Szerző Téma: Gyülekezetkeresés  (Megtekintve 26679 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2013. Október 26. - 13:54:01
Shalom!

Igen már csak előjegyzésre lehet keresni az antikváriumokban is. Sajnálom, mert nagyszerű írásnak tartom mégha bizonyos részekkel nem is értek teljesen egyet. De nagyon világos és erősen apologetikus területe is van, elsősorban a katolicizmussal szemben, de részletesen cáfolja a legveszélyesebb tévelygéseket is.




Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #61 Dátum: 2013. Október 26. - 14:01:28
Shalom!

Nekem nagyon tetszik még Prof. Dr. Sebestyén Jenő dogmatikája. Mentes a liberális bibliakritika fertőjétől, és nagyon sokat tanultam belőle.

Én személyesen Dr. Sebestyén Jenő dogmatika könyvét a legjobbnak tartom( azért mivel szerintem ez a legbiblikusabb) a magyar teológusok által eddig írt dogmatikai könyvek közül, ami nem sok.

Ha még nem olvastátok, akkor javasolok két kiváló dogmatikai könyvet amelyek beszerezhetőek: 1.Louis Berkhof : Keresztyén Dogmatika
2. R. C. Sproul : A keresztyén hit alapigazságai

 :2smitten:



Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #62 Dátum: 2013. Október 26. - 14:15:18
Shalom!

Ami nálam a nem jött be az a Ravasz László kis dogmatikája volt. Ez már erősem barthiánus szellemiségben íródott. Főleg arra alapoz, hogy a Biblia az nem Isten igéje csupán tartalmazza azt. Sebestyén prof. pont ettől óvja írásaiban az olvasóit, hogy elszakadjanak a Szentírás isteni ihletettségétől.
Berkhof és Sproul könyvei megvannak de még nem olvastam bele mivel PDF-ben kaptam. Viszont nem tartom még rossznak a KIA által kiadott Charles C Ryrie teológiai alapismeretek című művét sem.




Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #63 Dátum: 2013. Október 26. - 14:17:04
Dr. Sebestyén Jenő dogmatikáját és  R. C. Sproul : A keresztyén hit alapigazságai -t nagyon szeretem.

Előzőn egyszer áttörtem magamat, azóta csak megnézem, amire szükségem van. Utóbbit szinte kézikönyvként használom. Ebből értette meg a Férjem a predesztinációt!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #64 Dátum: 2013. Október 26. - 14:24:03
Török István dogmatikáját nem olvastam, de ha nem csal az emlékezetem akkor valaki említette aki olvasta , hogy azon is érződik a barthianus szellemiség és hogy ő is azt az irányvonalat képviselte, hogy a Biblia nem Isten Igéje csupán tartalmazza azt.
Charles C Ryrie könyvét láttom az interneten, de még nem olvastam. Lehet, hogy majd megveszem ezt is. Ez egy nagyon veszélyes tévtanítás különben, hogy a Biblia az nem Isten Igéje hanem csupán tartalmazza azt. Ami még nagyon szomorú, hogy ezt a tévtanítást tanítják református teológiákon.
Aztán a teológusok kikerülnek ezzel a meggyőződéssel és ők tovább terjesztik a gyülekezetekben.

 :(  :'(



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #65 Dátum: 2013. Október 26. - 14:25:11
 Charles C Ryrie: Teológiai alapismeretek --  ezt csak olvasgatom, de el nem olvastam még teljes egészében.

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #66 Dátum: 2013. Október 26. - 14:27:21
Dr. Sebestyén Jenő dogmatikáját és  R. C. Sproul : A keresztyén hit alapigazságai -t nagyon szeretem.

Előzőn egyszer áttörtem magamat, azóta csak megnézem, amire szükségem van. Utóbbit szinte kézikönyvként használom. Ebből értette meg a Férjem a predesztinációt!

Nagyszerű Flóra, hogy olyan rendszeresen használod Dr. Sproul könyvét! Szerintem nagyon helyesen teszed! Isten áldja meg a te és a férjed életében ennek a könyvnek tartalmát!

 :2smitten:  :int



Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #67 Dátum: 2013. Október 26. - 14:38:43
Shalom!

Idézet
Ami még nagyon szomorú, hogy ezt a tévtanítást tanítják református teológiákon.
Aztán a teológusok kikerülnek ezzel a meggyőződéssel és ők tovább terjesztik a gyülekezetekben.

Sajnos valóban ez a helyzet. S ha jól megnézed a legtöbb ilyen bibliaellenes dolog német területről jött. Göttingen, Tübingen és Heidelberg. Minden komolyabb református tanulmány ami mostanában íródik szinte német szerzőkkel van tele az idézet forrása. Angol nyelvű forrásművet alig találni bennük.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #68 Dátum: 2013. Október 26. - 14:44:22
Én is hiszek az isteni vezetésben. Talán egy kicsit racionálisabb vagyok mint az átlag keresztény, de hiszek. Viszont nem gondolom, hogy az Isten valakit egy bizonyos egyházhoz, gyülekezethez vezet. Szerintem a gyülekezetválasztás igenis önálló döntés, amiben nagy szerepet játszik az egyéniség, a baráti kör, a család, érzelmi beálítottság, és még sorolhatnám. Ha az Úr vezetne mindenkit a gyülekezetekbe úgy ahogyan azt sokan állítják, akkor nem mennének utána másikba a csalódás miatt, vagy nem menne mindenki összevisza mindenféle egymá tanításainak ellentmondó egymást ledémonizáló gyülekezetbe.

Én abban hiszek, hogy az Isten segít nekem felismernem a szentírásban rejlő igazságokat, aminek segítségével segít józan, istenre tekintő gondolkodást kialakítanom, és ezt az így Istentől kapott tudásomat használom fel akkor, ha döntéseket hozok. Nem pedig egy hirtelen érzelmi vihar segít egy döntésben, amit igazából át sem gondol az ember

Igen a Szent Szellem nem egy egyházhoz vezet, hanem az igazságra. Viszont az az igazság látást ad ahoz, hogy el tud dönteni, hol a helyed.
Az ember nem az érzelmei alapján és még nem is a baráti társaság alapján kell gyülekezetett, vagy egy közösséget vállaszon.

De megvagyok győződve, hogy az Úr Szent Szellem el kell vezese az embert egy közösséghez, testvérek közzé.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #69 Dátum: 2013. Október 26. - 15:21:43
Hát Török Dogmatikája valóban kissé Barth ízű, de ez a szemléletmód,hogy a Biblia nem Isten Igéje csupán tartalmazza azt, nekem nem igazán jött ki belőle. Viszont Barth , Isten önközléséről szóló tanítása nagyon bejön nekem



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #70 Dátum: 2013. Október 26. - 21:07:39
Elmentem 15-kor a református gyülibe, és most értem haza :) Nagyon befogadó közösség és Benke György szolgált Igével! Ezentúl asszem oda fogok járni.

Meghívtak az ifire is ami szintén nagyon befogadó lelkületű és vidám alkalom volt! Bár csak először voltam a gyülekezetben máris bevontak hogy egyek nyugodtan sütit amit a gyülekezeti nőtestvérek készítettek el! :)

Úgy elment ez a hat óra mint a pinty. Ma a Hitvallások, különösen a II. Helvét Hitvallás szerepéről volt szó az Egyházon belül.

Külön tetszett hogy a testvérek kétfajta református gyülekezetről beszélnek az Egyházon belül:

-Népegyház amely várja az embereket bár ezek nem rendelkeznek élő hittel, ide a névleges, beleszületett vagy hagyománytisztelő keresztyények tartoznak.
-Hitvalló egyház: Isten Szentlelke által újonnan született, hívő emberek alkothatják csak. Ők azok akik életükkel és egész valójukkal hirdetik Isten Igéjét!

Úgyhogy otthon éreztem magam. Olyan mintha mindig is odajártam volna. A poén még az hogy a Roma gyülekezet amit ajánlottatok az szintén ennek a Református Egyházközségnek az egyik gyülekezete! Nov 7-én megyek oda is! :)



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #71 Dátum: 2013. Október 26. - 21:25:20
Kedves Gábor!

Isten adja meg neked, hogy valóban "otthonod" legyen ez a gyülekezet, ahol szolgálhatsz és ha kell akkor feléd is szolgálnak. Örülök, hogy jól érezted magad! Isten áldása legyen rajtatok!

 :2smitten:



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #72 Dátum: 2013. Október 26. - 21:34:13
Kedves Gábor!

Köszönöm a beszámolódat! Örvendek neki!  :2smitten: :int



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #73 Dátum: 2013. Október 26. - 21:47:02
Jó hallani, hogy vannak hitvalló ref. gyülekezetek!
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #74 Dátum: 2013. Október 26. - 22:27:52
Nagyon örülök! virag16

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1