Szerző Téma: Gyülekezetkeresés  (Megtekintve 26672 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2013. Október 25. - 16:36:33
olvasd el a belinkelt posztot. ott ezt taglalom



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2013. Október 25. - 16:50:56
Pacific írta:Fontos, hogy az ember abba a közösségbe járjon és épüljön be ahová az Úr vezeti és otthonaként tekint rá. Emlékszem amikor megtértem és először mentem istentiszteletre az első érzésem az volt amikor beléptem az imaházba, hogy hazaértem. Olyan békesség és öröm töltött el amelyet azóta sem felejtettem el. 

Ezzel nem értek egyett mert akkor ennyi erővel járhatok továbbra is az adventista gyülibe ugyanis én ott éltem át azt amiről te írtál! Ha ez ennyire könnyű lenne akkor nem számítana az sem hogy egy adott gyüli mit tanít, ez pedig súlyos tévedés lenne...

Az adventista gyüliben nagyon otthon voltam és mégis:a látásom miatt el kellett hagynom...



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2013. Október 25. - 16:52:22
Istennel szemben nem merülhetnek fel olyan kérdések, amik ellentmondanak Tulajdonságainak, személyének, Szavának ... :)

De az is biztos, hogy igenis vezetheti az övéit abban is, hová járjanak, melyik gyülibe, felekezetbe épüljenek be.
Az más kérdés, hogy az ember mit tulajdonít Isteninek, Isten vezetésének.... vagy egyáltalán ismeri e Istent, hangját...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2013. Október 25. - 17:02:28
>>Ezzel nem értek egyett mert akkor ennyi erővel járhatok továbbra is az adventista gyülibe ugyanis én ott éltem át azt amiről te írtál! Ha ez ennyire könnyű lenne akkor nem számítana az sem hogy egy adott gyüli mit tanít, ez pedig súlyos tévedés lenne...
<<

Kedves Gábor!

Megfogtad azt ami szerintem is a lényeg. Különböző , egymásnak ellentmondó felekezetek tagjai állítják, hogy az Úr vezette őket oda. Közben pedig köpködnek egymásra, vagy lesátánistázzák egymást. A karizmatikus, és antikarizmatikusok is azt állítják, hogy a tiszta teológia és az Isten volt az ami miatt ott kötöttek ki ahol. Szerintem meg a saját döntésük volt, amit gyér tudásuk, és az érzelmeik alapján hoztak meg



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2013. Október 25. - 17:04:10
>>Istennel szemben nem merülhetnek fel olyan kérdések, amik ellentmondanak Tulajdonságainak, személyének, Szavának <<

Kedves Kamilla!

Teljesen egyetértek veled. Isten szeretete, szavahihetősége nem kérdőjeleződhet meg. Akkor viszont az emberek állításait kell megkérdőjelezni, amikor azt állítják, hogy az Isten vezette őket egy gyülekezetbe



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2013. Október 25. - 17:05:03
Számomra Isten hangja pl. az hogy hol szól hozzám az Ige? Hol van az a felekezet amely bibliaszerinti hiteles tanítást ad a híveinek? Mert ez a két dolog a lényeges. Milyen tanítás hangzik és hogy hallom e ott az Urat szólni!

Megjegyzem az adventista igehirdetéseken keresztül szinte sosem szólt hozzám az Úr, néha persze igen de a nagyrészénél már alig vártam hogy vége legyen annyira unalmas volt...

Szerintem ha valaki elmegy egy alkalomra valahova akkor ez egy jó kiindulópont lehet hogy valóban oda kell e járnia. A lényeges azonban hogy ott van e köztük az Úr Jézus és helyesen igeileg tanítanak e ott?



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2013. Október 25. - 17:07:17
>>Ezzel nem értek egyett mert akkor ennyi erővel járhatok továbbra is az adventista gyülibe ugyanis én ott éltem át azt amiről te írtál! Ha ez ennyire könnyű lenne akkor nem számítana az sem hogy egy adott gyüli mit tanít, ez pedig súlyos tévedés lenne...
<<

Kedves Gábor!

Megfogtad azt ami szerintem is a lényeg. Különböző , egymásnak ellentmondó felekezetek tagjai állítják, hogy az Úr vezette őket oda. Közben pedig köpködnek egymásra, vagy lesátánistázzák egymást. A karizmatikus, és antikarizmatikusok is azt állítják, hogy a tiszta teológia és az Isten volt az ami miatt ott kötöttek ki ahol. Szerintem meg a saját döntésük volt, amit gyér tudásuk, és az érzelmeik alapján hoztak meg

Nos, én csak a saját példámat tudom leírni: megtérésem előtt egyedül a rómaikatolikusokról, a reformátusokról és a Jehova Tanuiról tudtam.
A Hit Gyülekezetéről, Németh Sándorról és egyéb gyülekezetekről semmit nem tudtam, létezésükről sem hallottam és mégis a HGY-ben "kötöttem" ki.
Bízvást merem állítani, hogy engem valóban Isten plántált el oda, és azt gondolom, nem egyedül vagyok ezzel.
Nem szabad általánosítani.
Amikor én megtértem Isten kegyelméből és elindultam az Úton, akkor még nem voltak ilyen állapotok a HGY-ben sem, és máshol sem, amennyire én tudom.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2013. Október 25. - 17:08:51
Mert ha csak arról szól a közösségi alkalom hogy valamilyen tanítást magyaráznak a hívek fejébe, illetve hangikálásról és dicsi éneklésről verselésről, de nem esik szó pl. az Úr Jézusról csak úgy mellékesen, akkor nincs ott helyem. Ahol az Istentisztelet középpontja az Úr Jézus nem pedig az ember vagy a hívek, na oda kell járni! Mert a közösségi alkalmaknak erről kellene szólnia nem pedig a hívek szórakoztatásáról, versikékkel meg ritmusos zenékkel...

Krisztus legyen az első helyen a szószéken is!



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2013. Október 25. - 17:09:21
>>Istennel szemben nem merülhetnek fel olyan kérdések, amik ellentmondanak Tulajdonságainak, személyének, Szavának <<

Kedves Kamilla!

Teljesen egyetértek veled. Isten szeretete, szavahihetősége nem kérdőjeleződhet meg. Akkor viszont az emberek állításait kell megkérdőjelezni, amikor azt állítják, hogy az Isten vezette őket egy gyülekezetbe

Akkor, ha utána azt mondják, hogy tévedés volt?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2013. Október 25. - 17:26:44
Shalom!

Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam és félreérthető volt. Én nem a hitelvi dolgokról írtam, mert én nem tudnám otthonomnak tekinteni azt a helyet ahol tévelygések vannak. Szeretettel akkor is el lehet válni és búcsúzni egymástól. Amikor gyülekezet nélküli állapotban voltunk több helyet is felkerestünk és imádkoztunk vezetésért. S egyértelmű volt Isten vezetése mégha azóta hetente kétszer is kocsikázni kell 50 km-t, mert megéri. Az első évben megtért a húgom a másodikban pedig az ismertetett testvérünk. Kibontakozott a szolgálatom és a feleségem elhívása is. Megvan a rendszeres lelki táplálékunk, testvéri közösségünk. Jól érezzük magunkat ezen a helyen.Meggyőződésem, hogy ebben Isten vezetett bennünket. Lehet, hogy más esetében ez nincs így s ezzel nem is vitatkozom, mert nem lehet általánosítani az Úr vezetésében. De a személyes bizonyságomat nem tudom nem megtörténtté tenni. Nekem eddig is természetes volt, hogy pl. munkahelyi kérdésben vagy gyülekezet keresés közben Isten vezetését és akaratát keresem.
Elnézést még egyszer ha félreérthető voltam.

Idézet
Ahol az Istentisztelet középpontja az Úr Jézus nem pedig az ember vagy a hívek, na oda kell járni!

Kedves Gábor!

Ezzel a mondatoddal teljes mértékben egyetértek. Sok baptista közösség jeligéje "a megfeszített Krisztust prédikáljuk" s nem sok olyan helyet tudok ahol ne így lenne ahol újjászületett testvérek hirdetnék az igét. A gyülekezetemben is pont ezt szeretem, hogy minden héten Krisztus dicsősége szerepel a középpontban. Akár igei akár zenei vagy egyéb szolgálatban.

Pacific



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2013. Október 25. - 17:42:23
>>Akkor, ha utána azt mondják, hogy tévedés volt?<<

:) tudom, hogy ez fájni fog, de én ezt a mondatot MINDIG megkérdőjelezem.

 Hiába hiszik keresztények milliói, hogy az Úr vezetette őket a közösségbe, mert sokáig imádkoztak érte, ez akkor sem igaz, Mert a másikat meg egy homlokegyenest mást tanító egyházba vezette el. Márpedig Isten nem a zűrzavarnak, és a viszálynak az Istene. 1kor 14:33; Gal 5:20; Gal 5:15)

Szóval azt hiszem, ideje lenne felismerni, hogy Isten nem igazán szól bele az önfejű, buta emberek életébe, akik csak a maguk feje után mennek. Az emberek hajlamosak minden döntésüket Istenre kenni, csakhogy utána ne kelljen érte felelősséget vállalni. Isten nem vezet. Nem sugall. Hanem adott nekünk egy nagy kupaccal abból, amit észnek, gondolkodásnak hívunk, és ránk bízza, hogy miként döntünk. A probléma mindig ott kezdődik, ha istennek tulajdonítjuk a döntéseinket. Ugyanis az minden esetben kiválasztottság érzést kelt bennünk, hiszen azt hisszük, hogy mi akkora nagy ászok vagyunk, hogy maga az Isten az, aki mutatja az utunkat,



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #41 Dátum: 2013. Október 25. - 17:46:44
Értem én... de ez akkor sem igaz mindenkire.

Igenis vezethet Isten valakit valahová.

Én sem akarlak megbántani, de ez hasonló arra, mikor a Jehova Tanui azt mondják, hogy Isten Szelleme ma nem vezet embereket, esetleg csak a 144 ezret, vagy a nagyon magamsan lévő vezetőket... hogy kizárólag az Írott Ige van csak...
Azt mondják, hogy ma nincs olyan, mint az Apcselben volt, de én meg azt mondom, hogy van... :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2013. Október 25. - 17:48:25
Sefa: teljesen egyet tudok érteni veled amit mondtál. Én a magam részéről ugyanis nem hiszem hogy Isten egy olyan közösségbe vezetne valakit amiről országos szinten is köztudott hogy tévtanításokat is hirdet:

-bővölködés evangéliuma
-ördögűzés
-nyelveken szólás
-különféle prófétálások álomlátások stb.

Én szeretem a karizmatikus testvéreimet de úgy gondolom hogy amit komoly Istennek átadott teológusok is tévtannak mondanak, tehát itt a karizmatikus megnyilvánulásokra gondolok, oda Isten nem vezethet senkit! Hiszen akkor miért tartják a karizmatikus mozgalmat az utolsó idők tévedésének? Vagy Isten kamuzik összevissza? Egyiknek azt mondja ünnepeld a szombatot másiknak meg azt hogy szólj nyelveken?

NEM: hanem mi emberek választjuk a magunk választotta Istentiszteletet! Nem az Úr a lényeg hanem hogy NEKÜNK jó legyen! Azt hogy közben egy pár tévtanítást is elfogadunk azt könnyedén elfelejtjük hiszen Isten ide vezetett...



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #43 Dátum: 2013. Október 25. - 17:53:54
" mi emberek választjuk a magunk választotta Istentiszteletet! Nem az Úr a lényeg hanem hogy NEKÜNK jó legyen! Azt hogy közben egy pár tévtanítást is elfogadunk azt könnyedén elfelejtjük hiszen Isten ide vezetett..." Már csak azért is igaz, mert semmi nem változott 4000 éve, akarom mondani, csak romlott!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2013. Október 25. - 18:21:34
Nagyon nehéz dolog ez, és egyáltalán nem biztos, hogy jól gondolom. De én az evangéliumok olvasása során három dolgot tanultam meg Krisztustól

1, Szeresd Istenedet....

2, Szeresd felebarátodat...

3, Ne ítélj!


Én nem merem megkérdőjelezni egyik keresztény őszinte Istenimádatát sem. Még akkor sem, ha tudom, hogy valahol óriásit téved. De a tévedése nem eredhet Istentől, és az a csalódás sem, amit akkor érez, ha a tévedésére ráeszmél. Én az elmúlt két évben sok egyházat megvizsgáltam, és mindenhol találtam kilógó lólábat. Nem azért találtam, mert én olyan fantasztikusan okos ember vagyok, hanem azért mert van. Kilógó lóláb mindenhol van. Csak épp nem ismerik be. Elfogultak. Ezért nem a különböző egyházakhoz való csatlakozást tartom a kereszténység mérvadójának, hanem ezt a három pontot. Ezeket kell betartanunk, és akkor nem fognak számítani a különbözőségek. Ha Isten az első, ha szeretjük a másikat, és ha nem ítéljük el mert nem olyan mint mi, akkor leszünk keresztények