbántja, az nem az EGYHÁZ hibája."

Ebben igazad van. De akkor kié?







Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #23 Dátum: 2013. Október 25. - 15:43:33
Na most vagyok tanácstalan...Ugyanis kaptam egy meghívót a helyi református gyülekezettől egy holnapi alkalomra. Kádár Ferenc a lelkész itt Saújhelyen. Nem tudom hogy elmenjek e? Letöltöttem egy-két szolgálatát a neten és azok jók, de nekem ellenérzéseim vannak a nagyegyházakkal kapcsolatban.

Viszont alapvetően a látásaimmal nem ütközik a református hitvallás, kivéve talán a végidőkröl vallott látásommal amely alapvetően diszpenzacionalista vagy másnéven testvérgyülekezetes. Megjegyzem pontosan ez a látásom volt az egyik botránykő is az adventistáknál...

Nem tudom, most kicsit megzavarodtam mit is tegyek? Túl hamar jött ez a meghívás és túl rosszkor...



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2013. Október 25. - 16:04:27
Gábor gondolom nem azt várják tőled, hogy kérd a felvételedet a ref. gyülibe.
Ha meghívnak, én olyan helyre is elszoktam menni, amelyről tudom, hogy nem oda fogok beépűlni.
Márcsak az ismerkedés kedvéért is megéri.
Persze vannak olyan helyek is, ahová elvi okok miatt nem mennék el.
Ha elmégy nem veszítesz vele semmit, kivéve ha ismerkedés helyett rögtön azt kezded sorolni, hogy mivel nem értesz egyet. :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #25 Dátum: 2013. Október 25. - 16:13:56
Természetesen én csak ismerkedni szeretnék csak félek...nem akarok az Úr vezetése ellen tenni. Persze mi van akkor ha pont ide akar helyezni az Úr? Nincsenek véletlenek sztem!

van még egy felekezet a városunkban amin erősen gondolkodtam, méghozzá az Őskeresztyény Egyház de mivel semmilyen módon nem tudok egyetérteni a karizmatikus mozgalommal, lásd: Berlini Kiáltvány, ezért oda nem mennék el.( Ez nem azt jelenti természetesen hogy nem tekintem őket testvéreknek, de nekem már csak ilyen megcsontosodott látásom van ebben a kérdésben) Viszont akkor marad a református gyülekezet. Ezen kívül nincs olyan felekezet a városban ahova szívesen elmennék.

Mindig egy kedves testvérem mondása jár a fejemben: Merj már végre egyedül maradni! :)



Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2013. Október 25. - 16:22:47
Shalom!

Idézet
Én is azt vallom, hogy csak azért ne próbáljon az ember beépűlni valahová, hogy kipipáljon egy bibliai útasítást.

Igen ezt én is így látom. Fontos, hogy az ember abba a közösségbe járjon és épüljön be ahová az Úr vezeti és otthonaként tekint rá. Emlékszem amikor megtértem és először mentem istentiszteletre az első érzésem az volt amikor beléptem az imaházba, hogy hazaértem. Olyan békesség és öröm töltött el amelyet azóta sem felejtettem el. 
A kis írásomban az ideális állapotra utaltam csupán amire szerintem azért törekedni kell lehetőségeink és képességeink szerint.

Idézet
figyelembe kell venni azt is, hogy bizony sok esetben nem az egyén, hanem az egyház a hibás abban, hogy valaki egyedül marad. Főleg a biznisz egyházak volt tagjai élnek át olyan mértékű csalódásokat, melyet nem könnyű feldolgozni. Sok ilyen csalódás után az ember képtelen közösségbe járni, sőt rosszabb esetben ateista lesz, vagy ahogy korábban máshol írtam elkeseredésében öngyilkos lesz.

Ilyenekről én is tudok. Főleg olyanokról akik a sikerteológia miatt vesztettek sokat és mélységes csalódásokat éltek át hitükben és Istennel való kapcsolatukban. Nekem volt részem abban a kegyelemben, hogy egy településünkön lakó férfi esetében hogyan is történt ez. Elhagyta a gyülekezetet, mert nem kapott lelki táplálékot, piszkálták, mert szóvá tette a visszás dolgokat és a nem biblikus állapotokat. Egyedül velünk tartotta a kapcsolatot, úgy hogy hetente eljárt hozzánk beszélgetni. S ilyenkor nem öltöny nyakkendőben és kosztümben a legnagyobb méretű bibliával s a háttérben dicsőítő cd zenével vártuk hanem otthonosan. Soha nem írtuk elő neki, hogy mennyit kell imádkoznia, hogy ő mennyire bűnös, mert a világban van hanem csak engedtük, hogy beszéljen arról hogy van mik foglalkoztatják...stb. Ez a folyamat kb, két évig tartott. Közben egy másik gyülekezet tagjai lettünk - mi is kerestük a helyünket  - ahova ezután az időszak után elhívtuk. S az első alkalommal összetört és visszatért az Úrhoz. Azóta felesége családja van és áldott szolgálója az Úrnak. A mi dolgunk annyi volt, hogy éljük meg előtte a Krisztusi szeretetet. S működött az Úr kegyelméből. Tehát én is azt látom, hogy az ilyen hitben erőtleneket, megtévesztett becsapott szétzilált lelkiségű hívőket támogatni segíteni kell.

Pacific




Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #27 Dátum: 2013. Október 25. - 16:30:35
Hogy kit hova hívott el az Úr, erről írtam a korábban itt igen vitatott posztomban. Az igazság, hogy amikor ezt a mondatot hallom hogy kit hova hívott el az Úr, akkor elkezd viszketni a tarkóm, Mert sok esetben önálló döntésre képtelen emberek használják ezt a mondatot, hogy ne kelljen felelősséget vállalniuk a döntésükért

Király vagyok! (vagy legalább is igaz próféta) - Sefatias




Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2013. Október 25. - 16:34:32
Az egyház és gyülekezetválasztás mindenkinek a saját döntése, amit a saját tudása, érzései alapján hoz meg. Ha az Úr mindenkit vezetne valahova, aki úgy érzi, hogy őt igen, akkor az igencsak komoly kérdéseket vetne fel az Istennel kapcsolatban



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2013. Október 25. - 16:35:54
 
Milyen kérdéseket?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.